آیا برای کسب و کار کوچک خود به اپلیکیشن نیاز دارید؟


آیا کسب و کار شما باید وارد عمل برنامه شود؟

پیش‌بینی می‌شود که کاربران موبایل در سال 2022 حدود 156.5 میلیارد دلار برای بازارهای اپلیکیشن‌های موبایل هزینه کنند تا کسب‌وکارها را برای توسعه برنامه‌ها تشویق کند.
اپلیکیشن‌های موبایل می‌توانند تجربیات مشتریان را افزایش دهند و بازاریابی محصول و خدمات را بهبود بخشند.
هنگام تصمیم گیری برای ایجاد یک برنامه، باید هدف خود، مخاطبان هدف، استفاده از تلفن همراه و استراتژی توسعه و بودجه خود را در نظر بگیرید.
این مقاله برای صاحبان مشاغل کوچک است که قصد دارند یک برنامه تلفن همراه ایجاد کنند تا تجربه مشتری را افزایش دهند و دسترسی به کسب و کار خود را افزایش دهند.

اپلیکیشن های موبایل به عنوان ابزارهای خرده فروشی و بازاریابی مورد توجه قرار گرفته اند. از آنجایی که اپلیکیشن‌ها برای گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها زیاد می‌شوند – App Annie پیش‌بینی می‌کند که هزینه مصرف‌کننده در بازارهای اپلیکیشن در سال ۲۰۲۲ به ۱۵۶.۵ میلیارد دلار خواهد رسید – اپلیکیشن‌ها به طور فزاینده‌ای برای مشاغل کوچک محلی جذاب هستند.

بارها، رستوران‌ها، گل‌فروشی‌ها، آرایشگاه‌ها، متخصصان پزشکی، و انواع کالاها و خدمات مبتنی بر جامعه از برنامه‌ها برای بهبود تجربه مشتری استفاده می‌کنند. اما آیا هر کسب و کاری به اپلیکیشن نیاز دارد؟ اگر به سرمایه گذاری زمان و پول برای ایجاد اپلیکیشن فکر می کنید، عواملی را که باید در نظر بگیرید را بررسی می کنیم.

 

 

 

شرکت برنامه نویسی وب نگاه  در توسعه بیش از 3500 طراحی اپلیکیشن موبایل iOS و اندروید تجربه دارد. بنابراین، اگر به دنبال طراحی اپلیکیشن موبایلی هستید که به کسب درآمد کمک می کند، با ایده اپلیکیشن خود با ما تماس بگیرید. دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان ما را از دست ندهید.

09339017809

 

 

 

 

چگونه بفهمیم که آیا به یک برنامه نیاز دارید یا خیر

محبوبیت دستگاه های تلفن همراه به شدت در حال افزایش است و مردم زمان زیادی را صرف تعامل با برنامه های تلفن همراه در تلفن های هوشمند و تبلت خود می کنند. طبق تحقیقات Pew، حدود 97٪ از آمریکایی ها نوعی تلفن همراه دارند، در حالی که 85٪ صاحب یک گوشی هوشمند هستند.

سؤال این نیست که آیا شرکت شما می‌تواند از برنامه تلفن همراه خود بهره ببرد یا نه، بلکه تحت چه شرایطی توسعه و نگهداری یک برنامه کاربردی است که به طور مداوم محتوای تازه و ویژگی‌های قانع‌کننده‌ای را به آن القا کند که باعث بازگشت مشتریان می‌شود؟

هدف شما چیست؟

هنگامی که به توسعه یک برنامه موبایل برای کسب و کار خود فکر می کنید، نحوه استفاده از آن و عملکردهای دقیق مورد نیاز خود را در نظر بگیرید.

یک برنامه موبایل اختصاصی می تواند از بسیاری جهات به مشتریان فعلی و آینده کمک کند. می تواند افراد تازه وارد را به کسب و کار شما معرفی کند و به مشتریان فعلی در ترویج محصولات و خدمات جدید، پیشنهادات ویژه، برنامه های وفاداری و سایر امتیازات برای تجارت در فروشگاه یا تجارت از راه دور خدمات بهتری ارائه دهد.

یک برنامه تلفن همراه همچنین به عنوان یک ارتباط ثابت و بی‌درنگ با مشتریان شما عمل می‌کند. آن‌ها می‌توانند ساعات کاری شما را بررسی کنند، مکان‌ها را پیدا کنند، مسیرها را دریافت کنند، کالاهای موجود را مشاهده کنند و به اطلاعات دیگری که انتخاب می‌کنید دسترسی داشته باشند.

مشتریان شما چه کسانی هستند؟

هنگامی که به ایجاد اپلیکیشن موبایل فکر می کنید، پایگاه مشتریان خود و احتمال استفاده از اپلیکیشن را شناسایی کنید.

اکثر کسب و کارها به دنبال جذابیت گسترده برای مشتری هستند، با سن پایه از 18 سال تا بالای 65 سال. طبق گفته App Annie، کاربران جوان (13 تا 24 سال) بیش از دو برابر بیشتر از افراد بالای 45 سال از برنامه ها بازدید می کنند. با این حال، آنها احتمالاً استفاده از یک برنامه را در صورتی که نیازهای آنها را برآورده نمی کند، متوقف کنند.

افراد بالای 45 سال مرورگرهای تلفن همراه را به برنامه‌ها ترجیح می‌دهند، گرچه زمانی که از برنامه‌ها استفاده می‌کنند، تمایل دارند 25 درصد زمان بیشتری را نسبت به کاربران جوان‌تر در برنامه‌ها صرف کنند. در بین این دو محدوده، کاربران 25-44 ساله به شدت با برنامه‌ها، به‌ویژه برنامه‌های خرده‌فروشی درگیر هستند.

مشتریان شما چقدر موبایل محور هستند؟

جای تعجب نیست که همان گروهی که عاشق برنامه‌های گوشی‌های هوشمند هستند و مشتاقانه منتظر دانلود برنامه‌های جدید هستند، زمان زیادی را صرف بازی با آنها می‌کنند. مخاطبان جوانتر روزانه از برنامه ها استفاده می کنند و نحوه عملکرد آنها را درک می کنند. آنها در طول استفاده از تلفن همراه خود مقادیر قابل توجهی از اطلاعات را مصرف می کنند.

با توجه به جذابیت اپلیکیشن‌های خرده‌فروشی، اگر به دنبال فروش آنلاین محصولات خود از طریق موبایل یا تبلیغ تجربه‌ای در فروشگاه هستید، کاربران بین ۲۵ تا ۴۴ سال مخاطب مناسبی هستند.

آنهایی که 45 سال به بالا هستند، دانش زیادی در مورد برنامه های موبایل و نحوه کار آنها ندارند، زیرا با استفاده از رایانه رومیزی راحت تر هستند. اگر برنامه ای دارای ویژگی های آشنا و رابط کاربری آسان باشد، احتمالاً از آن استفاده می کنند.

 

طراحی اپلیکیشن

مشتریان شما چه می خواهند؟

اگر قصد دارید یک اپلیکیشن اختصاصی داشته باشید، به خاطر داشته باشید که مشتریان به دنبال چه چیزی هستند. طبق داده‌های Heady، مشتریان به برنامه‌هایی متکی هستند که رابط کاربری راحت و آسانی را ارائه می‌کنند، و همچنین برنامه‌هایی که قیمت‌های بهتر یا تبلیغاتی دارند که در پلتفرم‌های دیگر مانند وب‌سایت کسب‌وکار یافت نمی‌شوند.

این گزارش نشان داد که مصرف‌کنندگان جوان‌تر (بین 16 تا 34 سال) به دلیل شخصی‌سازی، احتمال بیشتری برای انتخاب اپلیکیشن دارند. از سوی دیگر، کسانی که درآمد سالانه آنها کمتر از 50000 دلار است، احتمالاً برنامه هایی را که استفاده از کیف پول های تلفن همراه را برای پرداخت ادغام می کنند، مانند Apple Pay و Google Pay در اولویت قرار می دهند.

چگونه یک برنامه در وب سایت فعلی شما بهبود می یابد؟

هنگام در نظر گرفتن وب سایت های تلفن همراه در مقابل برنامه ها، برنامه های تلفن همراه سهولت و راحتی را ارائه می دهند. یک برنامه اختصاصی می تواند از حضور آنلاین فعلی شما استفاده کند، حتی اگر وب سایت شما به عنوان یک سایت سازگار با موبایل و واکنش گرا طراحی شده باشد که به راحتی از مرورگرهای دسکتاپ به مرورگرهای تلفن همراه منتقل می شود.

وب سایتی که اطلاعات کلی در مورد شرکت شما ارائه می دهد، مانند داشتن یک تلفن ضروری است. و مانند تلفن، مشتریان شما باید تلاش خود را برای استفاده از آن با جستجو در صفحه اصلی شما، نشانک گذاری سایت شما و پیمایش اطلاعات خاص صرف کنند. حتی دوستانه‌ترین وب‌سایت تلفن همراه نیز از یک برنامه تلفن همراه پیچیده‌تر و زمان‌برتر است.

اپلیکیشن ها ذاتا موبایل هستند. آنها مجبور نیستند خود را با قالب متفاوتی تطبیق دهند، بنابراین می‌توانند به سمت نگرانی‌های فوری‌تر و مشتری‌محور هدایت شوند. طبق گفته VWO، یک پلتفرم ابزار تست A/B، کاربران اپلیکیشن‌های موبایل را به وب‌سایت‌های موبایل ترجیح می‌دهند، زیرا آنها شخصی‌سازی و کارایی بیشتری را همراه با ویژگی‌های دیگری مانند اعلان‌ها، حالت آفلاین و زمان‌های بارگذاری سریع ارائه می‌دهند.

استراتژی شما برای ساخت اپلیکیشن چیست؟

هنگامی که تصمیم به ساختن یک اپلیکیشن گرفتید، گام بعدی این است که رویکرد را استراتژیک کنید. آیا می‌توانید با استفاده از یک برنامه‌ساز غیرفعال، یک برنامه تولید کنید، یا باید یک توسعه‌دهنده حرفه‌ای اپلیکیشن موبایل را استخدام کنید تا از ابتدا برای شما یک برنامه بسازد؟

در حالی که استفاده از نرم‌افزار برای طراحی برنامه‌تان سخت نیست، اما زمان می‌برد، که ممکن است چیزی باشد که ندارید – به خصوص اگر کسب‌وکاری برای اجرا دارید. در این صورت، برای کمک به شما، تخصص بیشتری را در نظر بگیرید.

چقدر می توانید برای ساخت و نگهداری یک برنامه هزینه کنید؟

بسته به اینکه به سراغ یک شرکت طراحی و تجربه موبایل می روید تا برنامه خود را سفارشی طراحی کند یا یک سازنده برنامه که خودتان آن را انجام دهید، انتظار داشته باشید مقداری پول نقد کنید. تعمیم در طیف گسترده ای از مشاغل و الزامات برنامه دشوار است، اما کلیاتی وجود دارد.

خدمات DIY: خدمات DIY ذاتاً هزینه کمتری دارند و می توانند نتایج هیجان انگیز و حرفه ای ارائه دهند. اکثر خدمات بسته به برنامه، دستگاه ها و بازارهای شما، از 20 دلار به بالا هزینه ماهانه دریافت می کنند. هزینه ها همچنین می تواند شامل هزینه های میزبانی و قرار دادن فروشگاه برنامه باشد. اطمینان حاصل کنید که شرکتی که انتخاب می‌کنید آماده است تا با الزامات فروشگاه برنامه‌هایی مانند گوگل و اپل که مرتباً در حال تغییر هستند، مقابله کند.

توسعه دهندگان حرفه ای

در حالی که قیمت ها بسیار متفاوت است . شرکت‌ها همچنین باید بودجه‌بندی را برای به‌روزرسانی‌ها و بازاریابی در نظر بگیرند، در حالی که برنامه‌هایی که به سرور بک‌اند یا APIهای یکپارچه نیاز دارند حتی هزینه بیشتری خواهند داشت. ساختن برای هر دو پلتفرم iOS و Android نیز به هزینه آن اضافه خواهد کرد. هرچه ویژگی‌ها، پیچیدگی‌ها و پلتفرم‌های بیشتری در اپلیکیشن خود ایجاد کنید، قیمت بالاتری خواهد داشت.

رویکرد ترکیبی

همچنین می‌توانید نتایج حرفه‌ای خود را با رویکرد ترکیبی صرفه‌جویی کرده و ارتقا دهید. با یک برنامه ساز DIY شروع کنید، اما از یکی استفاده کنید که شرکت آن خدمات داخلی را نیز ارائه می دهد. به این ترتیب، می توانید ابتدا قاب اصلی برنامه خود را طراحی کنید و سپس آن را برای ویژگی های پیشرفته و تخصصی در اختیار افراد حرفه ای قرار دهید. در حالی که یک رویکرد ترکیبی بیش از انجام همه کارها توسط خودتان هزینه دارد، اما ارزان تر از طراحی یک شرکت برنامه از ابتدا است.

آنچه باید هنگام توسعه یک اپلیکیشن بدانید

توسعه اپلیکیشن موبایل یک چشم انداز دائما در حال تغییر است. زمانی که یک نسخه سیستم عامل جدید با ویژگی های منحصر به فرد عرضه شود، تقریباً هر شش ماه یکبار تغییرات و ملاحظات جدیدی وجود خواهد داشت.

برخی از به‌روزرسانی‌های Android و iOS می‌توانند نحوه عملکرد برنامه‌ها را تغییر دهند. برای جلوگیری از ناسازگاری یا مسائل مربوط به امنیت سایبری، بسیار مهم است که از به‌روزرسانی‌ها و پیشرفت‌های جدید مطلع باشید. به خاطر داشته باشید که به روز رسانی اپلیکیشن موبایل شما هزینه زیادی دارد.

6 مرحله کلیدی در توسعه اپلیکیشن

صرف نظر از پروژه ای که می خواهید به آن عمل کنید، فرآیند توسعه اپلیکیشن دارای شش مرحله کلیدی است. تقسیم پروژه به این مراحل ساده به شما کمک می کند برنامه خود را سریع و کارآمد توسعه دهید.

ایده: مشخص کنید که برنامه شما چه مشکلی را حل می‌کند، چه کسانی را با این برنامه هدف قرار می‌دهید، چرا ویژگی‌های آن مهم هستند و آیا برنامه‌های مشابهی در حال حاضر وجود دارد یا خیر.
طراحی: یک رابط ایجاد کنید که به کاربران امکان می دهد به راحتی در برنامه حرکت کنند.
توسعه: کد برنامه خود را بنویسید، کد را توسعه دهید و آزمایش اولیه را شروع کنید.
آزمایش: کیفیت برنامه را تعیین کنید، هرگونه نقصی را کشف کنید و یاد بگیرید که چه چیزی را می توانید بهبود بخشید.
راه‌اندازی: وقتی برنامه‌تان بدون اشکال و آماده کار شد، آن را در بازارهایی مانند Apple App Store و Google Play Store منتشر کنید.
بازاریابی: یک استراتژی بازاریابی ایجاد کنید تا کاربران برنامه شما را دانلود کنند و در مورد بهبود تعامل کاربر به شما بازخورد بدهد.

 

 

 

بیشتر بخوانید:  چگونه هکرها می توانند فایل های شما را برای باج نگه دارند

 

 

 

هدف برنامه و بودجه خود را در نظر بگیرید

برنامه اختصاصی گوشی هوشمند شما احتمالاً برای کسب و کار کوچک شما مفید است. بسیاری از کاربران در حال حاضر از سهولت خرید با موبایل لذت می برند. محبوبیت عرصه موبایل به این معنی است که تعداد زیادی از مشتریان مشتاقانه منتظر برنامه شما خواهند بود – این شما هستید که خدمات و تجربیات کاربری را که میل می کنند ارائه دهید.

اما مهم نیست که چقدر می خواهید یک برنامه بسازید، توسعه یک برنامه تنها زمانی ارزشمند است که تجربه کاربری عالی را ارائه دهد و بودجه لازم برای نگهداری طولانی مدت آن را داشته باشید.

Webnegahcompanyمشاهده نوشته ها

وب نگاه با بیش از 20 سال فعالیت در حوزه برنامه نویسی و طراحی اپلیکیشن سعی دارد با نوشتن مقالات جذاب شما را بیشتر با این حوزه آشنا کند

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!