انواع اپلیکیشن های مشاوره پزشکی آنلاین که باید در سال 2023 بدانید

انواع اپلیکیشن‌های مشاوره پزشکی

انواع اپلیکیشن های مشاوره پزشکی

انقلاب فناوری تقریباً بر هر صنعت در جهان تأثیر گذاشته است و فرصت‌های تجاری جدیدی برای توسعه راه‌حل‌های طراحی اپلیکیشن موبایل سفارشی برای نیازهای خاص آنها فراهم کرده است. و حوزه بهداشت و درمان نیز از این نظر مستثنی نیست.

در واقع، تخمین زده می‌شود که 250 میلیارد دلار از هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی می‌تواند برای مراقبت‌های بهداشتی مجازی هزینه شود. امروزه، انواع مختلفی از اپلیکیشن‌های پزشکی و مراقبت‌های بهداشتی در سراسر جهان در حال توسعه هستند.

به عنوان یک کارآفرین یا صاحب استارت آپ پزشکی، اگر به دنبال انواع اپلیکیشن‌های مراقبت‌های بهداشتی هستید، به این وبلاگ مراجعه کنید. ما انواع مختلف برنامه‌های مراقبت‌های بهداشتی را به همراه ویژگی‌های کلیدی و استانداردهای امنیت داده و حفظ حریم خصوصی برای توسعه برنامه‌های مراقبت های بهداشتی توضیح داده ایم. بیا شروع کنیم.

مقدمه

اکثر برنامه‌های مراقبت‌های بهداشتی شخصی اغلب با داده‌های شخصی حساس سروکار دارند، اما بیماران و پزشکان هر دو می‌توانند از طریق توسعه انواع مختلف برنامه‌ها برای مراقبت‌های بهداشتی سود زیادی ببرند.

به عنوان مثال، اکو، یک برنامه مدیریت دارو را در نظر بگیرید. Echo یک طراحی اپلیکیشن است که به شما کمک می‌کند داروی خود را مدیریت کنید و نسخه‌های تکراری را برای تحویل سفارش دهید.

در واقع، اکو اخیراً 11.5 میلیون دلار سرمایه در سری A جمع آوری کرده است. این استارت‌آپ توسط سای لاکشمی، که قبل از تاسیس اکو در بخش توسعه فناوری اپل کار می‌کرد، و استفن بورک که مدیر خدمات پزشک آنلاین داروخانه لویدز بود، تأسیس شد.

برنامه Echo به کاربران اندروید و iOS خود اجازه می‌دهد تا نسخه‌های NHS را سفارش دهند و داروهای خود را درب منزل تحویل بگیرند. اساساً این برنامه به این صورت عمل می کند – شما برنامه را باز می کنید و نام پزشک عمومی خود (پزشک عمومی) و داروهای تکراری را که به طور مرتب مصرف می کنید، می گویید، و برنامه از آن پس به شما هشدار می دهد که چه زمانی باید داروی خود را مصرف کنید و چه زمانی دوباره در انبار تمام می شود

در حالی که این برنامه در بازار خانگی خود بسیار محبوب شده است، اما این بدان معنا نیست که تنها برنامه موفق مراقبت های بهداشتی موجود است. تعداد زیادی از آنها وجود دارد و آنها به شرح زیر هستند.

برنامه‌های ER/Urgent Care

این نوع برنامه های مراقبت های بهداشتی بیماران را به نزدیک ترین و مقرون به صرفه ترین اورژانس هدایت می کند. علاوه بر این، مسیرها، زمان سفر، انتظار برای دوره، گزینه های بیمه و غیره را نیز در اختیار کاربران قرار می دهد.

اپلیکیشن هایی برای حفظ سبک زندگی سالم

برنامه‌هایی که در این دسته قرار می‌گیرند معمولاً به آموزش بیماران کمک می‌کنند، آنها را در برنامه‌ریزی برای قرار ملاقات و مراقبت با ردیاب بارداری نگه می‌دارند. به عبارت ساده، این دسته شامل برنامه های سلامت بارداری و رشد کودک، برنامه های نظارت بر رژیم غذایی، تغذیه سالم، راهنمای ورزش و برنامه های ردیابی تناسب اندام است.

اپلیکیشن های بیمارستان عمومی

یک اپلیکیشن موبایل برای بیمارستان ها می تواند برندسازی و پیام رسانی را مورد توجه قرار دهد. این نوع از برنامه های مراقبت بهداشتی عموماً شامل اطلاعات بیمارستان، یک تور مجازی از بیمارستان، فهرستی از پزشکان و در دسترس بودن آنها، انواع خدمات بهداشتی ارائه شده و زمان انتظار اورژانس می باشد.

برنامه های دستیار بالینی و تشخیصی

این برنامه‌ها معمولاً به سوابق سلامت شخصی دسترسی دارند، از جمله بررسی نمودارهای الکترونیکی، تصویربرداری دیجیتال (اشعه ایکس)، جزئیات و نتایج آزمایش‌های آزمایشگاهی، و اطلاعات مربوط به علائم احتمالی.

 اپلیکیشن ردیابی دارو

این نوع برنامه‌ها با ردیابی دوز، فواصل زمانی، وعده‌های غذایی، بیماران را تشویق می‌کنند تا به رژیم تجویزی خود پایبند باشند و به آنها یادآوری می‌کند که دارو را به موقع مصرف کنند. همانطور که در مثال Echo در بالا مشاهده کردید، چنین برنامه های ردیابی دارو نیز یکی از مفیدترین و بهترین برنامه های مراقبت های بهداشتی هستند.

وضعیت فعلی توسعه برنامه موبایل مراقبت های بهداشتی

طبق مطالعه ITOnline، دو سوم آمریکایی ها مدیریت سلامت دیجیتال را به فیزیکی ترجیح می دهند. این مطالعه همچنین نشان داد که 79 درصد از آمریکایی ها مایل به استفاده از یک دستگاه پوشیدنی برای ردیابی و مدیریت سلامت خود هستند. نه تنها این، بلکه تعداد اپلیکیشن های مراقبت های بهداشتی شخصی نیز در 2 سال گذشته به شدت افزایش یافته است. بر اساس یک مطالعه جدید توسط موسسه مراقبت های بهداشتی IMS، در حال حاضر بیش از 165000 برنامه مراقبت های بهداشتی تلفن همراه در فروشگاه Google Play و Apple App Store موجود است.

جدای از این، نکته جالب‌تر این است که یک سوم پزشکان شروع به تجویز چنین برنامه‌های موبایلی مراقبت‌های بهداشتی برای بیماران خود کرده‌اند. و با رشد این مراقبت‌های بهداشتی مبتنی بر فناوری، پزشکان، بیماران، کلینیک‌ها و بیمارستان‌ها نیز شروع به توسعه و طراحی اپلیکیشن پزشکی موبایل و همچنین توسعه اپلیکیشن‌های پوشیدنی کرده‌اند تا خدمات خود را به روش‌های راحت‌تر ارائه دهند.

با این حال، بسیاری از برنامه‌های mHealth انتظارات کاربر را برآورده نمی‌کنند و این عمدتاً به دلیل تجربه ضعیف کاربر، ناوبری گیج کننده برنامه و اشکالات است. بنابراین، قبل از ساخت اپلیکیشن مراقبت های بهداشتی خود، به خاطر داشته باشید که راه حل مراقبت های بهداشتی تلفن همراه شما قابل اعتماد است و با قانون مطابقت دارد، به خصوص اگر قصد دارید اپلیکیشن پزشکی خود را در چندین کشور راه اندازی کنید.

همانطور که قبلاً گفته شد، یک برنامه سلامت تلفن همراه، اغلب نیاز به پرداختن به داده‌های شخصی دارد، و اگر قصد دارید برنامه mHealth خود را در خارج از کشور خود راه‌اندازی کنید، باید از استانداردهای حفظ حریم خصوصی و امنیت داده‌ها اطلاع داشته باشید تا از تضاد جلوگیری کنید.

اگرچه اگر از استانداردهای مختلف حریم خصوصی و امنیتی کشورهای دیگر آگاه نیستید، نگران نباشید، زیرا این همان چیزی است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

انواع اپلیکیشن های مراقبت های بهداشتی

5 دسته اصلی وجود دارد که برنامه های تلفن همراه مراقبت های بهداشتی در آنها قرار می گیرند. در حالی که می تواند انواع بیشتری داشته باشد، اما در اینجا ما بر روی دسته های اصلی والدین تمرکز خواهیم کرد و خواهیم دید که هر یک از آنها چگونه کار می کنند.

استانداردهای امنیت داده و حفظ حریم خصوصی برای توسعه برنامه بهداشت و درمان

در این عصر مدرن، فناوری موبایل، گردش و تبادل اطلاعات در سراسر جهان را بسیار ساده کرده است. با این حال، در نظر گرفتن قوانین حفظ حریم خصوصی و امنیت داده ها هنگام تلاش برای ساخت یک برنامه Healthcare ضروری است.

اکنون، به یاد داشته باشید که این مقررات اغلب از کشوری به کشور دیگر متفاوت است، و از آنجایی که برنامه‌های مراقبت‌های بهداشتی تلفن همراه با داده‌های شخصی حساس سروکار دارند، برای محافظت مؤثر از اطلاعات مراقبت‌های بهداشتی کاربران، رعایت دقیق آن‌ها برای شما مهم است.

به عبارت ساده، معماری اپلیکیشن سلامت موبایل شما باید به درستی طراحی شود و همچنین باید تمام استانداردهای امنیتی و حریم خصوصی تعیین شده توسط دولت را رعایت کند.

ویژگی های کلیدی یک اپلیکیشن مراقبت بهداشتی ایده آل

کارآفرینان دائماً ایده های نوآورانه ای برای ساخت برنامه های کاربردی مفیدتر و منحصر به فرد ارائه می دهند. اما، یکی از عواملی که یک برنامه مراقبت های بهداشتی را مفید و کاربر پسند می کند، توانایی جمع آوری داده های سلامت بیمار از دستگاه های پزشکی مختلف است. توسعه چنین برنامه های کاربردی سلامت تلفن همراه اغلب به طیف گسترده ای از ویژگی ها و عملکردها نیاز دارد که می تواند بسیار چالش برانگیز باشد.

اما، برای توسعه موفقیت‌آمیز یک اپلیکیشن سلامت موبایل، مهم است که ابتدا نوع اپلیکیشن مراقبت‌های بهداشتی را که می‌خواهید بسازید، مشخص کنید و مخاطبان هدف شما چه کسانی باشند و چه نیازهایی دارند. هنگامی که آنها را شناسایی کردید، توسعه برنامه‌های مراقبت بهداشتی خود را حول آنها متمرکز کنید. و اگر در حال توسعه برنامه‌های مراقبت بهداشتی برای بیماران هستید، توانایی‌ها/ویژگی‌های زیر را در نظر بگیرید:

قابل کشف بودن دکتر
قرارها را رزرو کنید، تغییر دهید و لغو کنید
دسترسی به سوابق پزشکی شخصی
یادآوری قرار ملاقات را دریافت کنید
یادآوری‌های نسخه را دریافت کنید
گزارش‌های پزشکی مانند اشعه ایکس، اسکن MRI و غیره را دانلود یا ذخیره کنید.
مشخصات پزشک، سوابق و انتشارات آنها را مشاهده کنید
زمان انتظار ER را بررسی کنید
نقشه درون برنامه‌ای برای ارائه مسیر به نزدیکترین بیمارستان

در حالی که بسیاری از ویژگی‌های دیگر برای ایجاد بهترین برنامه‌های سلامت موبایل وجود دارد، و از آنجایی که سال 2021 در حال حاضر فرصتی هیجان‌انگیز برای توسعه برنامه‌های تلفن همراه مراقبت‌های بهداشتی است، ما فهرست را به مفیدترین برای بیماران کاهش داده‌ایم.

هزینه طراحی اپلیکیشن بهداشت و درمان چقدر است؟

هزینه توسعه یک برنامه مراقبت‌های بهداشتی عمدتاً به نوع برنامه، پیچیدگی آن و میزان ساعات مورد نیاز برای بخش طراحی و توسعه بستگی دارد. با این حال، بر اساس تجربه ما، زمانی که مشتریان ما توسعه دهندگان اندروید را برای پلتفرم اندروید استخدام می‌کنند، حدود 40 تا 50 روز کاری طول می‌کشد تا یک برنامه سلامت از ابتدا ساخته شود. طراحی برای هر دو سیستم عامل اندروید و iOS باید حداکثر 15 تا 20 روز طول بکشد.

ما در حال حاضر بیشترین نوع برنامه‌های مراقبت‌های بهداشتی را تا به حال توسعه داده‌ایم. شما می‌توانید نمونه کارها ما را برای همین بررسی کنید. و اگر کمک ما را در توسعه یک اپلیکیشن پزشکی یا برنامه مراقبت‌های بهداشتی شخصی برای ایده خود می‌خواهید، ما خوشحالیم که تخمین هزینه پروژه شما را ارائه می‌دهیم.

تیم وب نگاه در توسعه و طراحی اپلیکیشن موبایل iOS و اندروید تجربه خوبی دارد. بنابراین، اگر به دنبال طراحی اپلیکیشن موبایلی هستید که به کسب درآمد کمک می‌کند، با ایده اپلیکیشن خود با ما تماس بگیرید. دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان ما را از دست ندهید.

09339017809

Webnegahcompanyمشاهده نوشته ها

وب نگاه با بیش از 20 سال فعالیت در حوزه برنامه نویسی و طراحی اپلیکیشن سعی دارد با نوشتن مقالات جذاب شما را بیشتر با این حوزه آشنا کند

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!