چرا کسب و کار شما به اپلیکیشن موبایل نیاز دارد؟

طراحی اپلیکیشن

اگر صاحب کسب و کاری هستید که هنوز در مورد اینکه آیا شرکت شما به یک برنامه موبایلی نیاز دارد یا می‌تواند بدون آن کار کند یا خیر، این پست برای شما مناسب است. ما می‌خواهیم چالش‌های مختلفی را که کسب‌وکارها با آن مواجه هستند بررسی کنیم و شواهدی را ارائه کنیم که راه‌حل‌های موبایل چگونه می‌توانند آن‌ها را حل کنند. پس از خواندن این مقاله، اگر به نفع توسعه اپلیکیشن موبایل تصمیم بگیرید، مزایایی را خواهید دید.

 

شرکت نرم افزاری وب نگاه در توسعه بیش از 3500 طراحی اپلیکیشن iOS و اندروید تجربه دارد. بنابراین، اگر به دنبال طراحی اپلیکیشن موبایل  هستید که به کسب درآمد کمک می کند، با ایده اپلیکیشن خود با ما تماس بگیرید. دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان ما را از دست ندهید.

09339017809

صنعت اپلیکیشن موبایل

برای معاصران ما، بسیار مهم است که در هر جنبه ای از زندگی متحرک باشند، خواه مسافت‌های طولانی را با سرعت طی کند یا ارتباط بی درنگ در سراسر اقیانوس. اگر چالش اول در حوزه سیستم‌های حمل و نقل قرار می‌گیرد، دومی با افزایش استفاده از دستگاه های تلفن همراه، که در طول سال‌ها شاهد آن بوده ایم، برطرف می شود.

از آنجایی که اعداد بلندتر از کلمات صحبت می کنند، در اینجا چند آمار وجود دارد:

در سال 2018، تعداد افرادی که دستگاه های تلفن همراه دارند بیش از 5 میلیارد نفر تخمین زده شد و بیش از نیمی از این کاربران تلفن هوشمند داشتند.
تا سال 2025، تعداد کاربران منحصر به فرد تلفن همراه به 5.9 میلیارد نفر خواهد رسید که 71 درصد از جمعیت جهان را تشکیل می دهد.
طبق آمار Statista، پذیرش گوشی های هوشمند در تمام مناطق جهان به سرعت در حال رشد است و پیش بینی می شود میانگین جهانی تا سال 2025 به 79 درصد برسد.

به گفته eMarketer، کاربران حدود 90 درصد از زمان گوشی های هوشمند را در برنامه ها صرف می کنند
تحقیقات Statista نشان می دهد که تعداد سالانه دانلود جهانی اپلیکیشن موبایل در سال 2016، 140 میلیارد، در سال 2018، 192 میلیارد و در سال 2019، 204 میلیارد بوده است.
BiznessApps نتیجه می گیرد که 85 درصد از کاربران برنامه های تلفن همراه را به وب سایت های تلفن همراه ترجیح می دهند
طبق آمار Statista، در میان دسته‌بندی‌های اپلیکیشن‌های موجود در اپ استور، محبوب‌ترین‌ها بازی‌ها، کسب‌وکار، آموزش و راه‌حل‌های سبک زندگی هستند.

همانطور که می بینید، برنامه های کاربردی تلفن همراه تجاری – برنامه های بهره وری که مخاطبان B2B و B2C را هدف قرار می دهند – در حال جلب توجه هستند. چنین محبوبیتی را می توان به اهداف اصلی آنها نسبت داد:

برای افزایش بهره وری
برای کاهش هزینه ها
برای جلب رضایت مشتریان
آماده: کسب‌وکارهایی در صنایع مختلف (لجستیک، تجارت الکترونیک، پزشکی، آموزش) که می‌خواهند از رقبا جلوتر بمانند، به پتانسیل کامل خود برسند و موفقیت را تجربه کنند، نمی‌توانند این روندها را در دنیای موبایل نادیده بگیرند. در این حالت، استفاده از قدرت اپلیکیشن‌های موبایل بهترین راه برای اتصال آسان مشتریان به برند شما و ایجاد سفری بی‌نظیر و کارآمد است.

 

طراحی اپلیکیشن

 

یک اپلیکیشن موبایل خوب چیست؟

چیزی که یک برنامه موفق را از یک برنامه ضعیف متمایز می کند این است که نیازهای خاصی را برای بهبود فرآیندهای خاص برطرف می کند. اگر برنامه ای مشکلی را حل نکند، صرف نظر از اینکه چقدر از نظر فنی توسعه یافته و چه رابط جذابی دارد، بی فایده است.

توجه داشته باشید! قبل از غوطه ور شدن در ساخت اپلیکیشن موبایل، یک صاحب کسب و کار باید در مورد مشکلاتی که حل می کند و مزایایی که برای شرکت به همراه خواهد داشت فکر کند.

بیایید در مورد اینکه چگونه اپلیکیشن‌های تلفن همراه دنیای روابط بین کسب‌وکار با مشتری و تجارت به تجارت را تغییر می‌دهند، صحبت کنیم.

چالش هایی که یک راه حل موبایل می تواند با آن مقابله کند

 

1. همکاری داخلی ناکارآمد

در هر شرکتی، فرآیندهای به هم پیوسته متعددی وجود دارد که برای رسیدن به نتایج مطلوب باید به درستی مدیریت شوند. ردیابی دارایی ها، تخصیص و هماهنگی وظایف، مدیریت موجودی، نظارت بر تحویل کالا، کنترل مالی و بسیاری از عملکردهای تجاری دیگر باید به طور کلی انجام شود تا یک کسب و کار را به طور موثر اداره کند و از هرج و مرج جلوگیری کند.

متأسفانه، وقتی همه چیز به صورت دستی انجام می شود، نمی توانید از تاخیر و خطاهای انسانی مختلف جلوگیری کنید. از این رو، اثربخشی فرآیندهای داخلی آسیب می بیند و نتیجه ممکن است به اندازه کافی نباشد.

راه حل

برای ایجاد فرآیندهای غیر قابل سرزنش و کارکرد آنها مانند یک ساعت، به اتوماسیون نیاز دارید. یک اپلیکیشن موبایل ابزاری عالی برای خودکارسازی کارهای روتین، ارائه دید، شفافیت و چابکی است.

به عنوان مثال، در یک برنامه می توانید:

 

تشکیل جلسات، دعوت از کالج ها و دریافت یادآوری خودکار
وظایف را تخصیص دهید و بر پیشرفت آنها نظارت کنید
رسیدگی به سفارشات
نظارت بر تحویل کالا به صورت آنلاین
کنترل دارایی ها و موجودی
این یک تمرین عالی است که فرآیندهای کاری ضروری را در یک راه حل دیجیتالی نصب شده بر روی دستگاه های تلفن همراه کارمندان به طوری که آنها بتوانند در هر زمان به آنها دسترسی داشته باشند و حتی در حال حرکت به آنها دسترسی داشته باشند.

برنامه‌های تلفن همراه شرکتی به برقراری ارتباط بهتر بین بخش‌ها، رسیدگی سریع به مسائل و تکمیل وظایف با چابکی بیشتر و کارایی بالاتر کمک می‌کنند.

2. خدمات مشتریان ضعیف

ما در زمان‌هایی زندگی می‌کنیم که در آن لحظه احساس رضایت می‌کنیم، زمانی که مردم از انتظار برای هر چیزی متنفرند: پاسخ، تأیید سفارش، تحویل. و بسیاری از کسب‌وکارها از خروج مشتری رنج می‌برند، فقط به این دلیل که نمی‌توانند ارتباط فوری و کارآمد با کاربران نهایی ایجاد کنند.

در این میان رویکرد مشتری مداری به رکن اصلی دنیای تجارت تبدیل شده است. هر کالایی که تولید می‌کنید یا هر خدماتی که ارائه می‌دهید، قبل از هر چیز باید بر نیازها و خواسته‌های مشتریان خود تمرکز کنید و سعی کنید خدمات منحصر به فرد و دقیقی برای مشتریان ایجاد کنید. برای حفظ کاربران و افزایش وفاداری آنها بسیار مهم است.

راه حل

یک اپلیکیشن موبایل سریع و راحت با ارائه فرصتی برای سفارش محصول یا دریافت خدمات در چند کلیک، کاربران وفادار را جذب می کند. با استفاده از یک برنامه تلفن همراه، می توانید از در دسترس بودن 24×7 برند خود برای کاربران خود اطمینان حاصل کنید. علاوه بر این، می توانید یک برنامه ویژه برای کاربران مجاز ایجاد کنید که پاداش ها، تخفیف ها، پیشنهادات شخصی را ارائه می دهد و آنها را در مورد آخرین به روز رسانی های محصول و اخبار فوری مطلع می کند.

 

مشتریان شما به خاطر راه حلی راحت با قابلیت های گسترده که قادر است زمان و هزینه های نیروی کار آنها را برای انجام وظایف خاص کاهش دهد از شما سپاسگزار خواهند بود.

3. فقدان داده های به موقع

یک مشکل رایج برای بسیاری از کسب و کارها یا نبود داده های قابل اعتماد مورد نیاز برای تصمیم گیری بهتر یا ناتوانی در تجزیه و تحلیل داده های موجود و عملی کردن آن است. در نهایت، تصمیمات تصادفی گرفته شده نتایج مطلوبی را به همراه نخواهد داشت یا حتی می تواند به کسب و کار آسیب برساند.

راه حل

برنامه‌های موبایل ابزارهای عالی برای جمع‌آوری خودکار انواع مختلف داده‌ها در مورد مشتریان و فرآیندهای تجاری، تجزیه و تحلیل و تبدیل آن به اطلاعات معنادار هستند.

از طریق یک برنامه می توانید:

بازخورد مشتریان را جمع آوری کنید، که به بهبود محصولات و خدمات شما کمک می کند
یک پرتره کامل از مخاطب (سن، جنسیت، موقعیت جغرافیایی، زبان، نوع دستگاه مورد استفاده و غیره) تهیه کنید که به شما امکان می دهد ترجیحات و علایق مشتریان خود را بهتر درک کنید.
با تجزیه و تحلیل دقیقی که در اختیار دارید، می توانید تصمیمات مدیریتی روشنگری بگیرید، پیشنهادات شخصی تر ارائه دهید و کمپین های بازاریابی موفقی ایجاد کنید.

4. فروش ضعیف

گاهی اوقات ممکن است کالاهای با کیفیت و تقاضا در فروشگاه های معمولی فروش خوبی داشته باشند اما در اینترنت نه. چرا این اتفاق می افتد؟ دلیل اصلی کندی فروش تجارت الکترونیک ممکن است در فرآیند پیچیده و نامناسب سفارش باشد.

راه حل

راه حل های تخصصی تجارت الکترونیک دیجیتال وجود دارد، به عنوان مثال. Sitecore، SAP C/4HANA، Magento، برای ایجاد وب سایت های عالی برای فروشگاه های آنلاین. آنها زندگی خریداران را آسان تر می کنند و درآمد را ساده می کنند.

با این حال، طبق نظر Criteo، برنامه های تلفن همراه در مقایسه با وب سایت های تلفن همراه، در ایجاد انگیزه در افراد برای خرید کارآمدتر هستند:

نرخ تبدیل آنها سه برابر بیشتر است
نرخ پرش آنها در هنگام پرداخت بسیار کمتر است
تعداد فروش اپلیکیشن های موبایل سال به سال در حال افزایش است
در اینجا چند دلیل برای برتری برنامه ها آورده شده است:

سرعت – آنها سریعتر بارگیری می شوند و به اقدامات کاربر پاسخ می دهند
قابلیت استفاده – راه حل های با دقت برنامه ریزی شده بصری هستند و کاربران برای یافتن اطلاعات مورد نیاز خود یا تکمیل تراکنش تنها به چند کلیک نیاز دارند.
اطلاعات کاربری ذخیره شده – کاربران مجاز مجبور نیستند هر بار که خرید می کنند اطلاعات شخصی خود را پر کنند. از این رو آنها اذیت نمی شوند و به احتمال زیاد خرید خود را تکمیل می کنند و سبد خرید خود را رها نمی کنند
خرید در حال حرکت – از آنجایی که تلفن هوشمند همیشه در دسترس است، کاربران می توانند به راحتی با برنامه ها بدون توجه به زمان و مکان به دلیل قابلیت استفاده راحت، اعتبار ذخیره شده و استفاده از ورودی صوتی تعامل داشته باشند.
خرید تکراری – پس از یک بار دانلود یک برنامه، کاربران زمانی که دوباره به محصول شما نیاز دارند به آن مراجعه می کنند زیرا یافتن نماد مناسب در صفحه گوشی هوشمند ساده تر و سریعتر از جستجوی یک سایت (حتی نشانک شده) در مرورگر تلفن همراه است.

5. آگاهی کم از برند

موقعیتی که یک برند توسط اکثریت مخاطبان هدف شناسایی نشود، نوید رونق را نمی دهد. بنابراین، بسیار مهم است که یک شرکت را برای کاربران بالقوه “قابل مشاهده” کنیم.

راه حل

یک اپلیکیشن موبایل می تواند به موثرترین روش برندسازی تبدیل شود زیرا دائماً در چشم مخاطبان شما قرار دارد. فقط تصور کن:

کاربران برنامه شما را در گوشی های هوشمند خود دانلود می کنند و ده ها بار در روز به نماد نگاه می کنند (هر بار که به صفحه گوشی نگاه می کنند)
یک نماد جذاب توجه را جلب می کند و یک نگرش مثبت ناخودآگاه نسبت به برند شما ایجاد می کند
برنامه ها اعتبار مشتری را ذخیره می کنند و امکان پرداخت با یک کلیک را فراهم می کنند
اعلان‌های فشاری با اطلاع‌رسانی در مورد تخفیف‌ها، تبلیغات و همچنین لیست خواسته‌ها و سبدهای خرید رها شده، نام تجاری شما را به مشتریان یادآوری می‌کنند.
تبلیغ از طریق راه حل های مفید و جذاب موبایل واقعا ارزش یک بار دیدن را دارد. آن را امتحان کنید!

 

بیشتر بخوانید:  راهنمای کوتاه برای اجرای موفق DevOps

 

مزایای کلیدی اپلیکیشن موبایل برای تجارت

خوب، از دلایل ذکر شده چه نتیجه ای می توانیم بگیریم؟ اپلیکیشن های موبایل بدون شک برای کسب و کارها سودآور هستند، اما به شرطی که به خوبی توسعه یافته و طراحی شده باشند. آنها فرصت های جدیدی را برای اتصال مشتریان و فروشندگان، امکان تبدیل سریع و افزایش فروش فراهم می کنند.

مزایای کلی آنها عبارتند از:

ارتباط داخلی بهتر
وفاداری مشتری
تصمیم گیری مبتنی بر داده
کمپین های بازاریابی موفق
افزایش فروش
آگاهی از برند بالاتر

قبل از توسعه دو بار فکر کنید

اگر قصد توسعه یک اپلیکیشن را دارید، به نکات زیر توجه کنید:

یک اپلیکیشن موبایل یک سرمایه گذاری بزرگ است. قبل از شروع این سفر، باید به دقت محاسبه کنید که آیا این سرمایه گذاری نتیجه خواهد داد یا خیر. اطمینان حاصل کنید که درک روشنی از هدفی که می خواهید به آن برسید دارید.
سود برای صاحبان مشاغل با میزان محبوبیت یک راه حل در بین کاربران نهایی تعیین می شود. مشکلات عملی مشتریان خود را بررسی کنید و با راه حل دیجیتال خود به آنها رسیدگی کنید. محبوبیت تضمین شده است.
یک استراتژی تبلیغاتی و تبلیغاتی برای همه محصولات جدید ضروری است. در مرحله اولیه، تبلیغ از طریق کانال های متعدد باعث می شود مردم از نوآوری شما مطلع شوند و بعداً تبلیغات دهان به دهان به موثرترین شکل تبلیغات تبدیل خواهد شد.
توسعه دهندگان برنامه های موبایل مجرب و مجرب در SaM Solutions مشاوره جامعی در مورد این موضوع ارائه می دهند. با ما تماس بگیرید و در برنامه ریزی، توسعه و استقرار یک راه حل تلفن همراه که به طور خاص برای نیازهای کسب و کار شما طراحی شده است، کمک بگیرید.

Webnegahcompanyمشاهده نوشته ها

وب نگاه با بیش از 20 سال فعالیت در حوزه برنامه نویسی و طراحی اپلیکیشن سعی دارد با نوشتن مقالات جذاب شما را بیشتر با این حوزه آشنا کند

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!