استراتژی های لازم برای بهبود دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی دیجیتال مارکتینگ

فرض کنید که بخش عمده‌ای از استراتژی بازاریابی شما امروز، دیجیتال مارکتینگ (بازایابی دیجیتال)  است. مصرف کنندگان و کسب و کارها تقریبا همیشه به صورت آنلاین هستند و می‌خواهید که بتوانید به آن‌ها دسترسی پیدا کرده و رفتار آن‌ها را در جاهایی که لازم است شناسایی کنید. در ادامه وب نگاه همراه ما با روش های بهبود دیجیتال مارکتینگ باشید.

اما زمانی که کسب و کار شما آنلاین و در حال رشد سریع است، ممکن است به نظر برسد که این راه کارهای دیجیتال مارکتینگ در حال تغییر می‌تواند به سرعت تبدیل به یک چشم‌انداز سخت تبدیل شود. با تعدادی از مسئولیت‌ها و وظایف دیگر که باید انجام شود، چطور می‌توانید به طور موثر یک استراتژی بازاریابی دیجیتال ایجاد کنید؟

استراتژی بازاریابی دیجیتال چیست؟

اینکه چطور یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ را پیاده سازی کنید بسیار مهم است و قبل از پیاده سازی باید بتوانید تمامی رفتارها را شبیه سازی کرده و به نتیجه رسیده باشید.

استراتژی بازاریابی دیجیتال برنامه‌ای است برای رسیدن به یک هدف خاص بازاریابی و به صورت متمرکز و قابل‌دستیابی.
بادی در استراتژی ضررو زیان ها را در نظر داشته باشید تا بتوانید به موفقیتی که انتظار دارید دست پیدا کنید.

اما تفاوت بین استراتژی بازاریابی و تاکتیک‌های بازاریابی چیست، دو واژه ای که اغلب به جای یکدیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند

استراتژی بازاریابی دیجیتال در مقابل تاکتیک‌ها و ترفندها

همانطور که در بالا اشاره شد، یک استراتژی، مجموعه ای دست‌یافتنی است که برای کمک به رسیدن به یک هدف خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد.

استراتژی از 3 قسمت تشکیل شده است: ۱)تشخیص چالش ۲)یک سیاست راهنما برای مقابله با چالش و ۳)مجموعه‌ای از اقدامات هدفمند که برای تحقق این سیاست ضروری هستند.

بسته به مقیاس کسب‌وکار شما، استراتژی بازاریابی شما می‌تواند شامل چندین بخش در حال حرکت و هر یک با اهداف مختلف باشد. با این کار، کار بر روی استراتژی می‌تواند همزمان سخت باشد. بنابراین، اگر در مورد استراتژی بازاریابی خود احساس شکست می‌کنید، به سه مرحله ای که گفته شد فکر کنید تا شما را بر دستیابی به اهداف خود متمرکز کنید.

تاکتیک‌های بازاریابی دیجیتال ، کارهایی هستند که شما انتخاب می‌کنید تا در طول استراتژی خود به هدف نهایی خود برسید. به عبارت دیگر، یک استراتژی، مقصد شما است و این تنها یک برنامه متمرکز برای رسیدن به هدف است در حالی که تاکتیک‌ها قدم‌های محکم و قابل‌تعریف مشخصی در استراتژی شما هستند که به شما اطمینان می‌دهد به هدف خود دست پیدا می‌کنید.

برای درک بهتر، لیست زیر از استراتژی‌های بازاریابی پایه که معمولا توسط تیم‌ها در طیف وسیعی از صنایع به کار گرفته می‌شوند را بررسی کنید.

استراتژی‌های اصلی برای بهبود دیجیتال مارکتینگ

 • انتشار یک وبلاگ
 • تبلیغات بر روی رسانه های اجتماعی خاص مانند فیسبوک و …
 • ارائه منابع آموزشی رایگان
 • بهینه سازی محتوای دیجیتال مارکتینگ
 • انواع مختلف کمپین را تست کنید تا بفهمید چه چیزی برای مخاطب شما بهتر عمل می‌کند.
 • یک پادکست ایجاد کنید
 • یک کمپین پست الکترونیکی ایجاد کنید.

کمپین های بازاریابی دیجیتال بهبود دیجیتال مارکتینگ

همانطور که قبلا ذکر شد، یک استراتژی دیجیتال مجموعه‌ای از کارهایی است که شما آن را برای رسیدن به هدف بازاریابی خود برنامه‌ریزی می‌کنید. در مقابل، کمپین های بازاریابی دیجیتالی، بلوک‌های سازنده و اقدامات در استراتژی شما هستند که شما را به سمت هدفی خاص حرکت می‌دهند.

برای مثال، اگر هدف فراگیر استراتژی بازاریابی دیجیتالی شما ایجاد انگیزه بیشتر از طریق رسانه‌های اجتماعی باشد، شما ممکن است یک کمپین بازاریابی دیجیتال را در توییتر و یا دیگر شبکه های اجتماعی پر بازدید اجرا کنید. شما ممکن است برخی از بهترین بخش‌های کسب‌وکار شما را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید تا اطلاعات بیشتری را از طریق این کانال ایجاد کنید.

حالا بیایید نگاهی به مراحل دخیل در ایجاد یک استراتژی بازاریابی دیجیتال برای کسب‌وکار خود بیندازیم.

چگونگی ایجاد استراتژی برای بهبود دیجیتال مارکتینگ

 • مشتریان و مخاطبان خاص خود را بشناسید.
 • اهداف خود و ابزارهای بازاریابی دیجیتال را که به آنها نیاز دارید شناسایی کنید.
 • کانال‌های دیجیتالی موجود و دارایی‌های خود را ارزیابی کنید.
 • برنامه تبلیغاتی کسب و کارتان را برنامه‌ریزی کنید.

۱. خریدار خود را شناسایی کنید
برای هر استراتژی بازاریابی دیجیتال یا هر نوع دیگری باید بدانید چه افرادی مخاطبان شما هستند . بهترین استراتژی‌ها بازاریابی دیجیتال این است که با جزئیات بیشترساخته می‌شوند و اولین قدم ایجاد آن‌ها است.

مخاطبین خود را سازماندهی کنید و بازاریابی خود را با الگوهایی ایجاد کنید تا بتوانید خریدار های خود را تقویت کند.

این روش مشتری ایده‌آل شما را نشان می‌دهد و می‌تواند با تحقیق، بررسی و مصاحبه با مخاطب هدف کسب‌وکار شما ایجاد شود.

مهم است توجه داشته باشید که این اطلاعات باید براساس داده‌های واقعی هر زمانی که ممکن است باشد، به طوری که فرضیاتی درباره مخاطبین شما می‌تواند باعث شود که استراتژی بازاریابی شما در جهت غلط حرکت کند.

برای گرفتن یک تصویر گرد از شخصیت تان، استخر تحقیقاتی شما باید شامل ترکیبی از مشتریان، چشم اندازه‌ای و افراد خارج از پایگاه‌داده تماس‌ها شما باشد که با مخاطب هدف شما همخوانی دارند.

اما چه نوع اطلاعاتی باید برای شخصیت خریدار خود جمع‌آوری کنید تا استراتژی بازاریابی دیجیتال شما را مطلع کند؟

اطلاعات کمی و شناختی بهبود دیجیتال مارکتینگ
موقعیت: از ابزارهای تجزیه و تحلیل وب برای تشخیص آسان این که ترافیک وب سایت شما از کجا می‌آید استفاده کنید.
سن: بسته به کسب‌وکار شما، این ممکن است یا ممکن است مربوط به اطلاعات مربوط نباشد. اما اگر این کار را انجام دهیم، بهتر است این اطلاعات را با شناسایی گرایش‌ها در چشم‌انداز موجود و پایگاه‌داده تماس جمع‌آوری کنیم.
درآمد: بهتر است اطلاعات حساس مانند درآمد شخصی از طریق مصاحبه تحقیقاتی را جمع‌آوری کنید، زیرا افراد ممکن است تمایلی به به اشتراک گذاشتن این اطلاعات از طریق فرم‌های آنلاین داشته باشند.
عنوان شغل: این چیزی است که شما می‌توانید ایده دقیقی از پایه مشتری فعلی خود به دست آورید.
اهداف: بسته به این که محصول یا سرویس شما مشکل را حل می‌کند، ممکن است شما در حال حاضر ایده خوبی از اهداف مشتری تان داشته باشید. فرضیات خود را با صحبت با مشتریان واقعی و نمایندگان فروش داخلی و خدمات مشتریان، در میان بگذارید.
چالش‌ها: با مشتریان، نمایندگان فروش و خدمات مشتری، و هر مشتری دیگری که با آن‌ها رو به رو است، صحبت کنید تا ایده‌ای از چالش‌های مشترک اعضای خود به دست آورید.
علایق: از مشتریان و کسانی که با مخاطبین هدف خود درباره سرگرمی‌ها و علایق خود همخوانی دارند بپرسید.

۲. اهداف خود و ابزارهای بازاریابی دیجیتال را شناسایی کنید که به آن نیاز دارید.
اهداف بازاریابی شما همیشه باید به اهداف اساسی کسب‌وکار خود باز گردند.

به عنوان مثال، اگر هدف کسب‌وکار شما افزایش درآمد آنلاین تا ۲۰ % باشد، هدف تیم بازاریابی شما ممکن است ایجاد ۵۰ درصد بیشتر از طریق وب سایت نسبت به سال گذشته باشد تا به این موفقیت کمک کند.

۳. مجاری و دارایی‌های دیجیتال موجود خود را ارزیابی کنید.
برای ایجاد یک بازاریابی دیجیتال موفق باید دارایی‌های خود را دسته بندی کرده و بر اساس آن تصمیم گیری کنید.

Webnegahcompanyمشاهده نوشته ها

وب نگاه با بیش از 20 سال فعالیت در حوزه برنامه نویسی و طراحی اپلیکیشن سعی دارد با نوشتن مقالات جذاب شما را بیشتر با این حوزه آشنا کند

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *