یک برنامه موبایل برای راه حل خانه هوشمند: نکات و دستورالعمل ها

طراحی اپلیکیشن موبایل

استفاده روزافزون از دستگاه های هوشمند در حال حاضر بر تمام جنبه های زندگی انسان تأثیر گذاشته و باعث ظهور خانه های هوشمند شده است. در این مقاله، بررسی خواهیم کرد که چرا ارائه دهندگان خانه‌های هوشمند باید بیشترین اهمیت را به ارائه برنامه‌های کاربردی موبایل کارآمد برای مدیریت سیستم‌های خود بدهند. برای اطمینان از درک حداکثری، ما آن را با دو مثال تجاری در دنیای واقعی نشان خواهیم داد – سیستم خانه هوشمند اختصاصی و یک برنامه تلفن همراه برای یک پلت فرم اتوماسیون خانگی که برای مشتری خود ایجاد کردیم.

شرکت نرم افزاری وب نگاه در توسعه و طراحی اپلیکیشن iOS و اندروید تجربه دارد. بنابراین، اگر به دنبال طراحی اپلیکیشن موبایل هستید که به کسب درآمد کمک می کند، با ایده اپلیکیشن خود با ما تماس بگیرید. دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان ما را از دست ندهید.

09339017809

 

خانه هوشمند چیست و چرا جذابیت بیشتری دارد؟

فن‌آوری خانه هوشمند، با نام مستعار اتوماسیون خانگی یا domotics، دستگاه‌های هوشمند را در شبکه‌های جامع ادغام می‌کند تا امکان همکاری کارآمد آنها را فراهم کند و مشارکت انسانی را به حداقل برساند. راه حل های موجود طیف گسترده ای از فناوری ها مانند سرگرمی، امنیت، خدمات شهری، روشنایی، مدیریت انرژی و غیره را در بر می گیرند. بخش های دیگر به زودی وارد بازار خواهند شد، در حالی که پیش بینی می شود درآمد در بازار خانه های هوشمند تا سال 2023 به 153017 میلیون دلار برسد.

با این حال، اتوماسیون خانگی نیاز به یک برنامه تلفن همراه اتوماسیون خانگی مناسب برای هماهنگ کردن تمام اجزای سیستم و ایجاد یک زیرساخت کارآمد دارد. توسعه اپلیکیشن خانه هوشمند به رفع این نیاز کمک می کند. برای درک اینکه چرا سیستم‌هایی از این نوع به برنامه‌های تلفن همراه مناسب برای کنترل آنها نیاز دارند، به بررسی آنچه که یک خانه هوشمند را می‌سازد، خواهیم پرداخت.

نمونه هایی از سیستم های خانه هوشمند

با استفاده حداکثری از اینترنت اشیا، domotics روشی را که افراد در انجام کارهای روزمره خود انجام می دهند کاملاً تغییر داده است. بنابراین، ما قابلیت‌های این راه‌حل‌ها را از طریق مثال اپلیکیشن خانه هوشمند که چندین دستگاه و سیستم از انواع مختلف را در بر می‌گیرد و وظایف زیر را انجام می‌دهد، بررسی خواهیم کرد:

مدیریت لوازم خانگی و سرگرمی. یک قهوه‌ساز تا زمانی که از خواب بیدار می‌شوید قهوه دم می‌کند، قبل از اینکه خانواده‌ای به خانه برگردند، یک اجاق شام را می‌پزد، و قبل از آمدن مهمان‌ها، یک جاروبرقی خانه را تمیز می‌کند. همچنین، کاربران می توانند زمانی که در تعطیلات دور هستند، نور، تلویزیون و سیستم های صوتی را روشن کنند تا مزاحمان احتمالی را منحرف کنند.
حاکمیت مصرف انرژی سوکت ماشین لباسشویی پس از اتمام شستشو از شبکه برق جدا می شود، پس از اتمام کار دستگاه، سوکت ماشین ظرفشویی نیز قطع می شود.

کنترل دما. ترموستات ها سیستم های گرمایش و تهویه مطبوع را طوری تنظیم می کنند که دمای مورد نیاز را حفظ کنند.
ارکستراسیون نورپردازی. روشنایی ورودی قبل از آمدن افراد به خانه روشن می شود، در حالی که کنترل کم نور با شدت نور بیرون تنظیم می شود.
قفل و باز کردن قفل درها و پنجره ها. میهمانان خوشامد گویی می توانند زمانی که صاحبان خانه نیستند وارد خانه شوند و وقتی هوا خراب است پنجره ها و شیشه های هواکش بسته می شوند.
صاحب خانه و سرویس‌های مربوطه در مواقع دود، نشت گاز و CO یا نفوذ به خانه هشدار دریافت می‌کنند. طبیعتاً، قابلیت‌های راه‌حل‌های خانه‌های هوشمند به این نمونه‌ها محدود نمی‌شود. زیبایی این سیستم ها در این است که به کاربران اجازه می دهند تنظیمات و محیط هایی را ایجاد کنند که کاملاً متناسب با خواسته های خاص آنها باشد.

مزایای راه حل های خانه هوشمند

کاربران بیشتر و بیشتری فناوری خانه های هوشمند را انتخاب می کنند. چرا؟ آنها مزایای زیر را ارائه می دهند:

راحتی افزایش یافته راه حل ها به ایجاد یک محیط راحت کمک می کنند. آنها بسیاری از فعالیت های خانگی مانند پخت و پز، تمیز کردن، گرم کردن و غیره را ساده می کنند. همچنین، آنها به حذف فرآیندهای کوچکی که می توانند به طور خودکار انجام شوند، مانند روشن/خاموش کردن نور، کاهش سایه، باز کردن پنجره و موارد دیگر کمک می کنند.
کاهش هزینه. در حالی که اجرای این راه حل ها مستلزم صرف هزینه در دستگاه های هدف گرا و نرم افزارها و خدمات مرتبط است، پس انداز در این راه بسیار بیشتر از سرمایه گذاری اولیه است. پیکربندی مناسب سیستم های روشنایی، گرمایش و مصرف انرژی صرفه جویی قابل توجهی را ممکن می کند، به غیر از سیستم هشدار دهنده که به جلوگیری از آسیب آتش سوزی یا نشت آب یا تلفات ناشی از نفوذ کمک می کند.
امنیت تقویت شده نظارت تصویری همراه با سیستم سیگنالینگ به درستی تنظیم شده از موقعیت های اضطراری مانند نفوذ، آتش سوزی، نشت گاز و آب محافظت می کند یا به رسیدگی به موقع آنها کمک می کند.

چرا شرکت ها باید برنامه های کنترل خانه هوشمند موبایل را انتخاب کنند؟

راه حل های مدرن اتوماسیون خانگی چیزی فراتر از نرم افزاری هستند که امکان پخت شام را در زمان مشخص شده فراهم می کنند. امروزه، این سیستم ها مسئول بسیاری از جنبه های زندگی کاربر هستند، زیرا به مدیریت زمان، رفاه و حتی ایمنی و حریم خصوصی مربوط می شوند.

یک محیط خانه هوشمند کارآمد دست در دست یک برنامه جامع است که تعامل دستگاه های هوشمند، نرم افزارهای ابری، دروازه های اینترنت اشیا و سایر اجزای زیرساخت خانه را مدیریت می کند. در اینجا دسترسی از راه دور یک پیش نیاز است زیرا امکان مدیریت دستگاه‌ها از طریق تلفن هوشمند را فراهم می‌کند، و این همان چیزی است که این راه‌حل‌ها در مورد آن هستند – ساده‌سازی و ساده‌سازی زندگی کاربران.

در حالی که برخی راه‌حل‌ها با متحد کردن چندین سیستم، محیط‌های خانگی بزرگی را ایجاد می‌کنند که به خود وابسته هستند و برخی از آنها حتی به الگوریتم‌های Big Data در پردازش داده‌ها تکیه می‌کنند، هنوز هم نیاز به مشارکت کاربر دارند.

فقط کاربران می توانند گزینه های مناسبی را انتخاب کنند که نیازها و ترجیحات خاص آنها را برآورده کند. همچنین، به ندرت کسی دوست دارد که راه حل های domotics خود را بدون نظارت و کنترل مناسب رها کند. به همین دلیل است که شرکت های توسعه خانه های هوشمند پیشنهادات خود را با نرم افزار کنترل کامل تکمیل می کنند.

استفاده زیاد از دستگاه های هوشمند متصل، تمرکز بر تولیدکنندگان وسایل قابل حمل را به عنوان مصرف کننده اصلی برنامه های کاربردی کنترل خانه هوشمند تشویق می کند. بسته به تعدادی از اهدافی که این برنامه ها انجام می دهند، به دو نوع تقسیم می شوند: نرم افزار تک منظوره و هاب های هوشمند.

 

برنامه های کاربردی تک منظوره نرم افزار کنترلی که یک منطقه خاص را پوشش می دهد، مانند برنامه Oral-B که مسواک های برقی مبتنی بر بلوتوث فروشنده را مدیریت می کند. این نرم افزار تمیز کردن دندان را کنترل می کند: تعیین می کند که کاربران چه مدت باید دندان های خود را انجام دهند و به کدام قسمت ها باید توجه ویژه ای داشته باشند.

هاب های هوشمند نرم افزاری که بر انواع دستگاه های ادغام شده در سیستم های قدرتمند هدف نظارت می کند. به عنوان مثال، برنامه Apple Home طیف گسترده ای از لوازم جانبی HomeKit را ادغام می کند و سیستم های روشنایی، گرمایش، تهویه مطبوع، نظارت تصویری، امنیت و سایر سیستم ها را مدیریت می کند. کاربر می تواند هم با گفتن به سیری چه کاری انجام دهد یا از طریق لمس سه بعدی که انجام کارهای پیچیده را امکان پذیر می کند، دستورات را صادر کند.

هاب های هوشمند راحت ترین مدیریت سیستم های خانگی را امکان پذیر می کنند، به همین دلیل است که این نوع نرم افزار کنترل خانه هوشمند اکنون در حال افزایش است. شناخته‌شده‌ترین راه‌حل‌ها راه‌حل‌های رهبران بازار فناوری هستند .

توسعه یک برنامه کاربردی کنترل خانه هوشمند موبایل قوی

برنامه های کاربردی موبایل کارآمد به عنوان کنترل از راه دور محیط خانه عمل می کنند که به کاربران اجازه می دهد به خانه ها دسترسی پیدا کنند، تنظیمات مورد نیاز را از طریق اتصال به اینترنت پیکربندی و تغییر دهند. به همین دلیل است که بسیاری از شرکت ها به دنبال راه حلی هستند که لوازم و سیستم ها را به طور کارآمد و ایمن کنترل کند.

بیایید بینش های کلیدی را در مورد توسعه یک برنامه اتوماسیون خانگی بر اساس تجربه و تخصص دامنه ما و بهترین شیوه های صنعت بررسی کنیم. همچنین، ما آن را با یک برنامه تلفن همراه که برای یک ارائه‌دهنده اروپایی پلت‌فرم خانه هوشمند متقابل فروشنده ایجاد شده است، مثال می‌زنیم. این پلتفرم شامل حسگرهای مختلفی است و دستگاه‌های تولیدکنندگان متعدد را تحت رابط مرکزی ادغام می‌کند.

 

خانه هوشمند

 

ویژگی های حیاتی برای ارائه

به طور طبیعی، طیف وسیعی از ویژگی های برنامه های اتوماسیون خانگی با هر مورد خاص متفاوت است. با این حال، هر راه حلی بدون توجه به هدف و عملکرد آن باید دارای ویژگی های حیاتی زیر باشد:

اتصال در سراسر سیستم دستگاه ها باید به راحتی در داخل سیستم به عنوان مثال از طریق اتصال بی سیم ارتباط برقرار کنند. در غیر این صورت، آنها نمی توانند دستورالعمل ها را اجرا کنند.
در دسترس بودن تنظیمات و تنظیمات چندگانه. این برنامه‌ها محیط‌هایی را مدیریت می‌کنند که شامل ترکیب‌های دستگاه‌های متعددی است، به همین دلیل است که باید قابلیت‌های سفارشی‌سازی گسترده‌ای را برای برآورده کردن نیازهای خاص هر کاربر ارائه دهند.
در دسترس بودن برای همه سیستم عامل ها و دستگاه های تلفن همراه. شرکت‌های توسعه نرم‌افزار Domotics باید راه‌حل‌های خود را در دسترس کاربران همه پلتفرم‌های تلفن همراه، به‌ویژه iOS و اندروید و انواع دستگاه‌ها قرار دهند. همانند راه حل مشتری، ما یک برنامه موبایل سازگار با iOS و Android ارائه کردیم.
قابلیت Push Notification اعلان ها به کاربران این امکان را می دهد که از موقعیت های اضطراری در صورت وقوع مطلع شوند.

تجسم داده های قدرتمند مشاهده اطلاعات به طور قابل توجهی به قابلیت استفاده از برنامه می افزاید و به کاربران کمک می کند تا از تصمیم گیری هوشمندانه حداکثر بهره را ببرند تا تصمیمات آگاهانه تری داشته باشند. در سیستم ما، برای تجزیه و تحلیل بهتر داده‌ها، بر الگوریتم‌های Big Data و IoT Edge تکیه می‌کنیم.

فرآیند توسعه

مانند هر نرم افزار دیگری، یک شرکت باید گام های استانداردی از نمونه سازی اولیه تا پیاده سازی برای ساخت اپلیکیشن خانه هوشمند بردارد.

طراحی راه حل مناسب و نمونه سازی عامل کلیدی است که به شرکت ها کمک می کند تا با موفقیت یک برنامه اتوماسیون خانه هوشمند را توسعه دهند. یک شرکت هدف نرم افزار را تعیین می کند که بر تعداد و تنوع دستگاه هایی که برنامه مدیریت می کند و همچنین پیچیدگی آن تأثیر می گذارد.

در حالی که شرکت‌ها تمایل دارند راه‌حل‌های خود را با ویژگی‌های بی‌شماری تجهیز کنند تا مشتریان بیشتری را به دست آورند، توصیه می‌کنیم اطلاعات و قابلیت‌های اضافی را به راحتی انجام دهید. اگرچه به نظر می رسد کاربران از عملکردهای مجلل سود می برند، اما ممکن است در عوض آنها را بترساند: تعداد کمی از آنها تمایل و زمان لازم برای درک قابلیت های بیش از حد پیچیده را دارند. در نتیجه، آنها از راه‌حل‌های پیچیده‌تر ارائه‌شده توسط رقبا عقب‌نشینی خواهند کرد.

این مرحله همچنین انتخاب سخت افزار مورد استفاده برنامه را تعیین می کند. از دیدگاه کاربر معمولی، یک فروشنده نباید راه حل خود را بر روی یک تولید کننده دستگاه خاص متمرکز کند و باید آزادی انتخاب را فراهم کند.

در مورد طراحی UI و UX راه حل، کاربرپسند بودن آن یک پیش نیاز است. همچنین، مانند توانایی های بیش از حد، نباید بیش از حد پیچیده شود. مشتریان می خواهند که این برنامه ها زندگی آنها را ساده کنند، به همین دلیل است که یک رابط غیر شهودی ممکن است آنها را مجبور کند از پیشنهاد شما دوری کنند.

در مرحله توسعه نرم افزار، یک شرکت نه تنها باید یک راه حل قوی و ایمن ایجاد کند، بلکه باید یکپارچه سازی یکپارچه از سنسورها و دستگاه های متعددی را که پلتفرم تشکیل می دهد، ارائه دهد. همچنین، توجه قابل توجهی باید به پیکربندی مطمئن ماژول های یکپارچه سازی و ایجاد سناریوهای مختلف برای ترکیب سنسورها شود.

 

بیشتر بخوانید: راهنمای طراحی اپلیکیشن موبایل بانک

 

بخش های خانه هوشمند

برای اینکه یک خانه هوشمند خوب و مناسب داشته باشید باید بخش های مختلفی کنار یکدیگر قرار گیرند و به درستی عمل کنند. در ادامه به بررسی هر یک از این بخش‌ها خواهیم پرداخت.

کنترل کننده مرکزی: بدون شک مهم ترین بخش خانه هوشمند همین است. همه اشیا باید برای برقراری ارتباط با یکدیگر از طریق کنترل کننده مرکزی اقدام کنند. وظیفه اصلی این دستگاه دریافت اطلاعات است.

پروتکل‌های ارتباطی: همان طور که در خط بالا گفته شد اشیا برای برقرای ارتباط با یکدیگر باید با کنترل کننده مرکزی ارتاط برقرار کنند. برای بروز این اتفاق باید راه مشخصی برای برقراری ارتباط پیش بینی شود. پروتکل ارتباطی در خانه هوشمند در واقه یک مسیر استاندارد و مورد قبول است که اشیا بتوانند اطلاعات را تبادل کنند. 

رابط‌های کاربری: یکی از موارد بسیار مهم این است که ساکنان خانه هوشمند چگونه با اشیا و داخل خلنه می‌توانند ارتباز برقرار کنند. مسئولیت این قصیه با رابط‌های کاربری است. در واقع افراد می‌توانند با استفاده از این موضوع از خارج از خانه دستوراتی به اشیا داخل خانه صادر کنند.

سنسور: احتمالا با نحوه کار سنسورها اشنایی دارید. سنسورها با اندازه گیری دما و حرارت و … اطلاعات را ارسال می‌کنند و اگر برای مثال دما ازز حدی پایین‌تر آمد کنترل‌کننده مرکزی دستور روشن شذن سیستم خنک کننده را صادر می‌کند تا کاهش دما جبران شود.

عملگر: عملگرها همان طور که از نامشان پیداست در خانه هوشمند بیشتر کارهای اجرایی را بر عهده دارند. یعنی مسئول اجرای فرمان‌های صادر شده است. برای باز کردن درب پارکینگ و … از جمله وظایف عملگرها است.

 

خانه هوشمند را به صورت تخصصی مدیریت کنید

راه حل های اتوماسیون خانگی به طور قابل توجهی زندگی انسان را ساده می کند و بسیاری از فرآیندهایی را که قبلاً به تلاش های قابل توجهی نیاز داشتند حذف می کند. آنها روال های روزمره را ساده می کنند و زمان قابل توجهی را آزاد می کنند و در عین حال راحتی، ایمنی و زمان برای مراقبت از خود را برای افراد فراهم می کنند.

می دانیم که نرم افزار کارآمد پیش نیاز یک راه حل تمام عیار است. برای توسعه یک برنامه تلفن همراه برای سیستم خانه هوشمند، یک شرکت باید دانش کاملی در مورد موضوع داشته باشد، به همین دلیل است که توصیه می کنیم به ارائه دهندگان خدمات متخصص مراجعه کنید.

وب نگاه با داشتن تخصص عظیم در توسعه نرم افزار برای تولید، تدارکات، خرده فروشی، مراقبت‌های بهداشتی و سایر شرکت ها، طیف گسترده ای از راه حل های کارآمد اینترنت اشیا، به ویژه خانه های هوشمند را ارائه می دهد. با ارائه پلی که بین محیط هوشمند و کاربران نهایی می رود، به مردم کمک می کنیم تا از فرصت ها و مزایایی که دستگاه های هوشمند ارائه می دهند کاملاً لذت ببرند.

 

Webnegahcompanyمشاهده نوشته ها

وب نگاه با بیش از 20 سال فعالیت در حوزه برنامه نویسی و طراحی اپلیکیشن سعی دارد با نوشتن مقالات جذاب شما را بیشتر با این حوزه آشنا کند

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!