روندهای مدرن و بهترین روش ها در توسعه برنامه های سازمانی

طراحی اپلیکیشن

 

مدیریت کسب و کار مدرن به سطح بالایی از اتوماسیون گردش کار و رویکرد اداری فردی نیاز دارد. همه این فعالیت ها را می توان به راحتی توسط برنامه های کاربردی سازمانی سفارشی انجام داد. با کمک آنها، شرکت ها می توانند زنجیره تامین خود را تنظیم کنند، خدمات مشتری را بهبود بخشند، مدیریت کارکنان خود را ارتقا دهند، حجم زیادی از داده ها را پردازش کنند و بسیاری از وظایف دیگر را انجام دهند.

طیف وسیعی از کسب‌وکارها قبلاً راه‌حل‌های دیجیتال سازمانی خود را بر اساس آخرین روندها و شیوه‌های مدرن ساخته‌اند. یکی از آنها ایجاد برنامه های سازمانی است که روی دستگاه های تلفن همراه اجرا می شوند.

در این مقاله، ما به انواع اپلیکیشن‌های تلفن همراه سازمانی، چگونگی سودمندی آن‌ها برای کسب‌وکار شما و مدت زمانی که طول می‌کشد تا آن را بسازید، بررسی خواهیم کرد.

توسعه اپلیکیشن موبایل سازمانی چیست؟

اصطلاح «توسعه اپلیکیشن موبایل سازمانی» کاملاً توضیحی است. این فعالیت مستلزم توسعه برنامه‌های سطح سازمانی است که روی دستگاه‌های تلفن همراه اجرا می‌شوند. 

 

شرکت برنامه نویسی وب نگاه  در توسعه بیش از 3500 طراحی اپلیکیشن موبایل iOS و اندروید تجربه دارد. بنابراین، اگر به دنبال طراحی اپلیکیشن موبایلی هستید که به کسب درآمد کمک می کند، با ایده اپلیکیشن خود با ما تماس بگیرید. دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان ما را از دست ندهید.

09339017809

 

“برنامه های سطح سازمانی” چیست؟

اپلیکیشن‌های سطح سازمانی، برنامه‌هایی هستند که برای مدیریت و بهینه‌سازی فرآیندهای تجاری در یک شرکت توسعه یافته‌اند. آنها وظایف مختلفی را با هدف برآوردن نیازهای تجاری عملکردی خاص یک شرکت خاص انجام می دهند. به عنوان مثال، آنها می توانند:

خودکار کردن وظایف خاص در فرآیندهای تولید؛
ارائه دسترسی به داده ها بر اساس نقش هر یک از کارکنان در شرکت؛
بهبود ارتباطات و تبادل داده بین کارکنان و بخش ها؛
ارائه تجزیه و تحلیل داده ها و گزارش نتایج؛
انجام فرآیندهای مدیریت ارتباط با مشتری و تامین کننده و غیره
به این ترتیب، با برنامه‌های سازمانی تلفن همراه، کارمندان شما می‌توانند به داده‌های شرکت بر اساس نقش‌هایشان در برنامه دسترسی داشته باشند، گردش‌های کاری شرکت را با استفاده از دستگاه‌های قابل حمل کنترل و مدیریت کنند.

انواع برنامه های کاربردی موبایل سازمانی

طیف گسترده ای از برنامه های تلفن همراه سازمانی وجود دارد که می توانند با نیازهای تجاری شرکت شما تنظیم شوند. همه آنها را می توان به سه دسته اصلی تقسیم کرد: سطوح کارمند، بخش و شرکت.

برنامه‌های تلفن همراه سازمانی در سطح کارمند، برنامه‌های متمرکز بر وظیفه هستند که برای حل مسائل مربوط به موقعیت خاصی در شرکت ایجاد می‌شوند. این نوع برنامه ها به استثنای نیاز به اتصال اپراتور یا درخواست رسمی، آخرین داده ها را در اختیار کارمندان قرار می دهند. همچنین، بازخورد یک شرکت را با استفاده از اعلان‌های درون برنامه‌ای برای کارمندانش ارسال می‌کند.

چند نمونه از برنامه های سطح کارمند عبارتند از:

نرم افزار مدیریت فرآیند فروش که در آن کارکنان می توانند به سرعت تمام داده های مربوط به مشتری را بازیابی کنند.
ابزارهای پیام رسانی برای ارتباط سریع بین سرپرست تیم و تیمی از توسعه دهندگان در به روز رسانی پروژه.
برنامه های تجزیه و تحلیل کسب و کار که داده های پیشرفت پروژه و KPI های کلیدی آن را در اختیار مدیران پروژه قرار می دهند.
برنامه های سازمانی زنجیره تامین و تدارکات برای ردیابی سفارشات و محموله ها و مدیریت محصولات و موارد دیگر.
برنامه های تلفن همراه سازمانی در سطح دپارتمان، گردش کار بخش های خاص شرکت را بهبود می بخشد. طیف گسترده ای از برنامه های سطح بخش وجود دارد که می تواند شامل موارد زیر باشد:

ابزارهای مدیریت پروژه برای ارسال پیام های گروهی و تعیین اهداف و اهداف تیم.
سیستم های بلیط برای پشتیبانی فنی؛
برنامه های مدیریت بازاریابی برای تجزیه و تحلیل بازار، راه اندازی کمپین های بازاریابی، مدیریت منابع و موارد دیگر؛
برنامه های حسابداری برای عملیات و معاملات مالی؛
ابزارهای مدیریت منابع انسانی برای مدیریت داده های کارکنان و جمع آوری بازخورد آنها و دیگران.
برنامه‌های کاربردی در سطح دپارتمان می‌توانند شامل برنامه‌های شریک باشند که به اشتراک‌گذاری داده‌ها با سازمان‌های شریک و برنامه‌های کاربردی تخصصی صنعتی مناسب برای حوزه‌های مختلف تجاری مانند برنامه‌های تجارت الکترونیک، بانکداری و امور مالی، اینترنت اشیا و موارد دیگر امکان‌پذیر است.

برنامه‌های تلفن همراه سازمانی در سطح شرکت با هدف برقراری ارتباط پایدار بین بخش‌ها – یک شبکه یکپارچه که در آن هر کارمند می‌تواند با مدیران یا همکاران خود در سراسر بخش ارتباط برقرار کند. این برنامه ها می توانند شامل موارد زیر باشند:

برنامه هایی برای آموزش شرکتی که فرصت های یادگیری را در داخل یک شرکت فراهم می کند.
برنامه های ارتباطی برای کل شرکت؛
برنامه های بهره وری عمومی برای نظارت و برنامه ریزی فعالیت های سطح شرکت.
مزایای برنامه های کاربردی تلفن همراه سازمانی
هنگام انتخاب برنامه‌های کاربردی تلفن همراه سازمانی سفارشی، شرکت‌ها می‌توانند ویژگی‌های ضروری برای توسعه موفقیت‌آمیز کسب‌وکار خود را به برنامه‌های خود اضافه کنند. در اینجا چند نمونه از نحوه بهره مندی کسب و کار شما از برنامه های تلفن همراه سازمانی آورده شده است.

داده های ساخت یافته

حتی یک شرکت کوچک مجبور است حجم زیادی از اطلاعات را از منابع مختلف مانند بخش‌ها، مشتریان و غیره مدیریت کند. برنامه‌های کاربردی سازمانی به کسب‌وکارها کمک می‌کنند تا به سرعت داده‌ها را ساختاردهی و پردازش کنند، به طور مؤثر آن‌ها را بر اساس بخش‌ها و تیم‌ها تقسیم کرده و دسترسی به آن را برای هر کارمند ساده می‌کنند.

 

طراحی اپلیکیشن

سطح امنیت بالا

برنامه های تلفن همراه سازمانی دسترسی ساده مبتنی بر نقش را برای همه کارمندان شرکت فراهم می کند. این تضمین می کند که هر کارگر و مدیر فقط به داده هایی که توسط تنظیمات مجاز است دسترسی داشته باشد. بنابراین، بازیابی داده‌های معقول از پایگاه‌های داده شرکت برای کاربران غیرمجاز سخت‌تر می‌شود. علاوه بر این، این برنامه‌ها می‌توانند تنظیمات ویژه‌ای برای مشتریان یا شرکای تجاری شرکت داشته باشند.

به روز رسانی ساده در مورد آخرین تغییرات

می توانید به سرعت همه کارمندان را از آخرین اخبار یا تغییرات قوانین شرکت به روز کنید و همچنین به تیم ها یا کارمندان جداگانه دسترسی پیدا کنید. علاوه بر این، این برنامه‌ها امکان اشتراک‌گذاری اسناد را فراهم می‌کنند، به استثنای لزوم استفاده از خدمات شخص ثالث و جلوگیری از هرگونه نشت داده‌های احتمالی.

پرداخت ها، حسابداری و معاملات

برخی از برنامه‌های سازمانی می‌توانند شامل سیستم‌های پرداخت تجارت الکترونیک یا سایر راه‌حل‌های فین‌تک برای مدیریت بودجه پیشرفته در شرکت باشند. به عنوان مثال، یک برنامه سازمانی می‌تواند کارمندان شما را از مهلت‌های پرداخت مطلع کند یا فرصتی برای انجام هر گونه کار حسابداری در برنامه فراهم کند.

مدیریت کارکنان

با اپلیکیشن‌های سازمانی، مدیران می‌توانند حجم کار و پیشرفت کارمندان خود را کنترل کنند، فرآیند ورود کارکنان را تسهیل کنند و سایر فعالیت‌های مربوط به مدیریت کارمندان را انجام دهند.

مدیریت زنجیره تامین

این راه حل به ویژه برای تولیدکنندگانی که مجبورند برای تولید کالاهای خود موادی را به شرکت های دیگر سفارش دهند بسیار ارزشمند است. با ویژگی مدیریت زنجیره تامین، آنها می توانند تعداد مواد و حمل و نقل را برنامه ریزی، تحویل و مدیریت کنند. این امر به آنها امکان می دهد تا عرضه مواد را بهتر کنترل و نظارت کنند و در نتیجه تخصیص بودجه بهتری داشته باشند.

پشتیبانی مشتری

برخی از برنامه های سازمانی می توانند شامل پشتیبانی 24/7 مشتری باشند که می تواند به طور خودکار درخواست های اصلی مشتری را پردازش کند در حالی که تیم شما وظایف پیچیده تری را بر عهده می گیرد.

توسعه یک اپلیکیشن موبایل سازمانی چقدر طول می کشد؟

توسعه اپلیکیشن موبایل سازمانی معمولاً فرآیندی زمان بر است. اگرچه عوامل مختلفی وجود دارد که به شدت بر بازه زمانی تأثیر می گذارد. آنها عبارتند از:

پیچیدگی پروژه و تعداد ویژگی هایی که می خواهید در راه حل دیجیتال خود جاسازی کنید.
بهره وری و عملکرد پشته فناوری؛
تجربه و تخصص توسعه دهندگان اپلیکیشن موبایل؛
مهلت پروژه و بودجه برنامه ریزی شده

هنگام تخمین زمان پروژه خود، باید 5 مرحله اصلی را برای ساختن یک اپلیکیشن موبایل موثر نیز در نظر بگیرید.

مرحله برنامه ریزی در مورد ارزیابی ایده برنامه، تعیین اهداف و مخاطبان آن است. همچنین، شامل انتخاب پلت فرم برنامه درخواستی، پشته فناوری توسعه و انتخاب توسعه دهندگان در تیم توسعه است.
طراحی برنامه و نمونه سازی شامل ساخت نمونه های اولیه برنامه آینده برای آزمایش ایده است. ساخت نمونه اولیه به کسب و کارها کمک می کند تا در زمان و بودجه صرفه جویی کنند. توسعه دهندگان تلفن همراه سازمانی نمونه ای با عملکرد اصلی ایجاد می کنند و بررسی می کنند که آیا این نمونه اولیه با نیازهای تجاری سازگار است یا خیر.
مرحله توسعه طولانی‌ترین مرحله زمانی است که توسعه‌دهندگان موبایل بیشتر کارهایی مانند ساخت لایه‌های جلویی و بک‌اند برنامه، APIها، تنظیم و اتصال برنامه به سرویس‌های مختلف و غیره را انجام می‌دهند.
در مرحله آزمایش، تیم QA اطمینان حاصل می کند که برنامه به درستی کار می کند و هیچ گونه باگ مهم و مهمی را شامل نمی شود و همچنین ذخیره و به اشتراک گذاری داده ها در برنامه ایمن است.
انتشار و نگهداری برنامه شامل راه اندازی برنامه و آزمایش آن با مخاطبان است. تیم پروژه بازخوردهایی را از کاربران جمع‌آوری می‌کند تا بفهمند چه پیشرفت‌هایی می‌توانند انجام دهند.

تخصص ما در ساخت اپلیکیشن های موبایلی شرکتی
تیم توسعه موبایل SCAND در چندین پروژه توسعه موبایل شرکتی شرکت کرده است. در اینجا یکی از مواردی است که تیم ما اخیراً روی آن کار کرده است.

تیم ما باید یک برنامه قابل اعتماد و با سرعت بالا برای مدیریت کار و ردیابی زمان ایجاد می کرد. برای این کار، تیم یک تجزیه و تحلیل عمیق از برنامه انجام داد و متوجه شد که چه ویژگی‌هایی را باید شامل شود تا حداکثر ارزش را برای کسب و کار مشتری به ارمغان بیاورد.

با در نظر گرفتن نیازهای مشتریان، تیم وب نگاه ویژگی های زیر را به برنامه اضافه کرده است:

پردازش و همگام سازی داده ها در همه دستگاه ها؛
ذخیره سازی داده ها؛
تولید گزارش در فرمت های HTML و PDF.
ویرایشگر تصویر؛
برچسب های NFC برای به اشتراک گذاری سریع داده ها با دستگاه های اطراف.
خواندن بارکدها و کدهای QR؛
ارسال اس ام اس؛
پشتیبانی از GPS؛
UI قابل تنظیم؛
منطق تجاری سازگار و گردش کار قابل تنظیم.
با تمام این ویژگی ها، کاربران می توانند اپلیکیشن را در بیش از یک زمینه صنعتی مانند تجارت الکترونیک، تدارکات، خدمات نظافتی و غیره اعمال کنند.

در نتیجه، تیم وب نگاه یک برنامه کاربردی تلفن همراه سازمانی بسیار قابل تنظیم را توسعه داد که تمام نیازهای مشتری را برآورده می کند. مشتری ما از نتیجه راضی بود زیرا تیم ما موفق شد یک راه حل دیجیتالی بسیار مؤثر را در چارچوب زمانی و بودجه تخمین زده شده ایجاد کند.

 

بیشتر بخوانید: بهترین نکات ساخت بازی موبایل برای ساخت یک بازی موفق

 

نتیجه گیری در مورد توسعه اپلیکیشن موبایل سازمانی

ساختن یک اپلیکیشن موبایل سازمانی راهی مطمئن برای رونق بسیار خوبی به توسعه کسب و کار شما است. چنین برنامه‌هایی به شرکت‌ها کمک می‌کنند تا داده‌هایی را که روزانه از کانال‌های مختلف دریافت می‌کنند، به‌طور دقیق پردازش و تجزیه و تحلیل کنند، خدمات مشتریان و زنجیره‌های تامین خود را بهبود بخشند، پرداخت‌ها و حسابداری را انجام دهند و موارد دیگر.

ما در وب نگاه خوشحال خواهیم شد که در توسعه برنامه شما شرکت کنیم و دیدگاه خلاقانه شما را زنده کنیم. در صورت تمایل نظرات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!