روند توسعه نرم افزار در سال 2023

طراحی اپلیکیشن موبایل

روند توسعه نرم افزار همیشه به سرعت در حال تغییر بوده است، اما همه گیر فعلی این روند را تسریع کرده است. آنچه امروزه در توسعه نرم افزار قابل قبول به نظر می رسد ممکن است در آینده نزدیک دیگر چنین نباشد.

دیجیتالی‌سازی سریعی که در سال 2020 آغاز شد، در سال 2023 ادامه خواهد یافت. تمرکز بیشتر بر حریم خصوصی و پذیرش بیشتر فناوری‌های جدید در همه بخش‌ها.

هنگام ساخت یک راه حل دیجیتال، صاحبان کسب و کار باید به خوبی در مورد اینکه صنعت نرم افزار در چه مسیری قرار دارد آگاه باشند و بر اساس آن استراتژی داشته باشند. در اینجا روندهای کلیدی توسعه نرم افزار در سال 2023 وجود دارد که صاحبان کسب و کار باید هنگام برنامه ریزی برای یک محصول جدید به آنها توجه کنند.

 

شرکت برنامه نویسی وب نگاه  در توسعه و طراحی اپلیکیشن iOS و اندروید تجربه دارد. بنابراین، اگر به دنبال طراحی اپلیکیشن موبایل  هستید که به کسب درآمد کمک می کند، با ایده اپلیکیشن خود با ما تماس بگیرید. دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان ما را از دست ندهید.

09339017809

 

رشد سریع بخش فناوری اطلاعات

 

اگرچه صنعت فناوری اطلاعات تحت تأثیر همه گیری COVID-19 قرار گرفت که منجر به تاخیر در پروژه ها و کاهش سرمایه گذاری شد، اما توانست جایگاه قوی خود را در مقایسه با سایر صنایع حفظ کند.

هر شرکتی به تدریج در حال تبدیل شدن به یک تجارت نرم افزاری است. همانطور که تحول دیجیتالی شتاب می گیرد، نرم افزار به طور چشمگیری تغییراتی را ایجاد می کند که شرکت ها چه کاری انجام می دهند، چگونه آن را انجام می دهند و چه خدماتی را به مشتریان خود ارائه می دهند. در نتیجه، توسعه نرم افزار در حال تبدیل شدن به یک تغییر بازی برای بسیاری از سازمان ها، اگر نه یک الزام استراتژیک است.

بر اساس داده های شرکت مشاوره Bain & Company، فناوری باعث رشد اقتصادی در سراسر جهان شده است. شرکت های «تکنولوژی متولد شده» که فناوری را جزء اصلی هویت خود می دانند، بیشترین رشد را داشته اند. از سال 2015، این شرکت ها 52 درصد از رشد کل ارزش بازار را ایجاد کرده اند. شرکت‌هایی با رویکرد فناوری که روش‌های سنتی‌تر را تقویت می‌کنند، 20 درصد دیگر از رشد ارزش بازار را به خود اختصاص دادند.

 

فرصت هایی برای توسعه کم کد

یکی دیگر از روند رو به رشد توسعه نرم افزار، توسعه کم کد است. پلتفرم‌های کم‌کد به‌طور فزاینده‌ای محبوب می‌شوند، زیرا تقاضا برای ساختن سریع و آسان اپلیکیشن‌ها در حال افزایش است. اساساً، هر کسی که دانش اولیه برنامه نویسی داشته باشد اکنون می تواند سعی کند برنامه های خود را ایجاد کند.

راه حل های کم کد محبوب هستند زیرا به توسعه دهندگان اجازه می دهند روند توسعه را سرعت بخشند. علاوه بر این، توسعه کم کد به یک گزینه محبوب تبدیل شده است زیرا تقاضا برای توسعه دهندگان نرم افزار از عرضه موجود بیشتر است. با این حال، توسعه با کد پایین یک راه حل بلند مدت قابل اعتماد نیست زیرا نرم افزار ساخته شده به این روش به اندازه کافی قوی نیست تا بتواند نیازهای در حال تغییر کسب و کار شما را مدیریت کند.

با این وجود، با توجه به اینکه جهان هنوز با این همه گیری مبارزه می کند و نیاز شدید به توسعه دهندگان نرم افزار است، می توانید انتظار داشته باشید که توسعه کم کد نقش مهمی در سال 2023 ایفا کند.

 

برون سپاری تقاضا به رشد خود ادامه خواهد داد

 

انتظار می رود تا سال 2023، صنعت نرم افزار در سراسر جهان به 536.24 میلیارد دلار برسد و بازار خدمات توسعه نرم افزار فراساحلی با CAGR 11.72 درصد رشد کند.

بسیاری از کسب و کارها متوجه شده اند که فاقد منابع لازم برای هماهنگی با نیازهای در حال تغییر صنعت هستند. با توجه به مشکلاتی که برای یافتن متخصصان IT با استعداد در بازار محلی وجود دارد، کسب و کارها به شرکت های توسعه نرم افزار سفارشی برای متخصصان بسیار ماهر خارج از منطقه خود (چه نزدیک ساحل یا خارج از ساحل) مراجعه می کنند.

تیم های برون سپاری می توانند وظایف مختلفی از جمله کدنویسی، تست و مدیریت محصول را انجام دهند و در زبان های برنامه نویسی مختلف مهارت دارند. واگذاری توسعه نرم‌افزار به متخصصان شرکت‌های فناوری اطلاعات در حال افزایش است و در سال 2023 محبوب‌تر خواهد شد.

تقاضای رو به رشد برای برون سپاری فناوری اطلاعات را می توان با نیاز شرکت ها به پذیرش سریع و مقرون به صرفه نوآوری ها توضیح داد.

علاوه بر برآورده ساختن این نیازها، برون سپاری به شرکت ها کمک می کند تا به ماهرترین متخصصان دسترسی داشته باشند و در عین حال بر شایستگی های اصلی خود تمرکز کنند.

از آنجایی که ابزارهای مدیریتی دائماً در حال بهبود هستند، ایجاد یک گردش کار کارآمد و روابط سازنده بین کارکنان داخلی و برون سپاری آسان‌تر می‌شود.

 

شرکت نرم افزاری وب نگاه به عنوان یکی از شرکت های نرم افزاری با بیش از 20 سال سابقه فعالیت در حوزه برنامه نویسی ، فعالیت خود را به صورت تخصصی در برنامه نویسی و ارایه‌ی راهکارهای نرم افزاری مبتنی بر وب متمرکز نمود . جهت اطلاع از تعرفه طراحی اپلیکیشن موبایل و مشاوره رایگان با ما تماس حاصل نمایید.

 

عصر جدید رایانش ابری

مهاجرت به فضای ابری روند نرم افزاری جدیدی نیست – مدتی است که وجود داشته است. صرف نظر از اندازه و هدف، سازمان‌های بیشتری به محاسبات ابری روی می‌آورند و این روند به این زودی‌ها از بین نمی‌رود.

طبق آمار Statista، تخمین زده می شود که بازار جهانی رایانش ابری عمومی در سال آینده بیش از 482 میلیارد دلار باشد.

مهاجرت ابری کاربردهای گسترده ای دارد. یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی، تجزیه و تحلیل داده‌ها، مهاجرت اپلیکیشن‌های وب و موبایل و سایر کاربردها همگی پوشش داده شده‌اند.

اکثر کسب و کارها به دلیل نگهداری و ذخیره سازی آسان تر، برنامه ها و سیستم های خود را در فضای ابری قرار می دهند. همچنین به یک تسهیل کننده عالی برای کار از راه دور تبدیل شده است. شرکت ها موفق به ایجاد محیط های کاری با کمک خدمات و ابزارهای ابری شدند و همکاری تیمی موثری را ایجاد کردند.

راه‌حل‌های SaaS، IaaS و PaaS تقاضای بیشتری پیدا می‌کنند، زیرا به کارگیری و عرضه آسان‌تر هستند و همچنین به کاهش هزینه‌ها کمک می‌کنند، که به ویژه در زمان‌های پس از بحران مهم است.

 

طراحی اپلیکیشن

 

ظهور نرم افزار تجارت الکترونیک

در حالی که بیشتر مشاغل در سال 2021 با شرایط اقتصادی سختی روبرو بودند، بازار تجارت الکترونیک به دلیل همه‌گیری COVID-19 در اوج خود قرار داشت. بسیاری از شرکت ها به سمت خدمات خرده فروشی و تحویل آنلاین روی آوردند زیرا این تنها امکان خرید ایمن در طول قرنطینه بود.

با این وجود، حوزه تجارت الکترونیک پس از همه گیری به توسعه خود ادامه خواهد داد. Statista بیان می کند که کسب و کارها با این روند ادامه می دهند و انتظار می رود تا سال 2023 بازار تجارت الکترونیک تا 22 درصد در مقایسه با 14.1 درصد در سال 2019 رشد کند.

برنامه های کاربردی تجارت الکترونیکی پیشرفت بزرگی برای تجربه مشتری و فشار قابل توجهی برای اتوماسیون فرآیندهای تجاری در طول همه گیری جهانی نشان داده اند. شرکت‌ها به پیاده‌سازی راه‌حل‌های دیجیتالی تجارت الکترونیک ادامه می‌دهند و آنها را برای مشتریان جذاب‌تر می‌کنند.

 

رشد مداوم در هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی

 

این فناوری‌های مخرب پتانسیل تغییر هر صنعتی را با حمایت از سازمان‌ها در دستیابی به اهداف تجاری، اتخاذ تصمیم‌های حیاتی و تولید محصولات و خدمات نوآورانه دارند.

در اینجا فقط برخی از نمونه ها آورده شده است:

 

مراقبت های بهداشتی: کمک به پزشکان در تشخیص و تجویز درمان

لجستیک: مدیریت وسیله نقلیه، تجزیه و تحلیل رفتار رانندگان

آموزش: نمره دهی خودکار و منصفانه

تجارت الکترونیک: ارائه خدمات بهتر به مشتریان توسط ربات‌های گفتگو

خانه هوشمند: تجزیه و تحلیل مصرف انرژی

لجستیک: وسایل نقلیه خودران و بهینه سازی مسیر

سایر موارد: تسریع و هموارسازی فرآیندها، پیش بینی های دقیق تر

هوش مصنوعی و ML امکان تفویض طیف وسیعی از وظایف را که معمولاً توسط افراد انجام می‌شود به رایانه‌ها می‌دهند که می‌توانند آن وظایف را سریع‌تر، مؤثرتر حل کرده و اشتباهات را حذف کنند.

 

انتظار می رود تا سال 2027، بخش هوش مصنوعی / ML با CAGR 33 درصد رشد کند. بر اساس برآوردها، تا سال 2023، شرکت ها حداقل 35 ابتکار هوش مصنوعی را در عملیات خود اجرا خواهند کرد.

 

راه حل های بیشتر مبتنی بر اینترنت اشیا

با گسترش دستگاه های هوشمند، همه چیز به زودی بخشی از اینترنت اشیا خواهد شد. به گفته گارتنر، 61 درصد از کسب و کارها به سطح بالایی از بلوغ اینترنت اشیاء رسیده اند و هیاهوی پیرامون این فناوری هیچ نشانه ای از کاهش نشان نمی دهد. این موضوع IoT را به یکی از پرطرفدارترین فناوری های توسعه نرم افزار تبدیل می کند.

فرصت‌هایی که اینترنت اشیا برای کسب‌وکارها دارد قابل توجه است: تعمیر و نگهداری تجهیزات و امکانات پیش‌بینی‌کننده، ردیابی بی‌درنگ وسایل نقلیه و محموله و همچنین نظارت بر وضعیت سلامت بیماران در زمان واقعی، افزایش امنیت اموال، مصرف هوشمند انرژی و بسیاری موارد دیگر. این فناوری به بهترین وجه در صنایعی مانند مراقبت های بهداشتی، لجستیک، بخش عمومی، تولید، مهمان نوازی و غیره ارائه می شود.

اینترنت اشیا چیز بزرگی نیست. بلکه تعداد زیادی از چیزهای کوچک هستند که پتانسیل تأثیرگذاری زیادی بر تجارت و ایجاد مزیت رقابتی در مدت زمان کوتاه دارند. این یکی از امیدوار کننده ترین فناوری های این روزها است و از پتانسیل کامل آن فقط در آینده استفاده خواهد شد.

 

امنیت مبتنی بر بلاک چین

هرچه فرآیندها بیشتر به فناوری‌ها وابسته باشند، خطرات هر آسیب‌پذیری بیشتر است. بنابراین، همراه با تعداد راه حل های نرم افزاری، نیاز به امنیت قوی نیز افزایش می یابد. بهترین فناوری برای محافظت از سیستم‌ها و داده‌ها، بلاک چین است، به همین دلیل است که به طور گسترده برای توسعه نرم‌افزار امن و قابل اعتماد در مراقبت‌های بهداشتی، دولتی، بانکداری، قمار، تدارکات و سایر صنایع استفاده می‌شود.

به جز افزایش امنیت، راه حل های بلاک چین شفافیت تمام عملیات و همچنین معرفی قراردادهای هوشمند برای خودکارسازی فرآیندها و بهبود اعتماد بین شرکا را فراهم می کند.

 

PWA محبوبیت پیدا می کند

برنامه های کاربردی وب پیشرفته مدتی است که به دلیل تجربه کاربری شبیه به برنامه بومی خود در دسترس بوده اند. PWA ها را می توان از هر مرورگر و روی هر دستگاهی اجرا کرد. علاوه بر این، PWA ها سبک هستند و دسترسی آسان به صفحات وب را فراهم می کنند.

PWA یک رویکرد مقرون‌به‌صرفه برای سازمان‌ها برای ایجاد یک برنامه تلفن همراه چند پلتفرمی بدون نیاز به استخدام توسعه‌دهندگانی است که در توسعه برنامه‌های بومی تخصص دارند. به عنوان یک گزینه عالی برای یک برنامه با عملکرد ساده، PWA همچنین می تواند برای آزمایش ایده های برنامه پیچیده تر به عنوان یک MVP (حداقل محصول قابل دوام) استفاده شود.

طبق آمار Statista، در سال 2021، 9 درصد از مشاغل تجارت الکترونیک در PWA سرمایه گذاری کردند. علاوه بر این، 8 درصد از شرکت های تجارت الکترونیک قبلاً از PWA استقبال کرده اند.

امنیت سایبری به استراتژی متفاوتی نیاز دارد

در حالی که جدی گرفتن دیجیتالی شدن بسیار مهم است، اما همچنین ضروری است که کسب و کارها امنیت سایبری را جدی بگیرند. پیش‌بینی می‌شود که هزینه‌های حملات تصادفی سایبری در سال‌های آینده به طرز چشمگیری افزایش یابد.

مهاجمان امنیت سایبری با تکنیک های هوشمندتر عمل می کنند و اقدامات سنتی دیگر برای محافظت از شرکت ها در برابر حملات باج افزار کافی نیست. در نتیجه، باید استراتژی های بیشتری برای رفع نگرانی های امنیتی وجود داشته باشد.

روباتیک رواج بیشتری خواهد یافت

پیش بینی می شود که رباتیک تا سال 2023 در زندگی روزمره رواج بیشتری پیدا کند.

صنایع مراقبت های بهداشتی، کشاورزی، خودروسازی، انبارداری و مدیریت زنجیره تامین همگی از اتوماسیون مبتنی بر روباتیک بهره مند خواهند شد که به پیشرفت خود ادامه خواهند داد.

برای شرکت‌های رباتیک در صنایع لجستیک و خرده‌فروشی، همه‌گیری COVID-19 چالش‌ها و فرصت‌هایی را ایجاد می‌کند. ناکارآمدی های زنجیره تامین در نتیجه فشارهای غیرمنتظره در سیستم های تامین و کمبود محصول برجسته شده است. همچنین واضح است که ربات‌ها و اتوماسیون راهی مطمئن برای ادامه کار به تولیدکنندگان می‌دهند.

اتوماسیون فرآیند رباتیک (RPA) اتوماسیون فعالیت هایی را که به طور مکرر انجام می شوند تسهیل می کند. انتظار می رود در سال 2023، RPA گسترش یابد و به یک فناوری تجاری استاندارد تبدیل شود. RPA توسط افسران ارشد اطلاعات مورد استفاده قرار می گیرد تا کارکنان را از وظایف یکنواخت و تکراری رهایی بخشد و به آنها اجازه دهد کارهای مفیدتری را انجام دهند.

 

در نهایت، نانوروباتیک ها، که حسگرهای کوچک با قدرت پردازش محدود هستند، محبوبیت بیشتری پیدا می کنند. نانوپزشکی ممکن است یکی از اولین کاربردهای این فناوری‌های نانو باشد. برای مثال، ماشین‌های بیولوژیکی برای شناسایی و از بین بردن سلول‌های سرطانی یا تحویل دارو استفاده می‌شوند.

 

بیشتر بخوانید: چرا و چه زمانی از Node.js برای پروژه های خود استفاده کنید

 

با نگاه به آینده

همه‌گیری مداوم کووید-19، کسب‌وکارها را وادار کرده است تا فراتر از مدل‌های تجاری تثبیت‌شده خود نگاه کنند و استراتژی‌های دیجیتال جدید را اتخاذ کنند.

هر گرایش نرم افزاری یک توسعه دهنده پشت خود دارد که شبانه روز برای بهبود تجربه مشتری کار می کند.

اگر ایده ای برای پروژه فعلی یا جدید در ذهن دارید، با تیم ما تماس بگیرید. ما نگاهی به مدل کسب‌وکار، بازار، مخاطبان شما خواهیم داشت و به مجموعه فناوری بهینه‌ای که نیازهای شما را برآورده می‌کند، می‌رسیم.

Webnegahcompanyمشاهده نوشته ها

وب نگاه با بیش از 20 سال فعالیت در حوزه برنامه نویسی و طراحی اپلیکیشن سعی دارد با نوشتن مقالات جذاب شما را بیشتر با این حوزه آشنا کند

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!