چند فاکتور مهم برای رعایت سئو داخلی سایت


سئو داخلی یکی از استراتژی های سئو و بازاریابی محتوا می باشد . همانطور که میدانید برای افزایش بازدید سایت افزایش بازدید سایت باید قوانین سئو داخلی و خارجی را در وبسایت خود رعایت کنید. در ادامه مهمترین استراتژی های سئو داخلی را برای شما عنوان کرده ایم.

on-page seo چیست ؟

سئو داخلی یا on-page seo به اقداماتی گفته میشود که در جهت بهینه سازی سایت بهینه سازی سایت انجام شده و موجب افزایش ترافیک و رتبه سایت میشود.

سئو داخلی هم برای کاربران و هم برای موتورهای جستجو حائز اهمیت میباشد. در واقع با رعایت قوانین سئو داخلی به موتور جستجو کمک میکند تا کاربران بهتر محتوای شما را درک کنند .

تعریف پیوند داخلی
یک لینک داخلی یک صفحه از یک وب سایت را به یک صفحه مختلف در یک وب سایت مرتبط می‌کند. در یک پیوند درونی، دامنه منبع و دامنه هدف یک‌سان هستند.

هدف از پیوند داخلی

پیوند داخلی سعی دارد سه هدف زیر را دنبال کند؛

  • درک مطلب توسط کاربر و موتور جستجو
  • معماری سلسله مراتب برای هر صفحه
  • قدرت صفحه مورد نظر و رتبه کلی سایت

فاکتورهای سئو داخلی

استفاده از تعداد لینک های قابل قبول
همانطور که گوگل دستور داده شما به تعداد لینک های داخلی زیادی احتیاج نخواهید داشت. هیچ عدد مشخصی برای آن وجود ندارد فقط باید دقت داشته باشید لینک ها طبیعی و به مقدار زیاد نباشند.

استفاده از لینک های مرتبط به یکدیگر
برای ایجاد ارتباط داخلی بین صفحات خود، محتوایی تولید کنید به با انکر تکست های صفحات دیگر نیز ارتباط داشته باشد. در صورتی که بین متن و لینک هیچ ربطی وجود ندارد، بهتر است از گذاشتن آن لینک صرف نظر کنید.

لینک های فالو
لینک‌های زیر بهترین راه برای ایجاد ساختار لینک داخلی بازاریابی محتوا هستند؛
در گذشته برای افزایش رتبه یک صفحه از لینک های نوفالو استفاده می شد، با این حال، با وجود ارزش آن، استفاده از پیوندهای nofollow یک استراتژی نیست که شما باید از آن به عنوان بخشی از پیوندهای محتوایی داخلی خود استفاده کنید. ارزش لینک در آزاد بودن آن بین صفحات داخلی است نه اینکه توسط یک لینک nofollow متوقف شود.

استفاده از لینک های مهم
دو نوع پیوند وجود دارد که شما باید از استفاده در محتوای خود اجتناب کنید:

  • صفحه ورود؛ بسیاری از سایت‌ها لینک‌های بسیاری به صفحه اصلی دارند. برای افزایش سئو کلی سایت خود باید صفحات داخلی را نیز تقویت کنید.
  • صفحه تماس با ما؛ یکی از اشتباهات در سئو داخلی این است که برخی سعی میکنند در انتهای متن به صفحه تماس با ما لینک دهند. سعی کنید به این صفحه لینک ندهید مگر در صورت لزوم.
    فراموش نکنید بهترین لینک های لینک های طبیعی هستند که مطمئن هستید کاربر با دیدن آنها روی آن کلیک میکند.

استفاده از انکر تکست
لینک های داخلی شما می توانند از انکر تکست های مختلفی استفاده شوند و یا میتوانند به یک تصویر لینک داده شوند به شرطی که برای تصاویر alt مناسبی انتخاب شود.
از انکر تکست هایی استفاده کنید که به متن مرتبط باشد.

تولید محتوای زیاد
برای اینکه بتوانید بین صفحات خود پیوند داخلی ایجاد کنید باید محتواهای زیادی داشته باشید. این یعنی هر چقدر لینک داخلی بیشتری داشته باشید، استراتژی داخلی را رعایت کرده اید.
برای ایجاد محتوای مفید، ابتدا باید کلمات کلیدی مناسب را پیدا کرده و به دنبال آن محتوای با کیفیت که کاربران به دنبال آن هستند تهیه کنید.

آموزشمقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *