مقدمه ای بر ردیابی رتبه موبایل

مقدمه ای بر ردیابی رتبه موبایل

رتبه بندی موبایل چیست؟

رتبه بندی موبایل موقعیت‌های کلیدواژه در موتورهای جستجو برای جستجوهای ارسال شده از دستگاه‌های تلفن همراه است. اکنون که گوگل Indexing Mobile First خود را راه اندازی کرده است، به این معنی که اکنون وب را از نقطه نظر تلفن همراه ایندکس می‌کند.

شرکت نرم افزاری وب نگاه در توسعه و طراحی اپلیکیشن موبایل iOS و اندروید تجربه دارد. بنابراین، اگر به دنبال طراحی اپلیکیشن موبایلی هستید که به کسب درآمد کمک می‌کند، با ایده اپلیکیشن خود با ما تماس بگیرید. دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان ما را از دست ندهید.

09339017809

چرا رتبه بندی موبایل مهم است؟

اکنون بیش از 60 درصد جستجوها از دستگاه‌های تلفن همراه انجام می‌شود. گوگل و سایر موتورهای جستجو با به روز رسانی الگوریتم‌های گسترده در مورد نحوه اولویت بندی وب سایت‌ها با جستجوی موبایلی به این افزایش سریع پاسخ داده‌اند. به سادگی، اگر وب سایت شما نسخه موبایلی مناسبی نداشته باشد، رتبه موبایل شما آسیب خواهد دید.

در حالی که شیوه‌های اولیه سئو همچنان از نظر جستجوی موبایلی مرتبط هستند، موتورهای جستجو الگوریتم‌های خود را تغییر داده‌اند تا تجربیات و مشکلاتی را که کاربران تلفن همراه هنگام جستجو از تلفن‌ها و هدایت به سایت‌ها یا صفحات غیرپسند تلفن همراه با آن مواجه می‌شوند، منعکس کنند. اگر تغییر مسیرهای شما معیوب باشد یا سایت تلفن همراه شما پر از خطا باشد، رتبه بندی خوب در نتایج جستجوی موبایل بسیار دشوار خواهد بود.

علاوه بر این، سایت‌های غیردوستانه تلفن همراه می‌توانند منجر به تجربه‌های دشوار کاربر شوند که بر نرخ پرش شما تأثیر منفی می‌گذارد و باعث آسیب بیشتر به رتبه‌بندی شما می‌شود. داشتن یک سایت کاربرپسند برای موبایل تنها به رتبه بندی جستجوی شما برای موبایل کمک می کند و بازدیدکنندگان سایت شما را راضی نگه می دارد و با محتوای شما درگیر می شود.

کاربران بیشتر در جستجوی موبایل به این معنی است که فرصت های بسیار بیشتری برای جذب بازدیدکنندگان به سایت شما وجود دارد.
عوامل رتبه بندی موبایل که باید در نظر داشته باشید

در حالی که موتورهای جستجو، مانند گوگل، همچنان معتقدند که بسیاری از عوامل سئوی سنتی با جستجوی موبایل مرتبط هستند، الگوریتم های موبایل و دسکتاپ متفاوت هستند و دارای تفاوت هایی در نحوه نمایش وب سایت و ارسال محتوا هستند.

بیشتر بخوانید: چرا اپلیکیشن های موبایل در سال 2022 نقش مهمی در بانکداری و صنایع مالی خواهند داشت؟

وب سایت خود را برای بارگیری با سرعت بالا بهینه کنید

این یکی از مهمترین عواملی است که موتورهای جستجو وب سایت شما را ایندکس می کنند. اگر سرعت سایت شما پایین باشد، نه تنها رتبه شما آسیب می بیند، بلکه کاربران شما نیز ناامید می شوند و به نرخ پرش شما آسیب می رسانند.

اگر می خواهید زمان بارگذاری سایت خود را افزایش دهید، از Accelerated Mobile Pages HTML (AMP) استفاده کنید. این باعث می شود صفحات وب شما به سرعت برای کاربران تلفن همراه بارگیری شوند و به آنها اطلاع دهید که محتوایی که می خواهند مشاهده کنند سریع خواهد بود.
تغییر مسیرهای مناسب را برای هدایت کاربران به صفحات مناسب تنظیم کنید

اطمینان حاصل کنید که وقتی یک کاربر تلفن همراه بین صفحات سایت شما پیمایش می کند، به صفحات موبایلی که می خواهند به آنها برسند، هدایت های مناسبی داشته باشید. اغلب اوقات، سایت‌ها تغییر مسیرهای معیوب دارند که کاربر تلفن همراه را از یک صفحه تلفن همراه به نسخه دسکتاپ یا از صفحه تلفن همراهی که می‌خواهد ببیند به صفحه تلفن همراه دیگری که قصد مشاهده آن را نداشته است می‌برد.

این مثال از وبلاگ گوگل مشکل را به خوبی بیان می کند.

نمونه ای از رتبه بندی موبایل توسط وب مستر گوگل
از HTML5 برای محتوای ویدیویی استفاده کنید

برخی از دستگاه های تلفن همراه قادر به پخش انواع خاصی از محتوای ویدیویی مانند فلش نیستند. کاربرانی که نمی توانند محتوای ویدیویی تلفن همراه شما را مشاهده کنند ممکن است ناامید شده و آن را ترک کنند. گوگل توصیه می کند که از HTML5 برای وب سایت های تلفن همراه خود استفاده کنید. می توانید از Google Web Designer برای ارسال محتوای ویدیوی خود با استفاده از HTML5 استفاده کنید.

مقدمه ای بر ردیابی رتبه موبایل

مراقب مطالب بینابینی باشید

بینابینی ها پنجره های بازشو یا محتوای دروازه ای هستند که با ورود به صفحه نمایش داده می شوند. گوگل اخیراً به‌روزرسانی‌ای را ارائه کرده است که سایت‌ها را به دلیل استفاده از میان‌افزارهای ناخواسته در زمانی که افراد از SERPs Google به یک صفحه هدایت می‌شوند، جریمه می‌کند. بینابینی های ناخواسته عبارتند از:

پاپ آپ هایی که بیش از حد از صفحه را پوشش می دهند
تبلیغات یا جعبه هایی که به راحتی خارج نمی شوند
بخش هایی از صفحه را تا کنید که محتوا را همیشه در زیر آن نگه می دارد

بینابینی ها از گوگل بد هستند

با این حال، برخی از انواع بینابینی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید که جریمه نخواهید شد. آنها عبارتند از:

تاییدیه های قانونی مانند محدودیت سنی
ورود به صفحاتی که به دلایل حفظ حریم خصوصی ایندکس نشده اند
بنرهایی را که از نظر فضایی مزاحم نیستند و به راحتی می توان از آنها خارج شد را تا کنید.

چگونه می توانم یک نسخه موبایل از وب سایت خود ایجاد کنم؟

سه روش برای پیکربندی وب سایت موبایل وجود دارد:

طراحی وب سایت واکنش گرا

این راه حل پیشنهادی گوگل است. این به شما امکان می‌دهد از کد HTML یکسان برای همه دستگاه‌ها استفاده کنید و سپس CSS صفحه نمایش وب‌سایت را متناسب با پارامترهای صفحه دستگاه تغییر می‌دهد.

سرویس پویا

این راه حل به شما امکان می دهد برای هر دستگاه یک کد HTML متفاوت ایجاد کنید.

URL های متعدد

اینجا جایی است که شما نسخه های URL دسکتاپ و موبایل را برای وب سایت و صفحات آن تنظیم می کنید.

شما می‌توانید با پیروی از قوانین Google موجود در سایت آنها، نحوه پیکربندی یک وب سایت تلفن همراه را بیاموزید. در حال حاضر، گوگل یکی از روش‌ها را بر دیگری در رتبه‌بندی اولویت‌بندی نمی‌کند، بنابراین هر کدام را که انتخاب کنید، همان نتایج رتبه‌بندی را برای شما به ارمغان می‌آورد، بدون اینکه خطا یا نارضایتی کاربر وجود داشته باشد.

اگر می‌خواهید بررسی کنید که آیا سایت تلفن همراه شما به درستی و سازگار با موبایل کار می‌کند، می‌توانید از تست Google Mobile Friendly Test استفاده کنید.

عصر جستجوی موبایلی فرا رسیده است و در حال رشد است. به همین دلیل بسیار مهم است که نسخه‌های موبایلی صفحات وب خود را داشته باشید تا کاربران بتوانند هنگام جستجو شما را در وب بیابند و بتوانید ترافیک ارگانیک خود را از منابع دسکتاپ و موبایل تقویت کنید.

Webnegahcompanyمشاهده نوشته ها

وب نگاه با بیش از 20 سال فعالیت در حوزه برنامه نویسی و طراحی اپلیکیشن سعی دارد با نوشتن مقالات جذاب شما را بیشتر با این حوزه آشنا کند

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!