چگونه با اپلیکیشن اندروید در اپ استور گوگل موفق شویم؟

موفقیت اپلیکیشن در گوگل پلی

راه‌های موفقیت اپلیکیشن اندروید در گوگل پلی

یک برنامه اندروید می‌تواند دنیا را تغییر دهد زیرا ترکیبی از فناوری و تجارت است. خوش به حالت. اما بیش از 1.3 میلیون برنامه در Google Play وجود دارد. این بدان معناست که مهم نیست برنامه شما چقدر عالی است، به اندازه توانایی شما برای متقاعد کردن مردم برای دانلود آن خوب است. و اگر می‌خواهید برنامه خود را برای همه در دسترس قرار دهید، کونگ فوی Google Play خود را با سرعت کامل بالا ببرید. بنابراین چگونه می‌توانید در میان جمعیت Google Play متمایز شوید؟ در زیر نکاتی وجود دارد که با شما به اشتراک می گذاریم!

 

شرکت وب نگاه در توسعه و طراحی اپلیکیشن iOS و اندروید تجربه دارد. بنابراین، اگر به دنبال طراحی اپلیکیشن موبایل هستید که به کسب درآمد کمک می کند، با ایده اپلیکیشن خود با ما تماس بگیرید. دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان ما را از دست ندهید.

09339017809

 

1. مراقب لینک های خود باشید

نحوه قالب بندی پیوندهای برنامه شما در Google Play می تواند تفاوت زیادی ایجاد کند. اکثر مجریان Google Play از عبارت “فروشگاه Google Play” یا “Play Link” استفاده می کنند. اگر بتوانید از هر کسی که در مورد شما می نویسد بخواهید متن لنگر را تغییر دهد، می تواند بسیار مفید باشد. متن لنگر خوب با کلمات کلیدی مناسب از منبع قابل اعتمادی مانند TechCrunch یا Wired می تواند برنامه شما را حتی قبل از چند نصب اول رتبه بندی کند. هنگام صحبت با وبلاگ نویسان، سعی کنید آنها را متقاعد کنید که هنگام پیوند دادن به برنامه شما از اصطلاحات قانع کننده و توصیفی استفاده کنند.

2. از عناوین “cute” اجتناب کنید

از شش میلیون عبارت منحصربه‌فرد که هر ماه در گوگل پلی جستجو می‌شوند، بیش از نیمی از آنها غلط املایی دارند. مهم است که نام برنامه شما واضح و مختصر باشد. به عنوان مثال، اگر نام برنامه حاوی یک اشتباه املایی بسیار خوب یا بازی با کلمات باشد، این احتمال وجود دارد که هنگام جستجو به طور خودکار تصحیح شود. بنابراین هرگز با آن روبرو نخواهید شد. عنوان شما باید واضح باشد، از نام تجاری پشتیبانی کند و توضیح دهد که برنامه شما در مورد چیست. 

 

وب نگاه به عنوان یکی از شرکت های نرم افزاری با بیش از 20 سال سابقه فعالیت در حوزه برنامه نویسی ، فعالیت خود را به صورت تخصصی در برنامه نویسی و ارایه‌ی راهکارهای نرم افزاری مبتنی بر وب متمرکز نمود . جهت اطلاع از قیمت طراحی اپلیکیشن موبایل و مشاوره رایگان با ما تماس حاصل نمایید.

 

3. طراحی برای تبلت

با تقریباً 285 میلیون تبلت در سراسر جهان و 70 میلیون تبلت ، عقل سلیم حکم می‌کند که برنامه شما باید با تبلت سازگار باشد. اما تا آنجا که گوگل پلی پیش می رود، برنامه شما نه تنها باید با تبلت ها سازگار باشد، بلکه برای آن ها نیز بهینه سازی شده است. Google Play یک بخش طراحی شده برای تبلت ها دارد که در آن کاربران می توانند به راحتی برنامه هایی را پیدا کنند که برای تبلت ها بهینه شده اند. گوگل نه تنها در تلاش است تا به دارندگان تبلت کمک کند تا برنامه های مناسب را پیدا کنند، بلکه به توسعه دهندگانی که برای بهینه سازی برنامه های خود برای تبلت ها وقت می گذارند، پاداش می دهد. خبر خوب؟ می توانید با ساختن برنامه خود با شرکت نرم افزاری وب نگاه از اکثر مشکلات بهینه سازی تبلت جلوگیری کنید.

 

 

4. APK خود را کوچکتر کنید

APK (بسته برنامه اندروید) فرمت فایل برنامه شما یا به عبارت عملی اندازه آن است. هرچه APK کوچکتر باشد، برنامه شما فضای ذخیره سازی کمتری را در گوشی کاربران اشغال می کند. و هرچه فضای دیسک کمتری اشغال کنید، حذف نصب کمتری خواهید داشت. نحوه کار به این صورت است: باید تا حد امکان از حذف نصب خودداری کنید زیرا نرخ حذف نصب شما یکی از معیارهایی است که Google برای رتبه بندی Google Play از آن استفاده می کند. کاربران به احتمال زیاد برنامه های کوچکتر را نسبت به برنامه های بزرگتر نصب می کنند و برنامه های بزرگتر را بیشتر حذف نصب می کنند. مهم نیست از چه دستگاهی استفاده می‌کنید، خواه گلکسی اس 5 باشد یا کومودور 64، فضای ذخیره‌سازی محدود است. این بدان معناست که کاربران همیشه به دنبال برنامه های مفیدی هستند که فضای ذخیره سازی زیادی را اشغال نکنند. همچنین، برنامه‌ها در منوی تنظیمات دستگاه به ترتیب نزولی از بزرگ‌ترین به کوچک‌ترین فضای ذخیره‌سازی فهرست می‌شوند. هر چه یک برنامه در لیست پایین تر باشد، احتمال حذف نصب آن کمتر است.

5. از درخواست نقد خجالت نکشید

این بدان معناست که یک +1 از مادربزرگ شما برای بالا بردن شما کافی نیست. شما باید دوستان، خانواده و همه کسانی را که می شناسید به دست آورید تا به برنامه خود امتیاز بالایی بدهید. رتبه بندی بهترین راه برای رسیدن به صفحه اصلی Google Play است. اندروید به شما امکان می‌دهد برنامه‌هایی را توسعه دهید که کاربران بتوانند بدون بستن برنامه به شما 1+ و امتیاز بدهند. اگر نمی خواهید کاربران مجبور به ترک برنامه شما شوند (نکته: شما مجبور نیستید) از این ویژگی استفاده کنید!

Webnegahcompanyمشاهده نوشته ها

وب نگاه با بیش از 20 سال فعالیت در حوزه برنامه نویسی و طراحی اپلیکیشن سعی دارد با نوشتن مقالات جذاب شما را بیشتر با این حوزه آشنا کند

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!