چرا اپلیکیشن های موبایل بیمه گذاران و کارگزاران را شکست داده اند؟

طراحی اپلیکیشن موبایل

بر اساس گزارش مرکز تحقیقاتی پیو، 85 درصد ازمردم امروزه صاحب یک گوشی هوشمند هستند و Statista دریافت که تقریباً نیمی از پاسخ‌دهندگان به نظرسنجی روزانه پنج تا شش ساعت را با تلفن‌هایشان وقت می‌گذارند. به‌عنوان مصرف‌کنندگان بیمه، اکنون انتظار داریم که به طور مستقیم با یک بیمه‌گر یا کارگزار در تلفن همراه خود درگیر شویم – چه درخواستی برای یک بیمه‌نامه جدید و چه درخواستی برای دریافت مزایا.

چه اتفاقی می‌افتد وقتی تجربه‌ای که ما در یک برنامه بیمه دریافت می‌کنیم، با تجربه‌ای که از آمازون و برنامه‌های مصرف‌کننده ما انتظار داریم فاصله زیادی داشته باشد؟ نارضایتی و ناامیدی صبر و وفاداری ما را از بین می برد.

بسیاری از ما تصمیم می‌گیریم که می‌توانیم بهتر عمل کنیم، بنابراین برنامه دست و پا گیر بیمه‌گرمان را رها می‌کنیم و به دنبال ارائه‌دهندگان دیگر یا چالش‌گران فناوری بیمه می‌گردیم. در واقع، نظرسنجی نشان داد که نسل هزاره عموماً برای خرید بیمه از تازه واردان به صنعت بازتر هستند.

سرمایه گذاری های بیمه موبایل با نیازهای مشتری هماهنگ نیست

 

 

شرکت برنامه نویسی وب نگاه  در توسعه بیش از 3500 طراحی اپلیکیشن موبایل iOS و اندروید تجربه دارد. بنابراین، اگر به دنبال طراحی اپلیکیشن موبایلی هستید که به کسب درآمد کمک می کند، با ایده اپلیکیشن خود با ما تماس بگیرید. دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان ما را از دست ندهید.

09339017809

 

 

 

بیمه‌گران و کارگزاران در سال‌های اخیر در پروژه‌های اپلیکیشن موبایل سرمایه‌گذاری کرده‌اند، اما آیا تجربه‌ای را که مشتریان امروزی انتظار دارند را ارائه می‌دهند؟

در نظرسنجی ما از متخصصان بیمه در سراسر کشور، تنها 11.5٪ از بیمه‌گران، کارگزاران و نمایندگان نشان دادند که سیاست‌های جدید با استفاده از یک برنامه تلفن همراه تکمیل می‌شوند. در 39٪، فروش بیمه بیشتر از طریق تلفن انجام می شود. برای فرآیندهای خدمات مشتری حیاتی مانند رسیدگی به ادعاها، تنها 10٪ از متخصصان اظهار داشتند که این درخواست ها از طریق تلفن همراه ارسال می شود.

داده ها حاکی از وضعیت بد فعلی برای بیمه گذاران است. مشتریان همچنان مراکز تماس را با تماس‌ها یا انتخاب مراجعه به دفتر پر می‌کنند و اهداف این سرمایه‌گذاری‌ها را تضعیف می‌کنند. اگر مشتریان بیش از همیشه متحرک هستند، چرا راه حل های تلفن همراه بیمه گران کمترین روشی است که آنها استفاده می کنند؟

چهار دلیل که چرا اپلیکیشن ها مشتریان بیمه را شکست می دهند

پنج سال پیش، اپلیکیشن‌های موبایل یک قدم نوآورانه بودند. با این حال، وقتی صحبت از کل جریان مواجهه با مشتری به میان می‌آید، آنها مشتریان و شرکت‌های بیمه را به چهار روش مهم شکست می‌دهند.

1. آنها نمی توانند با تمام مراحل مورد نیاز برای تکمیل یکپارچه شوند. اکثر برنامه های بیمه از راه حل امضای الکترونیکی استفاده می کنند. با این حال، جمع آوری امضا تنها یکی از چندین مرحله است که اغلب برای درخواست مشتریان بیمه برای یک بیمه نامه یا ارائه ادعا مورد نیاز است. به طور معمول، آنها همچنین باید:

• یک کپی از شناسنامه صادر شده توسط دولت خود را ارائه دهید.

• ارائه اسناد پشتیبان از منابع متعدد.

• اعطای رضایت الزام آور به توافق نامه های خط مشی.

از آنجایی که برنامه‌ها تمام مراحل دیگر مورد نیاز برای تکمیل یک پروسه بیمه را پوشش نمی‌دهند، سفر مشتری شکسته است و تلفن همراه نیست.

2. آنها به فرم های PDF قدیمی متکی هستند و معمولاً به هر حال چاپ می شوند. برنامه‌های بیمه موبایل معمولاً هنوز به فرم‌های مبتنی بر PDF که مشتری باید آن‌ها را تکمیل کند متکی هستند. خواندن و درک قراردادهای طولانی و دست و پا گیر در قالب PDF مخصوصاً از یک صفحه نمایش کوچک موبایل ناراحت کننده است، و این برای هزاره ها – که 19٪ از آنها فقط کاربران اینترنت گوشی های هوشمند هستند – مشکل سازتر است.

به همین دلیل، بسیاری از مشتریان زمانی که بتوانند به لپ‌تاپ یا رایانه شخصی خود برسند، منتظر تکمیل فرم می‌مانند و خطر تاخیر در فرآیند و تأخیر در تکمیل فروش یا ادعای بیمه را دارند.

3. آنها مشتریان را برای یک رویداد یک بار به فروشگاه برنامه بازگردانند. یک مشتری ابتدا از فروشگاه اپلیکیشن خود بازدید می کند تا اپلیکیشن موبایل بیمه گر خود را دانلود کند. با این حال، به زودی پس از آن، از آنها خواسته می‌شود که دوباره به فروشگاه برنامه مراجعه کنند تا یک برنامه علامت الکترونیکی را دانلود کنند تا یکی از چندین الزام مورد نیاز برای تکمیل فرآیند را برآورده کنند.

دانلود یک برنامه نه تنها برای امضای یک سند یک راه حل ناقص است، بلکه تحمیل ناخواسته ای به مشتریان است. مشتریان نمی خواهند فضای ذخیره سازی گوشی هوشمند شخصی خود را با برنامه هایی پر کنند که اساساً یک بار استفاده است.

 

طراحی اپلیکیشن موبایل

 

4. اپلیکیشن های پرمشغله بیمه موبایل نه یکپارچه هستند و نه کاملا دیجیتالی. هیچ چیز دردناک‌تر از سرمایه‌گذاری مقدار زیادی پول و تلاش نیست تا محصول نهایی مانند یک تلاش اشتباه بزرگ برای مشتری باشد. برخلاف برنامه‌های مصرف‌کننده، برنامه‌های بیمه باید نگران رعایت بسیاری از مراحل مورد نیاز مشتریان – اگر نه بیشتر – باشند. به همین دلیل است که مشتری معمولاً باید هر بار که از یک برنامه بیمه استفاده می کند وارد سیستم شده و رمز عبور خود را وارد کند. بیشتر آنها به ندرت وارد سیستم می شوند، رمز عبور خود را فراموش می کنند و سپس باید درخواست بازنشانی یا بازیابی آن را بدهند.

برای رقابت، بیمه‌گران به یک استراتژی موبایل کاملاً جدید نیاز دارند

1. بیمه‌گران باید فرهنگ پذیرش سریع را پیش ببرند. این می تواند با گروه های آزمایشی مختلف سازمان برای عرضه سریع و بازخورد باشد. در عصر امروزی SaaS و APIها، استراتژی‌های تلفن همراه را می‌توان به سرعت آزمایش و اثبات کرد – هفته‌ها، نه سال‌ها.

2. بیمه‌گران باید درک کنند که چشم‌انداز فناوری به سرعت تکامل می‌یابد و هزینه‌های کاهش‌یافته نمی‌تواند بر تصمیم‌گیری صحیح غلبه کند. این یک تغییر فرهنگی در مورد پذیرش نوآوری و رک بودن در مورد شکست است.

3. فناوری اطلاعات و نوآوری باید «پیوسته شوند». فناوری اطلاعات پارامترهایی را تعیین می‌کند که در آن کار می‌کند، و نوآوری باید در آن ساختارها آزمایش و اثبات کند. برای همسویی با انتظارات، این دو سازمان باید شریک شوند.

یک برنامه تلفن همراه دیگر یک “عامل شگفت انگیز” نیست. امروزه، کل تجربه برای مشتریان بیمه باید نه تنها دیجیتال، بلکه جامع باشد. مشتریان باید بتوانند تمام نیازهایی را که از آنها خواسته می شود برای حل درخواست های خود از تلفن هوشمند خود تکمیل کنند.

برای از بین بردن سفرهای نامرتبط، بیمه‌گران و کارگزاران به راه‌حل‌های سرتاسری نیاز دارند که مشتریان را از شروع فروش بیمه‌نامه جدید یا درخواست درخواست مستقیماً از دستگاه تلفن همراه خود، راهنمایی کند.

 

بیشتر بخوانید: چگونه اپلیکیشن های رایگان در سال 2022 درآمدزایی می کنند؟

 

 

این چیزی است که می تواند آنها را قادر سازد تا نیازهای مشتریان امروزی تلفن همراه را برآورده کنند، وفاداری بلندمدت آنها را به دست آورند و بیشترین بهره را از سرمایه گذاری دیجیتال خود ببرند.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!