چرا اپلیکیشن های موبایل در سال 2023 نقش مهمی در بانکداری و صنایع مالی خواهند داشت؟

طراحی اپلیکیشن موبایل

با ظهور گوشی‌های هوشمند، طراحی اپلیکیشن موبایل تقریباً تمام بخش‌های بازار را در بر گرفته‌اند. کاربران به دلیل سادگی و آزادی رسیدگی به حساب های خود، به سرعت روندهای بانکداری تلفن همراه را اتخاذ می کنند.

در همین حال، صنعت بانکداری در نتیجه استفاده عمومی از فناوری نوآورانه در حال گذار سریعی است. موسسات مالی ممکن است رویه‌های پرزحمت و تکراری را خودکار کنند، رضایت مشتری را بهبود بخشند، و امنیت داده‌ها و انطباق با مقررات را با پیاده‌سازی راه‌حل‌های نرم‌افزاری حفظ کنند. به عنوان مثال، انتقال پول به حساب های دیگر، پرداخت قبوض، انجام خرید و بسیاری از کارهای دیگر اکنون آسان تر و سریع تر است.

بر اساس نظرسنجی هفتگی اعتماد مصرف کننده، حدود 79 درصد ازمردم بانکداری با مؤسسه مالی اصلی خود را از طریق برنامه تلفن همراه بانک در 12 ماه گذشته تأیید کردند. از میان پاسخ دهندگان این نظرسنجی، تنها 21 درصد از طریق برنامه های خود بانکداری نکرده اند.

این مقاله به تغییر تکنولوژی در بخش بانکداری و مالی و آخرین روندهای موبایلی که این تحول را هدایت می کند، می پردازد.

شرکت برنامه نویسی وب نگاه  در توسعه و طراحی اپلیکیشن موبایل iOS و اندروید تجربه دارد. بنابراین، اگر به دنبال طراحی اپلیکیشن موبایلی هستید که به کسب درآمد کمک می کند، با ایده اپلیکیشن خود با ما تماس بگیرید. دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان ما را از دست ندهید.

09339017809

آمار بانکداری موبایلی مالی که باید بدانید

بیایید به برخی از داده های کمی نگاه کنیم تا تأثیر واقعی برنامه های بانکداری تلفن همراه را بهتر درک کنیم. همچنین نگاهی اجمالی به برخی از ایده هایی که ممکن است برای ایجاد یک استراتژی توسعه موفق استفاده کنید، خواهید داشت.

یافته‌های گوگل را در نظر بگیرید: 67 درصد از کاربران به برنامه‌های مالی علاقه‌مند هستند که اطلاعات کاربر را ذخیره می‌کنند تا این روند در آینده روان‌تر شود.
طبق آمار Statista، بخش بانکداری تلفن همراه در سال 2021 693 میلیارد دلار درآمد ایجاد خواهد کرد و این رقم می تواند تا سال 2023 به 935 میلیارد دلار افزایش یابد.
کاربران از این سیستم برای سفارش مجدد دسته چک استفاده کردند. نسبت کلی حدود 17 درصد بود.
از هر 10 نفر 6 نفر ترجیح می دهند تراکنش های مالی را از طریق برنامه های تلفن همراه انجام دهند تا از طریق وب سایت ها.طبق نظرسنجی ، در حال حاضر 57 میلیون کاربر بانکی در ایالات متحده وجود دارد.

طراحی اپلیکیشن موبایل

اپلیکیشن بانکداری

قبل از اینکه به مزایای بانکداری موبایلی بپردازیم، بیایید ببینیم که چیست و چگونه کار می کند. فرآیند ارائه خدمات بانکی و مالی از طریق تلفن همراه به بانکداری تلفن همراه معروف است. اگر به تاریخچه موبایل بانک نگاهی بیندازیم، متوجه می شویم که این سرویس قبلاً به پیامک متکی بوده است. بانک های اروپایی بعداً در سال 1999 وب بانکداری موبایلی را راه اندازی کردند.

بهترین برنامه های مالی – ویژگی ها و عملکردها

بهترین برنامه های بانکی برای موارد مختلفی از جمله تراکنش های بدون نقد، بررسی صورتحساب، به روز رسانی آدرس و موارد دیگر استفاده می شود. مزایای بانکداری تلفن همراه تنها به دلیل پیشرفت های فناوری در دسترس است. با پیشرفت فناوری تلفن های هوشمند و روند برنامه ها، خدمات بانکداری تلفن همراه بیشتر ظاهر خواهد شد.

در حال حاضر، اجازه دهید برای راحتی شما چند ویژگی موجود را با جزئیات مرور کنیم.

امنیت بهبود یافته – برنامه های بانکداری تلفن همراه ایمن تر از دستگاه های خودپرداز و عملیات بانکی سنتی هستند. هر تراکنش در این برنامه ها نیاز به احراز هویت کاربر دارد. در نتیجه، خطرات نقض امنیت کاهش می یابد. با این حال، به دلیل اینکه یک تجارت مبتنی بر اینترنت است، دارای معایبی است. در نتیجه، روش‌های امنیتی مانند SSL و TLS هنگام طراحی برنامه‌های بانکداری تلفن همراه حیاتی هستند. بانک ها همچنین از فناوری بلاک چین فین تک برای افزودن لایه های حفاظتی اضافی استفاده می کنند.
گزینه های تجارت و سرمایه گذاری – استفاده از برنامه های مالی تلفن همراه به بانک ها محدود نمی شود. در حال حاضر، مشتریان می توانند پول خود را مستقیماً از طریق این برنامه های معاملات سهام سرمایه گذاری کنند. علاوه بر این، بازار سهام با ویژگی‌هایی مانند تجارت، از طریق اپلیکیشن‌ها در دسترس مشتریان است.

اعلان‌ها و هشدارها – برنامه‌های بانکی به مصرف‌کنندگان این امکان را می‌دهند که هشدارهای حساب را در زمان واقعی دریافت کنند. به عبارت دیگر، کاربران می توانند به سرعت در مورد رویدادهایی مانند تراکنش ها و تنظیمات حساب و موارد دیگر اطلاعات کسب کنند.
پرداخت صورتحساب یکپارچه – از آنجایی که بخش تجاری به طور فزاینده ای با فرهنگ پرداخت های بدون نقد سازگار می شود، تقریباً همه برنامه های کاربردی تلفن همراه مالی این عملکرد را به صورت ماهرانه اجرا می کنند. کاربران می توانند از این قابلیت برای پرداخت قبوض آب و برق، شارژ تلفن و سایر خدمات استفاده کنند. علاوه بر این، بانک‌ها از اقدامات امنیتی بالا برای اطمینان از ایمن بودن پرداخت قبوض هنگام طراحی اپلیکیشن‌های مالی موبایل استفاده می‌کنند. پیش بینی می شود که این برنامه های پرداخت تلفن همراه در طول زمان محبوب تر شوند.
تاریخچه حساب و صورت‌حساب – یکی از مهم‌ترین مزایای بانکداری تلفن همراه، دسترسی به صورت‌حساب و سوابق حساب در حین سفر است. کاربران ممکن است مقدار و زمان هر تراکنش و همچنین مشخصات هر تراکنش را مشاهده کنند.
خدمات InstaAccount – عملکرد InstaAccount برنامه‌های بانکداری تلفن همراه به کاربران این امکان را می‌دهد تا حساب‌های بانکی خود را بلافاصله باز کنند، همانطور که از نام آن پیداست. علاوه بر این، مشتریان می توانند با ارائه مقالات مربوطه به صورت آنلاین، مراحل تأیید را تکمیل کنند.
پشتیبانی مشتری – عملکرد InstaAccount برنامه‌های بانکداری تلفن همراه به کاربران اجازه می‌دهد تا حساب‌های بانکی خود را بلافاصله باز کنند، همانطور که از نام آن پیداست. علاوه بر این، مشتریان می توانند با ارائه مقالات مربوطه به صورت آنلاین، مراحل تأیید را تکمیل کنند.

برخی ممکن است این ویژگی ها را به عنوان مزایا در نظر بگیرند. با این حال، مزایای برنامه های تلفن همراه در بانکداری فراتر از این ویژگی ها است. بیایید به برخی از آنها شیرجه بزنیم.

اهمیت و مزایای استفاده از اپلیکیشن های موبایل بانک

خدمات بانکی مصلحت

اپلیکیشن های بانکی خدمات بانکی را در دسترس مردم قرار داده اند. کاربران دیگر نیازی به سفر یا شکار شعبه های نزدیک برای انجام وظایف ندارند. که با کمک اپلیکیشن ها و اینترنت قابل انجام است. یکی از مهم ترین مزایای اپلیکیشن های موبایل بانک سرعت پردازش است.

افزایش معاملات بدون نقد

حجم رو به رشد تراکنش های بدون نقد یکی از دستاوردهای برجسته برنامه های بانکداری تلفن همراه است. مشکل یافتن دستگاه های خودپرداز برای برداشت پول دیگر برای کاربران مطرح نیست و تراکنش ها با یک اسکن ساده تکمیل می شوند. علاوه بر این، در مقایسه با کارت های ATM، برنامه های مالی موبایل از امنیت بیشتری برخوردار هستند. به همین ترتیب، با استفاده از اینترنت اشیا در بانکداری، برنامه‌ها ممکن است برداشت‌های بدون کارت را تکمیل کنند. برنامه‌های مالی موبایل نیز از تراکنش‌های غیرقانونی ایمن‌تر هستند، زیرا برای تأیید تراکنش‌ها به مجوز کاربر از طریق برنامه نیاز دارند.

دسترسی شبانه روزی به بانکداری

خدمات بانکی اکنون به لطف برنامه های بانکی در حال حرکت در دسترس هستند. کاربران می‌توانند بدون در نظر گرفتن به‌روزرسانی تعمیر و نگهداری یا یک صف طولانی، برداشت‌های سریع یا به‌روزرسانی‌های دفترچه حساب خود را دریافت کنند.

“وقت طلاست!” آنها می گویند، و برنامه های بانکی با این هدف طراحی شده اند و به مشتریان اجازه می دهند تجربه بانکی راحت تر و سریع تری داشته باشند. در طول کووید، بهترین مزیت برنامه های بانکی مشاهده شد. حتی در صورت یک اپیدمی جهانی، کاربران ممکن است کنترل و دسترسی به وجوه خود را حفظ کنند. این به آنها کمک کرد تا از حوادث ناخوشایند متعددی که ممکن است به دلیل کمبود بودجه رخ داده باشد، اجتناب کنند.

کنترل بهتر هزینه ها

کاربران می توانند پول خود را پیگیری کنند و با تراکنش های شفاف راحت تر آن را مدیریت کنند. کاربران می‌توانند با داده‌های جاری مبالغ بستانکار و بدهکار نظارت کنند که پولشان به کجا می‌رود. علاوه بر این، برنامه های بانکداری هوشمند می توانند به کاربران در ردیابی عادات خرج کردنشان کمک کنند.

انتقال فوری وجوه

حواله ها دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرند. کاربران می‌توانند با استفاده از برنامه‌های پرداخت موبایلی همتا به همتا، فوراً برای افراد در کشورهای دیگر پول ارسال کنند. علاوه بر این، کاربران برای تکمیل تراکنش باید به دلایل امنیتی مراحل تأیید را طی کنند.

در نظر گرفتن اینکه بخش بانکداری به لطف نوآوری های فناورانه چقدر پیشرفت کرده است، بسیار چشمگیر است. با این وجود، به دلیل روندهای در حال ظهور امروز، افق روشن تر به نظر می رسد.

روندهایی که بانکداری موبایلی را در سال 2023 تعریف می کند

با امکان حل چالش های خاص کسب و کار از طریق برنامه های کاربردی سفارشی، روندهای پیشرو در صنعت مالی و بانکداری در سال 2023 وجود دارد.

1. چت ربات های مجهز به هوش مصنوعی

ربات هوش مصنوعی یک راه حل نرم افزاری است که برای انجام فعالیت های خاص بر اساس شرایط از پیش تعیین شده پیکربندی شده است. شرکت های مالی و بانکی می توانند از فناوری مکالمه برای سرعت بخشیدن به تعدادی از فعالیت های دستی و معمول استفاده کنند و زمان پاسخگویی را از یک ساعت به ثانیه کاهش دهند.

به عنوان مثال، یک ربات چت هوش مصنوعی می تواند به سوالات متداول پاسخ دهد، چندین درخواست دریافتی را به طور همزمان پردازش کند، اطلاعات مورد نظر را ارائه دهد و موقعیت های پیچیده را به متخصصان یا بخش های مناسب هدایت کند.

طبق تحقیقات Juniper Research، چت‌بات‌ها در بانکداری 7.3 میلیارد دلار در هزینه‌های عملیاتی در سراسر جهان تا سال 2023 صرفه‌جویی می‌کنند، که این رقم از 209 میلیون دلار در سال 2019 افزایش می‌یابد. پیش‌بینی می‌شود در طول سال‌های 2019-2023، تعداد تماس‌های مالی موفق نزدیک به 3150 درصد افزایش یابد.

به گفته کارشناسان، ادغام ربات در برنامه های بانکداری تلفن همراه، راه بسیار مهمی برای پذیرش گسترده فناوری مکالمه خواهد بود. در سال 2023، این 79 درصد از تعاملات چت بات را تشکیل می دهد.

2. معاملات خودپرداز بدون کارت

در سال 2021 و پس از آن، برداشت از خودپرداز بدون کارت یکی از پیشرفت های ضروری صنعت بانکداری تلفن همراه خواهد بود. به دلیل پیشرفت فناوری NFC و اسکن کد QR، مشتریان می توانند راحت تر با دستگاه های خودپرداز بانکی ارتباط برقرار کنند.

برای مثال، افراد می توانند صفحه نمایش گوشی های هوشمند خود را اسکن کنند تا به وجوه خود دسترسی داشته باشند و پرداخت کنند. برداشت بدون کارت خودپرداز می تواند به حذف کلاهبرداری از کارت شبیه سازی شده و بهبود تجربه مشتری کمک کند.

3. امنیت بیومتریک

در عصر ویروس کرونا، تهدیدات امنیتی تکامل یافته است. طبق گزارش کمیسیون تجارت فدرال، سرقت کارت اعتباری بین سه ماهه اول سال 2019 تا سه ماهه اول 2020 104 درصد رشد داشته است. طبق گزارش Credit Card Insider، در دوره های مشابه در سال های 2017، 2018 و 2019، تعداد حوادث کلاهبرداری 27 درصد بوده است که تقریباً چهار برابر کمتر است.

احراز هویت بیومتریک برای افزایش امنیت داده های حساس ایجاد شده است و در عین حال پیروی از الزامات مالی را آسان تر می کند. راه حل های بیومتریک دسترسی غیرقانونی به حساب ها و دستگاه ها را با تشخیص چهره، صدا، اثر انگشت و سایر ویژگی ها محدود می کند. علاوه بر این، موسسات مالی می توانند از خود در برابر سرقت هویت، سرقت کارت اعتباری، اسکیمینگ و فیشینگ محافظت کنند.

4. پرداخت های صوتی

یکی دیگر از روندهای فناوری بانکداری تلفن همراه در سال 2021 که باید از آن آگاه بود، پرداخت های صوتی است. با استفاده گسترده از دستیارهای دیجیتال مانند سیری و الکسا، تعداد تراکنش‌های همتا به همتا مبتنی بر صدا به سرعت در حال گسترش است. بر اساس آمار Statista، این رقم در سال 2023 به 31 درصد خواهد رسید که نسبت به 8 درصد در سال 2017 افزایش یافته است.

سازمان‌های مالی می‌توانند با گنجاندن این ویژگی در برنامه‌های بانکداری تلفن همراه خود، تجربه کاربری و نرخ حفظ کاربر را افزایش دهند.

5. برنامه های یادگیری ماشین

یادگیری ماشینی (مقوله هوش مصنوعی) یکی از مهم ترین روندهای فناوری بانکداری دیجیتال برای سال 2023 و پس از آن است. شرکت های مالی می توانند داده های کاربر را برای تعیین خواسته های مشتری با استفاده از این فناوری پیشرفته بررسی کنند. بانک ها می توانند با رفع نگرانی های کاربران، تعامل و درآمد خود را افزایش دهند.

هوش مصنوعی در حال حاضر در صنعت بانکداری محبوبیت پیدا کرده است. طبق مطالعه نظرسنجی جهانی هوش مصنوعی McKinsey، تقریباً 60٪ از شرکت کنندگان در نظرسنجی نشان می دهند که شرکت آنها حداقل یک قابلیت هوش مصنوعی را در خود جای داده است.

به عنوان مثال، یک شرکت می‌تواند نرم‌افزاری برای جمع‌آوری داده‌های تراکنش، تاریخچه استعلام و بررسی‌ها ایجاد کند. این اطلاعات برای تجزیه و تحلیل بیشتر به پلتفرم ارسال می شود. ایجاد پروفایل های منحصر به فرد مشتری، محاسبه ارزش طول عمر، و تعریف میزان رضایت و حفظ با استفاده از الگوریتم های یادگیری ماشین امکان پذیر است.

6. فناوری بلاک چین

بلاک چین یکی از مهم ترین روندهای بانکداری موبایلی دیجیتال در آینده است. بر اساس نظرسنجی انجام شده توسط Deloitte، 53 درصد از مدیران سطح C بر این باورند که بلاک چین عنصر مهمی از زیرساخت سازمان آنها در سال 2020 خواهد بود. تعداد تراکنش ها در بلاک چین نیز در حال افزایش است. طبق آمار Statista، 70 میلیون کیف پول بلاک چین در سال 2021 وجود داشت که این رقم در پایان سال 2016، 10.98 میلیون بود.

بلاک چین، که نشان دهنده یک دفتر کل توزیع شده غیرمتمرکز است، به طرف های مستقل اجازه می دهد تا بدون واسطه تراکنش های مالی را انجام دهند. از آنجا که این سیستم بر اساس تکنیک های رمزنگاری ساخته شده است، موسسات مالی ممکن است به طور موثرتری از داده های حساس محافظت کنند. علاوه بر این، بلاک چین مزایایی مانند تراکنش های خودکار و یکپارچگی داده ها را ارائه می دهد.

بدیهی است که ویژگی ها، عملکردها و مزایای احتمالی برنامه های تلفن همراه با این فناوری ها و روندهای نوظهور بی پایان به نظر می رسند. به عنوان مثال، یک شرکت می تواند با استفاده از یادگیری ماشین، داده های بزرگ و بلاک چین از داده های حساس محافظت کند. تشخیص خواسته ها و ترجیحات مشتری با استفاده از تجزیه و تحلیل های عمیق برای رسیدگی به آنها تا حد امکان مؤثر امکان پذیر است. شما می توانید با بیومتریک در برابر طیف وسیعی از خطرات از جمله دسترسی غیرقانونی، اسکیمینگ و فیشینگ محافظت کنید.

نتیجه

برنامه های بانکی و مالی به دلیل فناوری هایی مانند بلاک چین ایمن تر می شوند. بانکداری صوتی و سایر ویژگی‌ها تجربه را راحت‌تر می‌کنند. بنابراین، طراحی اپلیکیشن‌ بانکی فعلی می‌توانند تقریباً در هر نیاز مالی به کاربران کمک کنند.

با این حال، ساخت چنین برنامه‌های کاربردی تلفن همراه قابل اعتمادی می‌تواند یک خراشنده واقعی باشد.

بنابراین، اگر می خواهید یک برنامه مالی در این تجارت بانکی رقابتی ایجاد کنید، به تخصص قابل اعتماد و آزمایش شده نیاز دارید. شما می توانید USP های خود را به مشتریان خود ارائه دهید، امنیت مطلوب را تضمین کنید برای دریافت قیمت یا مشاوره رایگان همین امروز با ما تماس بگیرید.

09339017809

Webnegahcompanyمشاهده نوشته ها

وب نگاه با بیش از 20 سال فعالیت در حوزه برنامه نویسی و طراحی اپلیکیشن سعی دارد با نوشتن مقالات جذاب شما را بیشتر با این حوزه آشنا کند

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!