چرا React را برای توسعه اپلیکیشن موبایل انتخاب کنیم؟

طراحی اپلیکیشن

نرم افزار برای دستگاه های قابل حمل در حوزه های مختلف مورد نیاز است و تقاضا همچنان رو به رشد است. برای برآورده کردن این تقاضا، برنامه نویسان به ابزارها و فناوری های قابل اعتمادی نیاز دارند که چرخه عمر سریع توسعه و کیفیت بالای راه حل های تلفن همراه را تضمین کند. React یکی از این ابزارهاست.

این مقاله یک نمای کلی از React ارائه می‌کند و توضیح می‌دهد که چرا این ابزار می‌تواند کاملاً نیازهای کسب‌وکار شما را برآورده کند.

React چیست؟

در سال 2013، متا (فیسبوک سابق) کتابخانه اختصاصی خود را به نام ReactJS منتشر کرد تا نیازهای توسعه شبکه اجتماعی خود را برآورده کند. به طور دقیق تر، هدف React ایجاد رابط های کاربری پویا برای برنامه های وب بود. این یک کتابخانه اعلامی و انعطاف پذیر با یک جامعه فعال در پشت آن است. از آنجایی که توسط متا نگهداری می شود، لایه نمایش واتس اپ و اینستاگرام نیز بر اساس React هستند.

 

شرکت برنامه نویسی وب نگاه  در توسعه و طراحی اپلیکیشن iOS و اندروید تجربه دارد. بنابراین، اگر به دنبال طراحی اپلیکیشن موبایل  هستید که به کسب درآمد کمک می کند، با ایده اپلیکیشن خود با ما تماس بگیرید. دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان ما را از دست ندهید.

09339017809

 

در سال 2015، متا React Native را معرفی کرد – یک چارچوب توسعه برنامه تلفن همراه منبع باز با هدف ایجاد برنامه های تلفن همراه بومی.

آیا ReactJS یک چارچوب است یا یک کتابخانه؟ این دو اصطلاح اغلب با هم اشتباه گرفته می‌شوند، زیرا هم کتابخانه‌ها و هم چارچوب‌ها مجموعه‌ای از کدهای قابل استفاده مجدد هستند که هر توسعه‌دهنده‌ای می‌تواند آن‌ها را بگیرد و در پروژه خود برای حل وظایف مشترک وارد کند. تفاوت این است که یک فریم ورک حاوی همه چیزهایی است که ممکن است برای ایجاد یک برنامه کاربردی در مقیاس بزرگ نیاز داشته باشید، از جمله ابزارهایی برای توسعه، آزمایش و اتصال به شبکه. این مانند ساختن یک خانه از ماژول است. از سوی دیگر، یک کتابخانه فقط بر روی وظایف خاص تمرکز می کند. می توان گفت که یک چارچوب مجموعه ای از کتابخانه های خاص است.

با ReactJS، می توانید یک رابط کاربری پر جنب و جوش ایجاد کنید، اما معمولا برای ساخت یک برنامه کامل کافی نیست. برای ساخت کل پروژه باید ابزارهای دیگری را به طور مستقل انتخاب کنید. از این رو، ما تمایل داریم ReactJS را یک کتابخانه بنامیم.

توجه داشته باشید!

تشخیص ویژگی های توسعه اپلیکیشن موبایل با React ضروری است:

React (ReactJS) – کتابخانه‌ای است که برای ساختن وب‌سایت‌هایی استفاده می‌کنید که می‌توانند در مرورگر هر دستگاه تلفن همراه، صرف نظر از اینکه دستگاه در حال اجرا چه سیستم‌عاملی است، کار کند.
React Native – چارچوبی که برای ایجاد برنامه‌های بومی برای Android و iOS استفاده می‌کنید، یعنی راه‌حل‌های چند پلتفرمی برای دستگاه‌های تلفن همراه.

امکانات

بیایید به ویژگی های اساسی که این کتابخانه را در بین توسعه دهندگان محبوب می کند نگاه کنیم.

کامپوننت ها – بلوک های سازنده اصلی برنامه های React. اینها کدهای قابل استفاده مجدد مشابه توابع جاوا اسکریپت هستند، اما به طور مستقل بر اساس منطق و کنترل های خود کار می کنند. اجزای کلاس و عملکردی وجود دارد. همه برنامه های مبتنی بر React از چندین مؤلفه تشکیل شده اند.
JSX (جاوا اسکریپت XML) – یک برنامه افزودنی از نحو جاوا اسکریپت که توسعه دهندگان زمانی که نیاز دارند به React توضیح دهند که رابط کاربری چگونه باید باشد از آن استفاده می کنند. JSX مانند یک زبان قالب با قدرت جاوا اسکریپت است. با JSX، یک تابع را به‌عنوان کنترل‌کننده رویداد به جای رشته ارسال می‌کنید. شما می توانید از این کتابخانه بدون JSX استفاده کنید، اما بیشتر برنامه نویسان از آن به خاطر تجسمی که هنگام کار با UI ارائه می دهد، قدردانی می کنند.
اتصال یک طرفه داده – اتصال یک عنصر رابط کاربر با داده های مرتبط، که در یک جهت (از دید به جزء یا از جزء به نمای دیگر) می رود. به عنوان مثال اگر تغییری در کامپوننت ایجاد شود در نما دیده می شود و بالعکس. این رویکرد کنترل بهتری بر برنامه را تضمین می کند، زیرا یک تغییر بر کل کد تأثیر نمی گذارد.

Virtual DOM – یک کپی مجازی از هر شی DOM با ویژگی های یکسان. تمام تغییرات انجام شده در برنامه را منعکس می کند، نسخه جدید را با نسخه قبلی مقایسه می کند و سپس DOM واقعی فقط تغییرات واقعی را به روز می کند. به این ترتیب برنامه سریعتر کار می کند و حافظه هدر نمی رود.
مزایای واکنش نشان دهید
توسعه دهندگان فرانت اند در سراسر جهان React و/یا React Native را برای طیف وسیعی از مزایایی که برای توسعه اپلیکیشن موبایل فراهم می کند، انتخاب می کنند. بیایید به مزایای آن نگاه کنیم.

1. سادگی

یادگیری React نسبت به سایر فریم ورک ها مانند Angular یا Vue آسان تر است. توسعه دهندگان با دانش پایه جاوا اسکریپت می توانند در عرض چند روز از این ابزار استفاده کنند. مستندات عالی و آموزش ها و مواد آموزشی مختلفی که در دسترس عموم است به این امر کمک می کند.

استفاده از این ابزار نیز آسان است. کدنویسی به دلیل نحو JSX که باعث می‌شود متنی شبیه به XML/HTML با کد React وجود داشته باشد، و اجزایی که توسعه‌دهندگان می‌توانند چندین بار در پروژه استفاده کنند، ساده است و در زمان و تلاش صرفه‌جویی می‌کند.

 

شرکت نرم افزاری وب نگاه به عنوان یکی از شرکت های نرم افزاری با بیش از 20 سال سابقه فعالیت در حوزه برنامه نویسی ، فعالیت خود را به صورت تخصصی در برنامه نویسی و ارایه‌ی راهکارهای نرم افزاری مبتنی بر وب متمرکز نمود . جهت اطلاع از هزینه ساخت اپلیکیشن موبایل و مشاوره رایگان با ما تماس حاصل نمایید.

 

2. عملکرد بالا

در توسعه اپلیکیشن موبایل، عملکرد چارچوب نقش مهمی ایفا می کند. همانطور که قبلا ذکر شد، React از DOM مجازی استفاده می کند که رندر سریع را تضمین می کند. به روش زیر عمل می کند:

توسعه دهندگان از جاوا اسکریپت برای ایجاد یک نمایش HTML مجازی – یعنی یک DOM مجازی استفاده می کنند.
هر گونه تغییر در لایه بالایی (رابط کاربری) به صورت مجازی ارائه می شود. به عنوان مثال، زمانی که توسعه دهندگان اجزای جدیدی ایجاد می کنند، این اجزاء مجازی هستند. آنها مستقیماً به DOM اضافه نمی شوند و سرعت برنامه را کاهش نمی دهند.
سپس، عناصر منفرد مربوط به یک DOM واقعی تغییر می‌کنند، اما نیازی به به‌روزرسانی کل DOM نیست.
به این ترتیب، فرآیند رندر سریع‌تر پیش می‌رود زیرا تغییرات بر کل رابط کاربری و لایه پایین‌تر تأثیر نمی‌گذارند.
علاوه بر DOM مجازی، React JSX را با میانبرهای کد ارائه می دهد که به عملکرد سریع برنامه نیز کمک می کند. راه حل مشابهی در React Native استفاده می شود.

بنابراین، یکی از دلایل اصلی که توسعه‌دهندگان React را برای توسعه اپلیکیشن موبایل انتخاب می‌کنند این است که این کتابخانه عملکرد سریع و انعطاف‌پذیری رابط کاربری را تضمین می‌کند.

 

طراحی اپلیکیشن

3. قابلیت استفاده مجدد

کارایی توسعه نرم‌افزار با React در این واقعیت نهفته است که مهندسان نرم‌افزار می‌توانند هر چند بار که لازم است از اجزای کد استفاده مجدد کنند و مجبور نباشند دوباره آنها را بنویسند. این به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند در زمان ساخت راه‌حل‌های پیچیده صرفه‌جویی کنند و تعمیر و نگهداری برنامه را بسیار آسان‌تر می‌کند.

4. توسعه اپلیکیشن چند پلتفرمی

React Native و APIها ایجاد راه‌حل‌های چند پلتفرمی برای پلتفرم‌های iOS و Android را بدون دردسر تضمین می‌کنند.

علاوه بر این، کد راه حل های وب نوشته شده در React Native با کد راه حل های موبایل سازگار است زیرا کتابخانه از همان الگوی طراحی پیروی می کند و بالعکس. این یک مزیت قابل توجه برای مشاغلی است که نیاز به توسعه چندین راه حل برای پلتفرم های مختلف در یک بودجه معین و دوره زمانی مشخص دارند.

5. سازگاری بین مرورگرها

React اغلب برای توسعه برنامه‌های وب استفاده می‌شود که نسخه موبایل را بر نسخه دسکتاپ اولویت می‌دهند (که حتی می‌توان آن را حذف کرد). این امر سازگاری بین مرورگرها را تضمین می کند، زیرا برنامه های موبایل و دسکتاپ در مرورگرهای مختلف کار می کنند.

6. سئو دوستانه

سئو یکی از جنبه های ضروری توسعه وب و موبایل است. متأسفانه، بسیاری از کتابخانه‌ها و چارچوب‌های جاوا اسکریپت از نظر SEO بهینه نشده‌اند و با موتورهای جستجو مشکل دارند. بسیاری از توسعه دهندگان این را مانعی در برابر استفاده از یک ابزار خاص می دانند.

React به دلیل رندر سمت سرور، از نظر سئو دوستی از رقبای خود بهتر عمل می کند. این بدان معنی است که این کتابخانه به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا کد جاوا اسکریپت را در سمت سرور اجرا کنند و آن را به عنوان یک صفحه وب معمولی به کاربر برگردانند. در نتیجه زمان بارگذاری صفحه به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. این باعث می شود وب سایت ها و برنامه های نوشته شده در React به راحتی توسط موتورهای جستجو خزیده شوند و به آنها کمک می کند تا ترافیک ارگانیک را جذب کنند.

7. جامعه جامد

حمایت قوی جامعه یک مزیت کلیدی برای هر ابزار توسعه است. React و React Native یک جامعه منبع باز بزرگ و فعال دارند. این بدان معنی است که علاقه مندان در سراسر جهان به این فناوری کمک می کنند و می توانند به شما در مقابله با مشکلات توسعه کمک کنند.

علاوه بر این، توسعه دهندگان به مقالات مفید وبلاگ و آموزش های ایجاد شده توسط مهندسان نرم افزار با تجربه دسترسی دارند که فرآیند یادگیری را ساده می کند. این واقعیت همچنین محبوبیت React را در دنیای مهندسی نرم افزار توضیح می دهد.

8. آزمایش

بخش جدایی ناپذیر ساخت یک برنامه کاربردی کارآمد، آزمایش است. چیزی که React را در بین توسعه دهندگان محبوب می کند، دامنه قابلیت های تست آن است.

با استفاده از ابزارهایی مانند Jest و Enzyme می توانید به راحتی برنامه ها را آزمایش و اشکال زدایی کنید. Jest یک چارچوب تست جاوا اسکریپت سبک وزن است و Enzyme یک کتابخانه برای آزمایش اجزای React است. این ابزارها مکمل یکدیگر هستند و به شما این امکان را می دهند که به سرعت مشکلات موجود در رابط کاربری را شناسایی کنید.

دلایلی برای انتخاب React برای توسعه اپلیکیشن موبایل

بسیاری از شرکت‌هایی که در حال تحول دیجیتال هستند، نیاز به ایجاد راه‌حل‌های موبایلی دارند. انتخاب ابزارها و فناوری‌ها برای این منظور بر عهده توسعه‌دهندگان و صاحبان اپلیکیشن‌های موبایل است، زیرا آنها باید هم با اهداف توسعه و هم اهداف تجاری مطابقت داشته باشند.

بیایید ببینیم که چرا React ثابت کرده است که محبوب‌ترین ابزار ظاهری است، نه تنها در بین توسعه‌دهندگان، بلکه در بین صاحبان مشاغل.

دلایل انتخاب React از منظر تجاری:

عملکرد بالای اپلیکیشن و در نتیجه تجربه کاربری بهتر.
توسعه بین پلتفرمی با React Native به معنای ایجاد برنامه‌هایی برای پلتفرم‌های تلفن همراه (بومی iOS و اندروید) است، بنابراین کسب‌وکارها می‌توانند بدون تجاوز از بودجه، به مخاطبان گسترده‌تری از کاربران دسترسی پیدا کنند.
متخصصان React زیادی در بازار وجود دارند، بنابراین جمع کردن یک تیم آسان است.
این فناوری به لطف جامعه بزرگ و پشتیبانی متا، آینده‌نگر است، که این سرمایه‌گذاری هوشمند را برای پروژه‌های طولانی مدت تبدیل می‌کند.
اکثر برنامه های کاربردی وب و موبایل را می توان با React ساخت، بنابراین می تواند ابزاری بهینه برای اکثر پروژه های یک شرکت باشد.

بیشتر بخوانید:  5 دلیل برای اینکه چرا کسب و کار شما به یک اپلیکیشن تجارت الکترونیک موبایلی نیاز دارد

 

دلایل انتخاب React از دیدگاه توسعه دهنده:

منحنی یادگیری کوتاه و پشتیبانی قابل اعتماد جامعه
کتابخانه ای با عملکرد غنی و فرصت های توسعه انعطاف پذیر

نتیجه

React یک انتخاب عالی برای ساخت رابط های کاربری ساده و پیچیده در برنامه های وب و موبایل است. بسیاری از شرکت‌های بزرگ مانند Airbnb و Netflix راه‌حل‌های دیجیتالی خود را بر مبنای React قرار می‌دهند.

در صورت نیاز به مشاوره در زمینه توسعه اپلیکیشن وب یا موبایل، در تماس با متخصصان ما تردید نکنید.

 

Webnegahcompanyمشاهده نوشته ها

وب نگاه با بیش از 20 سال فعالیت در حوزه برنامه نویسی و طراحی اپلیکیشن سعی دارد با نوشتن مقالات جذاب شما را بیشتر با این حوزه آشنا کند

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!