چهار مرحله برای ساخت اپلیکیشن های موبایل مناسب

طراحی اپلیکیشن

افزایش وابستگی به برنامه های تلفن همراه در طول همه گیری همه گیر اکنون به یک تغییر دائمی در رفتار مصرف کننده تبدیل شده است. افراد زندگی خود را بر روی شبکه ای از برنامه های به هم پیوسته می گذرانند، با پیش بینی درآمد 935 میلیارد دلاری تا سال 2023.

با همگام شدن با تغییر، بسیاری از کسب‌وکارها با سرعتی که تیمشان می‌توانند برنامه‌های جدیدی را راه‌اندازی کنند. آن‌ها با این فرض که فقط نوع برنامه مورد نیازشان را شناسایی می‌کنند و به تیم توسعه‌دهنده اپلیکیشن اطلاع‌رسانی می‌کنند تا آن را انجام دهند، وارد گروه برنامه‌ها می‌شوند. با این حال، جنبه‌های خاصی از این فرآیند وجود دارد که به راحتی نادیده گرفته می‌شوند و کسب‌وکارها را با برنامه‌هایی که نتایج مورد انتظار را به ارمغان نمی‌آورند، می‌گذارد.

شرکت برنامه نویسی وب نگاه  در توسعه بیش از 3500 طراحی اپلیکیشن موبایل iOS و اندروید تجربه دارد. بنابراین، اگر به دنبال طراحی اپلیکیشن موبایلی هستید که به کسب درآمد کمک می کند، با ایده اپلیکیشن خود با ما تماس بگیرید. دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان ما را از دست ندهید.

09339017809

در اینجا نگاهی به چهار مرحله برای ساخت اپلیکیشن‌هایی که باید برای کسب‌وکار شما کار کنند، می‌بینیم.

1. مفهوم سازی:

مطمئن شوید که اپلیکیشن موبایل شما ارزش اضافه می کند

در عجله برای راه‌اندازی یک برنامه، شرکت‌ها اغلب زمان کافی را صرف ارزیابی دقیق برنامه‌هایی که مشتریانشان به آن نیاز دارند یا اهداف تجاری آنها را برآورده نمی‌کنند. در نتیجه، اپلیکیشن جذابیت چندانی پیدا نمی‌کند و به هزینه‌ای تبدیل می‌شود.

طبق تجربه من، مراحل زیر می‌تواند به اطمینان حاصل شود که کسب‌وکارها در برنامه تلفن همراه «درست» استفاده نمی‌کنند:

• چالش های تجاری مشترکی را که برای دستیابی به اهداف استراتژیک خود باید حل شوند، شناسایی کنید. اینها می تواند چالش های مشتری یا چالش های عملیاتی داخلی باشد. شناسایی این موارد می تواند سناریوهای احتمالی را در اختیار شما قرار دهد که در آن یک راه حل مبتنی بر برنامه “نیاز” است.

• تحقیقات کاربر را برای درک دقیق نقاط درد کاربر نهایی در هر یک از سناریوهای شناسایی شده انجام دهید. این نشان می دهد که یک برنامه موبایل جدید باید چه توانایی هایی داشته باشد تا آنها را برطرف کند.

• این موضوع را با تحقیقات بازار دنبال کنید تا مشخص کنید کدام برنامه ها از قبل برای حل برخی از چالش های شناسایی شده وجود دارند. سپس، ارزیابی کنید که آیا یک برنامه کاربردی تلفن همراه دارید که چیز جدیدی را ارائه می دهد، چیزی بهتر را حل می کند یا تجربه برتر را ارائه می دهد.

در پایان این فرآیند، شما باید با ایده های اپلیکیشن موبایلی باقی بمانید که شکاف موجود در بازار را پر می کند و برای کاربر نهایی شما ارزش ایجاد می کند.

2. آماده سازی:

پیش نیازها را در جای خود قرار دهید

هنگامی که مشخص کردید چه چیزی را باید بسازید، زمان آن فرا رسیده است که مقدمات را ایجاد کنید. در این مرحله سه تصمیم کلیدی وجود دارد:

• بودجه. منطقی است در نظر بگیرید که چگونه برنامه به اهداف استراتژیک تجاری شما کمک می کند و سپس مقدار متناسبی از بودجه فناوری خود را به توسعه برنامه اختصاص دهید. از نظر زمان سرمایه گذاری، اهمیت برنامه در برنامه های رشد شما و شرایط رایج بازار می تواند به تعیین جدول زمانی شما برای توسعه برنامه کمک کند.

• پلتفرم و پشته فناوری. بسته به مخاطب/کاربران برنامه، شما باید تصمیم بگیرید که چه نوع اپلیکیشن موبایلی را توسعه دهید. انتخاب بین انواع مختلف توسعه اپلیکیشن موبایل – بومی، اندروید، iOS یا هیبریدی است. نحوه انتخاب بین این گزینه‌ها به نوع دستگاه‌هایی که قصد دارید برنامه خود را روی آن‌ها راه‌اندازی کنید (موبایل، تبلت، فناوری‌های پوشیدنی) و انواع سیستم‌عامل دستگاهی که محیط فناوری اطلاعات شما برای پشتیبانی از آن آماده است، بستگی دارد.

همچنین برای ساخت اپلیکیشن خود باید با گزینه های پلتفرم تماس بگیرید. ممکن است تصمیم بگیرید که یک پلتفرم کم‌کد یا بدون کد انتخاب کنید و یک تیم داخلی برنامه را توسعه دهید، یا ممکن است تصمیم بگیرید با یک تیم شخص ثالث که تخصص خاصی در مدیریت ساخت اپلیکیشن موبایل و همچنین هدایت کلی برنامه دارد، همکاری کنید. استراتژی

• تیم ها. چه یک پلتفرم بدون کد/کد را انتخاب کنید یا یک توسعه برنامه سنتی با کد سفارشی، منطقی است که یک تیم شخص ثالث را برای رسیدگی به جنبه های فنی استخدام کنید. باید از تخصص و تجربه لازم برای ارائه آن در زمان و بودجه معین برخوردار باشد.

در این مرحله، باید شرکت‌های توسعه‌دهنده اپلیکیشن موجود را ارزیابی کنید و یکی را که به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد، شناسایی کنید. این بدان معناست که مهارت های لازم برای ساخت اپلیکیشن مورد نظر شما و هماهنگی نزدیک با طراحی، کیفیت و انتظارات امنیتی شما را دارد.

 

طراحی اپلیکیشن

 

3. اجرا: طراحی، توسعه، استقرار

این زمانی است که برنامه شما در واقع شروع به شکل گیری می کند. در حالی که جنبه های طراحی، توسعه و استقرار خود توضیحی به نظر می رسد، من می خواهم چند عنصر را که معمولاً نادیده گرفته می شوند، بیان کنم:

• طراحی اپلیکیشن. رد شدن از تحقیقات عمیق کاربر و طراحی UI می تواند منجر به تجربه کاربری دشوار شود و بر حفظ کاربر در برنامه تأثیر منفی بگذارد. کسب و کارها نباید عناصری مانند تحقیقات و مستندات UX، سیستم طراحی ثابت و رابط کاربری بصری را کاهش دهند.

• استفاده از اتوماسیون. در حالی که توسعه برنامه های موبایل سفارشی یک فرآیند دستی است، جنبه هایی از QA و استقرار وجود دارد که می توانند خودکار شوند. اتوماسیون تضمین می‌کند که هر بار که کد جدید فشار داده می‌شود، کل پایگاه کد را بررسی می‌کند تا خرابی‌های غیرمنتظره برای ویژگی‌های قبلی نداشته باشید.

4. تکرار: جمع آوری بازخورد و پیاده سازی

برنامه‌ها معمولاً قبل از انتشار در مقیاس کامل، چندین مرحله آزمایش را پشت سر می‌گذارند. مهم است که در این مرحله یک فرآیند کاملاً تعریف شده برای جمع آوری و ارزیابی بازخورد داشته باشید.

چند روش متداول برای جمع آوری بازخورد عبارتند از:

• پرسیدن سوالاتی که داده های خاصی را در مورد توانایی کاربران در استفاده از برنامه نشان می دهد.

• تجزیه و تحلیل و خوشه بندی رفتار کاربر برای شناسایی الگوهای استفاده.

• تست A/B ویژگی های مختلف برای انتخاب بر اساس داده ها.

نکته کلیدی این است که به سرعت بازخوردها را ترکیب کنید و تکرارها را دوباره آزمایش کنید. یک حلقه بازخورد سریع می‌تواند اطمینان حاصل کند که عناصری که کار نمی‌کنند قبل از اینکه خطاها به خوبی وارد سیستم شوند، رفع می‌شوند. سرعت‌های کوتاه‌تر و QA و اتوماسیون استقرار برای اجرای یکنواخت حلقه بازخورد بسیار مهم هستند.

بیشتر بخوانید: 9 مزیت اپلیکیشن های موبایل برای کسب و کار شما

نکته حرفه ای: همه بازخوردهای کاربر مهم نیستند یا باید فوراً درج شوند. در حالی که کاربران بازخورد کلی خود را برای برنامه به اشتراک می گذارند، کسب و کارها باید هر تکرار پیشنهادی را بر اساس تأثیر بالقوه آن بر محصول نهایی ارزیابی کنند. این می تواند به شما کمک کند تا بازخوردها را به طور موثر اولویت بندی و اجرا کنید.

توسعه اپلیکیشن موبایل بسیار فراتر از نوشتن کد است. ورود سریعتر به بازار برای برنامه شما اگر برای کاربران نهایی ارزش ایجاد نکند، معنایی ندارد. درک و قرار دادن کار در هر چهار مرحله – مفهوم، آماده سازی، اجرا و تکرار – برای ساختن برنامه های مناسب برای تجارت شما ضروری است.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!