چه زمانی اپلیکیشن های موبایل تا این حد محبوب شدند؟

طراحی اپلیکیشن

امروزه تقریباً همه ما حداقل از یک برنامه طراحی اپلیکیشن موبایل در روز استفاده می کنیم. چه چک کردن حساب بانکی‌تان، شرط‌بندی در آخرین دور مسابقات فوتبال، خرید یک لباس برای شب آینده‌تان در شهر یا جستجوی مسیرهای رفتن به یک رستوران، برنامه‌ای برای همه موارد بالا و بسیاری موارد دیگر وجود دارد.
اما همه چیز از کجا شروع شد و چگونه به جایگاهی که اکنون در آن هستیم تکامل پیدا کردیم؟ به علاوه، آینده پس از چنین تحولات عظیمی در سال های اخیر چه خواهد بود؟

اگرچه در آن زمان به عنوان اپلیکیشن شناخته نمی‌شد، اما در عوض «ویژگی‌ها»، اینها واقعاً اولین نشانه‌های آینده و اولین گام‌ها برای رسیدن به جایی بودند که امروز در آن قرار داریم.

به دنبال آن، پیشرفت‌های تکنولوژیکی بیشتری ایجاد شد، زیرا شرکت‌های بیشتری از جمله برند مشهور نوکیا به بازار تلفن‌های همراه جهش کردند.

حالا، حتماً Snake را روی یکی از دستگاه‌های آن‌ها در دهه 90 بازی کرده‌اید، زمانی که دستگاه‌هایی مانند 3210 و 3310 در همه جا پرفروش بودند؟ آن بازی، مانند بسیاری دیگر از بازی‌های مبتنی بر جاوا در آن زمان، همگی تحت چتر برنامه‌های موبایل قرار می‌گیرند، البته با چتری که امروزه می‌شناسیم کمی متفاوت است.

در سال 2002، با عرضه مدل‌های بلک‌بری، به‌ویژه بلک‌بری 5810، همه چیز کمی جلوتر رفت. در کنار صفحه‌کلیدهای Qwerty که فوراً قابل تشخیص بودند، تعدادی ویژگی پیشرفته از پیش بارگذاری شده از جمله بازی‌های آرکید، ویرایشگرهای آهنگ زنگ نیز داشتند. ، تقویم، لیست کارها و موارد دیگر.

یک مرد وجود دارد که مسلماً راه را در انقلاب برنامه های تلفن همراه رهبری کرد. استیو جابز. پیشگام اپل در سال 1983، شش ماه قبل از راه اندازی اولین رایانه مکینتاش، گفت که “مثل یک فروشگاه ضبط است، جایی که نرم افزار از طریق خطوط تلفن دانلود می شود.”

حالا به برنامه های خود و به طور کلی فروشگاه برنامه نگاهی بیندازید، او به خوبی پیش بینی کرده بود که اینطور نیست، حتی در تمام آن سال ها؟

اولین گوشی هوشمند واقعاً جایی است که سفر شروع می شود، و این از اپل یا اندروید نیست، بلکه در عوض از IBM و مدل Simon آنها آمده است. این گوشی در سال 1994 راه اندازی شد و اگرچه فروشگاه برنامه نداشت، اما تعدادی برنامه از جمله تقویم، ماشین حساب، دفترچه آدرس، دفترچه یادداشت، صفحه طراحی و نامه از قبل بر روی آن بارگذاری شده بود.

اولین آیفون

سال 2007 شاهد بازگشت استیو جابز بودیم تا یک بار دیگر بازی را تغییر دهد و همه چیز را خیلی سریعتر از آن چیزی که هر شرکت دیگری پیش‌بینی می‌کرد یا می‌توانست پیش برد. اولین آیفون در سال 2007 با تعدادی ویژگی از پیش بارگذاری شده از جمله نقشه ها، عکس ها و آب و هوا عرضه شد، اما در واقع عرضه آیفون 3G بود که نحوه استفاده ما از برنامه های موبایل را تغییر داد و صنعت فناوری را به طور کلی متحول کرد.

پیش از عرضه این گوشی، اپل برنامه های خود را برای یک کیت توسعه نرم افزار آیفون به طور خاص برای اشخاص ثالث اعلام کرد. این بدان معناست که اشخاص ثالث اکنون می‌توانند برنامه‌هایی ایجاد کنند که از طریق آیفون‌هایشان برای مردم قابل دسترسی باشد و منجر به راه‌اندازی شرکت‌های تازه‌کار جدید و هیجان‌انگیزی در زمینه موبایل شود.

AppStore فعال می شود

در ماه جولای 2008، اپ استور اپل با بیش از 500 برنامه راه اندازی شد که استیو جابز گفت: “توسعه دهندگان می توانند از طریق AppStore به تک تک کاربران آیفون دسترسی پیدا کنند.”

در چند روز اول بیش از 10 میلیون برنامه دانلود شد که نشان دهنده گستردگی و پتانسیل برنامه ها بود، که بسیاری از آنها به صورت رایگان یا با هزینه بسیار کم ارائه می شدند.

برنامه هایی مانند اسنپ چت، اینستاگرام و حتی تا حدی Vine برای پاسخگویی به تقاضای فزاینده ما برای دریافت اطلاعات سریع و بسیار بصری راه اندازی شدند، به طوری که هر سه به سرعت از برنامه های موجود، از جمله فیس بوک، از نظر تعداد دانلود پیشی گرفتند. روز

این قطعا فیس بوک را تکان داد زیرا آنها در نهایت اینستاگرام را به قیمت 1 میلیارد دلار خریداری کردند و نشان داد که چگونه توسعه دهندگان برنامه می توانند به سرعت میلیونر شوند اگر ایده آنها مطرح شود. و این بدون افزایش تعداد برنامه‌هایی است که خریدهای درون‌برنامه‌ای را برای افزایش درآمد در طراحی خود گنجانده‌اند.

با وجود برنامه‌هایی که این روزها در همه دستگاه‌ها در دسترس هستند و دیگر فقط به تلفن‌ها محدود نمی‌شوند، بلکه روی تبلت‌ها و حتی ساعت‌ها نیز محدود می‌شوند، دسترسی به برنامه‌های تلفن همراه که به بخشی ضروری از زندگی روزمره ما تبدیل شده‌اند، هرگز آسان‌تر نبوده است. اما آینده چه چیزی در انتظار شماست؟ آینده دنیای طراحی اپلیکیشن چیست؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.