چگونه در سال 2023 یک فروشنده نرم افزار شویم؟

طراحی اپلیکیشن موبایل

راه‌های زیادی برای تبدیل شدن به یک فروشنده نرم‌افزار در سال 2023 وجود دارد. برخی از آنها مشابه هر نوع تجارت فروش مجدد دیگری هستند: شما محصولی را می‌خرید و آن را با سود می‌فروشید.

با این حال، گزینه های دیگری نیز وجود دارد. به عنوان مثال، بازاریابی وابسته به این معناست که شما بابت ارجاع مشتریان به یک شرکت پول دریافت می کنید. یا می توانید تبدیل به یک فروشنده ارزش افزوده شوید که نرم افزار را به عنوان بخشی از یک بسته خدمات می فروشد.

این بدان معناست که افراد با مجموعه مهارت‌ها و مخاطبین مختلف فرصت‌های فروش مجدد نرم‌افزار را دارند. در این مقاله، نحوه تبدیل شدن به یک فروشنده نرم افزار در سال 2021 را بررسی خواهیم کرد.

تیم وب نگاه در توسعه و طراحی اپلیکیشن موبایل iOS و اندروید تجربه دارد. بنابراین، اگر به دنبال طراحی اپلیکیشن موبایلی هستید که به کسب درآمد کمک می کند، با ایده اپلیکیشن خود با ما تماس بگیرید. دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان ما را از دست ندهید.

09339017809

فروش مجدد نرم افزار چگونه کار می کند؟

هر نوع از فروش مجدد نرم افزار به روشی متفاوت عمل می کند. بیایید نگاهی به برخی از رایج ترین روش های زیر بیندازیم.

مدل بازاریابی وابسته

بازاریابی وابسته ابتدایی ترین شکل فروش مجدد نرم افزار است. در این مدل کسب‌وکار، شرکت‌های وابسته نرم‌افزار را برای مخاطبان خود تبلیغ می‌کنند و سپس زمانی که مشتری محصول را می‌خرد، قیمت فروش را کاهش می‌دهند.

در حالی که شرکت وابسته بیشتر بازاریابی را انجام می دهد، شرکت نرم افزاری فروش را پردازش می کند. شرکت وابسته معمولاً پس از ارجاع خود، در این فرآیند حرفی برای گفتن ندارد. آنها نگران تبدیل سرنخ به مشتری نیستند و نیازی به ارائه پشتیبانی پس از فروش ندارند.

بازاریابی وابسته یک انتخاب عالی برای افرادی است که به مخاطبان وسیعی که به نرم افزارها و محصولات داده ای خاص علاقه مند هستند دسترسی دارند. تنوع گسترده نرم افزارها و خدمات موجود به این معنی است که راه حل هایی برای بسیاری از مخاطبان مختلف وجود دارد.

بازیکنان اصلی در بازی بازاریابی وابسته به نرم افزار عبارتند از PCMag و G2.com.
مدل عامل

نمایندگی های فروش نرم افزار کسانی هستند که نرم افزار را برای کاربر نهایی پیدا می کنند. این آژانس‌ها معمولاً به مشتریان سازمانی که زمان یا تخصص لازم برای یافتن نرم‌افزار را ندارند، کمک می‌کنند.

نمایندگان ممکن است هزینه ثابتی را برای سازماندهی نرم افزار شرکت دریافت کنند، یا ممکن است درصدی از هر معامله را دریافت کنند. در هر صورت، عامل به عنوان یک ارتباط بین فروشنده و خریدار عمل می کند. این نرم افزار با نام تجاری سازنده نرم افزار به فروش می رسد.

طراحی اپلیکیشن موبایل
فروشنده ارزش افزوده

در مدل فروشنده ارزش افزوده، کسب‌وکاری که خدمات خاصی را ارائه می‌کند، می‌تواند نرم‌افزاری را که برای ارائه خدمات به مشتریان لازم است، دوباره بفروشد.

مثلا:

یک شرکت بازاریابی ورودی می تواند نرم افزار CRM را مجوز دهد و دوباره بفروشد.
یک شرکت امنیت فناوری اطلاعات می‌تواند نرم‌افزار آنتی‌ویروس را مجوز و مجدداً بفروشد.
یک شرکت حسابداری می تواند نرم افزار حسابداری را مجوز دهد و دوباره بفروشد.

در این مدل، فروشنده معمولاً یک هزینه ارجاع از ارائه دهنده نرم افزار دریافت می کند.
مدل تغییر نام تجاری

در مدل سفید لیبل، فروشنده نرم افزار محصولی را می گیرد و به نام خودش می فروشد. فروشنده معمولاً هزینه ثابتی را به سازنده نرم افزار می پردازد و سپس می تواند آنچه را که می خواهد با نرم افزار انجام دهد.

فروشنده باید مراقب بازاریابی و فروش محصول باشد. از آنجایی که کل فرآیند فروش تحت نام تجاری فروشنده انجام می‌شود، مشتری ممکن است از ایجاد نرم‌افزار توسط کسب‌وکار دیگری آگاه نباشد.

تغییر نام تجاری نیز اغلب به عنوان راهی برای آژانس ها برای ارائه خدمات اضافی به مشتریان خود استفاده می شود. به عنوان مثال، یک آژانس بازاریابی می‌تواند با استفاده از یک اپلیکیشن سازنده برچسب سفید، اپلیکیشنی را در اختیار مشتریان خود قرار دهد.

فروشندگان نرم‌افزاری که از این مدل استفاده می‌کنند نسبت به شرکت‌های وابسته آزادی بیشتری در قیمت‌گذاری دارند، که می‌تواند به سود قابل توجه‌تری منجر شود. با این حال، آنها همچنین باید با تمام تعاملات مشتری مقابله کنند.

مدل کد منبع

گاهی اوقات یک ارائه دهنده نرم افزار ممکن است کد منبع نرم افزار را بفروشد. این به فروشنده نرم افزار اجازه می دهد تا کد را به دلخواه خود تطبیق دهد و آن را به عنوان محصول خود بسته بندی کند. در این مدل، فروشنده بیشترین کنترل را دارد، اما برای تنظیم کد متناسب با نیاز مشتری، به تخصص نیز نیاز دارد.
چگونه به یک فروشنده موثر تبدیل شویم
هر کدام از روش‌های فروش مجدد نرم‌افزار را انتخاب کنید، بسیاری از عواملی که شما را رقابتی می‌کنند، ثابت خواهند ماند.

در فروش و بازاریابی خوب باشید

به عنوان یک فروشنده، مهمترین بخش کار شما فروش محصول است. این بدان معناست که شما باید در فروش و بازاریابی ماهر باشید.

مهارت های خاصی که شما نیاز دارید متفاوت خواهد بود. اگر نرم‌افزار مصرف‌کننده را می‌فروشید، که معمولاً قیمت پایینی دارد، باید در حجم زیادی بفروشید تا سود قابل‌توجهی داشته باشید. برای موفقیت، باید بتوانید محصول را برای مخاطبان گسترده ای بازاریابی کنید.

از سوی دیگر، اگر در حال فروش مجدد نرم افزارهای سازمانی با قیمت بالا هستید، باید در مدیریت چرخه های فروش طولانی تر مهارت داشته باشید. در حالی که احتمالاً واحدهای بسیار کمتری نسبت به فروشندگان نرم‌افزار مصرفی می‌فروشید، ارزش بالای نرم‌افزار سازمانی به این معنی است که همچنان می‌تواند سودآور باشد.
یک مخاطب موجود داشته باشید (یا بتوانید یکی بسازید)

هنگام فروش مجدد نرم افزار، اگر مخاطب یا گروهی از مشتریان بالقوه دارید که می توانید به آنها بفروشید، می تواند کمک کند.

برای مثال، اگر وبلاگی با خوانندگان گسترده دارید، ممکن است با بازاریابی وابسته به موفقیت دست پیدا کنید. از سوی دیگر، شخصی با تعداد زیادی از مخاطبین تجاری کوچک ممکن است در تغییر نام تجاری نرم افزار B2B یا SaaS موفق باشد.

نکته کلیدی این است که محصولی را انتخاب کنید که برای افرادی که می توانید به آنها دسترسی پیدا کنید جذاب باشد.

مسائل مشتری را درک کنید

برای فروش موفقیت آمیز نرم افزار، لازم نیست در یک صنعت خاص متخصص باشید. با این حال، شما باید درک خوبی از مسائلی که مشتریان خود با آن مواجه هستند داشته باشید. این به شما امکان می دهد نرم افزاری را که می فروشید به عنوان راه حلی برای این مشکلات قرار دهید.
موقعیت یابی کلیدی است

اغلب شما تنها فردی در شرکت خود نخواهید بود که یک نرم افزار خاص را دوباره می فروشید. اگر چنین است، شما به راهی برای متمایز کردن خود از فروشندگان معتبر نیاز دارید.
یکی از راه‌های انجام این کار می‌تواند انتخاب جایگاهی باشد که در مورد آن اطلاعات زیادی دارید و فروش نرم‌افزار به مشتریان در این زمینه.

چگونه به عنوان یک فروشنده نرم افزار شروع به کار کنیم

درگیر شدن با فروش مجدد نرم افزار نسبتاً آسان است زیرا برنامه ها گسترده هستند. در اینجا چند نکته وجود دارد که باید در نظر گرفته شود.

روش فروش مجدد خود را انتخاب کنید

ابتدا باید انتخاب کنید که کدام روش فروش مجدد برای شما و کسب و کارتان بهترین است. بازاریابی وابسته معمولاً شامل کمترین کمیسیون است، اما شما کمترین مشارکت را در فرآیند فروش خواهید داشت.

در همین حال، برچسب‌زنی مجدد معمولاً پتانسیل سود بالاتری دارد، اما باید با مراقبت از کل فرآیند فروش و ارائه پشتیبانی پس از فروش، آن را متعادل کنید.

یک محصول را انتخاب کنید

سپس باید یک محصول نرم افزاری را برای فروش مجدد انتخاب کنید. به مخاطبان یا مخاطبین خود نگاه کنید تا ببینید به کدام محصول و خدمات بیشتر علاقه مند هستند. همچنین باید ویژگی های فردی هر نرم افزار را در نظر بگیرید. در اینجا مواردی وجود دارد که باید به آنها توجه کنید:

نرم افزارش خوبه؟ مهم نیست که چقدر فروشنده باتجربه هستید، اگر نرم افزار قوی نباشد، برای فروش با مشکل مواجه خواهید شد. مطمئن شوید که محصولی را انتخاب کنید که ارزش واقعی یا راه حل هایی را برای نیازهای مشتریان شما ارائه دهد.
در هر فروش چقدر درآمد خواهید داشت؟ این مهم است، اگرچه باید توجه داشته باشید که همیشه اینطور نیست که پلتفرمی که بیشترین پرداخت را دارد بیشترین درآمد را برای شما به ارمغان بیاورد. یک محصول بهتر یا محصولی با مخاطبین بیشتر ممکن است به ازای هر فروش ارزش هزینه کمتری داشته باشد.
آیا درآمد تکراری وجود دارد؟ برخی از مشاغل SaaS فقط برای ارجاع اولیه، بلکه پرداخت های بعدی را نیز پرداخت نمی کنند.
آیا سازنده نرم افزار مواد بازاریابی را ارائه می دهد؟ اغلب ارائه دهندگان نرم افزار موادی را در اختیار فروشندگان خود قرار می دهند که بتوانند از آنها برای کمک به فروش و بازاریابی استفاده کنند.

شرکت های نرم افزاری رویکرد

قدم بعدی نزدیک شدن به شرکت ها و توافق بر سر قراردادی برای فروش مجدد محصول است. بسیاری از ارائه دهندگان نرم افزار قبلاً برنامه ای تنظیم کرده اند که نرخ ها و سایر جزئیات مهم را تعیین می کند.

شروع به فروش کنید

هنگامی که نرم افزار خود را انتخاب کردید، زمان شروع فروش است. اگر محصول مناسب و مناسب برای مخاطبان خود را انتخاب می کنید، نباید زمان زیادی از شروع فروش بگذرد.

برترین برنامه های فروش نرم افزار

بهترین برنامه فروشنده در نهایت به مهارت ها و ارتباطات شما بستگی دارد. در اینجا برخی از برنامه های نمایندگی فروش وجود دارد که ممکن است مورد توجه باشد.
AppInstitute

برنامه فروش آنلاین AppInstitute شما را قادر می سازد تا برنامه هایی را برای مشاغل تحت برند خود تهیه و بسازید.

شما یک هزینه ماهانه مشخص می پردازید اما در انتخاب قیمت خود آزاد هستید. این به شما این امکان را می دهد که مقدار قابل توجهی از درآمد تکراری ماهانه کسب کنید.

این یک راه حل ایده آل برای یک آژانس بازاریابی است که می خواهد شروع به ارائه برنامه کند، یا برای افرادی با مهارت های فروش قوی و شبکه ای از مشاغل کوچک که می توانند در آن شرکت کنند. با کلیک کردن در اینجا، درباره برنامه نمایندگی فروش AppInstitute اطلاعات بیشتری کسب کنید.

میل جت و بازاریابی ایمیلی

Mailjet یک راه حل بازاریابی ایمیل آنلاین است که چندین گزینه برای فروش مجدد دارد. این شامل یک محصول برچسب سفید با ویژگی های کامل و همچنین یک برنامه فروش مجدد است که به شما امکان می دهد خدماتی را به مشتریان خود ارائه دهید. می توانید در Mailjet.com اطلاعات بیشتری کسب کنید.

علاوه بر این، بسیاری از راه حل های بازاریابی ایمیلی دارای برنامه های وابسته هستند که می توانند بسیار سودآور باشند. به عنوان مثال، GetResponse یک پرداخت 100 دلاری یکباره یا یک کمیسیون 33 درصدی ماهانه برای ثبت نام حساب جدید ارائه می دهد.

این کسب‌وکار همچنین یک کوکی ۱۲۰ روزه ارائه می‌کند، به این معنی که اگر شخصی روی پیوند شما کلیک کند و سپس محصول را چهار ماه بعد بخرد، همچنان پول دریافت خواهید کرد – با این فرض که از آن زمان روی پیوند وابسته دیگری کلیک نکرده‌اند.

آنتی ویروس مک آفی

McAfee Antivirus دارای تنوع زیادی از برنامه های فروشنده است که به شرکت ها اجازه می دهد راه حل های امنیتی فناوری اطلاعات را به مشتریان خود ارائه دهند. این شرکت آموزش و پشتیبانی بازاریابی را برای کلیه فروشندگان خود ارائه می دهد. در اینجا می توانید اطلاعات بیشتری کسب کنید.
برنامه های هاب اسپات

HubSpot یک برنامه وابسته و یک برنامه شریک آژانس دارد.

برنامه شریک آژانس به آژانس ها اجازه می دهد که HubSpot را با هزینه ماهانه به مشتریان خود بفروشند. در عوض، شرکا 20 درصد از درآمد سال اول را دریافت می کنند.
در صورتی که شخصی که شما به آن ارجاع می دهید برای یک طرح Enterprise ثبت نام کند، برنامه وابسته کمیسیون تا 1000 دلار برای هر خرید ارائه می دهد. حتی طرح های اولیه نیز کمیسیون 250 دلاری را ارائه می دهند. HubSpot یک کوکی 90 روزه و مطالب بازاریابی زیادی ارائه می دهد.

اگر راهی برای مواجه شدن با صاحبان مشاغلی دارید که به CRM نیاز دارند، این می تواند یک راه عالی برای کسب درآمد باشد.

 

Webnegahcompanyمشاهده نوشته ها

وب نگاه با بیش از 20 سال فعالیت در حوزه برنامه نویسی و طراحی اپلیکیشن سعی دارد با نوشتن مقالات جذاب شما را بیشتر با این حوزه آشنا کند

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!