14 روش برای یادگیری از برنامه نویسان خلاق

طراحی اپلیکیشن

کلیشه رایج برای برنامه نویسان این است: عصبی، محافظ جیب و بسیار بسیار خسته کننده. معمولاً یک برنامه نویس را به عنوان یک فرد خلاق پیوند نمی دهد. با این حال، این نمی تواند دورتر از واقعیت باشد. کار با کد یکی از خلاقانه ترین کارهایی است که می توان داشت. برنامه نویسان باید دو دنیای بسیار متفاوت را متعادل کنند: دنیای ساختار و دنیای تخیل. آنها مفاهیم انتزاعی را با استفاده از زبان های برنامه نویسی بسیار ساختار یافته (مانند PHP یا جاوا) ایجاد می کنند. کار آسانی نیست

من فقط این را می دانم زیرا اخیراً مهارت های خود در PHP را برای ساختن وب سایت های جالب بررسی کرده ام (من همه شما را در جریان خواهم گذاشت، نگران نباشید). من متوجه شده ام که برنامه نویسی در واقع یک تمرین عالی برای خلاقیت است. در اینجا چند دلیل وجود دارد:

برنامه نویسی کنترل نهایی را می دهد. خلق چیزی از هیچ، احتمالاً بهترین نمونه خلاقیت است. کنترل نهایی بر نرم افزار یا وب سایتی که یک برنامه نویس دارد برای بردن برنامه به هر سمتی که می خواهد بسیار عالی است.
راه های زیادی برای انجام یک کار. برنامه نویسان باید اساساً یک چارچوب برای وب سایت بسازند. آنها در حال پی ریزی چیزی هستند که تا آن لحظه فقط یک ایده است. برنامه نویس از طیف گسترده ای از ابزارها و روش ها برای یافتن استفاده می کند

برنامه نویسان باید راه حل های خلاقانه ای پیدا کنند وگرنه نمی توانند ایجاد کنند.

برنامه نویسان نمونه ای عالی از تفکر خارج از جعبه هستند زیرا، خوب… برنامه نویسان واقعاً می توانند جعبه را ایجاد کنند. در اینجا راه هایی وجود دارد که می توانیم از برنامه نویسان در مورد چگونگی تقویت خلاقیت خود بیاموزیم.

شرکت برنامه نویسی وب نگاه  در توسعه بیش از 3500 طراحی اپلیکیشن موبایل iOS و اندروید تجربه دارد. بنابراین، اگر به دنبال طراحی اپلیکیشن موبایلی هستید که به کسب درآمد کمک می کند، با ایده اپلیکیشن خود با ما تماس بگیرید. دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان ما را از دست ندهید.

09339017809

1. یک زبان جدید یاد بگیرید

برنامه نویسان به طور مداوم در حال یادگیری زبان های جدید هستند، چه برای سرگرمی و چه برای ضرورت. خودتان را به چیزهایی که می دانید و با آن راحت هستید محدود نکنید. منشعب شوید و یک مهارت جدید بیاموزید.

2. از پایه شروع کنید

اگر قصد دارید نرم افزار بنویسید، نمی توانید از نیمه راه پروژه را شروع کنید. شما باید از مربع یک شروع کنید. گاهی اوقات این بهترین راه برای یافتن راه حل خلاقانه برای یک مشکل این است که به ابتدا برگردید و به جلو کار کنید.

3. همه چیز را زیر سوال ببرید

زیر سوال بردن همه چیز به این معنی است که هر فرضی را در نظر بگیرید و مطمئن شوید که درست است. تمام برنامه نویسی با ساختن اساسی ترین فرضیات شروع می شود و سپس بر اساس آن فرضیات اساسی بنا می شود. اگر مشکلی در کد موجود در پایه وجود داشته باشد، نرم افزار به هیچ وجه خوب کار نخواهد کرد.

گاهی اوقات خلاقیت با فرضیات محدود می شود. راه حل های جدید زمانی به دست می آیند که مفروضات را از بین ببریم و با دیدگاه های تازه شروع کنیم.

4. این کار را برای سرگرمی انجام دهید

اگر برنامه نویسی را می شناسید، آنها مدام در حال ساختن چیزی هستند. حتی وقتی پروژه‌های مربوط به کار را تمام می‌کنند، ساعت‌ها وقت خود را صرف کار روی پروژه‌های سرگرم‌کننده می‌کنند. کار آنها نیز سرگرمی آنهاست.

فکر کردن مداوم بر روی ایده ها و راه حل های جدید چیزی است که نباید کار طاقت فرسا باشد. این باید کاری باشد که به طور مداوم در حال انجام آن هستید، مانند یک رفلکس. و باید شما را هیجان زده کند.

5. هرگز آزمایش ایده ها را متوقف نکنید

برنامه نویسان به طور مداوم کد را محک می زنند تا مطمئن شوند که تا حد امکان کارآمد است. حتی کوچکترین تغییر می تواند یک برنامه یا وب سایت را به زانو درآورد، بنابراین آزمایش و بهبود مداوم برای هر نرم افزاری مهم است.

ایده ها باید به شدت مورد آزمایش قرار گیرند و بر اساس یک مبنای ثابت اصلاح شوند. ایده های شما در طول زمان تغییر خواهند کرد، فقط بستگی به میزان آن دارد. ارزیابی مداوم آنها و فکر کردن به آنها راهی عالی برای “معیار کردن” ایده شما است.

6. اشتیاق پیدا کنید

عکس از Marco Wessel اگر تا به حال بیش از دو دقیقه با یک برنامه نویس درباره کارش صحبت کرده باشید، خیلی سریع متوجه خواهید شد که برنامه نویسان به کاری که انجام می دهند علاقه زیادی دارند. آنها برنامه نویسی می خورند، می خوابند و نفس می کشند.

آیا به ایده ها و پروژه های خود علاقه دارید؟

7. بر ابزار خود مسلط شوید

برنامه نویسان به طور مداوم دانش و استفاده از ابزارهای خود را بهبود می بخشند. یک کدنویس عالی نرم افزارها را بررسی می کند و دائماً راه هایی برای بهبود استفاده خود از آنها پیدا می کند. به ندرت برنامه نویسی را پیدا می کنید که جعبه ابزار خود را مرتباً اصلاح نکند.

مهم نیست مجموعه مهارت شما چیست، با ابزارهایی که برای ایجاد استفاده می کنید به مهارت خود محدود هستید. هرچه در ابزارهای خود متخصص تر باشید، بیشتر می توانید خلق کنید.

8. شروع به ایجاد تداعی انتزاعی کنید

اگر از رایانه به عنوان تلفن استفاده می کردید چه؟

اگر از یک وب سایت به عنوان وردپرس استفاده کنید چه اتفاقی می افتد؟

طراحی اپلیکیشن موبایل

آیا مردم به کاری که دیگران در حال حاضر انجام می دهند اهمیت می دهند؟

افرادی که پشت پروژه هایی مانند اسکایپ، گوگل داکس و توییتر هستند، همه یک چیز مشترک دارند: آنها مفاهیم به ظاهر انتزاعی را با هم ترکیب کردند. گرفتن چه-اگرها و آزمایش آنها راهی عالی برای شروع فکر کردن به چیزها در یک نور متفاوت و خلاقانه تر است.

9. ساختار را به عنوان یک ابزار و نه یک محدودیت در نظر بگیرید

مردم خلاقیت را با گرفتن یک بوم غول پیکر و خالی و اجازه دادن به ایده های ما بدون هیچ گونه ساختار محدود کننده ای در جریان قرار می دهند. با این حال، یک مشکل بزرگ با این نوع تفکر وجود دارد: این یک افسانه بزرگ خلاقیت است.

ببینید، محدودیت ها همه جا هستند. ما نمی توانیم از آنها اجتناب کنیم، فقط می توانیم امیدوار باشیم که با آنها کار کنیم. یک برنامه نویس محدودیت های زبان برنامه نویسی یا ابزارهای خود را می پذیرد و در اطراف آنها کار می کند. این محدودیت‌ها به او کمک می‌کنند تا پایه‌ای برای کار ایجاد کنند. گاهی اوقات کشف یک راه حل جدید به ایده بزرگتری منجر می شود. نیاز مادر اختراع است.

10. تا زمانی که آن را امتحان نکنید، چیزی را رد نکنید.

معلم مهدکودک شما درست می گفت: چیزی به نام سوال احمقانه وجود ندارد. اگر به شماره 3 پایبند هستید و همه فرضیات را نادیده می گیرید، تا زمانی که آن را آزمایش نکنید، نمی توانید مطمئن باشید که کارساز نخواهد بود. چگونه می دانید که کار نمی کند مگر اینکه آن را امتحان کنید؟ ممکن است تعجب کنید. حتی اگر راه حل پیشنهادی کار نمی کند، ممکن است به شما در یافتن راه حل کمک کند.

گاهی اوقات بهتر است با یک نمونه اولیه شروع کنید و آن را امتحان کنید. اگر نمونه اولیه شما کار نمی کند، آن را حذف کنید. اگر این کار را کرد، به طور تصادفی به چیزی برخورد کرده اید که ممکن است کار کند.

11. همیشه به دنبال راه حل ساده تر و ظریف تر باشید.

یک برنامه نویس خوب برنامه نویسی است که بداند یافتن ساده ترین راه حل همیشه بهتر خواهد بود. راه حل های پیچیده منجر به … عوارض می شود. یک رویکرد عملی به برنامه نویسی همیشه در دراز مدت بهترین کار را دارد.

ایده های ما گاهی خیلی پیچیده می شوند. ما گرفتار تازگی این ایده می شویم که عملی بودن آن را نادیده می گیریم. ساده ترین راه برای حل یک مشکل اغلب بهترین راه برای حل یک مشکل است.

12. از ایجاد کدهای دیگران نترسید.

زیبایی اینترنت این است که راه حلی که شما به دنبال آن هستید احتمالا قبلاً توسط شخص دیگری انجام شده است. هنگام ساخت یک سایت جدید، تقریبا همیشه از کد منبع باز از قبل موجود استفاده می کنم. چرا چرخ را دوباره بسازیم؟

به حرکت درآوردن یک ایده عالی به این معنی نیست که برای خلق آن باید از ابتدا شروع کنید. از ایده های موجود استفاده کنید و آنها را به چیزی بهتر تبدیل کنید. گاهی اوقات یک ایده عالی فقط اصلاح کاری است که قبلا انجام شده است. Gmail یک مثال عالی است. آنها با افزودن ویژگی‌های مفید به ایمیل سنتی، ایمیل را دوباره اختراع کردند.

13. از همکاری نترسید.

برخی از بهترین برنامه نویسی – یا هر پروژه خلاقانه برای این موضوع – نه تنها توسط یک کدنویس بلکه توسط بسیاری از افراد عالی که الهام گرفته شده برای کار در جهت یک هدف انجام می شوند. یک تیم عالی جمع کنید، از درخشان ترین ایده ها صرف نظر از اینکه از چه کسی آمده استفاده کنید، و اجازه دهید همه مشارکت کنند.

بیشتر بخوانید: وقت آن است که از جیمیل دور شوید

14. از خیلی ابتدایی، زیبا را خلق کنید.

برنامه نویسان اغلب از کدهای بسیار ابتدایی بارها و بارها استفاده می کنند، و در حالی که آن تکه های کوچک زبان برنامه نویسی لزوماً به خودی خود زیبا نیستند، می توانند برای ایجاد محصول نهایی شگفت انگیز گرد هم آیند. مهم نیست که روی چه پروژه خلاقانه ای کار می کنید، به جزئیات توجه کنید، اما به ویژه به تأثیر آن جزئیات بر تصویر کلی توجه کنید.

Webnegahcompanyمشاهده نوشته ها

وب نگاه با بیش از 20 سال فعالیت در حوزه برنامه نویسی و طراحی اپلیکیشن سعی دارد با نوشتن مقالات جذاب شما را بیشتر با این حوزه آشنا کند

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!