3 روشی که دوقلوهای دیجیتال می توانند کسب و کار شما را متحول کنند

طراحی اپلیکیشن

به ویژه، شرکت‌ها به طور گسترده دوقلوهای دیجیتال – مدل‌های مجازی که واقعیت را شبیه‌سازی می‌کنند – در چند سال گذشته اتخاذ کرده‌اند و به آنها اجازه می‌دهد تا نسخه‌های دیجیتالی از سیستم‌ها، محیط‌ها، محصولات و زیرساخت‌های دنیای واقعی را برای بینش عملیاتی بیشتر ایجاد کنند.

دوقلوهای دیجیتالی شناختی – که مصرف کنندگان، مشاغل یا حتی دولت های ملی را الگوبرداری می کنند – به سازمان ها این امکان را داده اند که انتخاب های استراتژیک و مدل های تجاری جدید را بررسی کنند. و اکنون، با پیشرفت فناوری‌های AI/ML و با توجه به اینکه مقیاس ابر و اقتصاد محیط‌های کامپیوتری بزرگ را مؤثرتر کرده است، استفاده از دوقلوهای دیجیتال شروع به تسریع و گسترش کرده است. بر اساس نظرسنجی 2022 هوش مصنوعی پرایس واترهاوس کوپرز (PwC) در حال حاضر، 96 درصد از شرکت های مستقر در ایالات متحده قصد دارند امسال از شبیه سازی های هوش مصنوعی استفاده کنند.

 

 

شرکت برنامه نویسی وب نگاه  در توسعه بیش از 3500 طراحی اپلیکیشن موبایل iOS و اندروید تجربه دارد. بنابراین، اگر به دنبال طراحی اپلیکیشن موبایلی هستید که به کسب درآمد کمک می کند، با ایده اپلیکیشن خود با ما تماس بگیرید. دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان ما را از دست ندهید.

09339017809

 

در حالی که از دوقلوهای دیجیتال برای مدل‌سازی و ارائه بینش‌های دقیق و در زمان واقعی در مورد عملکرد فعلی استفاده می‌شود، بسیاری از سازمان‌ها می‌خواهند با شبیه‌سازی و پیش‌بینی رفتار انسان در تلاش برای ارزیابی سناریوهای آینده، بیشتر پیش بروند. آنها این کار را با ادغام محاسبات علمی، شبیه‌سازی صنعتی و هوش مصنوعی انجام می‌دهند تا هوش شبیه‌سازی را مستقیماً در سیستم‌های عامل ایجاد کنند. تکامل دوقلوهای دیجیتال به هوش شبیه‌سازی که مستقیماً در سیستم‌های تحلیل تجاری و فناوری اطلاعات تعبیه شده است، مدل‌سازی با سرعت بالا، مقیاس کلان و چند مقیاسی را امکان‌پذیر می‌کند و شبیه‌سازی سیستم‌های بسیار پیچیده اقتصادی، بیولوژیکی، صنعتی و سیاره‌ای را امکان‌پذیر می‌کند.

تصور کنید اگر بتوانیم از ظرفیت‌های انسانی برای ارزیابی موقعیت‌های در حال پرواز استفاده کنیم و به طور پیش‌بینی‌کننده آنچه را که ممکن است در مقیاس ابر اتفاق بیفتد، تحلیل کنیم. با یک دوقلو دیجیتال و شبیه سازی، می توانید تمام تغییرات احتمالی تصمیمات را برای یافتن نتایج بهینه بررسی کنید. زمان و هزینه آزمایش در دنیای واقعی شما را محدود نمی کند.

این چیزی است که شبیه سازی هوش مصنوعی می تواند برای کسب و کار شما انجام دهد.

عملیاتی کردن شبیه سازی های هوش مصنوعی امروز

شبیه‌سازی‌های هوش مصنوعی که زمانی استان نویسندگان و فیلم‌سازان داستان‌های علمی تخیلی بود، شیوه‌ای را که امروزه کسب‌وکار ما را در برنامه‌های دگرگون‌کننده دنیای واقعی انجام می‌دهیم، تغییر می‌دهند.

طبق نظرسنجی PwC، شبیه‌سازی‌های هوش مصنوعی برای پیش‌بینی شرایط بازار (57 درصد از رهبران هوش مصنوعی و 34 درصد از بقیه)، بهبود زنجیره‌های تأمین (54 درصد، 33 درصد)، کاوش در بازارهای جدید (54 درصد، 38 درصد) استفاده می‌شوند. و بهینه سازی استخدام (39%، 35%).

اما شبیه‌سازی‌های هوش مصنوعی می‌توانند فراتر از ظرفیت دوقلوهای دیجیتالی باشند تا شرایط دنیای واقعی را در قلمرو دیجیتال منعکس کنند. مدل‌سازی حجم عظیمی از سناریوهای بالقوه به‌طور موازی و به‌کارگیری تفکر انتقادی سطح بالا مانند انسان برای آنها، به راه‌حل‌های شبیه‌سازی هوش مصنوعی اجازه می‌دهد تا رویدادهای احتمالی را طرح‌ریزی کند و اقدامات دنیای واقعی را بدون ریسک‌های واقعی «بازی» کند – یک مزیت بزرگ در دنیای امروزی. محیط کسب و کار فوق رقابتی و پویا

با این حال، کلید موفقیت، توانایی عملیاتی کردن شبیه‌سازی‌های هوش مصنوعی در مقیاسی است که برای ارائه ارزش لازم است. این امر مستلزم آن است که کسب‌وکارها شبیه‌سازی‌ها را در معماری تحلیلی کلی و پشته ابر/IT خود بگنجانند، محیط‌های توسعه و تولید با عملکرد بالا را توسعه دهند که می‌توانند به صورت موازی اجرا شوند و از ظرفیت محاسبات ترکیبی پویا و مقیاس‌پذیر بهره ببرند.

در اینجا سه ​​دلیل تجاری برای پیاده سازی شبیه سازی های هوش مصنوعی در سال جاری آورده شده است:

1. برای پیش بینی سناریوهای دنیای واقعی

شبیه‌سازی‌های هوش مصنوعی به سازمان‌ها این امکان را می‌دهد که رفتارهای افراد و سیستم‌ها را درک کنند، رفتارهای آینده‌شان را طرح‌ریزی کنند، تغییرات بالقوه در رفتارهایشان را ارزیابی کنند و نتایج این تغییرات رفتاری را در زمان واقعی بسنجند.

این را می توان برای پیشرفت بیماری، رفتارهای مشتری، روندهای اقتصادی و سایر سیستم های پیچیده اعمال کرد. در واقع، برخی از شرکت‌ها از شبیه‌سازی‌های هوش مصنوعی برای پیش‌بینی اینکه چگونه تغییرات آب‌وهوایی و سطوح مختلف موفقیتی که جهان در رسیدن به اهداف پایداری خاص به دست می‌آورد، بر درآمد، هزینه‌ها و نگرش مشتریان آن‌ها تأثیر می‌گذارد استفاده می‌کنند.

2. برای بررسی استراتژی های کسب و کار با ریسک کمتر

راه اندازی یک محصول یا ورود به یک بازار جدید همیشه با ریسک همراه بوده است. اما شبیه‌سازی‌های هوش مصنوعی می‌توانند بخشی از این خطر را از بین ببرند. به این دلیل که هوش مصنوعی می‌تواند به سازمان‌ها کمک کند تا بهترین استراتژی کسب‌وکار را با تجزیه و تحلیل چگونگی انجام تصمیم‌های مختلف تجاری تعیین کنند.

در حال حاضر، 60 درصد از کسب و کارها قصد دارند از هوش مصنوعی برای کمک به تدوین استراتژی تجاری خود و 57 درصد از شبیه سازی های هوش مصنوعی برای پیش بینی شرایط بازار استفاده کنند. به عنوان مثال، سازمان‌ها از شبیه‌سازی‌های هوش مصنوعی برای تعیین اینکه سطوح مختلف پذیرش 5G در بازارهای خاص چگونه بر رفتار و انتظارات مشتری تأثیر می‌گذارند، استفاده کرده‌اند. سازمان‌ها همچنین از شبیه‌سازی‌های هوش مصنوعی برای پیش‌بینی اینکه آیا تاکسی‌های خودران در شهرهای خاصی سوار می‌شوند یا خیر، استفاده کرده‌اند.

توانایی “بازی کردن” سناریوهای مختلف به شرکت ها کمک می کند تا استراتژی کسب و کار را تدوین کنند و تصمیمات دنیای واقعی را بدون ریسک دنیای واقعی بگیرند. ما این را «بازی‌سازی استراتژی» می‌نامیم.

 

طراحی اپلیکیشن

3. برای افزایش تجربیات مشتری

یکی از جالب‌ترین موارد استفاده برای شبیه‌سازی هوش مصنوعی، ارائه تجربه‌های همهجانبه با کیفیت بالا است که واقعی هستند.

در واقع، 61 درصد از شرکت‌ها قصد دارند در سال 2022 از هوش مصنوعی برای بهبود تجربیات مشتری استفاده کنند. برندها از بینایی رایانه، گفتار و یادگیری عمیق در دنیای متاورس برای تعامل با مشتریان به روش‌های جدید و تخیلی استفاده می‌کنند که به راهنمایی بهتر مردم در فرآیند خرید کمک می‌کند. از اولین لمس تا خدمات و پشتیبانی پس از فروش.

توانایی ترسیم سناریوها بر اساس تعاملات واقعی، و پیش‌بینی واکنش‌های مورد انتظار، به برندها این امکان را می‌دهد تا با تجربیات قدرتمندی که مفید، قابل اعتماد و راحت هستند، با مشتریان درگیر شوند.

تبدیل کسب و کار خود با شبیه سازی هوش مصنوعی

شبیه‌سازی‌های هوش مصنوعی نحوه تصمیم‌گیری و عملکرد کسب‌وکارها را متحول می‌کند و به آنها بینش‌هایی را در مورد نتایج محتمل‌تر می‌دهد بدون اینکه واقعاً آن خطرات را در دنیای واقعی بپذیرند.

 

بیشتر بخوانید:  5کلید طلایی که هر توسعه دهنده اپلیکیشن موبایل باید در سال 2022  بداند

 

این به سازمان‌های آینده‌اندیش اجازه می‌دهد تا تأثیر موقعیت‌های در حال تحول را بر عملیات خود تعیین کنند، استراتژی‌های کسب‌وکار و نتایج احتمالی آن‌ها را بررسی کنند و تجربیات مشتری را با هوش انسان‌مانند در مقیاس افزایش دهند.

Webnegahcompanyمشاهده نوشته ها

وب نگاه با بیش از 20 سال فعالیت در حوزه برنامه نویسی و طراحی اپلیکیشن سعی دارد با نوشتن مقالات جذاب شما را بیشتر با این حوزه آشنا کند

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!