4 نوع اصلی نرم افزار

4 نوع اصلی نرم افزار

وقتی اکثر ما به نرم افزار فکر می‌کنیم، معمولاً به این فکر می‌کنیم که چقدر پیچیده است. حتی ممکن است فکر کنیم که درک آن برای ما دست نیافتنی یا خیلی انتزاعی است. بدون شک، نرم افزار پیچیده و ظریف است، اما چیزی است که همه ما روزانه از آن استفاده می‌کنیم و با آن تعامل داریم. هر زمان که برنامه‌ای را در تلفن خود باز می‌کنید، با الکسا خود صحبت می‌کنید یا ایمیلی ارسال می کنید، با یک نوع نرم افزار کار می کنید.

در حالی که ما از نرم افزار در اشکال مختلف استفاده می‌کنیم، هر یک از این فرم‌ها را می‌توان به چهار نوع اصلی نرم افزار ردیابی کرد. داشتن یک درک اولیه از این انواع نرم افزار می‌تواند به شما نگاهی اجمالی به نحوه کار آن‌ها و نحوه استفاده از آن‌ها برای تجارت شما بدهد.

شرکت نرم افزاری وب نگاه در توسعه و طراحی اپلیکیشن iOS و اندروید تجربه درخشانی دارد. بنابراین، اگر به دنبال طراحی اپلیکیشن موبایل هستید که به کسب درآمد کمک می‌کند، با ایده اپلیکیشن خود با ما تماس بگیرید. دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان ما را از دست ندهید.

09339017809

نرم افزار چیست؟

قبل از اینکه به چهار نوع نرم افزار بپردازیم، اجازه دهید به طور خلاصه به چیستی نرم افزار نگاه کنیم. بدیهی است که اگر بخواهید از برنامه نویس کامپیوتر مورد علاقه خود تعریفی از نرم افزار بخواهید، بسیار پیچیده تر از این خواهد بود، اما در اصل، نرم افزار یک برنامه کامپیوتری یا برنامه ای است که دستورالعمل هایی را برای اجرای دستورات کاربر ارائه می دهد. هر بار که آب و هوا را روی گوشی خود چک می کنید، از نرم افزار استفاده می کنید. هر زمان که پیامی را در فیس بوک باز می کنید، صفحه گسترده بودجه ایجاد می کنید یا به تماس زوم می پیوندید، از نرم افزار استفاده می کنید.

4 نوع اصلی نرم افزار چیست؟

اکنون که به تعریف اولیه نرم افزار پرداختیم، بیایید به چهار نوع اصلی نرم افزار و نحوه استفاده از آن‌ها در زندگی و تجارت نگاه کنیم.

4 نوع اصلی نرم افزار
نرم افزار کاربردی

این رایج‌ترین نوع نرم افزار کامپیوتری است و می تواند به عنوان برنامه های کاربر نهایی تعریف شود که به شما در انجام وظایف یا دستیابی به یک نتیجه دلخواه کمک می کند. کاربر نهایی شخصی است که در واقع از یک محصول یا برنامه استفاده می کند. (آنها کسانی هستند که “نتیجه نهایی” برای آنها طراحی شده است.) برخی از نمونه های نرم افزار کاربردی عبارتند از مرورگرهای اینترنت، ابزار CRM مانند Hubspot، نرم افزار ویرایش عکس مانند Adobe یا Lightroom، یا یک برنامه پردازش کلمه مانند Microsoft Word. نرم افزار کاربردی بر اساس نیاز کاربر بر روی رایانه یا دستگاه تلفن همراه نصب می شود. از آنجایی که این رایج‌ترین نوع نرم‌افزار است، گزینه‌های زیادی در دسترس است و کاربران می‌توانند بهترین نوع نرم‌افزار را متناسب با نیاز، بودجه و انتظارات خود انتخاب کنند. (به عنوان مثال، هر کسی که بخواهد در اینترنت جستجو کند، می تواند از کروم، سافاری یا حتی فایرفاکس استفاده کند.)

سیستم نرم افزار

نرم‌افزار سیستم به کاربر، رایانه یا دستگاه تلفن همراه و یک برنامه کمک می‌کند که همگی به‌طور یکپارچه با هم کار کنند. این امر باعث می شود که نرم افزار سیستم برای اجرای هر نوع نرم افزار کاربردی و همچنین کل سیستم کامپیوتری حیاتی باشد.

به زمانی فکر کنید که لپ تاپ یا تلفن شما به روز رسانی می شود. این نرم‌افزار سیستمی در عمل است: در نرم‌افزار سیستم تغییری ایجاد شده است که به رایانه یا تلفن شما کمک می‌کند به خوبی کار کند و برنامه‌ها را در حال اجرا نگه دارد. iOS اپل نمونه ای از نرم افزارهای سیستمی است، مانند ویندوز مایکروسافت. نرم افزار سیستم همیشه در پس زمینه دستگاه شما اجرا می شود، اما هرگز چیزی نیست که مستقیماً از آن استفاده کنید. در واقع، تنها زمانی که بیشتر مردم آن را به یاد می آورند، زمانی است که زمان به روز رسانی است.

نرم افزار برنامه نویسی

در حالی که نرم افزار کاربردی برای کاربران نهایی طراحی شده است، و نرم افزار سیستم برای رایانه ها یا دستگاه های تلفن همراه طراحی شده است، نرم افزار برنامه نویسی برای برنامه نویسان کامپیوتر و توسعه دهندگانی است که در حال نوشتن کد هستند. اینها برنامه هایی هستند که برای نوشتن، توسعه، آزمایش و اشکال زدایی سایر برنامه های نرم افزاری استفاده می شوند. فکر کردن به این برنامه‌ها به‌عنوان یک نوع مترجم مفید است: آنها از زبان‌های برنامه‌نویسی مانند لاراول، پایتون، سی پلاس پلاس و غیره استفاده می‌کنند و آن‌ها را به چیزی ترجمه می‌کنند که کامپیوتر یا تلفن آن را بفهمد.

نرم افزار درایور

این نرم افزار اغلب به عنوان یک نوع نرم افزار سیستمی در نظر گرفته می شود. نرم افزار درایور دستگاه هایی را که به رایانه وصل شده اند کار و کنترل می کند. این درایورها این امکان را برای دستگاه ها فراهم می کنند تا عملکردهای لازم خود را انجام دهند. یک مثال بسیار خوب (و کاربردی) در این مورد چاپگر شما است. هنگامی که برای اولین بار چاپگر خود را برای کار با رایانه خود تنظیم می کنید، باید نرم افزاری را برای اتصال این دو نصب کنید تا با هم ارتباط برقرار کنند و هر چیزی را که نیاز دارید چاپ کنید.

نرم افزار فقط برای مرور فیلترهای چهره خنده دار یا یادگیری حرکات رقص جدید نیست. این می‌تواند به تیم شما کمک کند تا کارایی خود را افزایش دهد و در کار خود سازنده‌تر و توانمندتر شود. یک راه حل نرم افزاری سفارشی می تواند به شما کمک کند تنگنای ردیابی دریافتی‌ها و هزینه‌های پرسنل را از بین ببرید یا مدیریت مخاطبین بازاریابی را برای تیم شما آسان‌تر کند.

و نرم افزار سفارشی نیز می‌تواند به عنوان راه حلی برای مشتریان شما باشد. به عنوان مثال، یک گزینه چت زنده در وب سایت شما، تماس فوری را برای مشتریان یا مشتریان احتمالی با نیاز فوری یا افرادی که آماده خرید هستند، فراهم می‌کند. یک نرم افزار سفارشی همچنین می‌تواند به مشتریان شما کمک کند تا نماینده خدمات خود را در مسیر خانه خود ردیابی کنند یا درخواست پشتیبانی فنی را ارسال کنند.

درک انواع مختلف نرم افزار می‌تواند به شما کمک کند تا تشخیص دهید کدام نوع می‌تواند به بهترین وجه به شما و شرکت شما خدمت کند. علاقه مند به یادگیری بیشتر در مورد اینکه چگونه نرم افزار می‌تواند به کسب و کار شما کمک کند و به مشتریان شما خدمت کند؟ همین امروز یک مشاوره با شرکت برنامه نویسی وب نگاه تنظیم کنید!

Webnegahcompanyمشاهده نوشته ها

وب نگاه با بیش از 20 سال فعالیت در حوزه برنامه نویسی و طراحی اپلیکیشن سعی دارد با نوشتن مقالات جذاب شما را بیشتر با این حوزه آشنا کند

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!