5 روند توسعه iOS که در سال 2021 غالب خواهند شد

طراحی اپلیکیشن موبایل

توسعه اپلیکیشن موبایل حوزه ای است که به سرعت در حال توسعه و رقابتی بالاست. برای ماندن در صدر رقابت در بازار، شرکت‌های نرم‌افزار موبایل باید ضمن ایجاد اپلیکیشن‌های کاربرپسند و کارآمد، از خواسته‌های رو به رشد مشتریان پیروی کنند.

از آنجایی که دستگاه های اپل همچنان به محبوبیت خود ادامه می دهند، توسعه پلتفرم iOS تقاضای زیادی دارد. با این حال، توسعه دهندگان اپلیکیشن برای برجسته شدن در میان رهبران بازار، باید اپلیکیشن های موبایلی بسیار موثر و مقیاس پذیر با تعداد قابل توجهی از عملکردها ایجاد کنند. برای انجام این کار لازم است با آخرین روندها در این حوزه همراه باشید. 5 مورد مهم را که در سال 2021 غالب خواهند شد را بررسی کنید.

 

 

شرکت برنامه نویسی وب نگاه  در توسعه بیش از 3500 طراحی اپلیکیشن موبایل iOS و اندروید تجربه دارد. بنابراین، اگر به دنبال طراحی اپلیکیشن موبایلی هستید که به کسب درآمد کمک می کند، با ایده اپلیکیشن خود با ما تماس بگیرید. دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان ما را از دست ندهید.

09339017809

 

 

 

1. اینترنت اشیا

اینترنت اشیا یک مفهوم اجتناب ناپذیر از زندگی مدرن است. همه دستگاه ها را به یک اکوسیستم متصل می کند و امکان تبادل اطلاعات بین آنها را فراهم می کند. کنترل از راه دور لوازم خانگی، دسترسی آسان به وسایل خانه از طریق اپلیکیشن های موبایل به دلیل نوآوری های معرفی شده توسط اینترنت اشیا در دسترس است.

طبق آمار Statista، در سال 2020، 11.7 میلیارد دستگاه به اینترنت اشیا متصل بوده است. پیش بینی می شود تا سال 2025 این تعداد به 30.9 میلیارد برسد. چنین افزایش چشمگیری باعث می شود توسعه دهندگان برنامه های iOS بیشتر روی برنامه هایی کار کنند که با فناوری های پیشرفته جدید IoT سازگار هستند.

علاوه بر توسعه بیشتر فناوری‌های خانه‌های هوشمند، اینترنت اشیا بر روی مسائل مربوط به فناوری سلامت و ایمنی برای بهبود دستگاه‌های مراقبت‌های بهداشتی مجازی و به حداقل رساندن شیوع COVID-19 تمرکز خواهد کرد.

2. یادگیری ماشین و هوش مصنوعی

پیاده‌سازی یادگیری ماشینی (ML) و هوش مصنوعی (AI) به ایجاد اپلیکیشن‌های جذاب‌تر، قوی‌تر و کارآمدتر برای مشتری کمک می‌کند.

توسعه دهندگان برنامه های iOS از طریق چارچوب Core ML با ML کار می کنند. این ابزار را می توان در برنامه ادغام کرد تا آموزش ماشین را آغاز کند و پیش بینی های بیشتری را به منظور افزایش تجربه مشتری انجام دهد. Core ML می تواند بسیاری از وظایف را از طریق الگوریتم های مختلف انجام دهد، بنابراین مشاغل مختلف می توانند آنچه را که با خواسته های آنها سازگارتر است انتخاب کنند. برخی از ویژگی های هوش مصنوعی مورد استفاده در برنامه های تلفن همراه عبارتند از: تشخیص چهره و گفتار، طبقه بندی متن یا تصویر و بسیاری موارد دیگر.

پیاده‌سازی هوش مصنوعی یک روند iOS است که در سال‌های آینده همچنان مرتبط خواهد بود زیرا نقش مهمی در تجربه کاربر ایفا می‌کند و توسعه برنامه را کارآمدتر و از نظر زمان موثرتر می‌کند.

 

3. برنامه های پوشیدنی

 

“پوشیدنی ها” یکی از بزرگ ترین کلمات امروزی است. برنامه‌های پوشیدنی برای دستگاه‌هایی مانند ساعت‌های هوشمند، نوارهای تناسب اندام، ردیاب‌ها و سایر ابزارهایی طراحی شده‌اند که به دلیل توانایی‌شان در نشان دادن ضربان قلب، ضربان اکسیژن، فشار خون یا تعداد گام‌های انجام‌شده در طول روز محبوب شده‌اند.

با این حال، برنامه های پوشیدنی مدرن بسیار فراتر از این هستند. به عنوان مثال، اپل واچ 5 می تواند نوار قلب بسازد یا با اندازه گیری نبض، وضعیت هراس را تشخیص دهد. علاوه بر این، در سال 2019 اپل اعلامیه ای درباره ادغام اپل واچ 6 با اپل اپ استور داد. بنابراین، تعداد برنامه‌های iOS توسعه‌یافته برای ساعت هوشمند اپل افزایش می‌یابد و ویژگی‌ها و توانایی‌های جدیدی را به کاربران ارائه می‌کند.

علاوه بر ساعت‌های هوشمند رایج و باندهای تناسب اندام، توجه زیادی به حلقه‌های هوشمندی داده می‌شود که برخی از ویژگی‌های شگفت‌انگیز مانند قفل کردن ماشین یا دکمه وحشت را دریافت کرده‌اند.

برنامه‌های پوشیدنی روند توسعه iOS نه تنها برای دستگاه‌های استفاده روزانه، بلکه برای حوزه‌های جدی‌تر مانند مراقبت‌های بهداشتی، به‌ویژه در دوره همه‌گیری COVID-19، هستند. تولیدکنندگان دستگاه‌های پوشیدنی که با همکاری توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌های پوشیدنی کار می‌کنند، می‌توانند پتانسیل جدیدی از اینترنت اشیا ایجاد کنند و زندگی روزمره ما را بسیار آسان‌تر کنند.

4. واقعیت افزوده (AR) و واقعیت مجازی (VR)

AR و VR یکی از چشمگیرترین روندها در توسعه اپلیکیشن iOS هستند. آنها دنیای واقعی و دیجیتال را با هم متحد می کنند و به درک اطلاعات به روش های مختلف کمک می کنند. در ابتدا، مردم توسط ویژگی های سرگرم کننده AR و VR، به عنوان مثال توسط برنامه محبوب “Pokemon Go” جذب شدند. در حال حاضر، این فناوری ها برای بسیاری از اهداف عملی دیگر مانند جستجوی اطلاعات، خرید، بهبود خود و موارد دیگر مورد استفاده قرار می گیرند.

لورآل از AR برای افزایش فروش استفاده می‌کند و به مشتریان پیشنهاد می‌دهد مدل‌های موی مختلف را با برنامه خود «Style My Hair» امتحان کنند. گوگل با استفاده از “نمای واقعی” واقعیت افزوده را در نقشه های گوگل خود پیاده سازی کرده است. این امکان را به شما می دهد تا با استفاده از دوربین دستگاهی که به سمت نزدیکترین ساختمان ها قرار دارد، متوجه شوید که شخص دقیقاً کجاست.

متخصصان انتظار دارند که در سال 2021 هر دو فناوری AR و VR بیشتر در برنامه های موبایل iOS ادغام شوند و تعامل مشتری و تجربه کاربر را افزایش دهند.

 

طراحی اپلیکیشن موبایل

5. کیف پول موبایل

 

تجارت الکترونیک نقش مهمی در اقتصاد مدرن دارد. طبق آمار Statista، در سال 2021 ضریب نفوذ کاربران در تجارت الکترونیک به 50.8 درصد خواهد رسید و قرار است تا سال 2025 به 63.1 درصد افزایش یابد. علاوه بر این، کارشناسان معتقدند که تا سال 2022 مجموع تراکنش های تجارت الکترونیکی به 13.98 میلیارد دلار و 6.19 میلیارد دلار در سال 2019 خواهد رسید. .

از آنجایی که مردم پرداخت‌های سنتی را انتخاب نمی‌کنند و بیشتر از تلفن‌ها یا حتی ساعت‌های هوشمند خود برای عملیات مالی استفاده می‌کنند، توسعه‌دهندگان iOS سعی کرده‌اند این فرآیندها را راحت‌تر و ایمن‌تر کنند. Apple Pay یکی از نمونه های موفق است. این به کاربران کمک می کند تا پرداخت های خود را به صورت کارآمدتر و در کمترین زمان مدیریت کنند.

در سال 2021 باید به کیف پول های موبایل توجه ویژه ای شود زیرا هنوز تعداد زیادی برنامه وجود دارد که از ویژگی های کیف پول موبایل پشتیبانی نمی کنند.

 

 

 

بیشتر بخوانید: روندهای مدرن و بهترین روش ها در توسعه اپلیکیشن موبایل

 

 

 

خلاصه

حوزه توسعه اپلیکیشن موبایل دائما در حال نوآوری است و رقابت در بازار بسیار دشوار است. برای جلب توجه مشتریان، باید اپلیکیشن‌های موبایلی کاربرپسند، با عملکرد سریع و قوی بسازید که با آخرین روندها نیز مطابقت داشته باشد. این بدان معنا نیست که استفاده از همه گرایش‌ها در برنامه‌های کاربردی شما ضروری است، اما مهم است که شناسایی کنید کدامیک می‌تواند برای هدف خاص شما بهتر عمل کند.

شایان ذکر است که روندی که هرگز اهمیت خود را از دست نمی دهد، امنیت قوی است. هر مشتری می‌خواهد مطمئن باشد که تمام عملیات‌های اجرا شده از طریق برنامه تلفن همراه بسیار محافظت شده و ایمن هستند.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!