5 مهارتی که برای کار در بازاریابی نیاز دارید

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ چیست

بازاریابی یکی از مهمترین جنبه های اداره یک کسب و کار است. اگر می خواهید پیشرفت کنید و رقبا را شکست دهید، باید اطمینان حاصل کنید که کسب و کار خود را به گونه ای بازاریابی می کنید که برجسته باشد و مشتریان جدیدی را جذب کند!

اما بازاریابی می‌تواند سخت‌تر از آن چیزی باشد که به نظر می‌رسد  برای درست کردن آن زمان، انرژی و استراتژی زیادی لازم است. در این مقاله، پنج مهارت مختلف را که برای کار در بازاریابی به آنها نیاز دارید، بیان می کنیم.

(شرکت طراحی اپلیکیشن موبایل وب نگاه، بهترین برنامه نویسان متخصص در حوزه iOS ، Android و وب را گرد هم آورده است، تیم وب نگاه تمام تخصص لازم برای تولید و طراحی اپلیکیشن اندروید و IOS در زمینه های فروشگاهی، خبری و… دارد)

بیا شروع کنیم!

اموزش بازاریابی

توانایی تشخیص یک فرصت

اغلب اوقات، بازاریابی مستلزم توجه به فرصت ها و استفاده از آنهاست. به عنوان یک صاحب کسب و کار، همیشه باید به دنبال راه های جدیدی برای تبلیغ کسب و کار، محصولات یا خدمات خود باشید. این بدان معنی است که شما باید به دنبال اخبار مرتبط باشید، برای تعطیلات سالانه برنامه ریزی کنید و از روند رسانه های اجتماعی استفاده کنید. مشتریان شما متوجه خواهند شد که اگر انگشت خود را روی نبض آخرین اخبار یا روندهای صنعت داشته باشید و در نتیجه بیشتر با کسب و کار شما درگیر خواهند شد!
تنظیم هشدارهای خبری برای موضوعات مرتبط با تجارت خود و دنبال کردن هشتگ های مختلف در رسانه های اجتماعی را در نظر بگیرید تا همیشه در مورد آخرین روندهای بازاریابی بشنوید. سرمایه‌گذاری بر پیشرفت‌های صنعت یا جنون‌های محتوا می‌تواند برای کمک به جذب مشتریان جدید و افزایش آگاهی از برندتان عالی باشد.

بیایید نگاهی به چند نمونه از کسب‌وکارهایی بیندازیم که در تولید محتوا بر اساس اخبار صنعت یا گرایش‌های بازاریابی برای الهام گرفتن کار خوبی انجام داده‌اند.

به عنوان مثال، My Canada Payday، یک شرکت خدمات مالی، دانش خود را از روندهای صنعت و رویدادهای جاری در سراسر وبلاگ خود به نمایش می گذارد. یک مقاله خاص در مورد تورم پس از کووید-19 و چگونگی تأثیر آن بر کشور بحث می کند. این مقاله خاطرنشان می کند که نرخ تورم فعلی در کانادا بالاترین نرخ تورم در حدود ده سال گذشته است.
در وب‌سایت خود، به این فکر کنید که چه نوع رویدادهای ارزشمندی می‌توانید برای جذب مشتریان جدید بنویسید. انجام این کار به شما کمک می کند تا چشمان بیشتری را به وب سایت خود جلب کنید و در نهایت فروش خود را افزایش دهید.

BarkBox، یک سرویس اشتراک اسباب‌بازی سگ، هنگام شناسایی فرصت‌های بازاریابی، کار کمی متفاوت انجام می‌دهد. در اوایل سپتامبر، نمایش کودکان Blue’s Clues به مناسبت بیست و پنجمین سالگردش خبر ملی شد. بسیاری از جوانان تحت تأثیر این نوستالژی قرار گرفتند و در نتیجه به شدت در مورد نمایش آنلاین بحث کردند. از آنجایی که Blue’s Clues دارای یک سگ است، BarkBox وقت گذاشت و چند اسباب بازی و لباس بالقوه مربوط به نمایش را برای علاقه‌مند ساختن مردم به نمایش گذاشت. این استراتژی مردم را هیجان زده کرد و در مورد همکاری احتمالی BarkBox و Blue’s Clues صحبت کردند!

BarkBox با دنبال کردن آنچه که مخاطبان سگ دوستشان در مورد آن صحبت می کردند، توانست از فرصت بازاریابی جدید استفاده کند و در نتیجه مشتریان بالقوه جدیدی را جذب کند. برای تلاش‌های بازاریابی خود، از حفظ میم‌ها یا روند رسانه‌های اجتماعی دریغ نکنید. مشتریان شما نیز ممکن است در مورد آنها صحبت کنند. اگر بتوانید کسب و کار خود را بر اساس این روندها بازاریابی کنید، می توانید چشمان بیشتری را به سمت محتوای خود جلب کنید و در نتیجه مردم را در مورد محصولات یا خدمات خود هیجان زده کنید!

بازاریابی محتوا

مهارت های تولید ویدئو

محتوای ویدیویی را نمی توان به عنوان بخشی از هر استراتژی بازاریابی نادیده گرفت. مطالعات نشان می دهد که تا سال 2022، بیننده محتوای ویدیویی آنلاین بیش از 82 درصد از کل ترافیک اینترنت مصرف کننده را تشکیل می دهد – 15 برابر بیشتر از سال 2017 (InVideo).

از آنجایی که افراد بیشتری از محتوای ویدیویی آنلاین استفاده می کنند، بسیاری از کسب و کارها به طور فزاینده ای به دنبال افراد حرفه ای هستند که بتوانند روی محتوای چند رسانه ای کار کنند و از تلاش های بازاریابی ویدیویی آنها حمایت کنند. برای مثال، وجود تیم‌هایی که به تولید و محتوای ویدیویی اختصاص داده شده‌اند، می‌تواند به کسب‌وکارها کمک کند تا آگاهی از برند خود را در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، یوتیوب و تیک‌توک افزایش دهند.

حتی لازم نیست نگران داشتن تجهیزات تخصصی یا دوربین‌های فانتزی باشید – تصویربرداری و ویرایش را اغلب می‌توان با یک تلفن هوشمند استاندارد انجام داد. برای مثال، برنامه‌هایی مانند TikTok دارای قابلیت‌های داخلی ویرایش ویدیو هستند که می‌توانند به شما در ایجاد ویدیوی عالی برای یک تجارت کمک کنند.

همچنین می تواند ارزش شرکت در کلاس تولید فیلم را داشته باشد. این به شما کمک می‌کند تا با دوربین‌های حرفه‌ای تمرین کنید و نحوه استفاده از ابزارهای محبوب ایجاد ویدیو را به شما آموزش می‌دهد. تمرین باعث عالی می شود – هرچه با ابزارها و برنامه های لازم بیشتر آشنا شوید، محتوای ویدیویی شما بهتر می شود.

اصول بازاریابی

مهارت های سازمانی قوی

به‌عنوان یک بازاریاب حرفه‌ای، معمولاً چندین پروژه را به طور همزمان خواهید داشت – در برخی موارد، چندین پروژه حتی ممکن است از مشتریان مختلف باشد. این به این معنی است که شما باید بسیار سازماندهی شده باشید تا بتوانید در بالای همه چیز بمانید. اگر سازماندهی نشده باشید، در خطر از دست دادن ضرب الاجل ها، از دست دادن مسیر پروژه های مشتری و ارائه کار کمتر از حد مطلوب خواهید بود.
در اینجا چند روش مختلف وجود دارد که می توانید به عنوان یک حرفه ای بازاریابی سازماندهی کنید:

از یک ابزار مدیریت پروژه برای تجارت خود استفاده کنید، مانند Asana یا Trello، تا به شما کمک کند وظایف را تعیین کنید، ضرب الاجل ها را برنامه ریزی کنید، و خود و تیمتان را در مسیر درست نگه دارید.
از یک ابزار زمان بندی انبوه استفاده کنید تا به شما کمک کند محتوای رسانه های اجتماعی خود را از قبل برنامه ریزی کنید
ضرب الاجل های واقعی را با نظرات تیم خود تعیین کنید تا مطمئن شوید همه در یک صفحه هستند
الگوهای قابل استفاده مجدد را برای کارهایی که بارها و بارها انجام می دهید ایجاد یا بارگیری کنید تا از ثبات و صرفه جویی در وقت خود در هنگام برنامه ریزی اطمینان حاصل کنید.
پیروی از این نکات به شما کمک می کند تا در پروژه های خود بمانید و بهترین کار ممکن را برای مشتریان خود ارائه دهید.

دریافت اطلاعات بازاریابی

توانایی تجزیه و تحلیل نتایج و انطباق

به عنوان یک بازاریاب، باید دائماً عملکرد کمپین های خود را تجزیه و تحلیل کنید. این به شما کمک می کند تا وب سایت خود را بهینه کنید و تعیین کنید چه چیزی کار می کند، چه چیزی نیست، و به شما کمک می کند بفهمید که آیا باید تاکتیک های خود را در آینده تنظیم کنید یا خیر.

با در نظر گرفتن اهداف خود شروع کنید. شما نمی خواهید فقط تمام معیارهای ممکن را که می توانید اندازه گیری کنید و هیچ سرنخی ندارید که از آنجا به کجا بروید. در اینجا چند معیار وجود دارد که می توانید هنگام تعیین نتایج تلاش های بازاریابی خود در نظر بگیرید:

تعداد فروش یا سطح درآمد شما
چقدر ترافیک وب دریافت می کنید
نرخ تبدیل وب سایت شما
نرخ کلیک (CTR) هر آگهی یا ایمیل داده شده
نرخ پرش شما یا درصد افرادی که از وب سایت شما بازدید می کنند و سپس به سرعت آن را ترک می کنند
نرخ حفظ مشتری شما

مشاوره بازاریابی

میزان مشارکت شما در رسانه های اجتماعی چقدر است

پس از تعیین معیارهایی که باید تجزیه و تحلیل کنید، می توانید شروع به جمع آوری داده ها کنید. به نتایج کمپین های خود نگاه کنید و استراتژی خود را بر اساس آن تنظیم کنید. برای مثال، اگر می‌خواهید ترافیک وب خود را افزایش دهید، ممکن است متوجه شوید که تبلیغاتی که قرار می‌دهید بازدیدکنندگان جدید کافی جذب نمی‌کنند. این می تواند به این معنی باشد که شما باید مکان تبلیغات خود را دوباره ارزیابی کنید. یا، اگر می‌خواهید تعامل خود را در رسانه‌های اجتماعی افزایش دهید، ممکن است از یک ابزار تجزیه و تحلیل رسانه‌های اجتماعی استفاده کنید و متوجه شوید که محتوای ویدیوی شما بهترین عملکرد را دارد، به این معنی که باید تلاش خود را در آنجا سرمایه‌گذاری کنید.

تعداد زیادی معیار مختلف وجود دارد که می توانید به آنها نگاه کنید – باید بدانید که چگونه اهداف خود را در ذهن داشته باشید و بفهمید چه چیزی کار می کند و چه چیزی نیست، سپس استراتژی خود را از آنجا تنظیم کنید.

مهارت های اولیه طراحی گرافیک

بازاریابی به طور فزاینده ای بصری می شود! این به این معنی است که قبل از ورود به دنیای بازاریابی، ایده خوبی است که مهارت های اولیه طراحی گرافیک را توسعه دهید. این می تواند به شما در ایجاد محتوای وب سایت، محتوای رسانه های اجتماعی و مطالبی برای اشکال سنتی تر بازاریابی کمک کند. مردم تصاویر بصری را دوست دارند و مهم است که هر چیزی که خلق می کنید حرفه ای به نظر برسد.

اگر زیاد هنرمند نیستید، نگران نباشید. بسیاری از ابزارهای مختلف طراحی رایگان وجود دارد که می تواند به شما کمک کند کار طراحی گرافیکی را آسان کنید. برای مثال، اگر نیاز به ایجاد یک اینفوگرافیک برای کمک به شما در نمایش داده ها دارید، Venngage، سازنده آنلاین اینفوگرافیک، می تواند در مورد الگوهای خود به شما کمک کند. یا اگر نیاز به ایجاد لوگو یا بروشور دارید، Canva یکی دیگر از ابزارهای طراحی عالی است. این برنامه‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که کاربر پسند باشند، بنابراین از بازی کردن با آن‌ها نترسید.

خلاصه

کار در بازاریابی به معنای مهارت در بسیاری از مهارت های مختلف است. در این مقاله، ما تنها چند مورد از مهارت‌هایی را که بازاریابان برای موفقیت به آن‌ها نیاز دارند، از جمله مهارت‌های اولیه طراحی ویدئو و گرافیک، توانایی تجزیه و تحلیل نتایج و تطبیق، و توانایی سازمان‌دهی را بیان کردیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.