7 روش یواشکی که هکرها می توانند رمز عبور فیس بوک شما را دریافت کنند

طراحی اپلیکیشن

فیس بوک می‌تواند راهی عالی برای حفظ ارتباط با دوستان و خانواده باشد. اما همچنین می‌تواند شما را آسیب پذیرتر کند. حساب شما احتمالاً دارای تعداد زیادی داده و ارتباطات شخصی است که می‌تواند به نفع یک هکر باشد. هرچه بیشتر بدانید که چگونه یک هکر می‌تواند به رمز عبور خود دسترسی پیدا کند، در حفظ امنیت آن بیشتر خواهید دید.

در اینجا هفت راه هکرها برای دسترسی به رمز عبور شما و کارهایی که می‌توانید برای جلوگیری از آنها انجام دهید، آورده شده است.

ایمیل های مشکوک

احتمالاً تا به حال بارها شنیده اید که ایمیل های مشکوک را باز نکنید. این موضوع امروز هم صادق است. اما ایمیل های جعلی بسیار پیچیده تر از گذشته شده اند. ممکن است به نظر برسد ایمیل های جعلی از فیس بوک هستند و دارای تمام قالب بندی و آرم هایی هستند که در یک ایمیل قانونی انتظار دارید. تشخیص جعلی بودن ایمیل می تواند بسیار دشوار باشد.

7 روشی که هکرها می توانند رمز عبور فیس بوک شما را دریافت کنند

 

شرکت نرم افزاری وب نگاه در توسعه و طراحی اپلیکیشن موبایل iOS و اندروید تجربه درخشانی دارد. بنابراین، اگر به دنبال طراحی اپلیکیشن موبایلی هستید که به کسب درآمد کمک می کند، با ایده اپلیکیشن خود با ما تماس بگیرید. دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان ما را از دست ندهید.

09339017809

 

خوراکی های کلیدی

در فیس بوک، همه چیز آنطور که به نظر می رسد نیست. مهم نیست چقدر دوست دارید، دشمنان نیز ممکن است در کمین باشند.
7 روشی که هکرها می توانند رمز عبور فیس بوک شما را دریافت کنند

منبع: Tomajestic/Dreamstime

فیس بوک می تواند راهی عالی برای حفظ ارتباط با دوستان و خانواده باشد. اما همچنین می تواند شما را آسیب پذیرتر کند. حساب شما احتمالاً دارای تعداد زیادی داده و ارتباطات شخصی است که می تواند به نفع یک هکر باشد. هرچه بیشتر بدانید که چگونه یک هکر می تواند به رمز عبور خود دسترسی پیدا کند، در حفظ امنیت آن هشیارتر خواهید بود.

تبلیغات

در اینجا هفت راه هکرها برای دسترسی به رمز عبور شما و کارهایی که می توانید برای جلوگیری از آنها انجام دهید، آورده شده است.

ایمیل های مشکوک

احتمالاً تا به حال بارها شنیده اید که ایمیل های مشکوک را باز نکنید. این موضوع امروز هم صادق است. اما ایمیل های جعلی بسیار پیچیده تر از گذشته شده اند. ایمیل‌های جعلی ممکن است از فیس‌بوک باشند و تمام قالب‌بندی‌ها و آرم‌هایی را داشته باشند که در یک ایمیل قانونی انتظار دارید. تشخیص جعلی بودن ایمیل می تواند بسیار دشوار باشد.

تبلیغات

راه های زیادی وجود دارد که یک هکر می تواند از یک ایمیل مشکوک برای دسترسی به حساب کاربری فیسبوک شما استفاده کند. بهترین راه برای جلوگیری از این امر این است که ایمیل را حذف کنید و روی چیزی در ایمیل کلیک نکنید. بهتر است حتی ایمیل های مشکوک را باز نکنید.

اگر فیس بوک مجبور است به شما دسترسی پیدا کند، آنها می توانند این کار را از حساب فیس بوک شما انجام دهند. اگر ایمیلی از «فیس‌بوک» دریافت کردید، به جای باز کردن ایمیل، وارد حساب کاربری خود شوید تا ببینید آیا در آنجا اعلانی دارید یا خیر. به ایمیل‌هایی که اطلاعات حسابتان را می‌خواهند، درخواست پول می‌کنند یا حسابتان را تهدید به تعلیق می‌کنند اعتماد نکنید.

فیشینگ

هدف بسیاری از ایمیل های جعلی فیشینگ است. فیشینگ زمانی است که شخصی اطلاعات شخصی را درخواست می کند تا بتواند به حساب شما دسترسی پیدا کند. یک راه رایج برای فیش کردن این است که کسی را فریب دهید تا در یک سایت جعلی وارد شود.

برخی از هکرها برای ایجاد یک وب سایت جعلی که شبیه فیس بوک است، دچار مشکل می شوند. اما، شما می توانید از این تله جلوگیری کنید. همیشه بهتر است به جای کلیک بر روی یک پیوند، به فیس بوک بروید. اگر از پیوند استفاده می کنید، آدرس ایمیل را با دقت بخوانید. درست به نظر می رسد یا فیس بوک غلط املایی دارد؟ در نهایت، قبل از ورود به سیستم، نماد امن موجود در آدرس وب را بررسی کنید.

دکمه های فیس بوک جعلی

ممکن است بدانید که نباید به لینک‌ها اعتماد کنید، اما فراموش نکنید که دکمه‌های «لایک» و «اشتراک‌گذاری» مانند پیوندها عمل می‌کنند. با کلیک بر روی یکی از این دکمه ها در یک سایت جعلی ممکن است شما به صفحه ورود جعلی که برای سرقت اطلاعات شما طراحی شده است هدایت شوید.

برای جلوگیری از این امر، از یک برگه جدید در مرورگر خود وارد حساب فیس بوک خود شوید. مرورگر شما شما را در سایر تب ها لاگین می کند. اکنون، هر لایک یا اشتراک گذاری مستقیماً به فیس بوک می رود. اگر باز هم یک درخواست برای ورود به سیستم دریافت کردید، این نشانگر خوبی است که دکمه جعلی بوده است.

پاشش رمز عبور

پیدا کردن رمز عبور سخت است. استفاده از چیزی مانند “123456789” می تواند وسوسه انگیز باشد. البته این ایده بدی است. حدس زدن آن بسیار آسان است. اما بسیاری از افراد از رمزهای عبور آسان مشابه استفاده می کنند. به همین دلیل، بسیاری از هکرها از اسپری رمز عبور استفاده می کنند. این زمانی است که آنها با استفاده از رایج ترین رمزهای عبور رمز عبور را حدس می زنند.

به خاطر سپردن یک دنباله عددی تصادفی سخت است. بنابراین، افراد بیشتری از کلمات استفاده می کنند، که تعداد رمزهای عبور بالقوه را محدود می کند. هنگام ایجاد رمز عبور، بهتر است از یک عبارت منحصر به فرد استفاده کنید، برخی از حروف را با اعداد جایگزین کنید و حروف بزرگ را تغییر دهید. و قطعاً از هرگونه تغییر کلمه “رمز عبور” از جمله pa$$word123 خودداری کنید.

گرفتن رمز عبور ساده

هنگامی که یک رمز عبور خوب پیدا کردید، مطمئن شوید که از آن فقط برای حساب فیس بوک خود استفاده می کنید. اگر همه جا از رمز عبور یکسانی استفاده کنید، خود را در برابر گرفتن رمز عبور ساده آسیب پذیر می کنید. این زمانی است که یک هکر به یک سایت آسیب پذیرتر و با امنیت کمتر حمله می کند. برخی از سایت ها رمز عبور را به درستی رمزگذاری نمی کنند. در این صورت، یک هکر می تواند از ایمیل و رمز عبور ذخیره شده در پایگاه داده برای دسترسی به سایت های دیگر مانند فیس بوک استفاده کند.

اگر حساب‌های زیادی دارید که به رمز عبور نیاز دارند، از یک مدیریت رمز عبور استفاده کنید. اغلب، آنها رمزهای عبور قوی برای شما نیز ایجاد می کنند.

 

طراحی اپلیکیشن

Keylogging

Keylogging یک تکنیک هک پیشرفته تر است. برای ردیابی هر چیزی که تایپ می کنید نیاز به نصب برنامه ای روی دستگاه شما دارد. این می تواند به هکرها اطلاعات بسیار بیشتری نسبت به اطلاعات ورود به فیس بوک شما بدهد. آنها حتی می توانند اطلاعات کارت اعتباری را با استفاده از این روش دریافت کنند.

اما، از آنجایی که یک هکر باید یک برنامه keylogging را روی دستگاه شما نصب کند، محافظت از خود در برابر این نوع حملات کمی آسان تر است. عموماً هکرها این برنامه ها را در نرم افزارهای دیگر مخفی می کنند. برای ایمن ماندن، چیزی را از منبع نامعتبر دانلود نکنید. نرم افزار امنیتی رایانه شما می تواند این برنامه ها را شناسایی کند، اما ممکن است بخواهید نرم افزار ضد بدافزار را برای گوشی هوشمند خود دریافت کنید. مطمئن شوید که نرم افزار امنیتی خود را نیز به روز نگه دارید.

شبکه های ناامن

حتی اگر بهترین رمزهای عبور را داشته باشید و از امن ترین رایانه استفاده می کنید، اگر شبکه ای که استفاده می کنید ایمن نباشد، کمکی نمی کند. وای فای عمومی اغلب ناامن است. شبکه‌های ناامن به هکرها این امکان را می‌دهند که تمام داده‌هایی را که در آن شبکه از صفحات وب ارسال و دریافت می‌کنید، ردیابی کنند.

به جای استفاده از Wi-Fi رایگان برای دسترسی به فیس بوک در حال حرکت، با استفاده از داده تلفن همراه وارد سیستم شوید. این اطمینان حاصل می کند که داده های شما ایمن تر هستند. یا دریافت یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) را در نظر بگیرید. بسیاری از ارائه دهندگان VPN داده های شما را رمزگذاری می کنند، که حتی اگر در یک شبکه ناامن به اینترنت متصل شوید، از آن محافظت می کند.

 

بیشتر بخوانید: 5 روش برتر برای هوشمند بودن در فضای مجازی

 

امنیت فیس بوک به طور خلاصه

وابستگی فزاینده ما به اینترنت به این معنی است که باید کمی مراقب آنلاین باشیم. تمام اطلاعات امنیتی موجود در آنجا می تواند کمی طاقت فرسا باشد. اما همه اینها به چند نکته ساده خلاصه می شود. از رمزهای عبور منحصر به فرد برای همه حساب های خود استفاده کنید. روی پیوندهایی که به آنها اعتماد ندارید کلیک نکنید (حتی اگر به نظر می رسد که از فیس بوک هستند). هیچ چیزی را دانلود نکنید مگر اینکه مطمئن باشید که ایمن است. اطلاعات حساس را در رایانه های عمومی یا Wi-Fi عمومی وارد نکنید. اگر شک دارید، خطا از طرف احتیاط.

Webnegahcompanyمشاهده نوشته ها

وب نگاه با بیش از 20 سال فعالیت در حوزه برنامه نویسی و طراحی اپلیکیشن سعی دارد با نوشتن مقالات جذاب شما را بیشتر با این حوزه آشنا کند

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!