9 مزیت اپلیکیشن های موبایل برای کسب و کار شما

چگونه با فروش اپلیکیشن موبایل درآمد کسب کنیم؟

طبق تحقیقات Pew Research، 85 درصد از مردم اکنون صاحب گوشی هوشمند هستند. این درصد برای افراد بین 18 تا 49 سال به بیش از 90 درصد می رسد.

با توجه به اینکه اکثر مردم همیشه دستگاه های تلفن همراه خود را با خود حمل می کنند، این فرصتی باورنکردنی برای مشاغل ایجاد می کند تا از برنامه های تلفن همراه برای دستیابی به مخاطبان هدف خود استفاده کنند.

در این مقاله، به مزایای اپلیکیشن‌های موبایل برای کسب‌وکار و نحوه استفاده از آن‌ها برای ارائه رضایت مشتری ارزشمند می‌پردازیم.

شرکت برنامه نویسی وب نگاه  در توسعه و طراحی اپلیکیشن موبایل iOS و اندروید تجربه دارد. بنابراین، اگر به دنبال طراحی اپلیکیشن موبایلی هستید که به کسب درآمد کمک می کند، با ایده اپلیکیشن خود با ما تماس بگیرید. دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان ما را از دست ندهید.

09339017809

مزایای اپلیکیشن های موبایل برای کسب و کار شما

یک اپلیکیشن موبایل می تواند فروش را افزایش دهد

فروش بیشتر و افزایش آگاهی از برند در نهایت چیزی است که همه صاحبان مشاغل می خواهند، درست است؟ چه یک کافی شاپ، استودیوی تناسب اندام، رستوران یا هر نوع تجارت دیگری باشید، افزایش فروش محصولات و خدمات شما چیزی است که منجر به موفقیت کسب و کار شما می شود.

اپلیکیشن های موبایل می توانند کمک کنند. مطالعات نشان داده اند که زمان صرف شده در برنامه ارتباط قوی با فروش دارد. مردم از اپلیکیشن موبایل شما برای ارتباط با برند شما و تحقیق در مورد خریدها استفاده می کنند. هرچه زمان بیشتری را صرف این کار کنند، احتمال خرید بیشتری از کسب و کار شما وجود دارد.

مشتریان همچنین به طور فزاینده ای از تلفن همراه به جای دسکتاپ خرید می کنند. SaleCycle دریافت که 53 درصد از فروش تجارت الکترونیک از طریق تلفن همراه در سال 2019 انجام شده است.

ارائه بهترین تجربه ممکن از اپلیکیشن موبایل به شما این اطمینان را می دهد که در بهترین موقعیت برای استفاده از تغییر عادات مصرف کننده قرار دارید.

تحقیقات خود AppInstitute این ایده را تأیید می کند که برنامه های تلفن همراه می توانند فروش را افزایش دهند. ما متوجه شدیم که پس از استفاده از یکی از برنامه‌های تلفن همراه ما به مدت یک سال، میانگین تعداد سفارش‌های آنلاین به ازای هر مشتری در ماه از 1.21 به 2.48 افزایش یافت، میانگین هزینه آنلاین سالانه به ازای هر مشتری 112 درصد افزایش یافت و میانگین هزینه آنلاین برای هر مشتری افزایش یافت.

مزیت اپلیکیشن های موبایل

 

دلایل زیادی وجود دارد که چرا اپلیکیشن های موبایل کانال فروش خوبی برای محصولات و خدمات می کنند.

برای شروع، خرید از طریق برنامه ها برای مردم آسان است. هنگامی که آنها به عنوان کاربر ثبت نام کردند، مشخصات، اطلاعات تحویل و پرداخت آنها در حساب ذخیره می شود. مانع کمی برای تکرار خرید وجود دارد.

همچنین ارائه ویژگی‌های اضافی – مانند طرح‌های وفاداری و اعلان‌های فشار – که مشتریان شما را تشویق می‌کند از کسب و کار شما خرید کنند، آسان است.

با کسب و کارهای بزرگتر رقابت کنید

راه اندازی یک کسب و کار کوچک هرگز آسان نیست، و برای کمک به رقابت با برندهای بزرگتر، اطمینان از رضایت مشتری و افزایش آگاهی از برند، به هر مزیتی نیاز دارید.

داشتن یک برنامه تلفن همراه به شما کمک می‌کند تا تجربیات مشابهی را با رقبای بزرگ‌تری که قبلاً از توسعه برنامه تلفن همراه بهره می‌برند، ارائه دهید.
مثال: سفارش موبایل از قبل

مثالی از اینکه چگونه یک برنامه تلفن همراه به کسب و کارهای کوچک اجازه رقابت با مارک های بزرگتر را می دهد، کمک به رستوران ها برای ارائه سفارش تلفن همراه است.

این روشی است برای سفارش دادن در رستوران ها یا کافی شاپ ها که در آن مشتریان قبل از رسیدن به فروشگاه غذا را سفارش می دهند و پس از رسیدن به فروشگاه آن را تحویل می گیرند. یعنی شما با طراحی اپلیکیشن رستوران فرانید سفارش غذا را آنلاین می‌کنید.

این روندی است که رشد چشمگیری داشته است. زنجیره های بزرگی مانند Dunkin’ Donuts و Chipotle رشد دو رقمی سال به سال این نوع سفارش ها را گزارش می دهند.

به نظر می رسد مشتریان نیز آن را دوست دارند. PYMNTS.com گزارش داد که تقریباً سه چهارم مشتریان به استفاده از Mobile Order Ahead به دلیل پتانسیل آن برای صرفه جویی در هزینه و کاهش ناامیدی از انتظار در صف علاقه نشان دادند.

هنگامی که شرکت های بزرگتر این را ارائه کنند، احتمالاً به چیزی تبدیل می شود که مشتریان هنگام تصمیم گیری برای خرید به دنبال آن هستند.

با داشتن اپلیکیشنی با این قابلیت، کسب و کارهای کوچک مواد غذایی می توانند تجربه ای مشابه با رقبای بزرگتر خود ارائه دهند. این تضمین می کند که آنها قادر به ارائه نوع خدمات مورد انتظار مشتریان خود هستند.

سفارش موبایل پیش رو تنها راهی نیست که اپلیکیشن‌های موبایل می‌توانند به کسب‌وکارهای کوچک در رقابت با شرکت‌های بزرگ‌تر کمک کنند. آنها در طیف گسترده ای از صنایع و انواع کسب و کار کمک می کنند.

اینجا مثال های بیشتری است:

سفارش درون‌برنامه‌ای به فروشگاه‌های مد مستقل کمک می‌کند تا همان تجربه خرید از طریق موبایل را مانند برندهایی مانند زارا و H&M ارائه دهند.
طرح های وفاداری به کافی شاپ ها کمک می کند تا با استارباکس رقابت کنند.
برنامه‌های پخش زنده به ایستگاه‌های رادیویی مستقل اجازه می‌دهند تا رهبران صنعت مانند بی‌بی‌سی را به چالش بکشند.
رزرو و رزرو میز درون برنامه‌ای به رستوران‌ها امکان می‌دهد همان ویژگی‌هایی مانند Pizza Hut را ارائه دهند.

نکته کلیدی این است که به انواع ویژگی هایی که شرکت های پیشرو در فضای شما ارائه می دهند نگاه کنید. سپس برای کسب و کار خود اپلیکیشن هایی با عملکرد مشابه ایجاد کنید.

ارتباط مستقیم با مشتریان

برنامه های تلفن همراه به طرق مختلف ارتباط بین مشاغل و مصرف کنندگان را امکان پذیر می کنند. در اینجا برخی از موثرترین آنها وجود دارد.
Push Notifications

اعلان‌های فشاری یکی از بزرگ‌ترین کانال‌های ارتباطی اپلیکیشن‌ها هستند. اگر یک برنامه تلفن همراه دارید، کسب‌وکار شما می‌تواند وقتی اخباری برای اشتراک‌گذاری دارید برای مشتریان اعلان ارسال کند.

این می تواند هشدار دادن به مشتریان در مورد پیشنهادات، محصولات و خدمات جدید یا به روز رسانی های شرکت باشد.

از ترس آزار دادن مشتریان خود نمی خواهید اعلان های فشار زیادی ارسال کنید. اما اگر اعلان‌های شما ارزشی را ارائه دهد، می‌تواند تجربه کاربر را افزایش دهد و آگاهی از برند را ایجاد کند.
پیام رسانی مستقیم

پیام‌رسانی مستقیم روش دیگری است که اپلیکیشن‌های تلفن همراه اجازه ارتباط مستقیم بین مشتریان بالقوه و کسب‌وکار شما را می‌دهند.

اینجا جایی است که این می تواند کمک کند:

خریداران آنلاین اغلب برای تکمیل خرید نیاز به پشتیبانی دارند. این ممکن است به این دلیل باشد که آنها با این فناوری آشنا نیستند یا اینکه قبل از خرید به اطلاعات بیشتری در مورد یک محصول نیاز دارند.

در هر صورت، پیام‌رسانی مستقیم درون‌برنامه‌ای، تماس مشتریان را هنگام خرید آسان می‌کند. آنها به هر سؤالی که در مورد محصول یا خدمات شما دارند پاسخ می گیرند.

همچنین می‌توانید از پیام‌رسانی درون‌برنامه‌ای برای ارائه پشتیبانی از مشتری، فعال کردن رزرو یا رزرو یا دریافت مستقیم سفارش‌ها استفاده کنید.
سایر کانال های ارتباطی تلفن همراه را تبلیغ کنید

برنامه های موبایل راه مفیدی برای هدایت مشتریان به سایر کانال های پشتیبانی هستند. افزودن شماره تلفن، پیوند به کانال‌های رسانه‌های اجتماعی و آدرس ایمیل به برنامه، تماس مشتریان با شما را آسان‌تر می‌کند.

یا می توانید اسناد پشتیبانی ایجاد کنید که به سوالات رایج مشتریان در برنامه های شما پاسخ می دهد.

نکته کلیدی این است که به راه هایی نگاه کنید که مشتریان می خواهند با شما ارتباط برقرار کنند و آنها را در برنامه تلفن همراه خود تبلیغ کنید تا تعامل مشتری را افزایش دهید.

سفر خریدار را ساده کنید

چند سال پیش، مشتریان برای خرید مجبور بودند به فروشگاهی مراجعه کنند. اخیراً، آنها توانستند با پیدا کردن یک کامپیوتر، سر زدن به وب سایت شما و انتخاب آنچه می خواهند خرید کنند.

یکی از مزایای اپلیکیشن‌های موبایل این است که می‌توانید این تکامل را یک قدم جلوتر ببرید و مشتریان را در هر کجا که هستند خرید از شما آسان کنید. آنها دیگر مجبور نیستند به مکان فیزیکی شما بیایند یا وارد رایانه شوند.

در حالی که وب‌سایت‌های تلفن همراه نیز این کار را انجام می‌دهند، اپلیکیشن‌های موبایل مزایای متعددی نسبت به وب‌سایت‌ها دارند.

استفاده از برنامه های موبایل معمولاً سریعتر است. مشتریان دیگر مجبور نیستند با تلفن خود به وب سایت مراجعه کنند. آنها برنامه را در دستگاه های تلفن همراه خود باز می کنند و در حال حاضر در پلت فرم شما هستند.

به‌علاوه، مشتریانی که از برنامه‌های تلفن همراه استفاده می‌کنند می‌توانند وارد سیستم شده و جزئیات خود را از جمله اطلاعات پرداخت و تحویل را در تلفن خود ذخیره کنند. این امر خرید را آسان می کند.
ایجاد وفاداری مشتری

داشتن مشتریان وفادار می تواند فروش را افزایش دهد. مطالعات نشان داده اند که اعضای طرح های وفاداری بیشتر از غیرعضوها هزینه می کنند.

تحقیقات دیگر نشان می دهد که فروش به شرکت های موجود بسیار ارزان تر از شرکت های جدید است.

کسب‌وکارها می‌توانند وفاداری مشتری را با یک برنامه تلفن همراه از طریق برنامه پاداش مشتری بهبود بخشند.

این برنامه‌ها مشتریان را تشویق می‌کنند تا با ارائه جوایز و هزینه‌های رایگان به کسانی که اغلب از کسب‌وکار شما خرید می‌کنند، دوباره خرید کنند.

استارباکس کسب و کاری است که ارزش یک برنامه وفاداری خوب را می داند. جدیدترین ارقام این شرکت نشان می دهد که برنامه اعضای استارباکس آن دارای 17.6 میلیون عضو فعال باورنکردنی است و مدیر عامل این برنامه را “محرک رشد مهم” می نامد.

طرح‌های پاداش تنها راه برای ایجاد فروش تکراری با اپلیکیشن موبایل نیست. می‌توانید کاربران را تقسیم‌بندی کنید و سپس پیشنهادات و تخفیف‌های شخصی‌شده‌ای را برای آنها ارسال کنید که مطابق با نیازهایشان باشد.

یا می توانید محتوایی ایجاد کنید و به اشتراک بگذارید که کاربر را به برند شما نزدیکتر کند.

ارزش برند خود را بسازید

ارائه یک تجربه مثبت درون برنامه ای می تواند به افزایش فروش در کسب و کار شما کمک کند.

WillowTree دریافت که وقتی تجربه یک اپلیکیشن مثبت باشد: 67 درصد از افراد برای برنامه های وفاداری ثبت نام می کنند، 64 درصد از طریق برنامه خرید می کنند، 50 درصد به طور منظم از برنامه استفاده می کنند و 47 درصد می گویند که وفاداری به برندشان را افزایش می دهد.

راه های دیگری نیز وجود دارد که یک اپلیکیشن می تواند ارزش برند را ایجاد کند. داشتن یک برنامه تلفن همراه، شرکت شما را در همان دسته کسب و کار بزرگتر قرار می دهد.

این باعث می شود به نظر برسید که در لبه تکنولوژی هستید. همچنین باعث دیده شدن بیشتر برند می شود زیرا مشتریان می توانند به روش های بیشتری با برند شما تعامل داشته باشند.

یک کانال بازاریابی مستقیم ایجاد کنید

مزیت بزرگ اپلیکیشن موبایل برای کسب و کار شما این است که یک کانال بازاریابی مستقیم بین شما و مشتری شماست. این بدان معناست که شما مالک کانال هستید و هیچ شخص ثالثی وجود ندارد که ارتباط یا پیام شما را کنترل کند.

ارزان است

هنگامی که مشتری برنامه تلفن همراه شما را دانلود کرد، لازم نیست یک سنت برای دیدن او بپردازید. می‌توانید اعلان‌ها، پیشنهادها یا پیام‌هایی را برای تبلیغ کسب‌وکارتان هر چند وقت یکبار بدون هزینه اضافی ارسال کنید.

این را با کانال های دیگر مانند تبلیغات جستجوی PPC، تبلیغات رسانه های اجتماعی یا بیلبوردها مقایسه کنید. با استفاده از این روش های بازاریابی، هر بار که بخواهید محصول خود را تبلیغ کنید، هزینه دارد.

شما مالک داده های خود هستید

اپلیکیشن های موبایل تنها کانال بازاریابی رایگان نیستند. سایت‌های رسانه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام یا یوتیوب نیز راه‌های رایگانی را برای معرفی برند شما در مقابل مشتریان ارائه می‌دهند. اما اثربخشی آنها کاملاً متکی به الگوریتمی است که توسط یک شرکت بزرگ فناوری کنترل می شود.

این بدان معناست که شما همیشه در خطر از دست دادن دسترسی به مخاطبان خود هستید. در نظر بگیرید که در اواسط دهه گذشته چه اتفاقی برای دسترسی ارگانیک صفحات فیس بوک افتاد.

صفحات از دسترسی به اکثر افراد در بین مخاطبان خود به میانگین 5.2٪ از دنبال کنندگان یک صفحه رسیدند.

این سایت ها هنوز هم می توانند کانال های بازاریابی عالی باشند. اما ایجاد کانال های مستقیم خود در کنار مخاطبان اجتماعی می تواند ریسک شما را در معرض تغییرات الگوریتم کاهش دهد.

تمام سود خود را حفظ کنید

یکی دیگر از مزایای داشتن کانال بازاریابی شخصی این است که تمام سود حاصل از فروش را حفظ می کنید. شما مجبور نیستید درصدی از فروش خود را به شخص ثالث بپردازید.

رستورانی را انتخاب کنید که خدمات خود را در پلتفرم های تحویل مانند Uber Eats یا Just Eat ارائه می دهد. این خدمات می توانند تا 30 درصد از ارزش کل سفارش را دریافت کنند.

اگر از طریق این پلتفرم ها فروش زیادی داشته باشید، این کمیسیون به زودی به پول زیادی اضافه می شود.

لازم نیست به طور کامل از این پلتفرم ها دور شوید. اما با ایجاد مخاطبین اپلیکیشن موبایل خود در کنار فروش این محصولات، می‌توانید وابستگی خود را به پلتفرم‌های شخص ثالث کاهش دهید.

ارائه یک تجربه شخصی

یکی دیگر از مزایای برنامه های تلفن همراه برای کسب و کار این است که برنامه ها یک تجربه شخصی را ارائه می دهند. برای مثال، می‌توانید اعلان‌ها را با استفاده از فناوری موقعیت جغرافیایی زمان‌بندی کنید تا زمانی که مشتری به کسب‌وکار شما نزدیک است، اعلان دریافت کند.

از طرف دیگر، می توانید بخش های مشتری ایجاد کنید و سپس هر مشتری را بر اساس این بخش ها برچسب گذاری کنید تا محتوای مرتبط تری ارائه دهید. این به یک رستوران اجازه می‌دهد تا یک پیشنهاد را به خانواده‌ها و پیشنهادی دیگر را برای متخصصان جوان ارسال کند.

افزایش تعامل با برند

اپلیکیشن های موبایل ابزاری عالی برای افزایش تعامل مشتری هستند. آنها این کار را به چند روش انجام می دهند.

طرح های وفاداری به مشتریان شما دلیلی برای ادامه خرید از کسب و کار شما می دهد.
هنگامی که کاربر برنامه تلفن همراه را نصب کرد، می توانید از اعلان ها برای بازگشایی مجدد آن استفاده کنید.
کاربران می توانند مستقیماً از طریق اپلیکیشن موبایل با کسب و کار شما ارتباط برقرار کنند. با آسان‌تر کردن ارتباط کاربران، احتمال انجام این کار بیشتر می‌شود.
با انتشار مکرر محتوای برنامه تلفن همراه، می‌توانید کاربران را تشویق کنید که برای کسب اطلاعات بیشتر بازگردند. به عنوان مثال، برنامه مک دونالد دارای کوپن هایی است که هر هفته تغییر می کنند. این کار کاربران را تشویق می کند که به طور مکرر بررسی کنند. مثال دیگر اپلیکیشن موبایل BBC Sounds است که محتوای منظم برنامه های خود را برای علاقه مند نگه داشتن کاربران منتشر می کند.

ایجاد یک اپلیکیشن موبایل برای کسب و کار شما ساده تر از آن چیزی است که فکر می کنید

برنامه های موبایل مزایای زیادی برای صاحبان مشاغل دارد. آنها راهی عالی برای ارائه ارزش به مشتریان شما هستند و به نوبه خود می توانند فروش را افزایش دهند.

مردم اغلب تصور می کنند که برنامه های تلفن همراه گران هستند و ایجاد آنها دشوار است. اما همیشه اینطور نیست.

سازندگان اپلیکیشن مانند AppInstitute توسعه اپلیکیشن موبایل را ساده می کنند. آنها به صاحبان مشاغل اجازه می دهند با انتخاب از میان مجموعه ای از ویژگی های آماده برای ارائه به مشتریان، برنامه های تلفن همراه ایجاد کنند.

هنگامی که ویژگی هایی را که می خواهید ارائه دهید انتخاب کردید، فقط باید برنامه را با نام تجاری و تصاویر خود سفارشی کنید. کل فرآیند را می توان در عرض چند ساعت یا چند روز تکمیل کرد و ما حتی به انتشار برنامه شما در Google Play و App Store کمک خواهیم کرد.

Webnegahcompanyمشاهده نوشته ها

وب نگاه با بیش از 20 سال فعالیت در حوزه برنامه نویسی و طراحی اپلیکیشن سعی دارد با نوشتن مقالات جذاب شما را بیشتر با این حوزه آشنا کند

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!