اپلیکیشن تام (تفکیک از مبدأ) : اپلیکیشن مدیریت پسماند در محل

جمع آوری و مدیریت پسماند یکی از چالش های مهم در شهرهای بزرگ بوده و علاوه بر هزینه بر بودن آن، خطرات جبران ناپذیری می‌تواند به محیط زیست وارد نماید. با استفاده از بازیافت، می توان بسیاری از پسماندها را به چرخه طبیعت برگرداند و از هدر رفت منابع طبیعی جلوگیری کرد.

چنانچه تفکیک پسماند در مبدا صورت گیرد، هزینه جمع آوری و بازیافت پسماندها کاهش یافته و آسیب کمتری به محیط زیست وارد خواهد شد.

در سال های اخیر با استفاده از اپلیکیشن های مرتبط با این حوزه، موضوع تفکیک از مبدا اهمیت بیشتری پیدا کرده و همیاری بیشتری توسط شهروندان صورت می گیرد.

یکی از این اپلیکیشن ها «اپلیکیشن تام» می باشد که مخفف «تفکیک از مبدا» بوده و توسط شرکت وب نگاه طراحی و راه‌اندازی گردید.

این اپلیکیشن دو بخش مجزا دارد. اپلیکیشن شهروندان و اپلیکیشن مخصوص رانندگانی که با خودرو پسماندها را جمع آوری می‌کنند. شهروندان نوع و میزان پسماند خود را انتخاب کرده و هزینه دریافتی در قبال ارایه آن را مشاهده خواهند کرد. با ثبت درخواست، نزدیک ترین خودروی جمع آوری پسماند مراجعه کرده و پس از دریافت آن، هزینه به کیف پول شهروند واریز می‌شود. شهروندان می توانند درخواست تسویه کیف پول خود را ثبت کرده و یا اقدام به خریداری امکانات و محصولات دیگر از طریق اپلیکیشن نمایند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.