تاثیر تصاویر بر سئو سایت, آموزش سئو و بهینه کردن تصاویر

سئو تصاویر

سئو تصاویر یکی از بخش های مهم سئو میباشد که برای به دست آوردن رتبه در گوگل باید مورد اهمیت قرار گیرد. در واقع به راهکارهایی که موجب بهینه سازی تصویر میشود سئو تصویر گفته می شود. سئو عکس هم موجب جذب کاربر میشود و از طرفی دیگر باعث درک بهتر موتور جستجوی گوگل خواهد شد. در ادامه وب نگاه به اهمیت تصویر در مقاله ها و اینکه چه نکاتی در سئو تصوایر اهمیت دارند بیشتر اشاره خواهیم کرد؛

نقش تصویر در مقاله و متون

در مقاله هایی که تا به حال خوانده اید معمولا مقاله هایی برای شما جذاب بوده اند که همیشه دارای عکس های متعدد و با کیفیت هستند. اگر صفحه ای که هیچ تصویری در آن وجود نداشته باشد برای شما باز شود هیچ رغبتی برای مطالعه آن نخواهید داشت؛ بنابراین تصاویر و عکس های می توانند نقش بسیار مهمی را در جذب کاربر و سئو سایت داشته باشند.

آموزش سئو تصاویر

نکات مهم و موثر در سئو تصویر

  • نام تصاویر
  • حجم تصویر
  • فرمت عکس
  • کیفیت تصویر

Alt و TITLE در سئو تصاویر

یکی از راهکارهای مهم در سئو عکس، اهمیت دادن به بخش های Alt و Title میباشد. با تنظیم این قسمت ها در واقع موتور جستجوی گوگل را راهنمایی می کنید و به وی می فهمانید تصویر در مورد چیست . از برچسب جایگزین تصویر زمانی که عکس نشان داده نمیشود و یا موتور جستجو نمی تواند آن را رندر کند، این نام را به نمایش میگذارد.

کاهش حجم تصاویر بدون افت کیفیت

حتما شما هم جز افرادی هستید که همیشه به دنبال عکس های با کیفیت بالا و حجم نسبتا پایین برای سایت خود هستید چرا ؟ چون حج زیا عکس باعث افت سرعت سایت شده و این موضوع به صورت مستقیم روی سئو سایت تاثیر منفی دارد. جهت کاهش حجم تصاویر بدون افت کیفیت می بایست از نرم افزارهای آنلاین و یا از برنامه فتوشاپ استفاده کنید.
در نرم افزار فتوشاپ میتوانید در قسمت save as web فرمت مناسب و کیفیت مورد نظر خود را انتخاب کنید.

فرمت مناسب در سئو عکس

فرمت تصاویر در سئو نیز بسیار مهم میباشد. محبوب ترین فرمت ها برای سئو تصاویر، jpg با png میباشند. از دیگر فرمت های مناسب تر برای تصاویر webp میباشد که برخی از سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس در این فرمت محدودیت هایی دارند.
بین jpg با png، فرمت png کیفیت بالاتری دارد و پیکسل ها وضوح بیشتری دارند که این برای سئو مناسب بوده امل فرمت جی پی جی به خوبی کیفیت پی ان جی نمی باشد اما حجم کمتری دارد.

تصویر با کیفیت و مرتبط با متن

زمانی که خود شما برای به دست آوردن اطلاعاتی وارد سایت خاصی می شوید، بیشترین چیزی که توجه شما را جلب میکند تصاویر هستند؛ بنابراین اگر تصویری با متن آن مرتبط نباشد شما را گیج کرده و موجب میشود که سایت را سریعا ترک کنید. دقت کنید که که برای سئو عکس حتما تصویری را انتخاب کنید که با متن هماهنگی داشته باشد. علاوه بر مربوط بودن تصویر با متن، کیفیت آن نیز باید به نسبت بالا باشد که جلوه تار و یا بی کیفیتی نداشته باشد.

انتخاب نام مناسب تصویر

در سئو تصاویر حتما دقت کنید که هر تصویر نام مخصوص به خود را داشته باشد و مانند تصاویر دیگر نباشد؛ همچنین سعی کنید کلمه کلیدی مورد نظر به صورت کوتاه در نام عکس درج کنید.
این نام توسط بازدید کننده ها دیده نمی شود ولی برای اینکه بتوانید به موتور جستجوی گوگل بفهمانید تصویر مورد نظر در مورد چیست باید حتما از نام مرتبط استفاده کنید. به طور مثال اگر تصویر شما درباره بهینه سازی سایت میباشد باید از کلمه سئو در اسم آن استفاده شود و نه کلمه غیر مرتبط دیگری.

Webnegahcompanyمشاهده نوشته ها

وب نگاه با بیش از 20 سال فعالیت در حوزه برنامه نویسی و طراحی اپلیکیشن سعی دارد با نوشتن مقالات جذاب شما را بیشتر با این حوزه آشنا کند

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *