مهم ترین الگوریتم های گوگل برای سئو

الگوریتم های گوگل

بهینه سازی سایت یا سئو شامل الگوریتم‌هایی است که توسط گوگل به کاربران معرفی شده است. الگوریتم‌های گوگل تقریبا هر روز توسط گوگل تغییر می‌کنند.

برخی از این تغییرات کوچک بوده و برخی از آن‌ها به قدری گسترده هستند که الگوریتم را به طور جدی تغییر می‌دهد.
برای اینکه بتوانید در گوگل رتبه خود را حفظ کنید باید همیشه این الگوریتم‌ها را در وب سایت خود رعایت کنید. در ادامه مهم‌ترین الگوریتم‌های گوگل را به شما معرفی می‌کنیم؛

الگوریتم های گوگل

پاندا

تاریخ انتشار: ۲۴ فوریه ۲۰۱۱

الگوریتم پاندا یک امتیاز به اصطلاح کیفیت مطلب را به صفحات وب اختصاص می‌دهد؛ این امتیاز به عنوان یک عامل رتبه‌بندی برای وب سایت‌ها استفاده می‌شود.

چگونگی کارکرد: سایت را از لحاظ محتوای تکراری، محتوای ضعیف و سرشار از کلمات کلیدی به طور منظم چک می‌کند. در صورتی که رعایت نشود ممکن است وب سایت مورد نظر جریمه شود.

پنگوئن

تاریخ انتشار: ۲۴ آوریل ۲۰۱۲
خطرات: لینک‌های بی‌ربط و یا بی‌ربط، پیوندها با متن لنگر بیش از حد بهینه

هدف Google از پنگوئن، چک کردن وب سایت‌هایی است که دارای لینک های مخرب هستند. از اواخر سال ۲۰۱۶، پنگوئن بخشی از الگوریتم اصلی گوگل می باشد؛

این قاعده مختص سایت هایی است که از صفحات رده پایین بک لینک دریافت کرده اند. و در صورت ایجاد بک لینک های خوب به سایت امتیاز داده و آن را به صفحه اول می رساند و در غیر این صورت ممکن است افت سنگینی برای تان در نظر بگیرد.

مرغ مگس‌خوار

تاریخ انتشار: ۲۲ اوت ۲۰۱۳

الگوریتم مرغ مگس‌خوار به گوگل کمک می‌کند تا پرس و جوهای جستجو را تفسیر کند و نتایجی را فراهم کند که با نظر جستجوگر مطابقت داشته باشد، سپس مرغ مگس‌خوار آن را برای یک صفحه امکان پذیر می‌سازد حتی اگر شامل کلمات دقیق فرد جستجوگر نباشد.

سعی کنید به جای استفاده از کلمات کلیدی از مفاهیم آن استفاده کنید.

کبوتر

تاریخ انتشار: ۲۴ جولای ۲۰۱۴ (ایالات‌متحده)؛ ۲۲ دسامبر ۲۰۱۴ (انگلستان، کانادا، استرالیا)
این الگوریتم گوگل ارتباط مستقیمی با گوگل مپ داشته و جهت افزایش رتبه باید به عوامل لوکال سرچ نیز دقت شود.

موبایل

تاریخ انتشار: ۲۱ آوریل ۲۰۱۵

با استفاده از این الگوریتم، سرعت و قابلیت سایت در نسخه موبایل را میتوانید بررسی کنید. تست موبایل گوگل به شما کمک خواهد کرد تا ببینید کدام جنبه‌های نسخه موبایل صفحه شما باید بهبود پیدا کنند.

رنک برین

تاریخ انتشار: ۲۶ اکتبر ۲۰۱۵

RankBrain یکی از الگوریتم‌های گوگل است. این یک سیستم یادگیری ماشینی به Google کمک می‌کند تا بر اساس عواملی که نظر کاربر را جلب میکند مانند یو ایکس سایت، محتوای قوی و … تصمیم گیری کند.

موش کور

تاریخ پرتاب: ۱ سپتامبر ۲۰۱۶
این الگوریتم تحت تاثیر سئو محلی قرار می‌گیرد و نتایج را بر اساس کیفیت و مشاغل نزدیک به موقعیت مکانی نشان می‌دهد.

فرد

تاریخ انتشار: ۸ مارس ۲۰۱۷

براساس آخرین اخبار تایید شده گوگل، این الگوریتم وب سایت‌هایی را هدف قرار می‌دهد که دستورالعمل‌های webmaster گوگل را نقض می‌کنند. اکثر سایت‌های تحت‌تاثیر، بلاگ‌ها با پست‌های با کیفیت پایین هستند که به نظر می‌رسد بیشتر برای هدف تولید درآمد تبلیغ ایجاد می‌شوند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.