امنیت سایت چیست-تامین امنیت سایت

امنیت سایت

گاهی بهترین روش‌ها برای مقابله با هر کاری ساده‌ترین روش‌ها هستند. شما می‌دانید که باید وب سایت خود را از هکرها حفظ کنید. بهترین شیوه‌های اولیه برای دنبال کردن تامین امنیت سایت و افزایش امنیت سایت شما وجود دارد. در ادامه وب نگاه 8 نکته مهم را ذکر خواهیم کرد که شما می‌توانید برای حفاظت از وب سایت خود در حال حاضر انجام دهید:

موارد مهم در تامین امنیت سایت

۱. به روز رسانی کردن برنامه ها

حفظ همه برنامه‌ها و scripts که شما تا به امروز نصب کرده‌اید بسیار مهم است. هکرها به شدت نواقص امنیتی را در نرم‌افزارهای وب محبوب مورد هدف قرار می‌دهند و این برنامه‌ها باید برای وصله کردن حفره‌های امنیتی به روز شوند. نگهداری و به روز رسانی هر محصولی که از آن استفاده می‌کنید بسیار مهم است.

۲. سیاست و رمزگذاری قوی

استفاده از گذرواژه‌های قوی مهم است. هکر ها اغلب از نرم‌افزارهای پیشرفته استفاده می‌کنند که  میتوانند به کلمه عبور دستیابی پیدا کنند. برای محافظت در برابر نیروی حیوانی، کلمه عبور باید پیچیده باشد، یعنی حاوی حروف بزرگ، حروف کوچک، اعداد و نویسه‌های خاص باشد. گذرواژه شما باید حداقل ۱۰ نویسه باشد. این سیاست رمز عبور باید در سراسر سازمان شما حفظ شود.

۳. تهیه SSL برای سایت

از رمزنگاری SSL در صفحات ورود به سیستم خود استفاده کنید. SSL اجازه می‌دهد اطلاعات حساس مانند شماره کارت اعتباری، شماره امنیت اجتماعی و اعتبار ورود به سیستم به طور ایمن منتقل شوند. اطلاعات داخل یک صفحه رمزنگاری شده‌است به طوری که برای هر شخص ثالث که ممکن است آن را رهگیری کند بی‌معنی است. این کار به جلوگیری هکرها از دسترسی به اعتبار ورود به سیستم و یا دیگر داده‌های خصوصی کمک می‌کند.

۴. از میزبان مطمئن استفاده کنید

انتخاب یک شرکت میزبانی وب امن و معتبر برای امنیت وب سایت تان بسیار مهم است. مطمئن شوید که میزبان شما از تهدیدها آگاه بوده و متعهد به حفظ وب سایت خود است. میزبان شما همچنین باید داده‌های خود را به یک کارگزار دوردست ارسال کند و در صورتی که سایت شما هک شود، بازیابی آن آسان شود. یک میزبان انتخاب کنید که در صورت نیاز حمایت فنی در حال پیشرفت را ارائه می‌دهد.

۵. پاک کردن پلاگین های غیر قابل استفاده

هر پایگاه‌داده، برنامه و یا پلاگین بر روی وب سایت شما می‌تواند نقطه دیگری از ورود هکرها باشد. شما باید هر فایل، پایگاه‌داده، یا برنامه‌های کاربردی را از وب سایت خود حذف کنید که دیگر مورد استفاده قرار نمی‌گیرند. همچنین مهم است که ساختار فایل خود را مرتب نگه دارید تا تغییرات را پی‌گیری کرده و فایل‌های قدیمی را حذف کنید.

۶. دانلود فایل پشتیبانی

به طور مرتب سایت را مورد بررسی قرار دهید.شما باید پشتیبان تمام فایل‌های سایت خود را در صورت دسترسی به سایت خود داشته باشید و یا زمانی که داده‌های شما از دست رفته باشد حتما به آن فایل ها نیاز خواهید داشت.

سرویس دهنده شما باید پشتیبان سرورهای خود باشد,اما ما باید همچنان به طور مرتب از فایل‌های خود پشتیبانی کنید.

برخی از برنامه‌های مدیریت محتوا متصل شونده‌ها یا extensions را دارا هستند که می‌توانند به طور خودکار در سایت لود شوند همچنین شما باید قادر به پشتیبانی از پایگاه‌های داده محتوا به صورت دستی باشید.

۷. اسکن کردن امنیت سایت

مهم است که به طور منظم اسکن امنیت وب را برای چک کردن وب سایت و آسیب‌پذیری‌های سرور اجرا کنید. اسکن امنیت وب باید بر روی یک برنامه زمان‌بندی و بعد از هر تغییر یا اضافه کردن مولفه‌های وب شما انجام شود.

تعدادی از ابزارهای رایگان در اینترنت وجود دارند که می‌توانید از آن برای اندازه‌گیری میزان امنیت وب سایت خود استفاده کنید.

 این ابزارها می‌توانند برای یک مرور کوتاه مفید باشند، اما تمام عیوب امنیتی احتمالی سایت شما را تشخیص نمی‌دهند. داشتن یک اسکنر حرفه‌ای که در وب سایت شما انجام می‌شود، بررسی عمیق و توضیحاتی در مورد آسیب‌پذیری در وب سایت شما ارائه می‌دهد.

۸. شرکت امنیت سایت

بهترین توصیه ما به شما این است که امنیت سایت را به شرکت های خصوصی تامین امنیت بسپارید

برای حفاظت از وب سایت شما مطرح می‌شود. در حالی که چیزهای کوچک را می توان به تنهایی به کار برد، اقدامات امنیتی زیادی وجود دارد که باید توسط یک متخصص کنترل شود.

شرکت‌هایی که سرویس‌های امنیتی ارائه می‌کنند می‌توانند به طور منظم وب سایت شما را برای نقاط آسیب‌پذیر اسکن کنند، حسابرسی‌های امنیت وب سایت کامل انجام دهند، بر فعالیت‌های مخرب نظارت داشته باشند و هر زمان که به تعمیر نیاز باشد در دست باشند.

جهت سفارش و یا اطلاع از قیمت ساخت اپلیکیشن با ما تماس حاصل نمایید.

09339017809

Webnegahcompanyمشاهده نوشته ها

وب نگاه با بیش از 20 سال فعالیت در حوزه برنامه نویسی و طراحی اپلیکیشن سعی دارد با نوشتن مقالات جذاب شما را بیشتر با این حوزه آشنا کند

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *