بهترین زبان های برنامه نویسی


برنامه نویسی یا programming یکی از شغل هایی است که برخی به آن علاقه بسیاری دارند و برخی به دلیل سخت بودن آن به سمت آن نمیروند. اگر شما جز افرادی هستید که به برنامه نویسی علاقه دارید در ادامه وب نگاه بهترین زبان های برنامه نویسی را معرفی کرده ایم؛

بهترین زبان های برنامه نویسی

Python
پایتون یکی از محبوب ترین زبان هاست که جز زبان های ساده برای یادگیری به حساب می آید. حقوق این زبان برای افرادی که آن را فرا گرفته اند و نحوه کارکرد آن را بلدند در امریکا حدود 120 دلار در سال میباشد.

جاوا و کاتلین
 زبان کاتلین تا سال 2019 از برترین زبان ها بوده است. اما با ورود کاتلین به نظر می آید نظر سیستم عامل را به خود جلب کرده است. با اینکه زبان جاوا یکی از بهترین زبان هاست اما در حال حاضر شرکت های بزرگی همچون گوگل روی زبان کاتلین سرمایه گذاری کرده اند. بنابراین یکی از زبان های ترند زبان کاتلین است که این اواخر رشد بسیار خوبی داشته است.
بهتره بگوییم که شرکت های بزرگی مانند Pinterest T trello ساختار اپلیکیشن های خود را از جاوا به کاتلین منتقل کرده اند .
زبان جاوا زبان سختی نیست و مانند C++میباشد. زبان جاوا یکی از بهترین زبان ها برای برنامه نویسی اندروید میباشد و گوگل از آن حمایت میکند.
اما اگر بخواهیم بین جاوا و کاتلین مقایسه ای انجام دهیم، کاتلین زبان مدرنی است که به تازگی برخی آن را جایگزین جاوا میدانند و بسیار راحت تر از جاوا میباشد

زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت (Java Script)

بهترین زبان های برنامه نویسی
hین زبان یکی از محبوب ترین زبان های دنیاست. بر طبق نظرسنجی های اخیر حدود 67 درصد از برنامه نویسان از این زبان استفاده می کنند.

زبان جاوا اسکریپت جز 5 زبان پر کاربرد دنیاست.

نقش جاوا اسکریپت ایجاد تعادل در صفحات وب میباشد؛ در واقع جاوا اسکریپت نحوه عملکرد صفحات را کنترل میکند .
این زبان یکی از زبان ها استفاده شده شرکت هایی همچون گوگل،فیسبوک، نت فلیکس و … میباشد .
جاوا اسکریپت زبانی است که به سرعت پیشرفت کرده است . این زبان قابل اجرا در سمت کاربر و قابل دید میباشد..

زبان برنامه نویسی سی شارپ (C#)

سی شارپ نیز از دیگر زبان هایی است که محبوبیت بسیاری در بین برنامه نویسان دارند. در ایران نیز بسیرای از این زبان استفاده میکنند.
این زبان علاوه بر ایران در کشورهای بسیار دیگری کاربرد زیادی دارند. از مزایای این زبان میتوان به ساده بودن و قدرت زیاد آن اشاره کرد. شرت های بسیار بزرگ مانند مایکروسافت از این زبان پشتیبانی میکند.

سویفت

اگر به محصولات اپل و به توسعه برنامه‌های کاربردی موبایل علاقه‌مند هستید، سویفت زبان بسیار خوبی برای شروع است. این زبان اولین بار توسط اپل در سال ۲۰۱۴ اعلام شد، سویفت یک زبان برنامه‌نویسی نسبتا جدید است که برای توسعه کاربری iOS و macOS به کار برده میشود.

سویفت برای اجرا بهینه سازی شده‌است تا با واقعیت‌های مربوط به توسعه iOS مدرن مطابقت داشته باشد.

سی پلاس پلاس (C++)

بهترین زبان های برنامه نویسی

زبان c++ توسط بی‌یارنه استراس تروپ در سال 1984 ایجاد شد که در بردارنده کتابخانه و کامپایلرهای بسیاری است و به دلیل مشابه بودن با زبان هایی مانند c، جاوا ، c# یادگیری آن آسان تر است اما این را یادآوری کنیم که این زبانبرای آنهایی که میخواهن به تازگی یادگیری آن را شروع کنند سخت است زیا ساختار پیچیده ای دارد و این زبان دارای سیستم شی گرایی ضعیفی است.

پی اچ پی (PHP)

این زبان در سال 1994 توسط راسموس لردوف ایجاد شد. این زبان به دلیل اجرای آسان، شی گرایی بودن و دارای سیستم اتوماتیکی است که برای تست برنامه در دسترس میباشد ، محبوبیت بسیاری پیدا کرده است. اما نقاط ضعفی هم دارد که شامل مشکل داشتن در خطایابی به دلیل نداشتن ابزار خطایاب، در امن نبودن زیرا زبانی متن باز است،دارای سرعت کمتر در تسعه وب سایت ها

Scala

بهترین زبان های برنامه نویسی

اگر به زبان جاوا آشنا هستید این یک زبان برنامه‌نویسی کلاسیک میباشد . Scala بهترین ویژگی‌های جاوا را ترکیب می‌کند .
Scala به عنوان یک زبان برنامه‌نویسی تابعی به مهندسین اجازه می‌دهد تا کیفیت کد خود را بالا ببرند تا شبیه ریاضی محض باشند. Scala اجازه برنامه‌ریزی همزمان را می‌دهد،یعنی اجازه می‌دهد روندهای پیچیده به صورت موازی اجرا شوند. علاوه بر این، این یک زبان به شدت تایپ شده‌است،یعنی مهندسان می‌توانند انواع داده خود را سفارشی سازند.

روبی

روبی زبان برنامه‌نویسی دیگری است که معمولا برای توسعه وب استفاده می‌شود. به طور خاص، آن به عنوان اساس روبی محبوب در چارچوب برنامه کاربردی وب ریلز به کار می‌رود.

برنامه نویسان تازه کار اغلب به سمت روبی جذب می‌شوند زیرا این شهرت به داشتن کاربرایی که ازآن استفاده میکنند دوستانه هستند و کمک می‌کند.

علاوه بر جامعه فعال و سینتکس مستقیم آن، روبی زبان خوبی برای بلند کردن ارتباط خود با شرکت‌های بزرگ فن‌آوری پیشرفته است. در تویی‌تر، Airbnb، بلومبرگ، Shopify، و تعداد بیشماری از شرکت‌های نوپا همگی وب سایت‌های خود را با استفاده از روبی در نقطه‌ای ساخته شده‌اند.

مقالات

انواع زبان های برنامه نویسیلیت زبان های برنامه نویسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *