امنیت سایبری چیست؟ راه‌های تامین امنیت سایبری

طراحی اپلیکیشن

به آگاهی از امنیت سایبری خوش آمدید!

رویدادهای دو سال گذشته تحول دیجیتالی تقریباً کاملی را برای سازمان‌های امروزی سرعت بخشیده است. شرکت‌ها تشخیص داده‌اند که برای ماندن در کسب‌وکار، باید به سرعت تقریباً تمام جنبه‌های کسب‌وکار خود را به‌صورت آنلاین تغییر دهند، فرآیندها را در حال تکامل و فناوری‌های جدید اتخاذ کنند تا بتوانند در «هنجار جدید» موفق شوند. با نیروی کار جدید از راه دور و تکامل به یک مدل کار ترکیبی، رهبران باهوش مزیت رقابتی را در فعال بودن در مورد امنیت سایبری تشخیص می دهند.

روزهایی که این تنها وظیفه تیم امنیتی است، گذشته است. سازمان‌های امروزی باید رویکردی کل‌نگر و برنامه‌ریزی کنند که در آن امنیت سایبری به همه تیم‌ها قدرت می‌دهد تا به طور منسجم کار کنند و به دلیل عملکرد شغلی از بین نرود. مانند همه چیز در امنیت سایبری، هیچ “گلوله نقره ای” وجود ندارد. تنها با توسعه پتانسیل کامل یک برنامه جامع امنیت سایبری است که سازمان ها می توانند یک زیرساخت واقعا امن را مستقر کنند.

 

 

شرکت نرم افزاری وب نگاه  در توسعه بیش از ۳۵۰۰ طراحی اپلیکیشن موبایل تجربه دارد. بنابراین، اگر به دنبال طراحی اپلیکیشن موبایلی هستید که به کسب درآمد کمک می کند، با ایده اپلیکیشن خود با ما تماس بگیرید. دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان ما را از دست ندهید.

۰۹۳۳۹۰۱۷۸۰۹

 

۳ ​​راه تامین امنیت سایبری

شماره ۱ – یک چارچوب مدرن امنیت سایبری را اتخاذ کنید

ایجاد امنیت سایبری در برنامه‌ها و شیوه‌های پیشرفته‌تر امنیت شبکه ممکن است زمان ببرد، اما قطعاً مسیر بهترین روش‌ها برای کاهش ریسک است. قبل از انجام هر کاری، باید بدانید و درک کنید که در حال حاضر با چه چیزی سر و کار دارید. یک رویکرد توصیه شده، توسعه یک برنامه امنیت اطلاعات پایدار و فهرست‌بندی سرویس‌های امنیتی و سیستم‌هایی است که در حال حاضر وجود دارند و مشخص می‌شود که آیا معیارهایی برای اندازه‌گیری اثربخشی وجود دارد یا خیر.

سفارش طراحی اپلیکیشن و برنامه نویسی اختصاصی

تماس

سوالات صلاحیت زیر را در نظر بگیرید:

وضعیت موجود برای امنیت سایبری در شرکت شما چگونه است؟
در چند سال گذشته (یا بیشتر) چه کارهایی انجام شده و از چه ابزارهایی استفاده شده است؟
آیا ارائه دهندگان شخص ثالثی وجود دارند که به شرکت شما در زمینه نیازهای امنیت سایبری کمک می کنند؟
آیا سیاست های سازمانی تا به امروز اجرا شده است؟
آیا گزارش در محل است یا بین چندین تیم یا بخش مختلف پراکنده است؟
آیا شرکت شما تا به حال با نقض داده مواجه شده است؟ اگر چنین است، چگونه این اتفاق افتاد؟

امنیت سایبری صرفاً مسئولیت بخش فناوری اطلاعات شما نیست، بلکه وظیفه تک تک افراد تیم شما است – چه در دفتر کار کنند و چه از راه دور. سریع‌ترین راه برای اطمینان از تقسیم مسئولیت در کل سازمان، تنظیم خط‌مشی‌های ساده و قابل دسترس با پشتوانه یک زیرساخت مدرن و امن در ایجاد یک چارچوب امنیت سایبری به‌روز است. این خط‌مشی‌ها باید شامل حوزه‌های هدفی برای اعضای تیم باشد که هوشیاری امنیت سایبری خود را روی آن متمرکز کنند، از جمله:

بررسی و به روز رسانی تنظیمات حریم خصوصی و ابزارهای محافظت از آنتی ویروس
بازنشانی منظم رمزهای عبور و استفاده از احراز هویت دو مرحله ای
اجرای برنامه های آموزشی امنیت سایبری در شرکت شما
شناسایی بدافزارهای مدرن، باج افزارها و خصوصیات فیشینگ ایمیل

متأسفانه، یک حادثه یا نقض فقط یک بار باید رخ دهد تا امنیت شبکه و یکپارچگی اطلاعاتی شرکت شما به خطر بیفتد. بنابراین، ما می‌خواهیم از مصادیق امنیت سایبری قبل از وقوع اجتناب کنیم، نه اینکه سیاست‌ها را در واکنش به آنچه قبلاً رخ داده اصلاح کنیم. به همین دلیل مهم است که به جای واکنش نشان دادن در هوشیاری امنیت سایبری، فعال باشیم.

چارچوب مدرن امنیت سایبری حتی زمانی که اوضاع عالی پیش می‌رود و تهدیدها بی‌صدا هستند، نگاهی به زیر پوشش را تشویق می‌کند. این بهترین زمان برای بررسی دقیق آسیب‌پذیری‌ها، شناسایی نقاط خطر و ضعف و توضیح شرکت خود در مورد مشکلات احتمالی است. اگرچه شناسایی آن ممکن است گاهی دشوار باشد، وصل کردن نشت قبل از وقوع واقعاً بهترین راه برای کاهش حوادث در شبکه شما است.

حوزه در چارچوب بررسی پس از حادثه و ادامه آزمایش منظم سیستم‌های شما، چه از روش‌هایی مانند خدمات مدیریت آسیب‌پذیری یا تست نفوذ باشد. به منظور آزمایش قدرت امنیت سایبری شرکت خود، وکیل مدافع شیطان را بازی کنید و واقعاً سعی کنید نقص هایی را پیدا کنید که می تواند برنامه های شما را در برابر حمله و بهره برداری آسیب پذیر کند.

 

امنیت سایبری

حتی برنامه‌های امنیت سایبری در سطح جهانی و ابزارهای مفید را می‌توان به سرعت بدون آموزش لازم برای کارآمد نگه داشتن آنها متوقف کرد. شرکت ها به آموزش و آموزش مصرفی برای اعضای تیم در زمینه امنیت سایبری در هماهنگی با برنامه های سازماندهی شده نیاز دارند، بنابراین همه به دنبال یک مسیر مشابه به سمت یک محیط امن هستند.

نیمه دیگر چارچوب این است که چگونه شبکه امن شرکت شما بر مشتریان و جامعه شما تأثیر می گذارد. سازمان شما چگونه در دنیای دیجیتال ایمن دیده می شود؟ چگونه از داده های حساس برای کاربرانی که حریم خصوصی خود را نسبت به آنچه می فروشید ارزش قائل هستند محافظت می کنید؟

باز هم، این طرز فکر تنها بر عهده بخش فناوری اطلاعات شما نیست، بلکه مسئولیت هر عضو تیم شما است. به همین دلیل است که ایجاد یک تفکر امنیت سایبری منسجم در شرکت شما برای ایجاد تصویری امن در مورد خدمات و پیشنهادات شما یک ضرورت است. هنگامی که طرز فکر مناسبی در تیم شما ایجاد می شود، به این معناست که مشتریان شما نسبت به توانایی شرکت شما برای ایمن نگه داشتن آنها نیز اطمینان بیشتری داشته باشند. در حفظ امنیت اطلاعات شخصی و مالی خود.

این ترس بزرگی است که امروزه در ذهن اکثر مصرف‌کنندگان به‌دلیل شیوع‌های اخیر و مضر تهدیدات امنیت سایبری مانند حملات باج‌افزار، استفاده از داده‌های مشتریان برای باج‌گیری از سازمان‌ها وجود دارد. مشتریان شما باید مانند بخش فناوری اطلاعات شما احساس امنیت و امنیت کنند. که از داخل شرکت شروع می شود.

اگرچه امنیت سایبری غیرقابل تصور است، اما مبتنی بر فناوری است و توسط آن فعال می شود و فرهنگ نیز به دنبال آن است. تلاش‌ها برای قرار دادن فرهنگ در درجه اول با شکست مواجه می‌شوند، زیرا شما باید یک پایه امنیت سایبری مناسب داشته باشید. فناوری اساس این نوع فرهنگ است، نه برعکس. بنابراین، مطمئن شوید که با راه‌حل‌های فناوری مناسب پیشروی می‌کنید و فرهنگ با آن سازگار می‌شود.

اگر شرکت شما به یک نقشه راه روشن و گام به گام در مورد شیوه‌های فناوری امنیتی نیاز دارد، از NTT Application Security و این راهنمای جامع در مورد Make It All Work: راهنمای عملی برای عملیاتی کردن چارچوب مدرن AppSec استفاده کنید.

هنگامی که نقشه راه امنیت سایبری شرکت شما و در نتیجه فرهنگ امنیتی همسو شد، وقت آن است که از کار سخت خود با اعضای تیمی که بهترین شیوه ها و سیاست های شما را در دل دارند، حمایت کنید.

شماره ۲ – قهرمانان امنیتی را توسعه دهید

مؤثرترین راه برای اطمینان از اینکه امنیت دیجیتال سازمان شما واقعاً ایمن است، جلب حمایت پرسنل خود برای کمک به دفاع از قلعه است. اساساً، شما به قهرمانانی نیاز دارید که نقشه راه را به همان شیوه شما ببینند.

اولاً، استخدام استعدادهای مناسب برای حمایت از برنامه های امنیت سایبری شرکت شما باید در اولویت باشد. مجموعه استعدادها بزرگ است، با این حال، جای خالی بسیار نگران کننده ای برای کارکنان امنیت سایبری وجود دارد که نشان دهنده غرامتی است که شرکت ها می توانند یا نمی توانند ارائه کنند.

طبق مقاله اخیر آسوشیتدپرس در مورد استخدام متخصصان امنیت سایبری، «استخدام و نگه داشتن کارکنانی که قادر به جلوگیری از جریان مداوم حملات سایبری و تهدیدات آنلاین کمتر شدیدتر باشند، در صدر فهرست نگرانی‌های رهبران فناوری قرار دارد. کمبود شدید این متخصصان وجود دارد و قدرت مالی کافی برای رقابت با همتایان فدرال، برندهای جهانی و شرکت‌های تخصصی امنیت سایبری وجود ندارد.»

شرکت های بزرگ این درد فعلی را احساس می کنند و می خواهند چشم انداز را بهبود بخشند. در پاسخ به فرمان اجرایی امنیت سایبری رئیس جمهور بایدن که اخیراً امضا شده است، شرکت هایی مانند آمازون، گوگل و آی بی ام می خواهند با تعهد پول و آموزش امنیت سایبری تعداد متخصصان تحصیل کرده را افزایش دهند. رئیس جمهور این احساس را با افزودن اینکه ۵۰۰,۰۰۰ موقعیت خالی در نیروی کار امنیت سایبری کشور وجود دارد حمایت کرد و این تعداد باید کاهش یابد.

کاخ سفید اخیراً یک وب‌سایت جدید Stop Ransomware را منتشر کرده است تا یک منبع دولتی آنلاین برای آموزش و آموزش در مورد شیوه‌های مدرن امنیت سایبری و آگاهی، همراه با یک مرکز گزارش آنلاین برای حوادث ارائه کند. این ابتکارات نقطه شروعی محوری برای شرکت‌ها است تا در برنامه‌های امنیت سایبری خود، نگرانی‌های بیشتری را در مورد استخدام کارکنان به درستی ایجاد کنند. داده‌های اخیر جای خالی موقعیت امنیتی نشان می‌دهد که استفاده از یک کمربند ابزار کامل از راه‌حل‌های امنیت سایبری بدون داشتن کارکنان و آموزش مناسب برای حمایت از سرمایه‌گذاری، کوته‌بینانه است.

یکی دیگر از چالش‌های مهم در توسعه قهرمانان امنیتی در شرکت‌ها، عدم گزارش رویداد در بین تیم‌ها است. هنگامی که بهترین شیوه‌ها و سیاست‌ها ایجاد می‌شوند، اغلب شرکت‌ها بر اساس پیامدهای منفی آنچه در هنگام وقوع حوادث اتفاق می‌افتد، آموزش می‌دهند. بیان واقعیت‌ها خوب است، اما پیشروی با ترس و عواقب باعث می‌شود مردم در صحبت در مورد حوادث محتاط شوند، که منجر به گزارش‌دهی ناکافی درباره مسائل امنیت سایبری می‌شود و به شرکت‌ها واقعیت نادرستی از میزان امنیت واقعی آنها می‌دهد.

هیچ‌کس نمی‌خواهد در هنگام وقوع حادثه، حامل خبر بدی باشد، به خصوص اگر منبع آن باشد. به همین دلیل است که شرکت ها باید فرهنگ ارتباط باز در مورد خوب، بد و ناامن را ایجاد کنند. همه اعضای تیم می توانند از طریق تعهد به سیاست های سازمانی قهرمان امنیت سایبری شوند. آنها صرفاً به راه نجاتی برای بهترین شیوه های شما از طریق آموزش نیاز دارند که به راحتی قابل مصرف و همیشه در دسترس باشد.

اگر بخش فناوری اطلاعات شما شروع به دریافت سیل سوالات و سناریوها در مورد امنیت سایبری کند زیرا بر نقش آنها تأثیر می گذارد، این چیز خوبی است. پاسخ‌ها را روی عرشه داشته باشید و به آن‌ها بگویید که چقدر عالی است که اهمیت می‌دهند.

یک مرکز یادگیری برای اقدامات و سناریوهای امنیت سایبری که متناسب با فرهنگ شرکت شما باشد ایجاد کنید. تعیین کنید که چه کسی در هر بخش می تواند نقطه تماس برای سوالات باشد و جایگاه ویژه آنها را در حفظ امنیت دیجیتال سازمان شما برجسته کنید. و با دادن ابزارها و محتوای مصرفی به هر فرد در شرکت خود برای ارجاع به بهترین شیوه های امنیت سایبری در هر زمان و هر مکان، فراتر از جلسات آموزشی بروید.

حتی در دستیابی به ابزارهای مناسب برای کمربند امنیت سایبری شرکت شما، همراه با قهرمانان تیمی که نقشه راه را دنبال و اجرا می کنند، بزرگترین چالش همچنان می تواند به دست آوردن رهبری باشد. کسانی که عواقب و نه لزوماً خط مقدم تهدیدات سایبری را می بینند. و این رهبران به اندازه هر فرد دیگری به آموزش و اطلاعات در مورد این موضوع نیاز دارند.

شماره ۳ – رهبری خود را در اختیار بگیرید

امروزه یک نیاز بسیار واقعی وجود دارد که رهبری اهمیت امنیت سایبری را تشخیص دهد. رویدادها و حوادث اخیر جهانی، رهبران شرکت ها را تشویق کرده است تا آگاهی از امنیت سایبری خود را به عنوان یک ضرورت در چشم انداز تهدید امروز افزایش دهند. آن‌ها می‌دانند که فرهنگ امن از بالاترین سطح شروع می‌شود، و در حالت ایده‌آل، این روزها نباید بیش از حد به گسترش سرمایه‌گذاری و منابع در برنامه‌های امنیت سایبری شرکت‌ها واکنش نشان داد.

در مصاحبه اخیری که توسط وال استریت ژورنال انجام شد، شرکت انرژی Baker Hughes Inc. Jennifer Hartsock اظهار داشت که “مدیران عامل و هیئت مدیره متوجه می شوند که چگونه دیجیتال نمی تواند از اهداف تجاری جدا شود.” بنابراین، مهم است که اصول زیر را برای همسو کردن آگاهی امنیت سایبری با اهداف تجاری رهبری خود در نظر بگیرید:

امنیت سایبری را برای مدیران اجرایی و همچنین سازمان های امنیتی و توسعه قابل مشاهده کنید
ارائه راهنمایی برای ایجاد و مدیریت فرآیندهای امنیت سایبری
اندازه گیری و مدیریت ریسک ها و فرآیندهای امنیت سایبری از طریق گزارش KPI
اولویت بندی اصلاح آسیب پذیری بر اساس قرار گرفتن در معرض خطر برای کسب و کار
موسسه آموزش امنیت سایبری برای توسعه دهندگان، مدیران و مدیران اجرایی
اطمینان از انطباق رهبری برنامه ها و برنامه ها با مقررات امنیتی برای حفظ حریم خصوصی، حفاظت از داده ها و امنیت اطلاعات

در حالی که به نظر می رسد مشارکت اجرایی با امنیت سایبری در حال افزایش است، هنوز جایی که باید باشد نیست. به بسیاری از ابتکارات CISO بودجه مورد نیاز آنها داده نمی شود و برنامه هایی که تصویب می شوند ممکن است فاقد کارکنان مورد نیاز برای اجرا باشند. طبق گزارش Bay Dynamics و Osterman Research، «تنها ۲۹ درصد از پاسخ دهندگان معتقدند که حمایت مورد نیاز خود را از رهبری خود دریافت می کنند». بدیهی است که دریافت این سطح از حمایت همچنان دشوار است.

مطالعه دیگری توسط Osterman نشان می‌دهد که «محرک شماره یک [رهبری] که امنیت سایبری را در اولویت قرار می‌دهد، رعایت الزامات نظارتی است». با این حال، باید این واقعیت را در نظر داشته باشید که فقط به این دلیل که شرکت شما ممکن است “در انطباق” باشد، به این معنی نیست که ایمن است. تمایزاتی مانند این نیاز به آموزش در مورد امنیت سایبری، اهمیت امنیت سایبری و آنچه برای موفقیت لازم است دارد.

به همان اندازه مهم، نیاز مدیریت ارشد به ارائه داده های مناسب در مورد وضعیت امنیت داخل شرکت است. این به معنای داشتن استراتژی‌هایی برای اندازه‌گیری و مدیریت ریسک، برنامه‌ریزی برای حفظ کسب‌وکار در صورت وقوع حادثه، نحوه بازیابی، و مواردی است که در رابطه با بهبود زیرساخت‌ها از طریق ابزارها و برنامه‌ها باید در نظر گرفته شود.

در اینجا اطلاعات هشداردهنده دیگری وجود دارد که به شما کمک می کند تا نیاز به ایمن سازی دارایی های دیجیتال خود را در سراسر شرکت بفروشید و فرهنگ امنیت سایبری کامل را ایجاد کنید. طبق گزارش آی‌بی‌ام و مؤسسه پونمون در گزارش هزینه نقض داده‌ها، دو مهم‌ترین دلیلی که حوادث امنیت سایبری برای شرکت‌ها هزینه زیادی را به همراه دارد، «فقدان یا عدم ارائه پروتکل‌های اتوماسیون امنیتی و واکنش به حوادث در کسب‌وکارها و سازمان‌ها است». در این گزارش آمده است که در سال جاری، میانگین هزینه جهانی یک حادثه امنیت سایبری تقریباً ۴ میلیون دلار است.

یکی از الگوهایی که در سراسر صنایع دیده می‌شود این است که مدیران اجرایی بیشتر و بیشتر از اینکه برنامه امنیت سایبری را از کجا شروع کنند، ضرر می‌کنند، خیلی کمتر آن را به هیئت مدیره می‌فروشند. در حالی که بسیاری از اعضای هیئت مدیره مفاهیم و اصطلاحات مورد استفاده در امنیت شبکه یا امنیت محیطی را درک می کنند، امنیت برنامه به عنوان یک مفهوم و رشته کاملاً مشخص نیست.

به رهبری امنیتی اطلاعات درستی بدهید تا به همتایان، همکاران و مدیران خود درباره شروع یک برنامه امنیت سایبری موفق آموزش دهند، از جمله ایجاد امنیت برنامه برای مدیران اجرایی و همچنین سازمان های امنیتی و توسعه. ارائه راهنمایی برای ساخت و مدیریت فرآیندها؛ کشف چگونگی اندازه گیری و مدیریت ریسک ها و فرآیندهای امنیتی؛ و اطمینان از انطباق برنامه ها با مقررات امنیتی برای حفظ حریم خصوصی، حفاظت از داده ها و امنیت اطلاعات.

برنامه های کاربردی شرکت خود را ایمن کنید

ایجاد ذهنیت، پرسنل و سیاست‌های مناسب در شرکت شما اولین ابتکار عالی در ایمن سازی دارایی‌های دیجیتال شماست، اما برای شرکت‌هایی که در خدمات مدیریت امنیت برنامه‌ها و آسیب‌پذیری‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند، یک مورد مطمئن نیز وجود دارد.

طبق گزارش بررسی‌های نقض داده‌های Verizon (DBIR)، امنیت برنامه‌ها برای هر شرکتی ضروری است، زیرا آسیب‌پذیری‌های سطح برنامه عامل ۳۰ درصد از تمام حوادث هستند. حملات از نوع برنامه می توانند موذیانه تر باشند زیرا از طریق ترافیک ظاهری قانونی اجرا می شوند. برنامه های وب اغلب خارج از فایروال اصلی میزبانی می شوند و در نتیجه ترافیک خطرناک هرگز دیده نمی شود. کد خود برنامه، زمانی که ضعیف ساخته شود (به این معنی است که متدولوژی کدگذاری ایمن را در نظر نمی گیریم)، ​​برنامه را در معرض خطر قرار می دهد و در نهایت پایگاه داده را پشت سر آن قرار می دهد.