طراحی اپلیکیشن رستوران


ویژگی ها، هزینه و جزئیات فنی برای طراحی اپلیکیشن رستوران

با افزایش روز افزون استفاده از موبایل، اکثر کسب و کارها نمی‌توانند بدون اپلیکیشن مارک‌دار به فعالیت بپردازند. صنعت رستوران داری فرقی نمی‌کند.

ممکن است تعجب کنید که چرا اگر ده‌ها پلتفرم شخص ثالث وجود دارد که می‌توانید کسب و کار رستوران خود را فهرست کنید، چرا برنامه خود را ایجاد کنید.

بیش از 52 درصد مشتریان نسبت به پلتفرم غذای شخص ثالث به اپلیکیشن برند خود رستوران اعتماد بیشتری دارند. اگر برنامه شخصی خود را ندارید، احتمالاً مقداری درآمد را از دست خواهید داد.

در این مقاله به بهترین روش‌های ایجاد اپلیکیشن رستوران می‌پردازیم. یکی از جامع‌ترین راهنماها برای طراحی اپلیکیشن رستوران درست پیش روی شماست.

شرکت برنامه نویسی وب نگاه  در توسعه و طراحی اپلیکیشن موبایل iOS و اندروید تجربه خوبی دارد. بنابراین، اگر به دنبال طراحی اپلیکیشن موبایلی هستید که به کسب درآمد کمک می کند، با ایده اپلیکیشن خود با ما تماس بگیرید. دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان ما را از دست ندهید.

09339017809

در اینجا مروری سریع بر محتویات آن است:

دلایل تجاری کلیدی برای ایجاد یک اپلیکیشن رستوران

توسعه اپلیکیشن رستوران گام به گام

ایده های نوآورانه برای توسعه اپلیکیشن موبایل رستوران

هزینه توسعه اپلیکیشن رستوران

بیایید تمام جنبه های توسعه اپلیکیشن موبایل رستوران را بررسی کنیم

چرا رستوران شما در سال 2022 به اپلیکیشن موبایل نیاز دارد؟

بنابراین، چرا یک کسب و کار رستوران به اپلیکیشن نیاز دارد؟

حدود 67 درصد از مشتریان ترجیح می‌دهند از طریق یک اپلیکیشن آنلاین یا یک وب‌سایت، تحویل غذا را سفارش دهند.
اما تحویل غذا تنها دلیل روی آوردن مشتریان به گوشی های هوشمندشان نیست. آنها از برنامه‌ها برای مشاهده منوها و قیمت‌های رستوران، بررسی ساعات کار، جستجوی رستوران‌های اطراف، جستجوی نظرات رستوران‌ها و موارد دیگر استفاده می‌کنند. 60٪ از جستجوهای محلی در تلفن همراه در عرض یک ساعت به خرید مشتریان تبدیل می شوند.

به نظر می رسد، دلایل ایجاد یک برنامه رستوران و مزایای آن برای مشتریان متعدد است. با یک برنامه تلفن همراه، تجربه مشتری می تواند برای مشتریان آسان تر باشد، زیرا می تواند به کاهش خطوط و بهبود کارایی کسب و کار رستوران کمک کند.

 مزایای اصلی اپلیکیشن های موبایل برای رستوران ها

وفاداری مشتری

امروزه حضور آنلاین برای یک کسب و کار آفلاین تعیین می کند که آیا می توانید رقابت کنید یا خیر.

یکی از دلایل اصلی ایجاد اپلیکیشن رستوران، بهبود تجربه مشتری است. با کمک یک اپلیکیشن، رستوران‌ها می‌توانند ویژگی‌های مختلفی مانند جستجوی منو، دسترسی فوری به اطلاعات، جستجوی گزینه‌های تحویل و غیره را ارائه دهند. مشتریانی که تجربه‌ای عالی از یک رستوران دارند، بیشتر به مشتریان وفادار تبدیل می‌شوند.

پردازش پرداخت ساده

در دنیای مدرن، بسیاری از مشتریان پرداخت از طریق اپلیکیشن را راحت‌تر می‌دانند. بازار پرداخت موبایلی در سال 2019 827.6 میلیارد دلار برآورد شد و انتظار می‌رود تا سال 2027 به 8724.2 میلیارد دلار برسد.

امکان دادن به مشتریان برای پرداخت در رستوران شما با روش پرداخت ترجیحی خود، تجربه مشتری را بهبود می بخشد و منجر به وفاداری بیشتر می شود.

افزایش فروش

مهم ترین دلیل برای توسعه اپلیکیشن موبایل رستوران، امکان افزایش فروش است. روش‌های مختلفی وجود دارد که چگونه یک کسب‌وکار می‌تواند به آن دست یابد: با ارائه تحویل غذا، اجازه دادن به مشتریان برای رزرو میز از طریق یک برنامه و اجتناب از صف‌های انتظار طولانی، یا حتی بررسی منو و ساعات کاری.

معاملات ویژه

چه راهی بهتر از ارائه یک برنامه وفاداری، یک معامله ویژه یا یک کوپن برای بازدید بعدی برای تبدیل مشتریان یکبار مصرف به مشتریان بازگشتی؟ توسعه اپلیکیشن رستوران می تواند به شما در حفظ مشتری کمک کند.

بازخورد مشتری

همین چند سال پیش، رستوران‌ها مجبور بودند نظرسنجی‌ها و مصاحبه‌های پرهزینه‌ای را انجام دهند تا بفهمند مشتریان در مورد محل برگزاریشان چه فکری می‌کنند. به لطف برنامه‌های رستوران، کسب‌وکارها می‌توانند فوراً بازخورد مشتریان را دریافت کنند و فرآیندها را برای ارائه خدمات بهتر و تجربه مشتری تنظیم کنند.

همانطور که می بینید، توسعه اپلیکیشن موبایل رستوران برای رستوران ها و مشتریان سودمند است. به همین دلیل است که بسیاری از کسب‌وکارها تصمیم می‌گیرند یک اپلیکیشن رستورانی را به عنوان راهی برای افزایش رشد خود ایجاد کنند.

اپلیکیشن رستوران

 

نحوه طراحی اپلیکیشن رستوران: فرآیند گام به گام

توسعه اپلیکیشن برای رستوران ها فرآیند پیچیده ای است که از مراحل مختلفی تشکیل شده است:

انجام تحقیقات بازار و کسب و کار
اهداف و استراتژی کسب و کار را تعیین کنید
یک شرکت توسعه برنامه رستوران را انتخاب کنید
در مورد عملکرد برنامه تصمیم بگیرید
یک پشته فناوری انتخاب کنید
طراحی اپلیکیشن رستوران
یک برنامه توسعه دهید
برنامه را تست، استقرار و راه اندازی کنید
بازاریابی و تبلیغات را شروع کنید
بازخورد کاربران را جمع آوری و تجزیه و تحلیل کنید
توسعه و پشتیبانی مداوم را شروع کنید

چگونه می توانید یک برنامه رستوران برای کسب و کار خود ایجاد کنید؟

در زیر می توانید یک نمای کلی از روند توسعه اپلیکیشن موبایل رستوران و تمامی مراحل فرعی مورد نیاز را مشاهده کنید.

 تحقیقات بازار و کسب و کار انجام دهید

راز اصلی ایجاد یک برنامه رستوران موفق، شناخت وضعیت بازار، انواع برنامه های کلیدی و رقابت های اصلی است. به همین دلیل است که تحقیقات بازار و کسب و کار باید گام شماره یک در فرآیند توسعه باشد.

اپلیکیشن شما باید تقاضای مشتریان و نیازهای کسب و کار شما را برطرف کند.

با تجزیه و تحلیل مخاطبان هدف خود شروع کنید. ببینید مشتریان شما با چه مشکلاتی روبرو هستند و بیاموزید که دوست دارند یک رستوران چه خدماتی ارائه دهد. پس از شناسایی نقاط درد، می توانید یک برنامه رستوران ایجاد کنید که تقاضای زیادی در بین مشتریان خواهد داشت.

امروزه، تعدادی از انواع اپلیکیشن رستوران وجود دارد که می توانید برای کسب و کار خود توسعه دهید.

ویژگی های اصلی اپلیکیشن رستوران

منو

آیا قصد دارید یک اپلیکیشن سفارش رستوران بسازید؟ در این مورد، اضافه کردن صفحه های منو باید اولین ویژگی باشد که باید پیاده سازی شود. برنامه شما باید نحوه ظاهر ظروف را نشان دهد، فهرست کامل مواد تشکیل دهنده را ارائه کند و اطلاعاتی درباره گزینه های سفارشی سازی نمایش دهد.

هنگام کار بر روی اپلیکیشن، می‌توانید وظیفه طراحی اپلیکیشن منوی رستوران را به روش‌های مختلف برطرف کنید. چیزی که باید بدون تغییر باقی بماند کیفیت تصاویر ظروف است. منو همچنین باید دارای دکمه منو برای سفارش سریع باشد.

سفارش آنلاین

سفارش آنلاین غذا هرگز به اندازه امروز محبوب نبوده است. افزودن این ویژگی به رستوران شما ممکن است به افزایش فروش شما کمک کند. عملکرد سفارش را می توان به روش های مختلفی پیاده سازی کرد. می‌توانید امکان سفارش آنلاین غذا با تحویل به خانه مشتریان یا پیش‌سفارش غذا و تحویل آفلاین را اضافه کنید. همچنین ترکیب دو ویژگی برای جذب مشتریان بیشتر امکان پذیر است.

رزرو میز

هنگامی که یک برنامه رستوران ایجاد می کنید، امکان رزرو آنلاین میز را اضافه کنید. ما در دنیایی زندگی می کنیم که تماس های صوتی به تدریج به گذشته منتقل می شوند. مشتریان ترجیح می دهند میز را به صورت آنلاین رزرو کنند تا اینکه با یک رستوران تماس بگیرند یا شخصاً این کار را انجام دهند.

پرداخت آنلاین

بسته به نوع برنامه ای که انتخاب می کنید، ویژگی پرداخت آنلاین ممکن است به یکی از موارد ضروری تبدیل شود. هنگامی که مشتریان به صورت آنلاین سفارش می دهند، هزینه سفارش خود را از طریق برنامه شما پرداخت می کنند و سپس برای تحویل گرفتن سفارش به مکان شما مراجعه می کنند، یک افزودنی عالی برای پیش سفارش است. این یک عملکرد ضروری برای برنامه های کاربردی تحویل غذا است.

رستوران های نزدیک

آیا شما یک رستوران زنجیره ای بزرگ با چندین مکان هستید؟ سپس اضافه کردن موقعیت جغرافیایی برای کمک به مشتریان برای یافتن سایت های شما را در نظر بگیرید. آنها می توانند نزدیک ترین مکان ها را بدون مشکل پیدا کنند.

تحویل غذا

آیا قصد دارید خدمات تحویل غذا ارائه دهید؟ اگر قبل از شروع توسعه برنامه رستوران به این سوال پاسخ دهید کمک خواهد کرد. اگر پاسخ مثبت است، این قابلیت را به برنامه خود اضافه کنید. فقط به یاد داشته باشید که این نوع برنامه پیچیده‌تر است و معمولاً از ماژول‌های مختلفی تشکیل شده است: برای مشتریان، رانندگان، رستوران‌ها و غیره.

برنامه های وفاداری

برنامه‌های وفاداری یکی از بهترین راه‌ها برای ایجاد احساس خاص بودن در مشتریان فداکار است. می توانید پاداش ها، کوپن ها، معاملات ویژه و تخفیف ها را در اختیار آنها قرار دهید. این موارد را می توان برای سفارش آنلاین و داخل رستوران اعمال کرد. همچنین می توانید برای جذب مخاطبان جدید برای مشتریانی که اولین بار هستند تخفیف هایی ارائه دهید و سپس با خدمات استثنایی خود آن را شگفت زده کنید.

اعلان های فشاری

در حالی که می توانید این ویژگی را با توسعه بیشتر برنامه موبایل رستوران اضافه کنید، فوراً به اضافه کردن آن فکر کنید. اعلان های فشاری را می توان برای اهداف مختلف استفاده کرد. می‌توانید وضعیت سفارش‌شان را به مشتریان اطلاع دهید، پیشنهادات ویژه‌ای را به آنها بگویید، کوپن‌های فعال را به آنها یادآوری کنید و خیلی چیزهای دیگر. اعلان‌های فشاری راهی عالی برای حفظ ارتباط با مشتریان و ترغیب آنها به بازگشت به رستوران شما است. با این حال، سکه همیشه دو روی دارد و مهم است که بیش از حد سختگیر نباشید. در غیر این صورت شما خطر آزار مشتریان خود را دارید.

ادغام رسانه های اجتماعی

رسانه‌های اجتماعی را می‌توان نه تنها برای ایجاد نمایه کاربری و برای ورود به سیستم استفاده کرد. می‌توانید به کاربران اجازه دهید عکس‌های غذاهای سرو شده را در رسانه‌های اجتماعی و نظراتشان به اشتراک بگذارند. بازاریابی رسانه‌های اجتماعی یک ابزار قدرتمند است و شما باید تمام تلاش خود را انجام دهید تا آن را به نفع کسب و کار خود انجام دهید.

اگر می‌خواهید یک برنامه رستوران ایجاد کنید که متمایز باشد، باید ویژگی‌های پیشرفته را اضافه کنید. در زیر به برخی از آن‌ها اشاره شده است:

سفارش سریع

این قابلیت به کاربران اجازه می‌دهد تا سفارش قبلی خود را با یک کلیک تکرار کنند. این ویژگی یک افزودنی عالی برای کافی شاپ‌ها و مشتریان دائمی آن‌ها است.

پیگیری تحویل سفارش

اگر قصد دارید تحویل سفارش را ارائه دهید، در حین تحویل سفارش، ردیابی GPS را اضافه کنید.

چت بات

چت بات‌ها روشی عالی برای ارائه خدمات بهتر به مشتریان و صرفه جویی در هزینه آن هستند. ربات‌های چت می‌توانند پاسخ‌های متداول‌ترین سؤالات را به مشتریان ارائه دهند. راه حل‌های متعددی در بازار وجود دارد که می‌توانند با یک برنامه رستوران ادغام شوند، بنابراین نیازی به توسعه آن‌ها از ابتدا نیست.

سفارش تاکسی

هنگامی که یک برنامه رستوران ایجاد می‌کنید، سعی کنید آن را برای مشتریان مفید کنید. ادغام با خدمات شخص ثالث ممکن است جادو کند. یکی از کاربردی‌ترین ویژگی‌ها، سفارش تاکسی درون برنامه‌ای است تا مشتریان بتوانند با خیال راحت از رستوران شما به خانه‌های خود برسند. می‌توانید برنامه را با Uber API یا برخی راه‌حل‌های محبوب دیگر در محل خود ادغام کنید.

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!