طراحی سایت ریسپانسیو

طراحی سایت ریسپانسیو

طراحی سایت ریسپانسیو (responsive) به فرآیندی گفته می‌شود که برنامه نویسان وب با استفاده از کدنویسی استاندارد متناسب با سایز همه دستگاه‌ها اعم از موبایل، تبلت، لب تاپ و رایانه‌های رومیزی سایت شما را طراحی می‌کنند. سایت واکنش گرا باید به گونه‌ای باشد که سایت شما در ابعاد مختلف بهم نریزد و مطالبق با هر دستگاه عملکرد خوبی داشته باشد. با توجه به افزایش استفاده از گوشی‌های هوشمند نیاز است تا سایت شما به صورت استاندارد کدنویسی شده و در تمامی دستگاه‌ها قابل نمایش باشد. جالب است بدانید که یکی از عوامل تاثیرگذار در سئو و بهینه سازی سایت، ریسپانسیو یا واکنش‌گرا بودن سایت است. برای طراحی سایت واکنش‌گرا با کارشناسان وب نگاه در ارتباط باشید.

طراحی سایت واکنش گرا

سایت واکنش گرا یا ریسپانسیو شده سایتی است که در تمامی رزولوشن‌های مختلف قابل رویت است و المان‌های چیدمان مرتبی دارد. همانطور که می‌دانید اندازه نمایشگر موبایل هوشمند با لب تاپ متفاوت است و به همین دلیل اندازه فونت، المان‌ها و جیدمان آن‌ها باید متناسب با دستگاه ست شود. فرض کنید با موبایل سایتی را باز می‌کنید که فونت بسیار کوچکی دارد و یا با لمس نماد منو، اتفاقی نمی‌افتد. در این صورت شما سایت را ترک خواهید کرد. برخی شرکت‌های طراحی سایت به دلیل عدم رعایت اصول کدنویسی استاندارد و عدم استفاده از کدهای ریسپانسیو باعث ایجاد مشکلاتی برای کارفرما می‌شوند.

بنابراین قبل از هر چیزی در مورد قالب ریسپانسیو با شرکت مربوطه صحبت کنید و نمونه قالب ریسپانسیو طراحی شده توسط شرکت را مشاهده و بررسی نمایید. شما در بخش نمونه کارها می‌توانید نمونه نمونه قالب ریسپانسیو طراحی شده توسط تیم مهندسین وب نگاه را مشاهده کنید.

مزایای سایت Responsive

  • ایجاد تعامل بین کاربر و سایت و در نتیجه افزایش کاربران سایت
  • محبوبیت بالا در بین موتورهای جست و جو از جمله گوگل
  • افزایش سرعت لود سایت در موبایل های هوشمند
  • تاثیر بسیار زیاد در افزایش رتبه سئو سایت

تبدیل سایت به ریسپانسیو

در صورتی که سایت شما ریسپانسیو و واکنش گرا نیست می‌توانید این موضوع را با کارشناسان ما در میان بگذارید. مهندسین ما با بررسی دقیق سایت مدت زمان و هزینه طراحی سایت ریسپانسیو را به شما اعلام خواهند کرد. برای تبدیل سایت به قالب ریسپانسیو در ابتدا باید نوع کدنویسی به کار رفته در سایت مورد بررسی قرار گیرد سپس با توجه به زبان برنامه نویسی سایت شما به مهندس مربوطه جهت بررسی نهایی ارسال خواهد شد.

Webnegahcompanyمشاهده نوشته ها

وب نگاه با بیش از 20 سال فعالیت در حوزه برنامه نویسی و طراحی اپلیکیشن سعی دارد با نوشتن مقالات جذاب شما را بیشتر با این حوزه آشنا کند

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *