فضای سفید در طراحی وب چیست و چرا به آن نیاز دارید؟

طراحی اپلیکیشن موبایل

فضای سفید در طراحی وب

فضای سفید یا فضای نگاتیو یک ابزار طراحی وب سایت است که شامل خالی گذاشتن قسمت یا قسمت هایی از صفحه به طور عمدی است تا خوانندگان از تمام اطلاعات فاصله بگیرند تا بتوانند بدون حواس پرتی آن را پردازش کنند. فضای منفی یک طراحی وب زیباتر و پیچیده‌تر ایجاد می‌کند و با متعادل کردن رابط وب‌سایت، تجربه کاربر را بهبود می‌بخشد.

طراحی اپلیکیشن موبایل

 

این می تواند هر فضایی مانند یک خط یا فضای بین یا اطراف عناصر وب سایت مانند تصاویر و گرافیک ها، تایپوگرافی، آیکون ها باشد. فاصله حروف، حاشیه ها و ناودان در طراحی وب سایت نمونه هایی از فضای سفید هستند. از نظر زیبایی شناسی دلپذیر است و یک بلوک اساسی برای طراحی وب سایت خوب است، فضای سفید چسبی است که یک وب سایت خوب را در کنار هم نگه می دارد.

اگرچه زیبایی‌شناسی تنها یکی از دلایل استفاده از فضای سفید در سایت شما است، اما فضای منفی تأثیر زیادی بر نحوه دریافت و پردازش اطلاعات دارد و به اندازه محتوای وب‌سایت مهم است، زیرا به بهبود خوانایی و عملکرد وب‌سایت کمک می‌کند. .
در عصر اطلاعات، ما همیشه توسط داده‌های بصری بمباران می‌شویم که می‌تواند باعث خستگی شناختی، سردرگمی و مشکل در جذب همه آن‌ها شود، اما با گذاشتن فضاهای خالی استراتژیک در سراسر سایت می‌توانیم به کاربران کمک کنیم تا روی پیام اصلی وب‌سایت تمرکز کنند.

 

شرکت برنامه نویسی وب نگاه  در توسعه بیش از 3500 طراحی اپلیکیشن موبایل iOS و اندروید تجربه دارد. بنابراین، اگر به دنبال طراحی اپلیکیشن موبایلی هستید که به کسب درآمد کمک می کند، با ایده اپلیکیشن خود با ما تماس بگیرید. دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان ما را از دست ندهید.

09339017809

مزایای استفاده از فضای سفید در طراحی سایت

افزایش خوانایی: یکی از مهم‌ترین مزایای آن این است که کاربر به راحتی متوجه می‌شود در کجای سایت قرار دارد و همین موضوع باعث می‌شود درک کاربر و رابط کاربری تا حد زیادی افزایش می‌یابد.

افزایش اثر گذاری‌: بسیاری از افراد پس از ورود به صفحه سایت قصد دارند با مطالعه سریع به جواب سوال خود برسند و خارج شوند از سایت. وجود این صفحات سفید باعث کم شدن میزان حواس پرتی می‌شود.

برجسته کردن (CTA): قبل از اینکه طراحان وب با فضای سفید آشنا شوند برای اینکه یک قسمت جلب توجه بیشتری کند ان را سایز آن را بزرگتر می‌کردند. اما اکنون قرار دادن آن بین یک فضای سفید یک راه حل بسیار منطقی‌تر و کاربردی‌تر به حساب می‌آید.

نقش جداکنندکی: یکی از مهم‌ترین کاربردهای فضای سفید برای این است که بتوانید متن را از عکس و ویدیو و موارد غیر مرتبط را از همدیگر جدا کند تا کاربران دچار سردرگمی نشوند.

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید به آن توجه کنید این است بتوانید تعادلرا رعایت. ما در این مقاله در خصوص مزایا و کاربردهای فضای سفید در طراحی وب سایت صحبت کردیم و مشاهده کردید که بسیار مورد مهم و کاربردی ای است. اما این موضوع نباید باعث این شود که شما در استفاده از ان دچار افراط شوید زیرا استفاده بیش از حد از آن باعث این می‌شود که کاربر و گوگل تصور کند ک  شما محتوای کافی بریا ارائه ندارید و این یک نکته منفی است.

نتیجه

با استفاده صحیح، فضای سفید می تواند چشم کاربر را از نقطه ای به نقطه دیگر در وب سایت هدایت کند و سلسله مراتب اطلاعاتی را ایجاد کند و مسیری را برای کاربر ایجاد کند. و بهترین قسمت آن این است که علیرغم نام، لازم نیست سفید باشد، در واقع می تواند هر رنگ، بافت، طرح و زمینه ای باشد.

نکته اصلی این است که کمتر بیشتر است و طراحی وب سایت مینیمالیستی تمیز برای بهبود تجربه کاربر، افزایش درک بازدیدکنندگان و تقویت کسب و کار با نگه داشتن افراد در صفحه وب سایت شما، کلیدی است.

Webnegahcompanyمشاهده نوشته ها

وب نگاه با بیش از 20 سال فعالیت در حوزه برنامه نویسی و طراحی اپلیکیشن سعی دارد با نوشتن مقالات جذاب شما را بیشتر با این حوزه آشنا کند

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!