فضای سفید در طراحی وب چیست و چرا به آن نیاز دارید؟

طراحی اپلیکیشن موبایل

فضای سفید یا فضای نگاتیو یک ابزار طراحی وب سایت است که شامل خالی گذاشتن قسمت یا قسمت هایی از صفحه به طور عمدی است تا خوانندگان از تمام اطلاعات فاصله بگیرند تا بتوانند بدون حواس پرتی آن را پردازش کنند. فضای منفی یک طراحی وب زیباتر و پیچیده‌تر ایجاد می‌کند و با متعادل کردن رابط وب‌سایت، تجربه کاربر را بهبود می‌بخشد.

طراحی اپلیکیشن موبایل

 

این می تواند هر فضایی مانند یک خط یا فضای بین یا اطراف عناصر وب سایت مانند تصاویر و گرافیک ها، تایپوگرافی، آیکون ها باشد. فاصله حروف، حاشیه ها و ناودان در طراحی وب سایت نمونه هایی از فضای سفید هستند. از نظر زیبایی شناسی دلپذیر است و یک بلوک اساسی برای طراحی وب سایت خوب است، فضای سفید چسبی است که یک وب سایت خوب را در کنار هم نگه می دارد.

اگرچه زیبایی‌شناسی تنها یکی از دلایل استفاده از فضای سفید در سایت شما است، اما فضای منفی تأثیر زیادی بر نحوه دریافت و پردازش اطلاعات دارد و به اندازه محتوای وب‌سایت مهم است، زیرا به بهبود خوانایی و عملکرد وب‌سایت کمک می‌کند. .
در عصر اطلاعات، ما همیشه توسط داده‌های بصری بمباران می‌شویم که می‌تواند باعث خستگی شناختی، سردرگمی و مشکل در جذب همه آن‌ها شود، اما با گذاشتن فضاهای خالی استراتژیک در سراسر سایت می‌توانیم به کاربران کمک کنیم تا روی پیام اصلی وب‌سایت تمرکز کنند.

 

شرکت برنامه نویسی وب نگاه  در توسعه بیش از 3500 طراحی اپلیکیشن موبایل iOS و اندروید تجربه دارد. بنابراین، اگر به دنبال طراحی اپلیکیشن موبایلی هستید که به کسب درآمد کمک می کند، با ایده اپلیکیشن خود با ما تماس بگیرید. دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان ما را از دست ندهید.

09339017809

 

 

با استفاده صحیح، فضای سفید می تواند چشم کاربر را از نقطه ای به نقطه دیگر در وب سایت هدایت کند و سلسله مراتب اطلاعاتی را ایجاد کند و مسیری را برای کاربر ایجاد کند. و بهترین قسمت آن این است که علیرغم نام، لازم نیست سفید باشد، در واقع می تواند هر رنگ، بافت، طرح و زمینه ای باشد.

نکته اصلی این است که کمتر بیشتر است و طراحی وب سایت مینیمالیستی تمیز برای بهبود تجربه کاربر، افزایش درک بازدیدکنندگان و تقویت کسب و کار با نگه داشتن افراد در صفحه وب سایت شما، کلیدی است.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!