نحوه آموزش اصول برنامه نویسی (کاملا رایگان)

برنامه نویسی

همه ما در مورد برنامه نویسی کامپیوتر و طراحی اپلیکیشن که در سه دهه اخیر محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است شنیده ایم و بیشتر کسانی که در حال تحصیل هستند به دنبال راهی برای وارد شدن به این دنیای بزرگ و پیچیده هستند تا بتوانند شرکت های رویایی خودشون رو همانند گوگل و مایکروسافت، اپل و … ایجاد کنند.

در ابتدا بهتر است که برنامه نویسی رو به صورت جامع تعریف کنیم؛

درست همانطور که ما انسان ها  می توانیم به زبان های مختلفی مثل انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و … صحبت کنیم، کامپیوتر هم به همین صورت می تواند با زبان های مخصوص به خودش دستورالعمل هایی را متوجه شود.

به طور کلی برنامه سازی رایانه یا به اصطلاح رایج دیگر یعنی برنامه نویسی، در حقیقیت نوعی دستورهای طراحی شده توسط برنامه نویس (programmer )است که باعث ساخت یک برنامه قابل اجرا در کامپیوتر می شود تا برای ما یک نتیجه دلخواه و خاص رو به وجود آورد.

این وظایف می تواند شامل تجزیه و تحلیل، تولید الگوریتم های مختلف، پروفایل سازی، تعیین دقت الگوریتم ها و مصرف منابع و اجرای الگوریتم ها در یک زبان برنامه نویسی انتخاب شده (که معمولا به آن کدنویسی می گویند)، باشد.

برنامه نویسییادگیری برنامه نویسی می تواند سرگرم کننده باشد!

شما با یادگیری این مهارت می توانید بازی های خود را بسازید یا می توانید همانند موتور جستجو گوگل برای خود یک موتور جستجو طراحی کنید یا حتی یک پلت فرم همانند سایت های مختلف الکترونیکی مثل آمازون ایجاد کنید.

شرکت های برنامه نویسی

امروزه ستون اصلی شرکت های بزرگ فناوری در دنیا مانند گوگل، فیس بوک، مایکروسافت، اپل، آمازون و بسیاری دیگر، برنامه های کامپیوتری غول پیکری هستند که با همکاری و کار کردن هزاران برنامه نویس ماهر نوشته شده اند.

شما هم اگر از هوش تجاری خوبی بهره می برید، برنامه نویسی می تواند به شما در ایجاد یک شرکت بزرگ فناوری بعدی کمک کند.

آینده یادگیری برنامه نویسی با حقوق بسیار خوب!

تقریبا در سرتاسر جهان برنامه نویسان کامپیوتر حقوق خوبی دریافت می کنند، به عنوان مثال برای شرکت های خارجی پایه حقوقی که به آن ها پیشنهاد می شود ده هزار دلار می باشد که این به مراتب بیشتر هم می شود!

یادگیری برنامه نویسی نیاز به صبر دارد!

یادگیری برنامه نویسی علاوه بر تمام ویژگی هایی که دارد به صبر و حوصله زیادی هم احتیاج دارد چون شما تنها با یک بار کد نویسی یک برنامه نویس کامپیوتر نخواهید شد بلکه تکرار و تمرین در این حرفه، حرف اول را می زند و نیاز به کسب تجربه با یک آموزش  حرفه ای می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.