چگونه یک برنامه نویس خلاق شویم؟ افزایش خلاقیت در برنامه نویسی

طراحی اپلیکیشن موبایل

برخی به اشتباه فکر می کنند که برنامه نویسان فقط باید دستورالعمل ها را دنبال کنند و تمام. در واقعیت، نوشتن کدها بدون داشتن یک متفکر خلاق غیرممکن است. خلاقیت در برنامه نویسی توانایی یافتن و اجرای راه حل های نوآورانه ای است که قبلاً هرگز مستند نشده است. زمانی که یک برنامه نویس در برنامه نویسی با وظیفه ای مواجه می شود، دو راه دارد. راه شماره یک انجام تحقیق به منظور یافتن راه حل آماده برای مشکل است.

می توانید آن را در کتاب ها، اسناد رسمی و سایر منابع حرفه ای جستجو کنید. راه دوم این است که خودتان راه حلی برای مشکل پیدا کنید. راه اول تقریباً به طور کامل خلاقیت را از کار حذف می کند، به استثنای آن مرحله کوچک، زمانی که برنامه نویس راه حل استاندارد پیدا شده را با مورد خاص خود تطبیق می دهد. راه دوم واقعا خلاقانه است. متخصصان Assignment Core راه دوم را برای انجام وظایف برنامه نویسی اعمال می کنند. تعجب می کنید که چگونه می توانند در هنگام کدنویسی خلاقانه فکر کنند؟ نکات مفیدی را که به شما کمک می کند تا یک متخصص فناوری اطلاعات خلاق باشید را بررسی کنید. در این مقاله قصد داریم به طور کلی شما را با راه های افزایش خلاقیت در برنامه نویسی آشنا کنیم و تفسیر که چگونه می توانید یک برنامه نویس خلاق شوید.

شرکت برنامه نویسی وب نگاه  در توسعه و طراحی اپلیکیشن موبایل iOS و اندروید تجربه دارد. بنابراین، اگر به دنبال طراحی اپلیکیشن هستید که به کسب درآمد کمک می کند، با ایده اپلیکیشن خود با ما تماس بگیرید. دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان ما را از دست ندهید.

۰۹۳۳۹۰۱۷۸۰۹

۷ نکته برای افزایش خلاقیت در برنامه نویسی

طبیعتاً افراد فوق العاده خلاقی وجود دارند. اما همه نمی توانند ایده های خلاقانه را به راحتی طرح ریزی کنند. آیا راهی برای تبدیل شدن به یک متفکر خلاق وجود دارد؟ در اینجا مراحلی وجود دارد که به شما کمک می کند تا راه حل های خلاقانه ای برای مشکلات برنامه نویسی پیچیده پیدا کنید.

به این فکر کنید که چگونه ایده ها را به واقعیت تبدیل کنید. آیا ایده جالبی به ذهن شما خطور کرده است؟ فهرستی از سوالات در مورد نحوه استفاده از آن برای برنامه تهیه کنید. ایده های طوفان فکری در مورد اینکه چقدر مفید است و برای اجرای ایده خود به چه چیزهایی نیاز دارید.
حداقل به دنبال سه راه حل برای یک مشکل باشید. باید درک کنید که هر مشکلی را می توان به روش های مختلفی حل کرد. هر کار بیش از یک راه حل دارد. شما باید در جستجوی راه های متعدد برای حل یک مشکل تمرین کنید. یک برنامه نویس خلاق می تواند راه حل های متعددی را طرح ریزی کند و بهترین راه حل را بیابد.
سعی کنید هر تجربه کدنویسی را به خاطر بسپارید. هر بار که نیاز به حل یک مشکل جدید دارید، سعی کنید به یاد بیاورید که دفعه قبل چگونه این کار را انجام دادید. البته با مشکلات مختلفی روبرو خواهید شد. اما ممکن است شباهت هایی داشته باشند. هر تجربه ارزشمند است زیرا به دستیابی به دانش جدید کمک می کند.
به خود اجازه دهید بدون فشار به دنبال راه حل های خلاقانه باشید. گاهی اوقات، راه حل ممکن است در عرض چند دقیقه به سراغ شما بیاید، اما گاهی ممکن است چند روز طول بکشد. نویسندگان و هنرمندان آثار هنری را تحت فشار خلق نمی کنند. فقط استراحت کنید، توجه خود را به چیز دیگری منحرف کنید، و خواهید دید که یک راه حل خلاقانه به طور غیرمنتظره به دست خواهد آمد.
سعی کنید انتقادی فکر کنید. نه تنها با استفاده از تفکر خلاق، بلکه از مهارت های تفکر انتقادی نیز ایده ها را توسعه دهید. تجزیه و تحلیل هر بخش از اطلاعات بسیار مهم است. قبل از تصمیم گیری نهایی در مورد چگونگی حل مشکل، تحقیق و تجزیه و تحلیل انجام دهید.

به دنبال ایده ها با استفاده از روش های تحقیق باشید.

برنامه نویس خلاق شدنشما باید برنامه نویسانی را جستجو کنید که در حل مشکلات مشابه به موفقیت دست یافته اند. از مثال های آنها بیاموزید. اگر چیزی را پیدا نکردید که بتواند برای پرونده شما مفید باشد، به متخصصان آنلاین مراجعه کنید. امروزه دریافت مشاوره با کیفیت بالا از متفکران خلاق هر زمان که به آن نیاز داشتید به آسانی ABC است.
از ابتذال در حل مشکلات کدنویسی بپرهیزید. همه نمی دانند که برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس موفق، فکر کردن خارج از چارچوب ضروری است. بنابراین، تمام تلاش خود را برای توسعه این مهارت انجام دهید. برای انجام این کار، به شما توصیه می شود که دانش خود را در مورد اصول اولیه ارتقا دهید و سپس به سراغ راه حل های پیچیده تری بروید که ممکن است به مهارت های سطح بالا نیاز داشته باشد. “اوه خدای من، من تا به حال با این مشکل روبرو نشده ام! چه باید کرد؟» – هرگز شروع به وحشت نکنید! هر بار که فردی در هر حرفه ای با مشکل جدیدی روبرو می شود، فکر می کند که این بدترین اتفاقی است که تا به حال برای او افتاده است. با این حال، زمانی که خارج از منطقه آسایش شما باشد، اینطور به نظر می رسد. فقط یک قدم بیرون بیایید بدون اینکه بترسید شکست بخورید. افق خود را گسترش دهید و خواهید دید که راه های زیادی برای مقابله با یک مشکل وجود دارد. این در مورد تغییر طرز فکر شما است. متفاوت فکر کنید و ایده های خلاقانه زیادی پیدا خواهید کرد که برای پروژه شما مفید خواهد بود.

بیشتر بخوانید: ۱۰ نکته برای بهبود نوشتن

به یاد داشته باشید که اگر مهارت های لازم برای نوشتن برنامه ها را ندارید، همیشه می توانید از کمک حرفه ای بخواهید. بنابراین، همیشه مثبت بمانید، زیرا شما تنها کسی نیستید که راه طولانی را برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس خلاق طی کرده اید. اجازه دهید مغزتان ایده‌ها را ایجاد کند و تا زمانی که آن را با جزئیات در نظر نگیرید، نگویید «اوه، به نظر می‌رسد راه حل دیوانه‌کننده‌ای است». گاهی اوقات، احمقانه ترین راه حل ها بهترین هستند! به خاطر داشته باشید که این نکات به شما کمک می کند تا نه تنها در کدنویسی بلکه در هر زمینه ای از زندگی خود موفق شوید. بنابراین، نکات بالا را دنبال کنید و مهارت های تفکر خلاق را برای هر مشکلی که نیاز به حل آن دارید به کار ببرید.

کلیشه رایج برای برنامه نویسان این است: عصبی، محافظ جیب و بسیار بسیار خسته کننده. معمولاً یک برنامه نویس را به عنوان یک فرد خلاق پیوند نمی دهد. با این حال، این نمی تواند دورتر از واقعیت باشد. کار با کد یکی از خلاقانه ترین کارهایی است که می توان داشت. برنامه نویسان باید دو دنیای بسیار متفاوت را متعادل کنند: دنیای ساختار و دنیای تخیل. آنها مفاهیم انتزاعی را با استفاده از زبان های برنامه نویسی بسیار ساختار یافته (مانند PHP یا جاوا) ایجاد می کنند. کار آسانی نیست

من فقط این را می دانم زیرا اخیراً مهارت های خود در PHP را برای ساختن وب سایت های جالب بررسی کرده ام (من همه شما را در جریان خواهم گذاشت، نگران نباشید). من متوجه شده ام که برنامه نویسی در واقع یک تمرین عالی برای خلاقیت است. در اینجا چند دلیل وجود دارد:

برنامه نویسی کنترل نهایی را می دهد. خلق چیزی از هیچ، احتمالاً بهترین نمونه خلاقیت است. کنترل نهایی بر نرم افزار یا وب سایتی که یک برنامه نویس دارد برای بردن برنامه به هر سمتی که می خواهد بسیار عالی است.
راه های زیادی برای انجام یک کار. برنامه نویسان باید اساساً یک چارچوب برای وب سایت بسازند. آنها در حال پی ریزی چیزی هستند که تا آن لحظه فقط یک ایده است. برنامه نویس از طیف گسترده ای از ابزارها و روش ها برای یافتن استفاده می کند

برنامه نویسان باید راه حل های خلاقانه ای پیدا کنند وگرنه نمی توانند ایجاد کنند.

برنامه نویسان نمونه ای عالی از تفکر خارج از جعبه هستند زیرا، خوب… برنامه نویسان واقعاً می توانند جعبه را ایجاد کنند. در اینجا راه هایی وجود دارد که می توانیم از برنامه نویسان در مورد چگونگی تقویت خلاقیت خود بیاموزیم.

افزایش خلاقیت در برنامه نویسی

۱. یک زبان جدید یاد بگیرید

برنامه نویسان به طور مداوم در حال یادگیری زبان های جدید هستند، چه برای سرگرمی و چه برای ضرورت. خودتان را به چیزهایی که می دانید و با آن راحت هستید محدود نکنید. منشعب شوید و یک مهارت جدید بیاموزید.

۲. از پایه شروع کنید

اگر قصد دارید نرم افزار بنویسید، نمی توانید از نیمه راه پروژه را شروع کنید. شما باید از مربع یک شروع کنید. گاهی اوقات این بهترین راه برای یافتن راه حل خلاقانه برای یک مشکل این است که به ابتدا برگردید و به جلو کار کنید.

۳. همه چیز را زیر سوال ببرید

زیر سوال بردن همه چیز به این معنی است که هر فرضی را در نظر بگیرید و مطمئن شوید که درست است. تمام برنامه نویسی با ساختن اساسی ترین فرضیات شروع می شود و سپس بر اساس آن فرضیات اساسی بنا می شود. اگر مشکلی در کد موجود در پایه وجود داشته باشد، نرم افزار به هیچ وجه خوب کار نخواهد کرد.

گاهی اوقات خلاقیت با فرضیات محدود می شود. راه حل های جدید زمانی به دست می آیند که مفروضات را از بین ببریم و با دیدگاه های تازه شروع کنیم.

۴. این کار را برای سرگرمی انجام دهید

اگر برنامه نویسی را می شناسید، آنها مدام در حال ساختن چیزی هستند. حتی وقتی پروژه‌های مربوط به کار را تمام می‌کنند، ساعت‌ها وقت خود را صرف کار روی پروژه‌های سرگرم‌کننده می‌کنند. کار آنها نیز سرگرمی آنهاست.

فکر کردن مداوم بر روی ایده ها و راه حل های جدید چیزی است که نباید کار طاقت فرسا باشد. این باید کاری باشد که به طور مداوم در حال انجام آن هستید، مانند یک رفلکس. و باید شما را هیجان زده کند.

۵. هرگز آزمایش ایده ها را متوقف نکنید

برنامه نویسان به طور مداوم کد را محک می زنند تا مطمئن شوند که تا حد امکان کارآمد است. حتی کوچکترین تغییر می تواند یک برنامه یا وب سایت را به زانو درآورد، بنابراین آزمایش و بهبود مداوم برای هر نرم افزاری مهم است.

ایده ها باید به شدت مورد آزمایش قرار گیرند و بر اساس یک مبنای ثابت اصلاح شوند. ایده های شما در طول زمان تغییر خواهند کرد، فقط بستگی به میزان آن دارد. ارزیابی مداوم آنها و فکر کردن به آنها راهی عالی برای “معیار کردن” ایده شما است.

۶. اشتیاق پیدا کنید

عکس از Marco Wessel اگر تا به حال بیش از دو دقیقه با یک برنامه نویس درباره کارش صحبت کرده باشید، خیلی سریع متوجه خواهید شد که برنامه نویسان به کاری که انجام می دهند علاقه زیادی دارند. آنها برنامه نویسی می خورند، می خوابند و نفس می کشند.

آیا به ایده ها و پروژه های خود علاقه دارید؟

۷. بر ابزار خود مسلط شوید

برنامه نویسان به طور مداوم دانش و استفاده از ابزارهای خود را بهبود می بخشند. یک کدنویس عالی نرم افزارها را بررسی می کند و دائماً راه هایی برای بهبود استفاده خود از آنها پیدا می کند. به ندرت برنامه نویسی را پیدا می کنید که جعبه ابزار خود را مرتباً اصلاح نکند.

مهم نیست مجموعه مهارت شما چیست، با ابزارهایی که برای ایجاد استفاده می کنید به مهارت خود محدود هستید. هرچه در ابزارهای خود متخصص تر باشید، بیشتر می توانید خلق کنید.

۸. شروع به ایجاد تداعی انتزاعی کنید

۹. ساختار را به عنوان یک ابزار و نه یک محدودیت در نظر بگیرید

مردم خلاقیت را با گرفتن یک بوم غول پیکر و خالی و اجازه دادن به ایده های ما بدون هیچ گونه ساختار محدود کننده ای در جریان قرار می دهند. با این حال، یک مشکل بزرگ با این نوع تفکر وجود دارد: این یک افسانه بزرگ خلاقیت است.

ببینید، محدودیت ها همه جا هستند. ما نمی توانیم از آنها اجتناب کنیم، فقط می توانیم امیدوار باشیم که با آنها کار کنیم. یک برنامه نویس محدودیت های زبان برنامه نویسی یا ابزارهای خود را می پذیرد و در اطراف آنها کار می کند. این محدودیت‌ها به او کمک می‌کنند تا پایه‌ای برای کار ایجاد کنند. گاهی اوقات کشف یک راه حل جدید به ایده بزرگتری منجر می شود. نیاز مادر اختراع است.

۱۰. تا زمانی که آن را امتحان نکنید، چیزی را رد نکنید.

معلم مهدکودک شما درست می گفت: چیزی به نام سوال احمقانه وجود ندارد. اگر به شماره ۳ پایبند هستید و همه فرضیات را نادیده می گیرید، تا زمانی که آن را آزمایش نکنید، نمی توانید مطمئن باشید که کارساز نخواهد بود. چگونه می دانید که کار نمی کند مگر اینکه آن را امتحان کنید؟ ممکن است تعجب کنید. حتی اگر راه حل پیشنهادی کار نمی کند، ممکن است به شما در یافتن راه حل کمک کند.

گاهی اوقات بهتر است با یک نمونه اولیه شروع کنید و آن را امتحان کنید. اگر نمونه اولیه شما کار نمی کند، آن را حذف کنید. اگر این کار را کرد، به طور تصادفی به چیزی برخورد کرده اید که ممکن است کار کند.

۱۱. همیشه به دنبال راه حل ساده تر و ظریف تر باشید.

یک برنامه نویس خوب برنامه نویسی است که بداند یافتن ساده ترین راه حل همیشه بهتر خواهد بود. راه حل های پیچیده منجر به … عوارض می شود. یک رویکرد عملی به برنامه نویسی همیشه در دراز مدت بهترین کار را دارد.

ایده های ما گاهی خیلی پیچیده می شوند. ما گرفتار تازگی این ایده می شویم که عملی بودن آن را نادیده می گیریم. ساده ترین راه برای حل یک مشکل اغلب بهترین راه برای حل یک مشکل است.

۱۲. از ایجاد کدهای دیگران نترسید.

زیبایی اینترنت این است که راه حلی که شما به دنبال آن هستید احتمالا قبلاً توسط شخص دیگری انجام شده است. هنگام ساخت یک سایت جدید، تقریبا همیشه از کد منبع باز از قبل موجود استفاده می کنم. چرا چرخ را دوباره بسازیم؟

به حرکت درآوردن یک ایده عالی به این معنی نیست که برای خلق آن باید از ابتدا شروع کنید. از ایده های موجود استفاده کنید و آنها را به چیزی بهتر تبدیل کنید. گاهی اوقات یک ایده عالی فقط اصلاح کاری است که قبلا انجام شده است. Gmail یک مثال عالی است. آنها با افزودن ویژگی‌های مفید به ایمیل سنتی، ایمیل را دوباره اختراع کردند.

۱۳. از همکاری نترسید.

برخی از بهترین برنامه نویسی – یا هر پروژه خلاقانه برای این موضوع – نه تنها توسط یک کدنویس بلکه توسط بسیاری از افراد عالی که الهام گرفته شده برای کار در جهت یک هدف انجام می شوند. یک تیم عالی جمع کنید، از درخشان ترین ایده ها صرف نظر از اینکه از چه کسی آمده استفاده کنید، و اجازه دهید همه مشارکت کنند.

۱۴. از خیلی ابتدایی، زیبا را خلق کنید.

برنامه نویسان اغلب از کدهای بسیار ابتدایی بارها و بارها استفاده می کنند، و در حالی که آن تکه های کوچک زبان برنامه نویسی لزوماً به خودی خود زیبا نیستند، می توانند برای ایجاد محصول نهایی شگفت انگیز گرد هم آیند. مهم نیست که روی چه پروژه خلاقانه ای کار می کنید، به جزئیات توجه کنید، اما به ویژه به تأثیر آن جزئیات بر تصویر کلی توجه کنید.