کاهش رتبه الکسا

کاهش رتبه الکسا

یکی از راه‌های موفقیت در کسب و کار آنلاین، افزایش رتبه سایت می‌باشد که با رعایت اصل سایت می‌توان به آن دست پیدا کرد. الکسا یکی از محصولات آمازون و ابزار بررسی ترافیک سایت می‌باشد. در واقع کاهش رتبه الکسا نشان می‌دهد سایت رتبه بالایی داشته و به مراتب ویزیتورهای بیشتری نسبت به دیگر سایت‌ها دارد.

الکسا چیست alexa یک ابزار ارزیابی سایت است که نشان می‌دهد سایت شما نسبت به دیگر سایت‌ها چقدر محبوبیت دارد. در واقع این ابزار جوابگوی سوالاتی مانند؛ سایت شما با دیگر سایت‌ها چه تفاوتی دارد، دارای چه کلمات کلیدی ارزشمندی است و … می‌باشد.

الکسا داده های خود را چطور بدست می آورد ؟

الکسا یک پنل داده ترافیک بزرگی را دارد که متشکل از میلیون‌ها نفر در سراسر جهان است. براساس این نمونه داده‌ها، الکسا تعداد بازدید کنندگان سایت‌ها را تخمین می‌زند. در واقع این محاسبه یک محاسبه پیچیده‌ای حساب می‌شود که باید ترافیک غیر طبیعی را از ترافیک طبیعی تشخیص دهد.

رتبه الکسا چطور حساب می‌شود؟ الکسا روزانه به طور متوسط بازدیدکنندگان هر سایت را در طول ۳ ماه گذشته را تخمین می‌زند. سایت هایی که بازدید کننده بیشتری داشته باشند رتبه اول و سایت‌هایی که کمترین بازدید کننده را داشته باشند رتبه‌ای حدود 30 میلیون دارند.

فاکتورهای موثر در کاهش رتبه الکسا ایران

همانطور که گفته شد هرچه ترافیک سایت بالاتر باشد، رتبه سایت شما در الکسا کاهش پیدا می‌کند و همچنین در گوگل رتبه بالاتری کسب می‌کنید. در ادامه وب نگاه فاکتورهای بهبود رتبه الکسا را برای شما جمع آوری کرده است؛

تولید محتوای با کیفیت و یونیک

تولید محتوا واقعی و غیر کپی برای خواننده های سایت شما ارزش زیادی دارد و مخاطبان را نسبت به سایت وفادار میسازد. خوانندگان با خواندن مطالب با ارزش تمایل به اشتراک آن در شبکه های اجتماعی دارند و به این ترتیب ترافیک سایت بالاتر میرود. علاوه بر الکسا، تولید محتوای یونیک یکی از اصول سئو می باشد که موجب افزایش رتبه سایت در گوگل میشود..

ایجاد لینک به سایت های مرتبط با سایت شما

یکی از اصول دیگر سئو، دریافت لینک از سایت هایی میباشد که به سایت شما ارتباط دارد. با رعایت این اصل، گوگل به سایت شما اعتماد پیدا کرده و ممکن است به زودی در صفحات اول سایت گوگل دیده شوید که این موجب بالا رفتن ترافیک سایت و در نتیجه کاهش رتبه الکسا خواهد شد. لینک ها میتوانند انواع مختلفی داشته باشند مانند؛

پیوند های داخلی لینک های داخلی به کاربران کمک میکند تا با دیگر مطالب مرتبط آشنا شود و صفحات دیگر سایت را بازدید نمایند. پیوندهای خارجی لینک های خارجی نیز مانند لینک های داخلی اهمیت دارند . با ایجاد لینک های خارجی به سایت این امکان را ایجاد می کنید کاربران از سایت های دیگر وارد سایت شما شود و وردی بیشتری دریافت کند.

یافتن کلید واژه هایی که بازدید بیشتری دارند

برای افزایش رتبه سایت، باید به دنبال کلید واژه های پر بازدید باشید که بتوانید کاربرا را به سمت سایت خود بکشانید. با گرد آوری مطالب با کلید واژه های پر بازدید و بهینه سازی سایت میتوانید به مرور رتبه خود را در الکسا بهبود بخشید.

استراتژی های موثر و بررسی رقبا

سعی کنید همیشه رقبای خود را بسنجید و استراتژی هایی که به کار میبرند را به یاد داشته باشید. بنابراین در نظر داشتن فعالیت های رقیبان شما، درک روشنی از این که کدام معیارها مهم هستند، چه استراتژی‌ها برای شما و رقبای شما جواب ده هستند، میدهند و همچنین این امکان را می‌دهد که رونده‌ای صنعت را شناسایی و پیش‌بینی کنید.

رعایت اصول سئو

همیشه سعی کنید اصول سئو را روی سایت خود پیاده کنید و از به روز ترین مطالب سئو آگاهی داشته باشید. علاوه بر سئو، اینکه چه فاکتورهای برای کاربران اهمیت دارد را نیز در نظر داشته باشید.

مطلب مرتبط: الگوریتم های مهم سئو

توجه به طراحی سایت

طراحی وبسایت نیز در افزایش ترافیک سایت عامل مهمی به شمار می اید که در ساخت سایت باید به توجه کرد. در صورتی که در طراحی سایت تجربه ای ندارید میتوانید با مشاور وب نگاه تماس حاصل فرمائید.

 

Webnegahcompanyمشاهده نوشته ها

وب نگاه با بیش از 20 سال فعالیت در حوزه برنامه نویسی و طراحی اپلیکیشن سعی دارد با نوشتن مقالات جذاب شما را بیشتر با این حوزه آشنا کند

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *