اپلیکیشن های پیشرفته وب یا PWA چیست


10 دلیل برای اینکه به اپلیکیشن های پیشرفته وب یا PWA نیاز دارید

اگرچه یک برنامه وب پیشرفته (PWA) یک پدیده کاملاً جدید است، تعداد فزاینده‌ای از شرکت ها قبلاً از قابلیت‌های گسترده آن سرمایه گذاری کرده اند. آن‌ها قابلیت‌های وب‌سایت‌ها و نرم‌افزارهای تلفن همراه را ترکیب می‌کنند که امکان ایجاد یک تجربه کاربری همهجانبه و افزایش تعامل و نرخ تبدیل کاربر را فراهم می‌کند. در این مقاله، ما با مزایا و معایب برنامه‌های وب پیشرفته و امکاناتی که PWA برای مشاغل باز می‌کنند، آشنا می‌شویم، از جمله در مقایسه با نرم‌افزارهای وب یا موبایل.

تحقیقات نشان می دهد که PWA ها مزایای متعددی را برای شرکت ها فراهم می کنند، مانند:

افزایش 68 درصدی ترافیک موبایل
بهبود 15 برابری بار و سرعت نصب
25 برابر کاهش استفاده از حافظه دستگاه
52% افزایش میانگین تبدیل
78 درصد افزایش متوسط ​​جلسه
137 درصد افزایش تعامل
42.86٪ نرخ پرش کمتر در مقایسه با وب سایت های تلفن همراه
133.67 درصد افزایش بازدید از صفحه
ارقام بالا برای کارایی کسب و کار به چه معناست؟ آنها از یک تجربه کاربری پیشرفته که برنامه های کاربردی وب مترقی آن را فعال می کنند، مشتق شده اند. بیایید نگاهی به مزایای کلیدی PWA برای کسب‌وکار و قابلیت‌های آن بیاندازیم تا دریابیم چرا کسب‌وکارها، از استارت‌آپ‌ها گرفته تا رهبران بازار، باید آن‌ها را انتخاب کنند.

 

شرکت برنامه نویسی وب نگاه  در توسعه و طراحی اپلیکیشن iOS و اندروید تجربه دارد. بنابراین، اگر به دنبال طراحی اپلیکیشن موبایل  هستید که به کسب درآمد کمک می کند، با ایده اپلیکیشن خود با ما تماس بگیرید. دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان ما را از دست ندهید.

09339017809

1. هزینه های توسعه پایین

PWA ها به نسخه های مختلف برای دستگاه های مختلف نیاز ندارند. یک برنامه پیشرو تنها الزامات تمام نقاط پایانی را که روی آنها کار می کند برآورده می کند. بنابراین، میزان تلاشی که توسعه دهندگان انجام می دهند را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد و در نتیجه هزینه ایجاد یک PWA کاهش می یابد. هزینه آن سه یا چهار برابر کمتر از یک برنامه موبایل بومی است.

2. App-Like Look and Feel

امروزه، کاربران تلفن همراه برنامه ها را به مرورگرها ترجیح می دهند، زیرا برنامه ها نسبت به مرورگرها مطلوب تر هستند، زیرا کاربر پسندتر هستند، می توانند به صورت آفلاین کار کنند و رابط کاربری جذاب تری دارند. برنامه های کاربردی وب پیشرفته با ترکیب ظاهر و احساس برنامه های تلفن همراه و بهترین عملکرد وب سایت، یک تجربه کاربری پیشرفته را ارائه می دهند. آنها طراحی و تنظیماتی دارند که بسیار شبیه به نرم افزارهای بومی موبایل است. صرف نظر از فناوری‌ها، ابزارها و چارچوب‌هایی که PWA بر اساس آن‌ها توسعه یافته‌اند، تجربه کاربری مشابهی را ارائه می‌دهند که اپلیکیشن‌های موبایل بومی انجام می‌دهند و برتر از وب‌سایت‌ها در نظر گرفته می‌شود.

در عین حال سرعت، پاسخ گویی و قابلیت های جامع وب سایت هایی با دسترسی به پایگاه داده و داده های خودکار را دارند. در نتیجه موتورهای جستجو آنها را ایندکس می کنند و به همین دلیل است که سیستم هایی مانند گوگل یا بینگ می توانند صفحات PWA را پیدا کنند. در مقایسه با نرم افزار تلفن همراه که داده های داخلی خود را فقط برای استفاده خود نگه می دارد، صفحات این برنامه ها را می توان در اینترنت یافت که ممکن است تأثیر مطلوبی بر تعداد بازدید از صفحه داشته باشد.

 

طراحی اپلیکیشن موبایل

3. نصب سریع

برخلاف برنامه های معمولی تلفن همراه، PWA ها نیازی به فرآیند نصب طولانی و پیچیده ندارند، که به طور قابل توجهی تجربه کاربر را بهبود می بخشد. کاربران فقط یک برنامه را سریع و مستقیم در دستگاه خود دانلود می کنند و نیازی به رفتن به اپ استور یا گوگل پلی ندارند. این روند را ساده می کند و به طور قابل توجهی رها شدن کاربر را کاهش می دهد. پس از اینکه کاربران یک برنامه را دانلود کردند، می توانند از طریق نماد دسکتاپ به آن دسترسی داشته باشند.

برخی از مرورگرها حتی تیزرهایی شبیه به فراخوان ارائه می دهند که کاربران را به دانلود این برنامه ها در هنگام بازدید از وب سایت های مربوطه ترغیب می کند. این قابلیت در مرورگرها تعبیه شده است و به برنامه ها اجازه می دهد اعتبار و قابلیت اطمینان خود را افزایش دهند. از آنجایی که این نرم افزار نیازی به نصب بر روی دستگاه ها ندارد، کاربران می توانند به راحتی از طریق URL به PWA دسترسی داشته باشند که به میزان قابل توجهی به اشتراک گذاری بالا کمک می کند.

4. عملکرد بهتر

PWA ها متن، تصاویر و سایر محتواها را به شیوه ای خاص و کارآمد ذخیره و ارائه می کنند که به آنها امکان می دهد مانند وب سایت ها کار کنند و سرعت اجرا را به میزان قابل توجهی بهبود می بخشد. در کنار عملکرد سریع، عملکرد بی عیب و نقص یکی دیگر از ویژگی هایی است که بر تجربه کاربر و نرخ تبدیل تأثیر می گذارد.

خرده‌فروشان و ارائه‌دهندگان محتوا باید از این نوع نرم‌افزار استفاده کنند، زیرا با بهبود حفظ و وفاداری مشتری، تجربه کاربری مثبت‌تری را نسبت به برنامه‌های تلفن همراه ممکن می‌سازد.

5. پلتفرم و دستگاه آگنوستیک

برخلاف برنامه‌های معمولی که برای سیستم‌عامل‌ها و قابلیت‌های فنی دستگاه‌های مختلف بسیار سخت‌گیر هستند، PWA در همه جا کار می‌کنند. یک برنامه واحد می تواند نیازهای مصرف کنندگان مختلف را برآورده کند و تجربه کاربری یکسانی را در نقاط پایانی مختلف ارائه دهد. در عین حال، این نوع برنامه، پشتیبانی متقابل را برای کاربرانی که بین دستگاه‌های خود سوئیچ می‌کنند، با ارائه تجربه‌ای مداوم به آنها امکان می‌دهد. کاربران می‌توانند به برنامه‌ای دسترسی داشته باشند که تنظیمات و داده‌های مشابه با دستگاه دیگری دارد.

این واقعیت همچنین به طور قابل توجهی به اتوماسیون کسب و کار کمک می کند، زیرا شرکت هایی که به PWA ها متکی هستند می دانند که نرم افزاری که کارمندان آنها استفاده می کنند بدون توجه به پلتفرم یا نسخه برنامه یکپارچه عمل می کند. همچنین، PWA ها به عوامل شکلی مختلف بسیار پاسخگو هستند، زیرا به درستی با اندازه های مختلف صفحه نمایش سازگار می شوند.

6. بدون مسائل به روز رسانی

PWA ها عملکرد خاصی دارند که به آنها اجازه می دهد بدون اطلاع کاربران و آزار دادن آنها با درخواست مجوز، به طور خودکار به روز شوند. این برنامه ها هر بار که کاربران از آنها بازدید می کنند، خود را به روز می کنند، بنابراین نیازی به دانلود تغییرات دسته ای و نصب آن ها از بین می رود. آنها فقط ظاهری تازه و بدون مشارکت انسانی ارائه می دهند.

با این حال، برخی از تولیدکنندگان برنامه‌های پیشرونده، اعلان‌های فشاری را برای کاربران ارسال می‌کنند تا آنها را از رسیدن به‌روزرسانی جدید مطلع کنند. در عین حال، تولیدکنندگان کنترل کاملی بر اطلاعات و محتوایی دارند که کاربران به آنها دسترسی دارند.

7. عملیات آفلاین بدون درز

قابلیت عملکرد آفلاین یا در شبکه های در معرض خطر، PWA ها را بسیار راحت تر از وب سایت هایی می کند که به اتصال اینترنتی مناسب نیاز دارند. سرویس‌های داخلی ویژگی‌ها و اطلاعات برنامه‌های وب پیشرفته را به صورت خودکار ذخیره می‌کنند، که نیاز به دانلود آن را از بین می‌برد و به کاربران اجازه می‌دهد بدون اتصال به اینترنت به آن دسترسی داشته باشند.

این مبتنی بر ذخیره اطلاعاتی است که کاربران قبلاً به آنها دسترسی داشته اند، به عنوان مثال، صفحات. اگر بخواهند مواردی را که به صورت آنلاین بازدید نکرده اند باز کنند، یک برنامه می تواند یک صفحه آفلاین سفارشی را نشان دهد. این قابلیت برای خرده فروشان بسیار مهم است، زیرا به آنها اجازه می دهد تا از رها کردن کاتالوگ های کاربران جلوگیری کنند و حفظ مشتری را افزایش دهند.

8. بدون وابستگی به خدمات توزیع برنامه

معمولاً سرویس‌های توزیع اپلیکیشن، مانند اپ استور، گوگل پلی یا مایکروسافت استور، نیازمندی‌های بالایی را برای نرم‌افزارهایی که در پایگاه داده‌هایشان گنجانده شده است، تعیین می‌کنند. برآوردن الزامات آنها ممکن است به یک فرآیند زمان‌بر و زمان‌بر تبدیل شود. همچنین، در برخی موارد، اگر شرکتی برخی از الزامات را برآورده نکند، سرویس ها بدون اطلاع قبلی، برنامه ها را از پایگاه داده حذف می کنند. بنابراین، PWA ها به تولیدکنندگان این امکان را می دهند که از رویه های آشتی پیچیده اجتناب کنند زیرا نیازی به ذخیره در سرویس های مشابه ندارند.

9. قابلیت Push Notification

مانند برنامه های کاربردی تلفن همراه بومی، PWA ها به عملکردهای خاص دستگاه مانند اعلان های فشاری دسترسی دارند. این قابلیت می تواند به روش های مختلف انجام شود و به شرکت ها این امکان را می دهد که بهترین استفاده را از تبلیغات محتوا داشته باشند.

چرا اعلان‌های فشار مخصوصاً در مورد PWA کارآمد هستند؟ بر اساس برخی داده های آماری، تقریباً 60 درصد از کاربران به برنامه های پیشرو خود اجازه می دهند تا برای آنها اعلان ارسال کنند، که به طور قابل توجهی فرصت های تبلیغ محصولات یا خدمات را افزایش می دهد. علاوه بر این، این اعلان ها بر روی صفحه نمایش دستگاه های تلفن همراه نمایش داده می شوند، به همین دلیل است که احتمال زیادی وجود دارد که توجه کاربران را به خود جلب کنند، به خصوص در مقایسه با خبرنامه های ایمیل، ورودی های وبلاگ یا پست های موجود در شبکه های اجتماعی.

به این ترتیب، یک شرکت می تواند بهتر به مخاطبان هدف خود دسترسی داشته باشد و به احتمال زیاد، مخاطبان پاسخ خواهند داد. یکی دیگر از نتایج ارزشمند این است که این اعلان‌های پرشور، همراه با نمادهای برنامه در دسک‌تاپ دستگاه، به طور قابل‌توجهی بر شناخت برند می‌افزایند، زیرا به کسب‌وکار اجازه می‌دهند توجه را به سمت خود جلب کنند. با این حال، کاربرانی که برنامه‌های متعددی را روی دستگاه‌های تلفن همراه خود نصب کرده‌اند و به تعداد زیادی از آن‌ها امکان ارسال اعلان‌ها را می‌دهد، تجربه‌های دیجیتالی خود را به هم می‌ریزند.

 

بیشتر بخوانید:  16 روند برتر فناوری موبایل در سال 2022

 

10. امنیت پیشرفته

PWA ها برای تامین امنیت داده ها و به حداقل رساندن خطر مسائل امنیتی به HTTPS متکی هستند، زیرا این پروتکل اجازه می دهد تا از جاسوسی و دستکاری محتوا جلوگیری شود. همچنین، برنامه ها از فناوری بلوتوث وب استفاده می کنند که شامل قابلیت های امنیتی خاصی است.

با برنامه های وب پیشرفته پیشرو باشید
با ترکیبی پیچیده از کارآمدترین قابلیت‌های نرم‌افزار تلفن همراه و برنامه‌های کاربردی وب بومی، PWAها به طور قابل توجهی تجربه کاربر را بهبود می‌بخشند و نرخ حفظ را افزایش می‌دهند. با این حال، تنها وفاداری و رضایت مشتری نیست که به کسب و کارها ارزش می‌افزاید. امنیت پیشرفته، هزینه‌های توسعه پایین و پلتفرم ناشناس ویژگی‌هایی هستند که این برنامه‌ها را به گزینه‌ای برای چندین بازیگر بازار مانند توییتر، AliExpress و Forbes تبدیل می‌کنند.

برنامه های وب پیشرفته راه آینده هستند، به همین دلیل است که باید همین الان به آنها تغییر دهید تا از قابلیت های آنها برای کسب و کار خود بیشترین بهره را ببرید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنها یا ایجاد یک راه حل برای آینده خود، لطفا با کارشناسان ما تماس بگیرید!

Webnegahcompanyمشاهده نوشته ها

وب نگاه با بیش از 20 سال فعالیت در حوزه برنامه نویسی و طراحی اپلیکیشن سعی دارد با نوشتن مقالات جذاب شما را بیشتر با این حوزه آشنا کند

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!