۱۰ نکته برای بهبود نوشتن, چگونه بهتر بنویسیم؟

10 نکته برای بهبود نوشتن

راه های تقویت مهارت نوشتن

نوشتن یک هنر است، بنابراین هیچ فرمول مشخصی برای پیروی وجود ندارد. من نمی‌خواهم قوانینی وضع کنم، فقط می‌خواهم دانش خود را در مورد نوشتن به اشتراک بگذارم.

من عاشق نوشتن هستم. نوشتن مهارتی است که باید توسعه یابد، فرآیند یادگیری مداوم. به همین دلیل است که من همیشه خودم را در موقعیت شاگرد قرار می‌دهم. به این ترتیب من همیشه می‌توانم نوشتن خود را یاد بگیرم و بهبود بخشم.

نوشتن یک هنر است، بنابراین هیچ فرمولی وجود ندارد که باید از آن پیروی کرد. من نمی‌خواهم هیچ قانونی وضع کنم، فقط توصیه‌ای برای بهبود نوشتن شما دارم.

من معتقد نیستم که دانش سرمایه یک فرد است، بلکه چیزی است که باید به اشتراک گذاشته شود. آنچه مفید است را بردارید، چیزهای بی فایده را دور بریزید و من خوشحال خواهم شد که به شما کمک کنم.

شرکت نرم افزاری وب نگاه در توسعه و طراحی اپلیکیشن iOS و اندروید تجربه درخشانی دارد. بنابراین، اگر به دنبال طراحی اپلیکیشن موبایل هستید که به کسب درآمد کمک می‌کند، با ایده اپلیکیشن خود با ما تماس بگیرید. دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان ما را از دست ندهید.

۰۹۳۳۹۰۱۷۸۰۹

۱. از یک داستان به عنوان پیش نویس استفاده کنید

یک داستان را به عنوان پیش نویس با دو چیز ایجاد کنید: فهرستی از متن‌هایی که خواهید نوشت و ایده‌های تصادفی درباره هر چیزی. این فقط یک پیش نویس است که هرگز منتشر نمی‌شود، اما به شما کمک می‌کند تا ایده‌هایی را که به ذهنتان خطور می‌کند فراموش نکنید. همیشه ایده‌های خود را یادداشت کنید، تا آنها را فراموش نکنید.

۲. برای مدت طولانی برای نوشتن یک متن برنامه ریزی نکنید

اگر از من بپرسید که در چه مقطعی باید یک متن جدید را شروع کرد، می‌گویم: یک ایده فکر کنید، اما زود شروع کنید. نوشتن مقاله من در مورد آلیستر کراولی چند ماه طول کشید زیرا مدام فکر می‌کردم: «هر وقت احساس آمادگی کنم، شروع به نوشتن آن خواهم کرد. بعد از ماه‌ها، حتی شروع نشده بود، زیرا هرگز احساس آمادگی نمی‌کردم.

سفارش طراحی اپلیکیشن و برنامه نویسی اختصاصی

تماس

سپس متوجه شدم که هرگز برای کاری که انجام می‌دهم کاملاً آماده نیستم، بنابراین تصمیم گرفتم به هر حال مقاله را شروع کنم. در کمال تعجب، در همان روز، نیمی از مقاله را نوشتم.

۳. شما باید بدانید که قرار است در مورد چه چیزی بنویسید، اما لازم نیست بدانید که چگونه پایان خواهد یافت

وقتی شروع به نوشتن یک متن می کنم، موضوع را در ذهن دارم، اما نمی دانم بعد از اتمام آن چگونه خواهد بود. در طول مسیر ایده های زیادی به من می رسد. به همین دلیل است که عنوان و عنوان فرعی را در آخر می نویسم، زیرا آن ها کل متن را خلاصه می کنند.

۴. نوشتن همیشه خوشایند نیست

من همیشه از نوشتن لذت نمی برم این اغلب یک کار دشوار است، و من نمی توانم توضیح دهم که چرا. همین طور است که هست. این مبارزه با کلمات است. برخی روزها پربار هستند، برخی دیگر نه چندان زیاد. با این حال، دیدن کار من که انجام شده و به خوبی انجام شده است، باعث افتخار است.

۵. نظم و انضباط نویسنده مهمتر از الهام است

با دانستن اینکه نوشتن همیشه لذت‌بخش نیست و روزهای بی‌ثمر زیادی وجود دارد، آموختم که نظم و انضباط یک نویسنده مهم‌تر از الهام گرفتن اوست. وقتی پایان نامه کارشناسی ارشدم را می نوشتم، همیشه در حال و هوا یا الهام نبودم. اما من خودم را مجبور کردم که کار را روزانه و همیشه در همان زمان انجام دهم. زمانی که کمتر انتظارش را داشتم، کار تمام شد.

در واقع، من معتقدم که الهام این روزها رمانتیک شده است. الهام، خلاقیت است و یک نویسنده تنها با تمرین روزانه خواندن و نوشتن می تواند خلاقیت را توسعه دهد.

۶. انگیزه اصلی خود را برای نوشتن پیدا کنید

پیدا کردن انگیزه اصلی شما اساسی است. وقتی در فوریه ۲۰۱۹ حساب Medium خود را ایجاد کردم، فکر کردم، “می خواهم متن هایی بنویسم که در آینده بخوانم و به آنها افتخار کنم”. این انگیزه اصلی من است.

و دو احساس خوب زمانی اتفاق می‌افتد که با اراده و نظم کار می‌کنم: وقتی پوشه کارم را روی لپ‌تاپم باز می‌کنم و لیست تمام متن‌هایی را که نوشته‌ام می‌بینم، احساس می‌کنم «لعنتی! من واقعا این کار را کردم!». دومین لحظه جادویی زمانی است که نظرات شما را می خوانم.

بیشتر بخوانید:  چگونه اپلیکیشنی مانند اینستاگرام بسازیم

۷. متن هایی را بنویسید که مورد علاقه شما هستند، اما آنها را با آنچه پلتفرم می خواهد تطبیق دهید

استیون کینگ می‌گفت: «با در بسته بنویس، با در باز بازنویس». او متوجه شد که نویسنده با نوشتن چیزی برای خود شروع می کند، اما پس از اتمام اولین پیش نویس، متن باید توسط دیگران خوانده و اصلاح شود.

در مورد متن‌هایم برای مدیوم، سعی می‌کنم متن‌هایی بنویسم که اگر آن‌ها را در اینترنت پیدا کنم، بخوانم، اما همیشه به خواننده فکر می‌کنم، زیرا او هدف نهایی کار است. بدون خوانندگانی که از متون من قدردانی و ارزیابی کنند، کار نوشتن بی معنا خواهد بود. به همین دلیل است که متون را با حذف کلمات غیر ضروری اصلاح می کنم، دستورالعمل های انتشار را می خوانم و سعی می کنم متن را به ساده ترین زبان ممکن نگه دارم.

نوشتن خلاقانه۸. نوشتن تحقیق است

وقتی در اینترنت درباره آلیستر کراولی تحقیق کردم، به مقالات متعددی برخوردم که فقط دو اطلاعات را گزارش می‌کردند: اینکه او شیطان‌پرست بود، و اینکه او روی جلد آلبوم گروه بیتلز ظاهر شد. گروه Pepper’s Lonely Hearts Club. بنابراین فکر کردم: چرا او در این آلبوم ظاهر شد؟ اهمیت فرهنگی او چه بود؟

این سؤالاتی است که وجود متون من را توجیه می کند: کمی پیشرفت دانش.

متن های من به دلیل اینکه ثمره کار پژوهشی است، زمان زیادی می برد تا تمام شود. و این تحقیق است که صحت متون من را حفظ می کند و محتوای با کیفیت را برای خواننده به ارمغان می آورد.

در هنگام نوشتن، حتی در متون عقیده‌ای، به تحقیق بپردازید، و اعتماد خواننده خود را ایجاد خواهید کرد.

۹. از تمجید استقبال کنید، اما به انتقاد بیشتر توجه کنید

یکی از بهترین احساسات نوشتن ، خواندن نظرات خوانندگان است. عاشقشم. اما سعی می‌کنم زیاد به تعریف‌هایی که می‌کنم اعتقاد نداشته باشم، زیرا ممکن است مانع از روند یادگیری من در نوشتن شود.

من عاشق دریافت تعارف هستم، آنها برای عزت نفس من عالی هستند. اما من نسبت به هیچ کس برتری احساس نمی‌کنم، و از آنجایی که همیشه مایل به یادگیری هستم، به‌ویژه از طریق انتقاد سازنده، احساس می‌کنم می‌توانم بهتر بنویسم، و نوشتن یک فرآیند یادگیری مداوم است.

۱۰. کنترلی بر نتایج کار خود ندارید، اما می توانید کیفیت آن را کنترل کنید

مهم نیست که متن شما چقدر خوب نوشته شده است، هیچ تضمینی برای موفقیت آمیز بودن آن وجود ندارد. وقتی مقاله‌ام را در مورد آلیستر کراولی نوشتم، فکر کردم مقاله عالی نوشته‌ام. با این حال، بازدید بسیار کمی داشت. با این حال، من به این متن افتخار کردم، زیرا مستلزم تحقیق و مطالعه بسیار بود. و دانشم را کمی در اینترنت ارتقا دادم. این من را از درس گرفتن از اشتباهاتم باز نمی‌دارد و هنوز هم بسیاری از آنها را مرتکب می‌شوم. کاری که من سعی می‌کنم انجام دهم این است که اشتباهات گذشته را تکرار نکنم.

نمی‌توانم کنترل کنم که مردم کار من را دوست داشته باشند یا نه. اما من می‌توانم بهترین کار ممکن را انجام دهم. و چه کسی می‌داند، شاید متن شما پس از مدتی مورد بازدید قرار گیرد؟ شاید مردم بعد از چند سال کار شما را بشناسند؟ تنها چیزی که می‌توانید کنترل کنید اینجا و اکنون است.

خب من در ابتدای متن گفتم که نمی‌خواهم قوانینی وضع کنم. اما نظرم عوض شد. هر متنی را طوری بنویسید که انگار آخرین متن شماست. و با شور و شوق.