7 تکنیک موثر برای پیدا کردن کلمه کلیدی مناسب

کلمه کلیدی مناسب

پیدا کردن کلمه کلیدی

بهینه سازی وب سایت یکی از مهم ترین فاکتورهای بازاریابی دیجیتال محسوب میشود. قدرتمندترین راه برای جذب بازدیدکنندگان به سمت سایت استفاده از قوانین سئو  به خصوص یافتن کلمه کلیدی مناسب میباشد.

روش‌های SEO به دلیل تحولات موتور جستجو و دیدگاه‌های تغییر کاربران در حال تحول هستند. ماندن در بالاترین تکنیک‌های بهینه‌سازی ممکن نیست، با بسیاری از کسب و کارها که به دام می‌افتد که به طور اشتباه SEO را انجام می‌دهد. به جای دیدن ترافیک گسترده و افزایش نرخ تبدیل، نتایج می‌تواند کاملا برعکس باشد.
قوانین سئو در حال تغییر هستند و به شما این اطمینان داده نمیشود که در صورت رعایت قوانین در نتایج اول گوگل قرار بگیرید. برای رتبه گرفتن در گوگل باید قوانینی را که در طی تجربه شخصی به آن دست یافته اید پیاده ساز کنید که پیدا کردن آها نیز کار آسانی نیست.

وب نگاه در مورد اشتباهاتی که بیشتر افراد در یافتن کلمه کلیدی مرتکب می شوند چند نکته را متذکر شده است که خیلی از متخصصان سئو با تجربه شخصی خود به آن دست یافته اند؛ پس در ادامه همراه ما باشید؛

۱. انتخاب نادرست کلمات کلیدی

کلمه کلیدی شامل کلمه یا کلماتی است که شما در محور آن مقاله ایجاد میکنید. حال برای جذب مخاطبان بیشتر باید از چه کلمات کلیدی استفاده کنیم؟ و آیا کلمه ای که شما انتخاب میکنید کلمات مناسبی هستند ؟
یکی از معمول ترین اشتباهات این است که نمی دانیم کاربران و موتورهای جستجو دنبال چه کلماتی هستند. بهترایت قبل از انتخاب درست کلمه کلیدی در مورد آنها در ابزارهایی همچون MOZ ،SEMrush و… تحقیق و بررسی کنید.

۲. استفاده از کلیدواژه بیش از حد

استفاده از کلمه کلیدی در محتوا به مقدار زیاد یکی دیگر از اشتباهات رایج است . شاید این استراتژی قبلا به نظر جالب و موجب جذب کاربران قرار می گرفت اما در حال حاضر گوگل مقالاتی که به تعداد زیاد از کلمات کلیدی استفاده شود نه تنها رتبه ای نمیدهد بلکه ممکن است آنها را جریمه کند.

3-محتوای بی ربط به کلمه کلیدی

در صورتی که کاربری وارد سایت شما شود و در مورد محتوای مدنظر مطلبی پیدا نکند سریعا از سایت خارج می شود که این موجب پایین آمدن رتبه سایت در گوگل خواهد شد. بنابراین از اشتباهات دیگر در مورد کلید واژه، ایجاد محتوایی است که به کلید واژه ربطی ندارد و یا دارای محتوایی است که مطالب زیادی در مورد آن در بر ندارد.

تکنیک های موثر در تولید محتوا را میتویند در این مطلب بخوانید.

سعی کنید در مقاله مورد نظر تمامی مطالب مربوط به کلمه کلیدی مناسب را قرار دهید حتی از سوالات رایج در آن مورد مطلب تهیه کنید.

4-استفاده زیاد از کلمه کلیدی به جای مفهوم آن

با توجه به آشنا شدن گوگل به زبان ها مختلف دیگر نیازی نیست حتما از کلمات کلیدی و هم خانواده آنها استفاده کنید ؛ همین که مفهوم آن به کاربر رسانده شود کافی است.

5-اضافه نکردن پارامترهای لوکال سئو

برخی کاربران به دنبال کلمه کلیدی + لوکیشن مورد نظر خود میباشند که برخی از نتایج نشان داده اند می تواند کاربران زیادی را به خود جلب کنند بنابراین از استفاده لوکیشن در کلمات کلیدی غافل نشوید.

6-توجه نکردن به کلمات کلیدی بلندتر

برخی از کاربران کلمات کلیدی بلندتر را مورد جستجو قرار میدهند زیرا آنها به دنبال جواب های دقیق تری هستند و نه جواب کلی. متاسفانه برخی از سایت ها از کلمات کلیدی کلی استفاده میکنند که کاربر به نتیجه دلخواه نمی رسد و و به سایت دیگری ورود میکند . بنابراین سعی کنید کلمات کلیدی دقیق تری را مد نظر داشته باشید.

7-در نظر داشتن رقیبان خود

برای اینکه بتوانید بهترین کلمات کلیدی در حوزه خود را پیدا کنید پیشنهاد میکنیم لیستی از رقیبان خود را در بیاورید، سپس تحقیق کنید و ببینید از چه کلماتی کلیدی استفاده کرده اند .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.