رقص گوگل چیست و چه تاثیری روی سئو دارد؟


رقص گوگل یکی از الگوریتم های گوگل و اصطلاحی است که در بین سئو کاران شناخته شده و کاربرد دارد. این واژه ممکن است برای برخی ناشناس باشد؛ پس در ادامه با شرکت نرم افزاری وب نگاه همراه باشید تا با مشخصات گوگل دنس و اینکه چه سایت‌هایی تحت تاثیر آن قرار می‌گیرند آشنا شوید.

الگوریتم Google Dance

گوگل دارای الگوریتمی است به نام رقص گوگل است که در مورد جایگاه سایت‌ها تصمیم می‌گیرد. به عنوان مثال ممکن است سایتی که در صفحه سوم قرار دارد را برای چند روز در صفحه اول خود قرار دهد و یا برعکس تا بتواند رفتار کاربران نسبت به آن را بسنجد.

نحوه عملکرد رقص گوگل

اگر شما در کلمه کلیدی مورد نظر، مقاله جذاب با عنوان جذابی را تهیه کرده باشید، گوگل به طور موقت آن را به صفحه اول خود آورده و در صورتی که کاربران بیشتری را به خود جذب کند و همچنین کاربران مقدار زمان بیشتری را در آن صفحه بگذرانند، روی لینک‌ها داخلی آن کلیک کنند، اسکرول داشته باشند و … این کلمه کلیدی کسب رتبه بالا در گوگل خواهد داشت.

اما در صورتی که غیر از این باشد، سایت به جایگاه اولیه خود و حتی ممکن است جایگاهی پایین تر از آن کسب کند.

گوگل دنس در گذشته

ابتدا هر کلمه کلیدی را که توسط کاربر سرچ میشد را با عنوان تعداد کلمه کلیدی تطابق میداد و بک لینک‌ها هم در آن تاثیر گذار بودند. اما بعد از مدتی با آمدن الگوریتم رقص گوگل، گوگل عملکرد خود را تغییر داد و رتبه سایت‌هایی که مانند قبل کار می‌کردند را کاهش می‌داد و حتی جریمه می‌کرد.

مدت زمانی رقص گوگل

زمانی که گوگل برای گوگل دنس اختصاص داده به طور قطع مشخص نشده است ولی معمولا بین چند روز و چند ماه طول می‌کشد. در صورتی که می‌خواهید رتبه سایت خود را تغییر دهید سعی کنید آن را به روز رسانی کنید و ادامه کار بعد از آن به عهده خزنده‌های گوگل می‌باشد. (محتوای جدید و یونیک، به روز رسانی ها و بک لینک سازی می تواند به سایت رتبه خوبی دهد.)

دلیل تغییر مکرر رتبه سایت ها چیست ؟

به دلیل اینکه گوگل برای قرار گیری سایت‌ها در رتبه‌های اول آزمون‌های مختلفی را در نظر گرفته است، ممکن است دلیل جا به جا شدن رتبه سایت این آزمون‌ها باشند. دلیل دیگر می‌تواند محبوب نبودن کلمه کلیدی باشد. ( هنوز گوگل قانع نشده که سایت مورد نظر میتواند بهترین سایت برای کاربر باشد.)

فاکتورهای موثر در قرارگیری در صفحه اول گوگل

در ادامه چند نکته موثر در سئو سایت را که با انجام آنها می‌توانید در صفحه اول گوگل جایگاهی به دست آورید بیان کرده ایم؛
  • ثبت دامنه کوتاه و مرتبط با سایت
  • سرعت بالای سایت
  • آپدیت کردن نقشه سایت
  • متا تگ عنوان جذاب
  • متا تگ توضیحات
  • تعداد مناسب استفاده از کلمه کلیدی
  • سئو داخلی
  • تولید محتوا با کیفیت
  • لینک سازی خارجی

گوگل دنس روی چه سایت ها تاثیر گذار است؟

به طور کلی Google Dance روی سایت‌هایی که جدیدا راه اندازی شده‌اند و می‌خواهند روی کلمات مورد نظر کار کنند، همچنین اگر از سئو کلاه سیاه استفاده کنند، تاثیر خود را می‌گذارد.

Webnegahcompanyمشاهده نوشته ها

وب نگاه با بیش از 20 سال فعالیت در حوزه برنامه نویسی و طراحی اپلیکیشن سعی دارد با نوشتن مقالات جذاب شما را بیشتر با این حوزه آشنا کند

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *