9 راه فوق العاده برای بهینه سازی ویدیو در یوتیوب

بهینه سازی ویدیو در یوتیوب

همانطور که می‌دانید رابطه ما با شبکه‌های اجتماعی هر روز بیشتر و بیشتر می‌شود. در این بین شبکه‌هایی همچون یوتیوب، اینستاگرام و مانند آن تا الان بیشترین مخاطبان را به خود جذب کرده‌اند و این بستر می‌تواند برای افرادی که هدفشان جذب مخاطب و رتبه گرفتن در گوگل باشد بسیار مناسب باشد. برای بهینه سازی ویدیوها در یوتیوب باید یک سری نکات را به یاد داشته باشید که بتوانید در سریع‌ترین زمان بیشترین مخاطب را به خود جلب کرده و در کنار آن برند خود را تبلیغ نمائید.

بهینه سازی ویدیو در یوتیوب

استفاده از کلید واژه مورد نظر در عنوان

همانطور که در گوگل کاربر موضوعی را سرچ می‌کند به دنبال عنوان جذابی است که وارد آن شود، یوتیوب نیز فرقی با گوگل ندارد. یعنی سئو گوگل تقریبا در یوتیوب نیز صدق می‌کند. همیشه عنوان‌ها هستند که مخاطب را به خود جذب می‌کند. بنابراین حتما از عنوان‌هایی که می‌دانید باعث جذاب شدن تیتر می‌شود و همچنین دارای کلید واژه اصلی می‌باشد، استفاده کنید.
از ایجاد عنوان‌های طولانی نترسید. استفاده از عناوین بلندتر به مخاطب کمک می‌کند دقیقا به آن چیزی که می‌خواهد برسد.

توصیف ویدیو

فراموش نکنید که ویدیو شما باید یک توضیح مختصر و جامعی داشته باشد؛ در کنار آن با یاد داشته باشید که مخاطب برای خواندن مقاله به ویدیو شما مراجعه نکرده است بلکه محتوای ویدیو مهم‌تر است. برای ویدیوهای خود حدی را تعیین کنید به طور مثال 100 کلمه.

ایجاد برچسب برای ویدیو ها

ایجاد برچسب‌های مربوط به ویدیو به بیننده ها این اجازه را میدهد که متوجه شوند ویدیو در مورد چیست. هرگز از برچسب های بی ربط برای جذب مخاطبان استفاده نکنید که ممکن است از طرف گوگل جریمه شوید.

مرتب سازی ویدیوها

در زمان آپلود ویدیو میتونید آن را در دسته خاصی قرار دهید؛ گروه بندی ویدیو ها یکی از عوامل بسیار جذاب برای مخاطب می باشد. حتی دسته بندی کردن آنها می تواند مخاطب را به گروه های دیگر ویدیو های شما بکشاند.

محتوا شاه است، اما ثبات و ادامه داشتن ملکه است

یکی از موضوعاتی که در رقابت باید آن را حتما در نظر داشته باشید محتواست. برای رقابت در هر زمینه ای باید بتوانید محتوای جذاب را در ویدیو به نمایش بگذارید. در صورت رعایت این نکته در مورد تولید محتوا مطمئن باشید مخاطبان به شما وفادار شده و همیشه پست های شما را دنبال میکنند.

برای به اشتراک گذاشتن ویدیو ها حتما یک برنامه منظم داشته باشید که موجب سردرگمی مخاطب نشوید. به طور مثال هفته ای دوبار در ساعات 10 ویدیو به اشتراک بگذارید.

استفاده از لوگوی تجاری تان در ویدیوها

حتما بعد از ساخت ویدیو، لوگوی مورد نظر خود را روی آن تنظیم کنید چون امکان کپی کردن در یوتیوب وجود دارد.

ویدیوهای کوتاه جذاب نیستند

یادتان باشد یکی از فاکتورهای گرفتن امتیاز از یوتیوب این است که بتوانید مخاطبان را به سمت ویدئو های طولانی بکشانید که مخاطب زمان بیشتری را روی ویدیو شما بگذراند.

استفاده از تصویر شاخص

یکی از فاکتورهای بسیار جذاب‌تر از عنوان، تصویر است. اگر دقت کنید میبینید ویدیوهایی که تصاویر شخصی برای آنها تنظیم نشده است نسبت به آن‌هایی که دارند بیننده‌های بسیار کمتری دارند.
قبل از تنظیم تصویر برای ویدیوهایتان حتما کمی فکر کنید؛ بیننده‌ها در ویدیو به دنبال چه چیزی هستند؟

  • از چه رنگ بدی برای آن استفاده شود؟
  • عنوان‌ها طولانی باشند یا کوتاه ؟
  • از چه فونتی استفاده شود؟
  • استفاده از لوگو در تصویر شاخص؟

اضافه کردن آپشن ترجمه

ویدیو یکی از بهترین بسترها برای به اشتراک گذاشتن ویدیوهاست. شما حتی می‌توانید هر ویدیویی را ببینید زیرا هر ویدیویی امکان ترجمه شدن در همان لحظه را دارد. بنابراین در ویدیوهای خود حتما از ترجمه استفاده کنید زیرا ممکن است برخی از بینندگان شما زبان متفاوتی داشته باشند.

بهینه سازی شبکه‌های اجتماعی از جمله یوتیوب و .. را می‌توانید به شرکت وب نگاه بسپارید.

Webnegahcompanyمشاهده نوشته ها

وب نگاه با بیش از 20 سال فعالیت در حوزه برنامه نویسی و طراحی اپلیکیشن سعی دارد با نوشتن مقالات جذاب شما را بیشتر با این حوزه آشنا کند

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *