آموزش طراحی اپلیکیشن موبایل اندروید و IOS

آموزش طراحی اپلیکیشن موبایل

آموزش طراحی اپلیکیشن موبایل : تا به حال در مورد اپلیکیشن های کاربردی امروز مانند واتس آپ، اینستاگرام و … فکر کرده اید؟ چرا آنها در مورد کوتاهی توانستند بیشترین مخاطب را به خود جذب کنند ؟ کمی دقت کنید متوجه میشوید که مهم ترین دلیل موفقیت این برنامه ها رابط کاربری آنهاست که با کیفیت بالایی طراحی شده اند.

اگر شما هم جز افرادی هستید که فقط اپلیکیشن مورد نظر را طراحی کرده اید ولی در موفق بودن آن مطمئن نیستید، باید نکات بیشتری را در طراحی اپ موبایل در نظر بگیرید که بخش عمده آن به تجربه کاربر برمیگردد. با اجرای چندین نکته میتوانید بهترین عملکرد را نسبت به اپلیکیشنی که ساخته اید داشته باشید. با وب نگاه همراه باشید.

نکات مهم در آموزش طراحی اپلیکیشن موبایل

اهمیت طراحی اپلیکیشن موبایل و رابط کاربری

یکی از مهم ترین بخش ها در ساخت اپ موبایل یا انواع پلتفرم های دیگر، طراحی است. برای طراحی باید نکاتی مانند ساختار، قابلیت دید کاربر و … را که بازخورد کاربر به برنامه را مشخص میکند بررسی کنید.

راهنمایی های لازم برای طراحی اپ جذاب و کاربر پسند؛

learning app design
سرعت مناسب

همیشه کاربران به دنبال سایت ها و یا برنامه هایی هستند که سرعت بالایی داشته باشند و در صدم ثانیه بتواند آنها را به موضوعات مورد نظر برساند. یکی از ویژگی ها مهم هر اپ موبایلی،راحتی در پیمایش میباشد.
سعی کنید موارد غیر نیاز را حذف کرده که سرعت برنامه افزایش پیدا کند.

میتوانید جهت افزایش سرعت سایت این مقاله را مطالعه کنید.

سادگی طراحی
زمانی که کاربر برنامه شما را دانلود و نصب میکند، ممکن است انتظارات خاصی داشته باشد. چه در مورد طراحی وب سایت یا اپلیکیشن و چه در مورد محتوا و دیگر موارد. در صورتی که افزونه ها و آپشن های زیادی در طراحی اضافه شده باشد، کاربر عصبی شده و نا امیدانه به دنبال برنامه دیگری می گردد.
در هر زمینه ای طراحی ساده، جذابیت بیشتری به دنبال دارد.

بهبود و ثبات طراحی اپ
برنامه ای که ثبات لازم را داشته باشد، یک نوع حس اطمینان میدهد که کاربر از برنامه ای که نصب کرده اطمینان دارد و لذت میبرد.
اضافه کردن آپشن های بی معنی و بی ربط به طراحی اپ موبایل موجب می شود برنامه هدف دیگری به خود بگیرد و کاربران خود را از دست دهد. تلاش کنید ثبات برنامه را حفظ کنید.

به کار بردن طرح های تعاملی
کاربران عاشق طرح های تعاملی هستند و در صورتی که در برنامه خود از آنها بهره مند شوید به سادگی می توانید آنها را به سمت برنامه خود جذب کرده و حتی حفظ کنید.

نکات مهم در برنامه نویسی موبایل اندروید و IOS

دسترسی راحت
هدف کاربران برای نصب برنامه های شما، پیدا کردن محصولات و خدمات مورد نظرشان میباشد. در صورتی که طراحی اپ موبایل به گونه ای باشد که کاربر به راحتی نتوان به آن دسترسی داشته باشد و موجب سردرگمی وی شود، احتمال خارج شدن از اپ و نصب برنامه موبایل رقیب شما وجود خواهد داشت.
حالا راه حل چیست ؟
شما به سادگی می توانید با گذاشتن جستجوی سریع در بالای صفحه کاربران را سریعا به موضوع دلخواه خود برسانید. با اجرای این مکار تا حد زیادی توانسته اید برنامه خود را بهبود ببخشید.

تست طراحی اپلیکیشن موبایل
در صورتی متوجه خواهید شد که برنامه مورد نظر شما به درستی اجرا میشود که آن را تست کنید. آزمایش اپلیکیشن به شما این امکان را میدهد که بازخورد کاربر را نسبت به برنامه را متوجه شوید.
بنابراین یکی از بخش های مهم توسعه برنامه های شما ، شناسایی باگ ها و اصلاح و تغییرشان می باشد.

بهترین روش حفظ تعامل
برنامه های موبایل باید با هدف خاصی ساخته شده باشند و همچنین طراحی آنها به گونه ای باشد که رابط کاربری را حفظ کند. نگه داشتن کاربران ممکن است در ابتدا کمی مشکل باشد اما غیر ممکن نیست.
چگونگی حفظ کاربران به استراتژی های شما بستگی دارد. شما میتوانید لیستی از کارهایی را که بتوانید تعامل با کاربر را حفظ کنید، داشته باشید. از مهم ترین قسمت های رابط کاربری، طراحی است که باید کاربر پسند باشد و فرد با کار کردن در آن برنامه لذت ببرد.

اگر اولین بارتان است که میخواهید app موبایل طراحی کنید و بسازید در اولین مراحل متوجه میشوید که بیشتر تمرکز روی طراحی یا UX گذاشته می شود؛ زیرا مهم ترین بخش ساخت اپلیکیشن، طراحی است.

شما عزیزان میتوانید سفارش خود را جهت طراحی اپلیکیشن و آگاهی از تعرفه آن با وب نگاه تماس حاصل فرمائید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.