بهترین نکات ساخت بازی موبایل برای ساخت یک بازی موفق

طراحی اپلیکیشن

توسعه بازی‌های موبایل یکی از سریع‌ترین پیشرفت‌ها در حوزه طراحی اپلیکیشن‌های موبایل است. Statista می‌گوید که در سال 2020 بازی‌های موبایل تقریبا 50 درصد از درآمد بازی‌های ویدیویی در سراسر جهان را به خود اختصاص دادند و تا سال 2023 آنها از مرز 100 میلیارد دلار عبور خواهند کرد.

آمارها چشمگیر به نظر می‌رسند، اما در عین حال، به این معنی است که بازار توسعه بازی‌های موبایل به سرعت با انواع بازی‌ها پر می‌شود. این نشان می‌دهد که برجسته شدن بازی‌های موبایل سخت‌تر می‌شود و نیازهای کاربران به آن‌ها حتی سخت‌تر می‌شود.

اگر کسب‌وکاری تصمیم دارد بازی موبایلی خود را راه‌اندازی کند، باید به کمک حرفه‌ای مراجعه کرده و یک شرکت سازنده بازی موبایل را جستجو کند. به این ترتیب تضمین می‌کند که بازی در میان انبوه بازی‌های موبایل اپ استور گم نمی‌شود و دارای ویژگی‌های منحصربه‌فرد، کیفیت بالا و پشتیبانی خواهد بود.

در این مقاله بهترین نکات طراحی بازی موبایل را به اشتراک می‌گذاریم و توضیح می‌دهیم که چه چیزی باعث موفقیت یک بازی می‌شود.

 

شرکت برنامه نویسی وب نگاه در توسعه و طراحی اپلیکیشن موبایل iOS و اندروید تجربه دارد. بنابراین، اگر به دنبال طراحی اپلیکیشن موبایلی هستید که به کسب درآمد کمک می کند، با ایده اپلیکیشن خود با ما تماس بگیرید. دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان ما را از دست ندهید.

09339017809

 

عواملی که مانع موفقیت بازی موبایل می‌شوند

طیف گسترده ای از عوامل وجود دارد که مانع موفقیت بازی های موبایلی می شود. آن‌ها می‌توانند در زمان راه‌اندازی پروژه ظاهر شوند و به مرحله توسعه بازی موبایل بروند. ما تحقیقات دقیقی در مورد این عوامل انجام داده‌ایم و آنها را به سه دسته اصلی تقسیم کرده‌ایم: قبل از توسعه، بازاریابی بازی موبایل و مرحله توسعه. بیایید با جزئیات بیشتری به آنها نگاه کنیم.

مسائل قبل از توسعه

توسعه دهندگان بازی باید توجه زیادی به مرحله قبل از توسعه داشته باشند. معمولاً شامل اساسی ترین مسائل مانند تحقیق، انتخاب پلتفرم بازی مناسب و موارد دیگر می شود. رجوع به این جنبه ها در مرحله اولیه پروژه بازی سازی به جلوگیری از مسائل مختلف در دراز مدت و کاهش ریسک‌های پروژه کمک می کند.

فقدان تحقیق

تحقیقات دقیق برای ایجاد و انتشار موثر بازی های موبایل بسیار مهم است. امروزه، فروشگاه های اپلیکیشن مملو از انبوهی از بازی ها با هر سلیقه ای هستند. و بسیار محتمل است که توسعه دهندگان بازی بتوانند بازی مشابهی را که می خواهند در فروشگاه ها بسازند پیدا کنند. بنابراین، توسعه دهندگان بازی باید تحقیقات عمیقی انجام دهند و دریابند که چگونه محصول خود را اورجینال کنند. به عنوان مثال، با افزودن برخی از عناصر جذاب، ارائه مسیریابی راحت تر، یا فقط ایجاد یک داستان جذاب تر.

 

 

پلتفرم بازی تعریف نشده

نکته دیگری که باید قبل از مرحله توسعه واقعی بازی موبایل در نظر گرفت، پلتفرم بازی است. انواع مختلفی از پلتفرم ها وجود دارد و هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند، اگرچه انتخاب به عوامل مختلفی بستگی دارد:

مخاطبان هدف بازی؛
گرافیک و الزامات فنی؛
سرعت پردازش بازی و منابع موجود
اگرچه ساختن برای محبوب ترین پلتفرم های اندروید و iOS بیشترین تعداد کاربر را به همراه خواهد داشت، توسعه دهندگان بازی باید با یکی شروع کنند تا مطمئن شوند که ایده بازی آنها در بین گیمرها پایدار و موفق است.

نادیده گرفتن گرایش های ژانر

برخی از ژانرهای بازی موبایلی محبوب تر از بقیه هستند. تبدیل شدن به جریان اصلی می تواند به محبوبیت بازی شما کمک کند تا به سرعت در بین کاربرانش محبوب شود، البته به یک شرط – ویژگی منحصر به فردی که باعث پیشرفت قابل توجهی در بازی می شود.

وقتی شرکت‌های بزرگ وارد بازی می‌شوند، رقابت در یک سبک محبوب حتی سخت‌تر می‌شود. آن‌ها بودجه‌های بزرگ و تخصص گسترده‌ای دارند تا بازی‌هایشان همه توجه را به خود جلب کنند. بنابراین، رفتن به سمت توسعه بازی های خاص می تواند یک راه حل مناسب برای شروع کننده های توسعه بازی های تلفن همراه باشد. قابل مشاهده کردن یک بازی موبایل برای کاربران آسان تر است، اگرچه تعداد آنها به سرعت افزایش نمی یابد.

مسائل بازاریابی بازی موبایل

استراتژی های بازاریابی به کسب و کارها کمک می کند تا بازی موبایل را برای کاربران بالقوه تبلیغ کنند. انجام به موقع آنها می توانند تقاضا را قبل از انتشار بازی ایجاد کنند و محبوبیت آن را پس از ظهور در بازار حفظ کنند. در اینجا مشکلات اصلی بازاریابی بازی های موبایلی وجود دارد که ممکن است برخی از توسعه دهندگان بازی با آن مواجه شوند.

بازاریابی دیرهنگام

تمرکز تنها بر توسعه یک محصول عالی، موفقیت آن را در بازار تضمین نمی کند. کاوش دقیق فروشگاه اپلیکیشن نمونه هایی از بازی های خوش ساخت را نشان می دهد که به دلیل کمبود یا کمپین های بازاریابی دیر راه اندازی شده شکست خورده اند.

تیم های توسعه بازی باید با توسعه و راه اندازی زودهنگام استراتژی های بازاریابی خود، از موفقیت بازی های خود در همان ابتدای پروژه های توسعه بازی های موبایلی خود اطمینان حاصل کنند. برای این کار، آن‌ها باید حتی قبل از انتشار MVP خود، در انجمن‌های توسعه بازی و شبکه‌های اجتماعی، buzz پیش از انتشار ایجاد کنند. آن‌ها می‌توانند کمپین‌های بصری جذابی ایجاد کنند، ویدیوهایی در یوتیوب ایجاد کنند، وبلاگ خود را داشته باشند و درباره نسخه آینده بازی پست کنند.

استفاده از یک استراتژی بازاریابی

تیم های توسعه بازی باید به طور کامل به این فکر کنند که چگونه کمپین های بازاریابی خود را در پلتفرم های مختلف مانند وبلاگ ها و وبلاگ های تخصصی گیمرها و شبکه های اجتماعی شروع و رهبری کنند.

علاوه بر این، آنها باید فعالیت های برندسازی خود را مانند ایجاد چشم انداز بازی منحصر به فرد، تعیین اهداف کمپین و شاخص های کلیدی عملکرد (KPI) در نظر بگیرند. هر چه تیم تحقیقات عمیق تری انجام دهد، بینش بیشتری در مورد چگونگی بهبود عملکرد بازی خود می تواند به دست آورد.

عدم وجود بازخورد حرفه ای

اغلب، توسعه‌دهندگان بازی‌های موبایل بر احساس خود یا بازخورد کاربران تمرکز می‌کنند. اگرچه، همیشه مشخص نیست که به کدام سمت حرکت کنیم یا چگونه نیازهای گیمرها را برآورده کنیم. برای جلوگیری از عدم قطعیت، بسیاری از توسعه دهندگان بازی به دنبال بازخورد حرفه ای از ناشران موفق توسعه بازی های موبایل هستند.

توسعه دهندگان بازی که چندین سال در طاقچه کار می کنند، دید تخصصی دارند و به راحتی می توانند مشکلات پنهان را نشان دهند. به عنوان مثال، سطوح بازی می تواند بسیار آسان یا خسته کننده باشد، یا ناوبری بازی می تواند گیج کننده یا گمراه کننده باشد. این بررسی حرفه ای می تواند به رفع سریع بازی کمک کند و هفته ها در شناسایی مشکل صرفه جویی کند.

کسب درآمد برنامه ریزی نشده

کسب درآمد از دیگر نکاتی است که قبل از انتشار بازی باید به آن توجه کرد. راه اندازی خیلی زود یا کسب درآمد تهاجمی می تواند کاربران را از ادامه بازی منصرف کند. بنابراین، تیم سازنده بازی های موبایل باید استراتژی های کسب درآمد را حتی قبل از اینکه بازی به مرحله توسعه برسد، توضیح دهد. آنها باید دقیقا بدانند که چه زمانی و چگونه از محصول خود کسب درآمد کنند تا برای کاربران جذاب بماند و آنها مایل به پرداخت هزینه برای آن باشند.

مسائل توسعه

مسائل توسعه مربوط به فرآیند ساخت بازی موبایل است. در اینجا مواردی وجود دارد که توسعه دهندگان بازی باید در نظر داشته باشند و سعی کنند هنگام ساخت بازی های تلفن همراه خود از آنها اجتناب کنند.

تکرارهای طولانی

ساختن یک بازی موبایل با در نظر گرفتن یک کاربر، کلید توسعه موفق موبایل است. برای دریافت بازخورد مکرر کاربران، توسعه‌دهندگان بازی، پروژه‌های توسعه بازی‌های موبایلی خود را به تکرارهای کوچک تقسیم می‌کنند.

توسعه دهندگان بازی نظرات خود را در مورد ویژگی های جدید منتشر شده از کاربران می پرسند و بهتر می توانند محصول خود را با خواسته های آنها تنظیم کنند و تجربه بازی خود را افزایش دهند. علاوه بر این، اغلب به روز رسانی ها و ویژگی های جدید اضافه شده نشان می دهد که توسعه دهندگان بازی به محصول خود علاقه مند هستند و در نتیجه حفظ کاربر بهتر است.

توسعه در تکرارهای کوتاه معمولاً با حداقل محصول قابل دوام (MVP) شروع می شود. با ساختن MVP، توسعه دهندگان بازی می توانند به سرعت بازی های خود را به بازار اپلیکیشن ها معرفی کنند. همانطور که کاربران کمی علاقه نشان می دهند، توسعه دهندگان می توانند ویژگی ها، شخصیت ها و سطوح جدید را اضافه کنند یا عناصر اضافی مختلفی را برای جذاب تر کردن بازی اضافه کنند.

 

طراحی اپلیکیشن

 

طراحی UX/UI زودرس

گیمرها به طراحی بصری و قانع کننده UX/UI اهمیت می دهند. نمایش تصویری، صوتی و کاربر پسند بودن عواملی هستند که ارزیابی بازی کاربران را تعیین می کنند.

توسعه دهندگان بازی باید به دقت کنترل ها و ناوبری بازی را در نظر بگیرند و طراحی کنند. آنها نباید خیلی طاقت فرسا یا پیچیده باشند. قانون طلایی طراحی بازی هر چه کمتر باشد بیشتر است. به این ترتیب، قبل از افزودن عملکرد جدید یا یک دکمه، توسعه‌دهندگان بازی باید بررسی کنند که آیا واقعاً لازم است یا خیر و کدام ویژگی‌ها را می‌توانند برای ساده‌تر کردن گیم‌پلی حذف کنند.

گرافیک ضعیف

گرافیک اولین چیزی است که کاربران هنگام دانلود یک بازی موبایل تجربه می کنند. اگر بد یا تار به نظر برسد، گیمرها به احتمال زیاد بازی را رها می کنند. هنگام ساخت برنامه های بازی خود، توسعه دهندگان بازی باید توجه زیادی به کیفیت گرافیک، پالت رنگ و وضوح صفحه نمایش دهند. این بدان معناست که بازی توسعه‌یافته روی هر گجت موبایلی با اندازه‌های مختلف صفحه نمایش اجرا می‌شود، کیفیت پایینی نخواهد داشت یا رنگ‌های نامناسبی خواهد داشت.

هنگام کار بر روی یک پروژه توسعه بازی، مهم است که زمان و پول زیادی را روی گرافیک بازی سرمایه گذاری کنید تا به یک ویژگی هیجان انگیز در بازی تبدیل شود. برای این کار، توسعه دهندگان بازی می توانند از ابزارها و ابزارهای پالت رنگ استفاده کنند یا از سایت های منابع هنری بازی سه بعدی استفاده کنند.

موسیقی بی نظیر و جلوه های صوتی

صدا یکی دیگر از عناصر بازی است که کاربران ابتدا در یک بازی با آن مواجه می شوند. موسیقی و جلوه های صوتی باید فراگیر باشند و با بازی توسعه یافته مطابقت داشته باشند. به عنوان مثال، اگر یک بازی را در سبک 16 بیتی برای اجرا بر روی دستگاه های تلفن همراه مدرن توسعه دهید، غیرممکن است که آنها را بدون چیپتون های ساده SEGA Mega Drive یا جلوه های صوتی جمع آوری سکه در Sonic the Hedgehog تصور کنید.

موسیقی به ایجاد فضای بازی و تجربه کمک می‌کند. توسعه دهندگان بازی نباید بخش موسیقی را در بازی های خود نادیده بگیرند. آنها می توانند از جلوه های صوتی رایگان و موسیقی بازی قابل دانلود از سایت های رایگان استفاده کنند. اگرچه، جلوه های موسیقی منحصر به فرد را نیز می توان در استودیو ضبط کرد.

بیشتر بخوانید: چگونه یک اپلیکیشن بازی موفق بسازیم؟

تست بازی ناکافی

بازی ها برنامه‌های موبایلی هستند که نیاز به آزمایش و نمونه سازی زیادی دارند. آنها تجربه کاربری بدون اشکال را تضمین می‌کنند و آن را لذت بخش و بدون دردسر می‌کنند. برای این کار، قبل از انتشار بازی موبایل، توسعه‌دهندگان بازی و QA باید فرمت‌های آزمایشی جدی را آماده کنند و فقط به آزمایش تیمی محدود نشوند. در عوض، آن‌ها می‌توانند تسترهای بازی را استخدام کنند یا نسخه‌های بتا بازی را برای آزمایش عمومی منتشر کنند.

یکی دیگر از ویژگی‌هایی که به کاهش تعداد باگ‌های احتمالی کمک می‌کند، نمونه سازی است. توسعه دهندگان بازی باید اغلب نمونه اولیه را انجام دهند. این بدان معنی است که آنها باید یک نمونه اولیه قابل پخش ایجاد کنند تا آن را برای ویژگی‌ها و ایده‌های جدید آزمایش کنند. اگر ایده موفقیت آمیز به نظر می‌رسد، توسعه دهندگان می‌توانند آن را به محصول اصلی اضافه کنند، آن را آزمایش کنند و یک نسخه جدید از بازی ایجاد کنند.

خلاصه

در اینجا یک چک لیست سریع از تیم مجرب ما در مورد نحوه ایجاد یک بازی موبایل وجود دارد:

در حالی که این نکات را دنبال می‌کنید، احتمالاً یک بازی موبایلی ایجاد خواهید کرد که موفقیت‌آمیز باشد و حداکثر بازگشت سرمایه را برای صاحب خود به ارمغان بیاورد.

Webnegahcompanyمشاهده نوشته ها

وب نگاه با بیش از 20 سال فعالیت در حوزه برنامه نویسی و طراحی اپلیکیشن سعی دارد با نوشتن مقالات جذاب شما را بیشتر با این حوزه آشنا کند

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!