سئو خارجی- افزایش رتبه سایت با OFF page seo

سئو خارجی

سئو خارجی در واقع به گوگل می‌گوید که دیگران در مورد سایت شما چه فکری می‌کنند؟
با دادن لینک‌های به سایت ربات‌های گوگل فکر می‌‌کنند محتوای بسیاری در سایت وجود دارد که برای کاربران دارای اهمیت می‌باشد.
اما در صورتی که غیر از این باشد یعنی اگر تعداد لینک‌ها کم باشد یعنی سایت و محتوای شما ارزشی ندارد و رتبه سایت در گوگل افت پیدا می‌کند.

به عنوان مثال یک محصول را فرض کنید؛ اگر کیفیت و قیمت محصول مناسب باشد مشتری آن را می‌خرد و در صورتی که از آن راضی باشد آن را به دیگری پیشنهاد می‌دهد و به این صورت از یک مشتری به مشتری دیگری فرستاده می‌شود و همه از آن راضی هستند و در بین برندها شهرت بیشتری پیدا می‌کند.

سئو خارجی چیست ؟

به تمامی فعالیت‌هایی که خارج از سایت خود برای بالا بردن رتبه سایت در گوگل انجام می‌دهید می‌گویند.

مریت های سئو خارجی

از مزیت‌های سئو خارجی یا OFF-page seo ؛

رتبه بهتر در گوگل
استفاده از تکنیک سئو خارجی، یک استراتژی موفق در افزایش رتبه در گوگل می‌باشد. از این روش می‌توانید ترافیک بیشتری را از گوگل دریافت کنید.

چشم انداز بیشتر
یکی از مزیت‌های سئو خارجی این است که زمانی که رنکینگ سایت شما بهبود پیدا کند، کلیک، بازدید و لینک‌های بیشتری از سایت‌های دیگر دریافت می‌کنید.
رنک پیج
رتبه صفحات در مورد اهمیت یک وب سایت در چشم گوگل صحبت می‌کند. رنک بالاتر صفحات موجب می‌شود که در چشم گوگل سایت معتبرتری باشید.

تکنیک‌های بهبود سئو خارجی سایت

با استفاده از تکنیک‌های سئو داخلی صفحات، می‌توانید رتبه بهتری در گوگل داشته باشید، مورد توجه گوگل و دیگر سایت ها باشید و ترافیک بیشتری دریافت کنید.

در ادامه به تکنیک‌های سئو خارجی اشاره کرده‌ایم؛

لینک بیلدینگ

این یکی از معروف‌ترین راه‌های سئو خارجی می‌باشد. پسوندهای خارجی یعنی ایجاد لینک‌های خارجی و پیوند شده به وب سایت شماست. هدف اصلی لینک بیلدینگ، دریافت لینک زیاد از سایت‌های دیگر و دریافت رتبه بهتر در گوگل است.

انواع لینک بیلدینگ

  • فروم ها
    با کامنت‌ها در انجمن‌ها می‌توانید لینک‌هایی از انواع آن‌ها دریافت کنید.
  • کامنت
    در نظر دادن‌ها هم می‌تواند لینک دریافت کنید مثلا به جای استفاده از اسمتان از کلمه کلیدی موردنظرتان استفاده کنید
  • تبادل لینک
    تبادل لینک می‌تواند ایده خوبی در سئو باشد. به طور مثال اگر شما به سایت X لینک دهید احتمال دارد که سایت X هم به شما لینک دهد.

شبکه های اجتماعی
یکی دیگر از راه‌های سئو خارجی، استفاده از شبکه‌های اجتماعی یا سوشیال مدیا می‌باشد. این یکی از راه‌های فوق العاده برای گرفتن بک لینک می‌باشد. لینک‌های شبکه‌های اجتماعی نوفالو هستند اما به این معنا نیستند که بی ارزش هستند. برندسازی در شبکه‌های اجتماعی موجب جذب ترافیک بسیار می‌شود.

پست مهمان
می‌دانید که انتشار محتوای یونیک و مفید یکی از بهترین راه‌های سئو خارجی است چون دیگران با دیدن و خواندن محتوای شما ممکن است به سایت‌های دیگر به اشتراک بگذارند. اما با پست مهمان می‌توانید ترافیک نسبتا خوبی به سایت وارد کنید. برخی از سایت‌ها اجازه می‌دهند که در قسمت کامنت‌ها لینک سایت خود را اضافه کنید سپس لینک‌ها توسط ربات‌های گوگل کرال می‌شوند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.