سئو کلاه سیاه چست

سئو کلاه سیاه

Black Hat Seo


اگر در مورد روش های SEO کلاه سیاه کنجکاو هستید و میخواهید با رایج ترین تکنیک های سئو کلاه سیاه در گوگل آشنا شوید در ادامه با ما همراه باشید.
قرار گرفتن سایت در نتایج اول گوگل یا به عبارت دیگر بهینه سازی سایت می تواند در کسب و کار افراد تاثیر فوق العاده ای داشته باشد، اما اینکه با چه روشی سایت را به این نتایج رساند، حائز اهمیت قرار دارد. روش های درست و اشتباه زیادی برای انجام این کار وجود دارد؛
SEO کلاه سیاه جزئی از ترفندهای اشتباهی است که به جای حل مشکلات سایت، الگوریتم های گوگل را به بازی میگیرد و آسیب های غیر قابل جبران به دنبال دارد. استفاده مداوم از این تکنیک‌ها به جای بهبود سایت، آسیب جدی به سایت خواهد زد.

چرا باید از سئو کلاه سیاه دوری کنید؟

اگر چه SEO کلاه سیاه غیر قانونی نیست، اما با اجرای آن دستورالعمل‌های گوگل را زیر پا می‌گذارید؛ به عبارت دیگر، مخالف قوانین گوگل عمل می کنید.
با اجرای تکنیک های کلاه سیاه، مایل به ضربه زدن به سایت و یا دریافت مجازات های غیر قابل جبران خواهید بود.
گرفتن جریمه از موتورهای جستجو باعث خواهد شد که رتبه وب سایت شما در نتایج جستجو افت پیدا کند و یا بدتر از آن، می‌تواند به طور کامل از گوگل حذف شود؛ یعنی وب سایت شما ترافیک کمتری دریافت خواهد کرد و در نهایت مشتریان خود را از دست خواهد داد.

SEO کلاه خاکستری چیست؟

این روند شامل کمی از تاکتیک‌های SEO کلاه سفید است. آنها برخلاف قوانین موتورهای جستجو عمل نمی‌کنند، البته در برخی مواقع کمی غیر اخلاقی هستند و ممکن است در آینده ممنوع شوند.

سئو کلاه خاکستری تقریبا مانند روش SEO کلاه سیاه عمل میکند. روش‌های به کار گرفته در کلاه خاکستری معمولا در دستورالعمل‌های webmaster به عنوان اعمال ممنوعه فهرست نمی‌شوند، اما کمی مشکوک هستند. با هوشمند شدن موتور جستجوی گوگل بسیاری از ترفندهای کلاه خاکستری در طول زمان به کلاه سیاه تبدیل شده‌اند.

6 تکنیک سئو کلاه سیاه

شکی نیست که SEO کلاه سیاه یک کار پر ریسک است که ارزش درگیر شدن در آن را ندارد. در ادامه بهترین روش‌ها برای اجتناب از سئو کلاه سیاه را آورده ایم؛

  • از مخفی کردن محتوا برای موتورهای جستجو دوری کنید ( cloaking )؛ در این روش کاربر محتوایی در سایت قرار میدهد که برای کاربران قابل مشاهده نیست ولی توسط گوگل دیده میشود.
  • محتوایی تولید کنید که کیفیت بالایی داشته باشد و از تکرار کلمه کلیدی به شدت پرهیز کنید. هیچ وقت محتوای کپی شده و یا متنی که متعلق به سایت دیگران است را در سایت خود قرار ندهید.
  • لینک نخرید و یا نفروشید؛ اگر فکر میکنید انجام یک معامله میتواند به سایت شما آسیب برساند و یا جزئی از SEO کلاه سیاه باشد، از آن پرهیز کرده و قوانین گوگل را رعایت کنید.
  • از ایجاد کامنت های اسپو در سایت ها دوری کنید؛ زیرا نه تنها تاثیر مثبتی ندارد بلکه لینک از نوع nofollow می باشد و هیچ تاثیری ندارد.
  • از ساختن وبلاگ های خصوصی برای ساخت لینک به سایت خود دوری کنید. سعی کنید وب سایتی متمایز از دیگران ساخته و محتوای یونیک تولید کنید، به این ترتیب کاربران به صورت طبیعی به سایت شما لینک میدهند.
  • همیشه به روز باشید تا با تکنیک های روز گوگل آشنا باشید و از روش های کلاه سیاه دور بمانید.

جابه جایی محتوای تکراری

این همان کپی کردن محتوا محسوب میشود فقط با کمی تفاوت که عبارت ها جا به جا میشود اما با این حال گوگل به راحتی میتواند تشخیص دهد که محتوا کپی میباشد.

پنهان کردن متن (cloaking)

برخی از سئو کاران از این روش در قدیم بسیار استفاده میکردند و متنی را پنهان میکردند که فقط قابل نمایش برای موتور جستجو بود این روش الان استفاده چندانی نمیشود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.