چرا باید فلاتر را برای پروژه خود انتخاب کنید؟

طراحی اپلیکیشن

 

اهمیت انتخاب چارچوب توسعه نرم افزار مناسب برای ساخت یک محصول دیجیتال موفق را به سختی می توان بیش از حد برآورد کرد. هرچه استفاده از چارچوب یا ابزار انتخابی ساده‌تر باشد و کارایی بیشتری داشته باشد، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار آسان‌تر می‌توانند پروژه‌های خود را به واقعیت تبدیل کنند. وقتی نوبت به انتخاب بهترین چارچوب توسعه اپلیکیشن موبایل بین پلتفرمی می رسد، بسیاری از برنامه نویسان Flutter را انتخاب می کنند.

فلاتر به عنوان یکی از برترین فریم ورک های کراس پلتفرم در نظر گرفته می شود. Statista بیان می کند که در سال 2021 در بین 10 فریمورک پرکاربرد در سراسر جهان قرار گرفت. در همین حال، محبوبیت آن سال به سال در حال افزایش است – در سال 2019، 30٪ از توسعه دهندگان نرم افزار از Flutter برای توسعه بین پلتفرم استفاده کردند، در حالی که این رقم در سال 2021 به 39٪ رسید.

اما، چه چیزی باعث محبوبیت فوق‌العاده فلاتر می‌شود و چرا توسعه‌دهندگان نرم‌افزار هنگام ساخت اپلیکیشن‌های موبایل خود، آن را انتخاب می‌کنند؟ بیایید دریابیم که چه چیزی به برتری Flutter کمک می کند و مزایای برنامه های Flutter برای مشاغل چیست.

 

شرکت برنامه نویسی وب نگاه  در توسعه و طراحی اپلیکیشن iOS و اندروید تجربه دارد. بنابراین، اگر به دنبال طراحی اپلیکیشن موبایل  هستید که به کسب درآمد کمک می کند، با ایده اپلیکیشن خود با ما تماس بگیرید. دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان ما را از دست ندهید.

09339017809

 

فلاتر چیست؟

Flutter یک چارچوب توسعه رایگان تلفن همراه منبع باز است که توسط Google در سال 2017 منتشر شد. این چارچوب برای ساخت برنامه های چند پلتفرمی از یک پایگاه کد واحد که به طور بی عیب و نقص روی صفحه نمایش های با هر اندازه ای به نظر می رسند و به راحتی در هر دستگاهی اجرا می شوند، عالی عمل می کند. این هماهنگی با کمک دو جزء چارچوب به دست می‌آید – SDK (کیت توسعه نرم‌افزار) و یک کتابخانه گسترده از اجزای UI (رابط کاربری) قابل استفاده مجدد.

برخلاف بسیاری از فریم ورک‌هایی که از جاوا اسکریپت برای ساخت رابط‌های کاربری استفاده می‌کنند، Flutter به توسعه‌دهندگان نرم‌افزار زبان برنامه‌نویسی شی‌گرا خود – Dart را ارائه می‌دهد. این زبان برای توسعه UI به خوبی بهینه شده است و برای برنامه نویسانی که قبلاً از جاوا اسکریپت استفاده می کنند ساده است.

اصلی‌ترین IDE‌هایی که توسعه‌دهندگان نرم‌افزار برای ساخت اپلیکیشن‌های موبایل پیاده‌سازی می‌کنند، Android Studio و Visual Studio Code (VSCode) هستند. این IDE های تمام عملکرد طیف گسترده ای از افزونه ها و افزونه ها را ارائه می دهند و توسعه برنامه را به یک سفر لذت بخش تبدیل می کنند. اگرچه محدوده فریمورک های Flutter تنها به دو گزینه محدود نمی شود، برخی از توسعه دهندگان نرم افزار دیگر می توانند از IntelliJ IDEA، Eclipse، Atom و موارد دیگر استفاده کنند.

مزایای فلاتر

Flutter ترکیبی غنی از ویژگی‌های توسعه نرم‌افزار را ارائه می‌دهد که می‌توان آن‌ها را به‌صورت جداگانه در چارچوب‌های دیگر یافت. در حال حاضر، آنها که با هم در یک بسته فلاتر ترکیب شده اند، بهترین مجموعه توسعه نرم افزاری را نشان می دهند که امکان ایجاد راه حل های چند پلتفرمی قوی، بومی مانند و کارآمد را فراهم می کند. بیایید نگاهی دقیق‌تر به این ویژگی‌ها و نحوه کمک به Flutter داشته باشیم تا جایگاه پیشرو در بازار توسعه برنامه‌های موبایل را حفظ کند.

توسعه کد سریعتر

برای توسعه سریع کد، Flutter یک ویژگی برجسته را در اختیار توسعه دهندگان نرم افزار قرار می دهد – بارگذاری مجدد داغ. با Flutter’s Hot Reload، توسعه دهندگان نرم افزار نیازی به راه اندازی مجدد کد منبع برای مشاهده تغییراتی که انجام داده اند ندارند. به این ترتیب، آنها می توانند تغییرات را عملاً بلافاصله بدون تغییر وضعیت فعلی برنامه خود پیگیری کنند.

رابط کاربری سفارشی با هر پیچیدگی

Flutter با استفاده از یک پایه کد واحد و مجموعه ای غنی از مؤلفه ها، از جمله دسترسی API، ناوبری، مدیریت حالت، انواع کتابخانه ها و موارد دیگر، امکان ایجاد طرح های رابط کاربری برجسته برای دستگاه های Android و iOS را فراهم می کند. بنابراین، باعث صرفه جویی در زمان توسعه دهندگان در کار طراحی و توسعه می شود.

علاوه بر این، طیف گسترده ای از ویجت های سفارشی خود را در بر می گیرد. به عنوان مثال، هنگام توسعه برنامه های اندروید و کوپرتینو برای iOS از اصول طراحی متریال پیروی می کند. استفاده از مجموعه های ویجت Flutter به این معنی است که توسعه دهندگان نرم افزار مجبور نیستند با اجزای سیستم بومی یک پلت فرم خاص سر و کار داشته باشند. در عوض، آن‌ها می‌توانند به سرعت ویجت‌های آماده برای استفاده را انتخاب کنند و رابط‌های کاربری بومی مانند در برنامه‌های خود ایجاد کنند.

موتور رندر خود

مجموعه ای قوی از ویژگی ها در Flutter نیاز به پشتیبانی قوی دارد. برای این، فریم ورک دارای موتور رندر مخصوص به خود است – Skia. موتور به زبان C نوشته شده است که اسکیا را به‌ویژه سریع و کارآمد می‌سازد. برای مثال، برنامه‌های Flutter که توسط Skia توانمند شده‌اند، می‌توانند 60 فریم در ثانیه در اکثر دستگاه‌ها و 120 فریم در ثانیه در دستگاه‌هایی که از Flutter پشتیبانی می‌کنند، نشان دهند.

Skia رابط‌های کاربری را بر روی بوم ارائه شده توسط پلتفرم ارائه می‌کند و می‌تواند عملاً روی هر پلتفرمی اجرا شود. در نتیجه، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار نیازی به ایجاد پل‌های اضافی و مؤلفه‌های خاص پلتفرم برای ارائه رابط کاربری آن مانند React Native ندارند. این باعث صرفه جویی در زمان صرف شده برای تنظیم رابط های کاربری برنامه می شود، عملکرد و چیدمان برنامه را در گجت های مختلف تضمین می کند و همچنین فرآیند توسعه را بسیار ساده تر و آسان تر می کند.

درباره مقایسه Flutter در مقابل React Native و زمان انتخاب هر کدام برای توسعه بین پلتفرمی بیشتر بخوانید.

 

طراحی اپلیکیشن

حمایت قوی جامعه

Flutter دارای یک جامعه قوی است که از سال 2017 به طور پیوسته در حال رشد است. به عنوان مثال، طبق dev.to، بیش از 63.8 هزار دنبال کننده در Reddit وجود دارد، 78544 سؤال در مورد چارچوب در StackOverflow، 144k ستاره و 16.3k فورک در GitHub پرسیده شده است. .

در همین حال، سازندگان Flutter دائما رویدادهای اجتماعی از جمله Flutter Engage فرانسه، اسپانیا، ترکیه، آمریکای شمالی و بسیاری دیگر را برگزار می‌کنند.

اسناد واضح و منابع عالی

یادگیری Dart برای توسعه دهندگان نرم افزار با تجربه در جاوا اسکریپت یا هر زبان مشابه C دیگر زمان زیادی نمی برد زیرا ساختار بسیار مشابهی با JS دارد. راهنما دیگر یک مدیر پلاگین موثر pub.dev است که شامل مثال های زیادی در مورد نحوه استفاده از سبک ها، انیمیشن ها و انجام اقدامات مختلف است.

آیا فلاتر از منظر تجاری انتخاب خوبی است؟

هنگام انتخاب یک چارچوب برای ایجاد برنامه تجاری خود، شرکت ها باید جنبه های زیادی را در نظر بگیرند – ثبات پلت فرم، عملکرد آن، استخدام متخصصان توسعه نرم افزار برای راه حل انتخابی و موارد دیگر.

در اینجا دلایل اصلی انتخاب بسیاری از کسب و کارها برای فلاتر آورده شده است.

توسعه سریع MVP و زمان سریع به بازار

Flutter به عنوان یک چارچوب بین پلتفرمی، به توسعه دهندگان نرم افزار اجازه می دهد تا توسعه اپلیکیشن را برای چندین پلتفرم به طور عملی به طور همزمان شروع کنند. علاوه بر این، ایجاد ویژگی‌های جدید برای برنامه درخواستی در Flutter در مقایسه با سایر چارچوب‌های چند پلتفرمی بسیار سریع‌تر است.

با Flutter فقط چند هفته طول می کشد تا یک تیم کوچک نسخه محصول MVP را ارائه کند و آن را به بازار عرضه کند. پس از انتشار MVP، این فریم ورک حتی با وجود پیچیدگی فزاینده راه‌حل توسعه‌یافته، یک چارچوب ساده برای استفاده و قوی باقی خواهد ماند.

رابط کاربری غنی و جذاب

سازندگان فلاتر از Google همه چیز را ممکن کردند و حتی بیشتر از آن چارچوب خود را با جذاب ترین و متنوع ترین ویجت ها غنی کردند. به این ترتیب، راه حل توسعه یافته همیشه حرفه ای به نظر می رسد و ظاهر جذابی از یک برنامه بومی خواهد داشت.

 

بیشتر بخوانید: راهنمای گسترده ای برای برنامه های وب پیشرفته

 

مقرون به صرفه بودن

کسب‌وکارها مجبور نیستند دوبار برای برنامه توسعه‌یافته هنگام انتشار آن در چندین پلتفرم هزینه کنند. توسعه‌دهندگان نرم‌افزار باید تنها یک‌بار پایگاه کد را بنویسند و آن را روی پلتفرم‌های مورد نظر اجرا کنند.

به راحتی می توان توسعه دهندگان با کیفیت بالا را پیدا کرد
Flutter یک چارچوب بین پلتفرمی است که به سرعت در حال رشد است و به طور قابل توجهی فعالیت های توسعه نرم افزار را تسهیل می کند. بسیاری از توسعه دهندگان نرم افزار برای جلوگیری از موانع توسعه برنامه های متنوع، به Flutter روی می آورند. علاوه بر این، این فریم ورک در حال حاضر دارای یک جامعه خوب است و سازندگان Flutter هر کاری انجام می دهند تا آن را بیشتر در بین برنامه نویسان محبوب کنند.

اگرچه Flutter اخیراً در بازار توسعه بین پلتفرمی ظاهر شده است، اما به دلیل مجموعه گسترده ای از عناصر رابط کاربری و کارایی بالا، در حال حاضر با نام های بزرگی مانند React Native، Xamarin و دیگران با موفقیت رقابت می کند.

بسیاری از کسب‌وکارها به خدمات توسعه اپلیکیشن Flutter روی می‌آورند زیرا این چارچوب سازگاری برنامه، سادگی توسعه و مقرون به صرفه بودن را تضمین می‌کند. جدای از آن، این فریم ورک اجزا و ویژگی‌های قوی را ارائه می‌کند که برنامه‌های تجاری را باکلاس و جذاب جلوه می‌دهد و همچنین عملکرد فوق‌العاده‌ای را ارائه می‌دهد.

Webnegahcompanyمشاهده نوشته ها

وب نگاه با بیش از 20 سال فعالیت در حوزه برنامه نویسی و طراحی اپلیکیشن سعی دارد با نوشتن مقالات جذاب شما را بیشتر با این حوزه آشنا کند

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!