چرا طراحی مهمترین عامل در طراحی اپلیکیشن موبایل است؟

طراحی اپلیکیشن موبایل

توسعه یک اپلیکیشن موبایل کافی نیست. برای جذب و حفظ مشتریان خود باید بر روی UX، طراحی UI برنامه تمرکز کنید. شما باید روی توسعه یک برنامه تلفن همراه تمرکز کنید که به خوبی فکر می کند، به خوبی طراحی شده است و به خوبی روی دستگاه کار می کند.

فراموش کردن هر یک از این عوامل می تواند ارزش برنامه شما را کاهش دهد. فراموش نکنید که رضایت کاربران بر اساس تجربه کلی کاربران محاسبه می شود. و نیازی به گفتن نیست، طراحی UX/UI عنصر جدایی ناپذیر یک تجربه کاربری لذت بخش است.

در این مقاله به اهمیت طراحی در اپلیکیشن موبایل و عوامل اصلی توسعه اپلیکیشن موبایل که باید روی آن تمرکز کنید، صحبت خواهیم کرد. شروع کنیم.

چرا طراحی اپلیکیشن موبایل مهم است؟

تا به حال به این فکر کرده اید که چرا کاربران باید اپلیکیشن شما را انتخاب کنند، حتی اگر تعداد زیادی اپلیکیشن موبایل در بازار وجود داشته باشد؟ خوب، اولین دلیلی که در پس انتخاب هر برنامه از دیدگاه کاربران وجود دارد، باید طراحی آن باشد.

هنگامی که کاربر با طراحی برنامه شما راحت شد، به ارزیابی عملکردهای آن می پردازد. بنابراین، برای ایجاد یک برداشت اول عالی، باید روی طراحی اپلیکیشن موبایل خود تمرکز کنید.

در اینجا چند دلیل وجود دارد که چرا طراحی برای هر برنامه موبایلی اهمیت دارد:

شرکت برنامه نویسی وب نگاه  در توسعه بیش از 3500 طراحی اپلیکیشن موبایل iOS و اندروید تجربه دارد. بنابراین، اگر به دنبال طراحی اپلیکیشن موبایلی هستید که به کسب درآمد کمک می کند، با ایده اپلیکیشن خود با ما تماس بگیرید. دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان ما را از دست ندهید.

09339017809

1. طراحی اپلیکیشن خوب، کاربران را جذب می کند

اولین چیزی که برای جذب کاربران خود نیاز دارید، تصاویر جذاب است. اگر بتوانید یک اپلیکیشن موبایلی متشکل از تصاویری عالی، اینفوگرافیک ها، رنگ های تم مناسب ایجاد کنید، مطمئناً در همان ابتدا توجه کاربران را به خود جلب می کند.

هدف نهایی شما باید این باشد که کاربران را تا زمانی که ممکن است در اپلیکیشن موبایل خود بمانید. برای ترغیب آنها به صرف زمان بیشتر در برنامه شما، به یک طراحی UI/UX نیاز دارید که با آنها طنین انداز شود. طراحی اپلیکیشن شما باید به گونه ای باشد که کاربران نه تنها خودشان آن را دانلود کنند بلکه به دوستان خود نیز در مورد آن توصیه کنند.

طراحی اپلیکیشن موبایل
2. UI/UX پاسخگو به شما کمک می کند تصویر برند خود را تقویت کنید

اپلیکیشن موبایل شما تصویر برند شما را نشان می دهد. بنابراین، مطمئناً فرصتی برای شماست تا تصویر برند خود را تقویت کنید. یک برنامه با رابط کاربری متوسط ​​نمی تواند به شما کمک کند تا از رقبای خود عقب نمانید. شما باید چیزی فراتر از حد متوسط ​​ایجاد کنید تا اولین تأثیرگذاری را روی کاربران ایجاد کنید. به این ترتیب، اپلیکیشن موبایلی که طراحی می کنید می تواند تصویر برند شما را تقویت کند.

3. با یک رابط کاربری جذاب، می توانید یک پایگاه مشتری وفادار بسازید

ایجاد یک پایگاه مشتری وفادار برای همه مشاغل سودمند است. یک رابط کاربری مناسب و تجربه کاربری بدون دردسر می تواند به راحتی یک پایگاه مشتری وفادار برای شما ایجاد کند. کاربران همیشه به دنبال تجربه ای بدون درد از برندها هستند. اگر بتوانید آن را از طریق تلفن همراه خود ارائه دهید، چیزی شبیه به آن وجود ندارد. یک کاربر راضی به یک مشتری وفادار تبدیل می شود و به دیگران درباره برنامه شما می گوید.
این اولین قدم برای ایجاد یک پایگاه مشتری وفادار است.

10 عامل اصلی طراحی اپلیکیشن موبایل که باید روی آنها تمرکز کنید

1. به طور کامل تحقیق کنید

ممکن است یک ایده پیشرفت برای طراحی اپلیکیشن موبایل برای برند خود داشته باشید. اما آیا با نیاز مشتریان شما مطابقت دارد؟ اگر نه، ممکن است در نهایت پول و انرژی زیادی خرج کنید و باز هم مشتریان را تحت تأثیر قرار ندهید.

بنابراین، در بازار هدف به طور کامل تحقیق کنید. خواسته‌های مشتریان، آنچه برنامه‌های موجود در حال حاضر ارائه می‌دهند، شکاف بین پیشنهادات موجود و نیازهای مشتریان کجاست و غیره را بیابید.

شما باید اپلیکیشنی ایجاد کنید که رابط کاربری ساده و در عین حال جذابی داشته باشد و خواسته های مشتریان را برآورده کند. همیشه می‌توانید به نظرات و رتبه‌بندی‌های مشتریان در فروشگاه Google Play، Apple Store مراجعه کنید تا متوجه شوید که مشتریان با برنامه‌های مشابه با چه مشکلاتی مواجه هستند. که فرصت ها را درک می کند و یک برنامه موبایل قدرتمند ایجاد می کند.

2. کاربران هدف خود را بیابید

برای درک نیازهای مخاطبان خود، ابتدا باید مخاطبان هدف را شناسایی کنید. برنامه ای که ایجاد می کنید و طرحی که برای آن استفاده می کنید باید کاربر محور باشد. شما باید یک شخصیت خریدار ایجاد کنید که جمعیت شناسی کلیدی مخاطبان خود را برجسته کند.

این می تواند شامل سن، جنسیت، حرفه، سرگرمی ها و هر اطلاعاتی باشد که ممکن است از رسانه های اجتماعی، پلت فرم های بررسی و غیره به دست آورید. همه اینها به شما کمک می کند تا به اعماق نیازهای مخاطبان خود برسید و بر این اساس، می توانید طراحی اپلیکیشن را توسعه دهید.

3. پلتفرم مناسب را انتخاب کنید

دو پلتفرم محبوب اپلیکیشن اندروید و iOS هستند. تصمیم گیری مهمی است که می خواهید کدام پلتفرم را برای برنامه خود هدف قرار دهید. اگر قصد دارید یک برنامه چند پلتفرمی توسعه دهید، همیشه می توانید هر سه برنامه را هدف قرار دهید.

باز هم، بهترین راه برای انتخاب یک پلتفرم این است که بدانید اکثر مشتریان هدف شما کجا هستند. برای شناسایی آن، باید نظرات مشتریان را در همه فروشگاه های اپلیکیشن همه این پلتفرم ها بررسی کنید. این می تواند به شما ایده دهد که کدام یک یا چند پلتفرم را باید در سطح اولیه هدف قرار دهید.

4. یک نقشه راه ایجاد کنید

هنگامی که ایده مختصری در مورد بازار، کاربران هدف و خواسته های آنها دارید، باید یک نقشه راه ایجاد کنید. باید شامل مراحل مختلف طراحی اپلیکیشن باشد. این باید یک نقشه راه دقیق از مرحله اولیه تا نهایی باشد. همچنین، نقشه راه شما باید الزامات مکرر به روز رسانی و رفع اشکال در رابط کاربری برنامه را برجسته کند.

5. کلیشه ها را بشکنید

شما باید بر روی آوردن چیزی جدید و متفاوت تمرکز کنید. وقتی صحبت از طراحی اپلیکیشن به میان می آید، سعی کنید خارج از چارچوب فکر کنید. مردم قبلاً رابط‌های کاربری عادی برنامه را دیده‌اند. آنها به دنبال چیزی متفاوت هستند. همچنین، برنامه ای که متفاوت است لزوماً ممکن است دشوار نباشد.

سعی کنید یک برنامه آسان ایجاد کنید که کاربران هدف شما را درگیر کند و سرنخ ها را به سرعت تبدیل کند. برنامه شما باید تمام کلیشه ها را بشکند تا در میان میلیون ها اپلیکیشن موبایل برجسته شود.

6. یک استراتژی بازاریابی بسازید

طراحی یک اپلیکیشن جایی نیست که یک شرکت باید متوقف شود. آنها باید استراتژی های مناسبی برای بازاریابی اپلیکیشن خود بسازند. می‌توانید از پلتفرم‌های اجتماعی، کمپین‌های تبلیغاتی، کمپین‌های بازاریابی ایمیلی یا هر استراتژی دیگری که اپلیکیشن موبایل شما را به تعداد زیادی از کاربران می‌برد، استفاده کنید.

همچنین، باید به یاد داشته باشید که اپلیکیشن های مختلف موبایل پایگاه های کاربری متفاوتی دارند. بنابراین، استراتژی بازاریابی که شما برای تبلیغ اپلیکیشن موبایل خود می سازید، باید متمرکز بر کاربر باشد.

7. سعی کنید یک تجربه کاربری یکپارچه ایجاد کنید

اپلیکیشن موبایلی که طراحی می کنید باید در رویکرد خود یکپارچه و کارآمد باشد. به عنوان مثال، اگر برنامه شما زمان زیادی طول می کشد تا بارگیری شود یا مرتباً خراب شود، مردم آن را دانلود نمی کنند. بنابراین سعی کنید یک اپلیکیشن روان بسازید که حس مثبتی برای کاربران ایجاد کند.

برنامه همچنین باید از نظر کاربرپسندی، امنیت، استفاده از داده و غیره کارآمد باشد. فراموش نکنید که در طراحی اپلیکیشن موبایل روی این عوامل تمرکز کنید. همه این جنبه ها به تجربه کلی کاربر اضافه می شود.

8. بودجه کافی را اختصاص دهید

توسعه و طراحی اپلیکیشن نیاز به سرمایه گذاری کافی دارد. بنابراین، قبل از شروع هر پروژه طراحی اپلیکیشن، مطمئن شوید که بودجه بهینه را برای آن اختصاص داده اید. برخی از منابع اصلی هزینه از نظر توسعه اپلیکیشن موبایل شامل طراحی اپلیکیشن، نگهداری، بازاریابی، به روز رسانی و غیره است. شما باید بودجه خود را بر اساس تمامی این عوامل تنظیم کنید.

9. UX همه چیز است

فراموش نکنید که بهبود تجربه کاربری هدف نهایی شما از ایجاد هر اپلیکیشن موبایلی است. تجربه کاربری بهتر به معنای رضایت بیشتر مشتری است. چیزی با ارزش به برنامه خود اضافه کنید، چیزی که کاربران را مجبور می کند بارها و بارها به برنامه بازگردند.
UX شامل UI درجه یک، محتوای عالی، تصاویر جذاب، بارگذاری سریع و غیره است. همه این عوامل را دنبال کنید و یک برنامه موبایل ایجاد کنید که مزیت رقابتی قابل توجهی نسبت به رقبای شما دارد.

10. بر تست کردن تمرکز کنید

در نهایت، مطمئن شوید که تمام عملکردها و ویژگی های برنامه را قبل از در دسترس قرار دادن آن برای کاربران تست کرده اید. همچنین، آزمایش هرگز نباید حتی پس از راه اندازی برنامه در بازار متوقف شود. به این ترتیب، هر از چند گاهی با مشکلات و اشکالاتی که باید برطرف شوند، آشنا می شوید.

کلام آخر

اکنون زمان جمع بندی است. امیدواریم اکنون دیدگاهی در مورد اینکه چرا طراحی اپلیکیشن موبایل شما مهم است به دست آورده باشید. ما همچنین با بحث در مورد 10 عاملی که باید روی آنها تمرکز کنید، فرآیند طراحی اپلیکیشن را برای شما آسان‌تر کرده‌ایم.

در شرکت برنامه نویسی وب نگاه با داشتن نیروهای متخصص و تجربه چندین ساله، ایده‌های شما را با طراحی اپلیکیشن‌ کاربردی در انواع سیستم عامل اندروید (Android), آی او اس (iOS) و و ویندوز موبایل تبدیل می‌کند. ما برنامه‌های موبایل را به طور کامل طراحی و توسعه می‌دهیم، و اطمینان می‌دهیم که تمام سوالات شما راه‌حل‌های مناسب را دریافت می‌کنند. برای دانستن بیشتر با ما تماس بگیرید!

09339017809

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!