5کلید طلایی که هر توسعه دهنده اپلیکیشن موبایل باید در سال 2022  بداند

طراحی اپلیکیشن موبایل

به هر کجا که نگاه کنید، مشخص است که فناوری موبایل در جامعه ادغام شده است. بر اساس نظرسنجی بازار متفقین، اندازه بازار جهانی اپلیکیشن ها در سال 2018 به 106.27 میلیارد دلار رسید و پیش بینی می شود تا سال 2026 به 407.31 میلیارد دلار برسد. ارزشی که یک برنامه برای مشاغل به ارمغان می آورد را نمی توان دست کم گرفت. با ادامه رشد بازار تلفن همراه، اهمیت شرکت‌هایی که مشتریان خود را با یک اپلیکیشن موبایل درگیر می‌کنند، به طور تصاعدی افزایش می‌یابد.

با توجه به جابجایی ترافیک از رسانه های اینترنتی سنتی به برنامه های کاربردی تلفن همراه، فضای اپلیکیشن مراحل سریع تکامل را طی کرده است. از انواع برنامه‌ها گرفته تا گرایش‌های طراحی اپلیکیشن موبایل، هنگام تصمیم‌گیری برای توسعه یک اپلیکیشن برای کسب‌وکارتان، عوامل زیادی باید در نظر گرفته شوند. صرفاً ساختن یک اپلیکیشن و انداختن آن در فروشگاه اپلیکیشن برای تبدیل مشتریان به خوبی کار نخواهد کرد. تعامل و تبدیل واقعی مستلزم یک تجربه کاربر ارزشمند است.

تغییر مداوم نیازهای مشتری، تقاضاهای بازار را تغییر می دهد و استفاده از تفکر طراحی برای توسعه برنامه شما ضروری است. با در نظر گرفتن این موضوع، روندهایی در طراحی اپلیکیشن موبایل از سال 2019 وجود دارد که باید در طول فرآیند توسعه که احتمالاً سال 2020 را تعیین می کند، در نظر داشته باشید.

شرکت برنامه نویسی وب نگاه  در توسعه بیش از 3500 طراحی اپلیکیشن موبایل iOS و اندروید تجربه دارد. بنابراین، اگر به دنبال طراحی اپلیکیشن موبایلی هستید که به کسب درآمد کمک می کند، با ایده اپلیکیشن خود با ما تماس بگیرید. دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان ما را از دست ندهید.

09339017809

روند 1: طراحی با ژست های جدید در ذهن

ژست‌های اصلی مورد استفاده در اپلیکیشن‌های موبایل تا کنون، کشیدن انگشت و کلیک بوده است. ترندهای رابط موبایل در سال 2019 شامل مواردی است که به عنوان حرکات تاماگوچی شناخته می شود. اگرچه نام ممکن است باعث واکنش شدید در حیوانات خانگی مجازی شود، حرکات Tamagotchi در برنامه های تلفن همراه برای افزودن درجه بالاتری از عناصر احساسی و انسانی است. هدف از به کارگیری این ویژگی ها در مدل شما این است که بخش هایی از برنامه های خود را بدست آورید که از نظر قابلیت استفاده کارایی کمتری دارند و آن را با جذابیتی تقویت کنید که کاربران را درگیر افزایش تجربه کلی خود کند.

فراتر از ژست‌های تاماگوچی، گرایش‌های طراحی اپلیکیشن موبایل باعث می‌شود کاربران با استفاده از ژست‌های کلیک-اسلاید با عناصر روی صفحه درگیر شوند. از توسعه پیام‌های سوایپ گرفته تا حرکات اسلاید که به عنوان یک ویژگی کلیدی در برنامه‌های دوستیابی استفاده می‌شود، لغزش به روشی بسیار طبیعی‌تر برای تعامل با صفحه لمسی نسبت به کلیک کردن تبدیل شده است.

روند 2: اندازه صفحه نمایش و فناوری پوشیدنی را هنگام طراحی برنامه های موبایل در نظر داشته باشید

در مورد اندازه صفحه نمایش تنوع زیادی وجود دارد. با ظهور ساعت های هوشمند، شکل صفحه نمایش نیز شروع به تغییر کرده است. هنگام طراحی یک برنامه، ایجاد یک طرح‌بندی واکنش‌گرا ضروری است که بتواند بر روی هر صفحه‌ای همانطور که در نظر گرفته شده است کار کند. با مزیت افزوده سازگاری با ساعت های هوشمند، مطمئناً ادغام اپلیکیشن خود را در زندگی مشتریان خود آسان تر و آسان تر خواهید کرد. سازگاری با ساعت‌های هوشمند دائماً حیاتی‌تر می‌شود و به همین دلیل در سال 2019 یک روند اصلی رابط تلفن همراه بود. برای اثبات این موضوع، در سال 2018، 15.3 میلیون ساعت هوشمند تنها در ایالات متحده فروخته شد.

فناوری پوشیدنی صنعتی است که امسال به رشد خود ادامه خواهد داد و روند طراحی اپلیکیشن های موبایل را تعیین می کند. در آینده، اپلیکیشن‌ها باید ویژگی‌های واقعیت افزوده را برای عینک‌های هوشمند نیز شامل شوند. توسعه یک استراتژی AR در حال حاضر و پیاده سازی آن ویژگی ها در برنامه تلفن همراه می تواند نقش اساسی در جلب وفاداری کاربران اولیه داشته باشد.

روند 3: گرایش های طراحی اپلیکیشن موبایل بر طرح رنگ تاکید دارند

رنگ ها برند شما را تجسم می بخشند و با هویت برند شما ارتباط نزدیک دارند. این هویت برند است که به کسب و کارها کمک می کند تا با مشتریان احتمالی خود ارتباط برقرار کنند.

اگرچه طرح رنگ ممکن است به نظر یک نگرانی اصلی یا یک روند واضح طراحی برنامه نباشد، تغییرات ظریف رنگ اغلب می تواند علت واکنش مثبت یا منفی اولیه به برنامه شما باشد – برداشت های اولیه همه تغییرات را ایجاد می کنند.

یک روند خاص در طراحی اپلیکیشن موبایل که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد، استفاده از گرادینت های رنگی است. هنگامی که گرادینت ها به عناصر تعاملی یا پس زمینه اضافه می شوند، سرزندگی را به برنامه شما اضافه می کنند که جذاب تر و چشم نوازتر می شود. علاوه بر رنگ ها، غلبه بر آیکون های ثابت و قرار دادن انیمیشن های پیشرفته می تواند اپلیکیشن شما را بسیار جذاب تر کند.

روند 4: قانون طراحی رابط تلفن همراه که هرگز از مد نمی افتد: ساده برای حفظ

هیچ چیز باعث نمی شود مشتری سریعتر از تبلیغات مزاحم یا یک رابط کاربری بیش از حد دست و پا گیر برنامه شما را حذف کند. اولویت دادن به وضوح و عملکرد بر تعداد ویژگی ها، تجربه بهتری برای مشتری ایجاد می کند. در اینجا یکی از دلایلی است که چرا گرایش های طراحی اپلیکیشن سال به سال بر سادگی تاکید دارند.

برای رسیدن به این هدف، استفاده از اندازه های مختلف صفحه نمایش، همانطور که قبلا ذکر شد، مهم است. پیش بینی های حداقلی به افراد این امکان را می دهد که در یک زمان روی یک عنصر تمرکز کنند و از بار حسی که اغلب منجر به تجربه های منفی افراد می شود اجتناب کنند. یک ویژگی ساده برای اعمال در طراحی رابط تلفن همراه، ادغام تجربیات موقعیت مکانی شخصی شده است. اینها از خدمات مکان یابی استفاده می کنند که کاربران تلفن همراه با اشتیاق در طول زمان پذیرفته شده اند.

طراحی اپلیکیشن موبایل

روند 5: استفاده از مرحله توسعه سرعت

فرآیند توسعه دارای مراحل بسیاری است، از استفاده از ابزارهای در حال اجرا سریع تا برنامه های ساختگی تا ساخت نمونه اولیه، آزمایش و راه اندازی برنامه. اسپرینت مبتدی نقشی کلیدی در شناسایی حوزه‌های کلیدی ایفا می‌کند که کاربران شما بیشترین زمان را در آن‌ها صرف می‌کنند، و مطمئن شوید که این حوزه‌ها تاریخچه برند شما را بیان می‌کنند و در عین حال تجربه کاربردی منحصربه‌فردی را به کاربران ارائه می‌دهند. بنابراین جای تعجب نیست که این فرآیند در لیست گرایش‌های طراحی اپلیکیشن موبایل ما قرار گرفته است.

انتخاب مشارکت در طراحی اولیه 5 روزه Sprint می تواند به شناسایی و تقویت اهداف برنامه کمک کند. علاوه بر این، استفاده از استوری بورد و ساختن نمونه اولیه برای آزمایش و جمع‌آوری بازخورد می‌تواند محصول نهایی را بسازد یا شکست دهد. این فرآیند تضمین می‌کند که شما وارد مرحله توسعه با اهداف مشخص و استراتژیک انتخاب شده شوید. به علاوه، به شما اطمینان می دهد که پروژه توسعه برنامه شما منجر به تبدیل مفهوم به واقعیت می شود.

مطمئن شوید که طراحی اپلیکیشن موبایل شما به بهترین شکل ممکن باشد

توسعه یک اپلیکیشن موبایل در حال تبدیل شدن به یک الزام برای تعامل و جذب مشتری است. مهم‌تر این است که اطمینان حاصل شود که برنامه توسعه‌یافته از کیفیت بالایی برخوردار است و تجربه مثبتی برای مشتری فراهم می‌کند. در واقع، 57 درصد از کاربران اینترنت اظهار داشتند که کسب‌وکاری با پلتفرم آنلاین ضعیف را توصیه نمی‌کنند. در حال حاضر بیش از نیمی از ترافیک اینترنتی شرکت ها از دستگاه های تلفن همراه تامین می شود. با در نظر گرفتن این موضوع، UX ضروری ترین بخش راه اندازی یک برنامه تجاری است. به همین دلیل است که به خاطر داشتن مواردی مانند روند طراحی اپلیکیشن موبایل بسیار مهم است.

بیشتر بخوانید: چرا اپلیکیشن های موبایل بیمه گذاران و کارگزاران را شکست داده اند؟

انقلاب موبایل در نوسان کامل است. برای پیشرفت در فضای بازار مدرن، استفاده از فناوری پیشرفته، سوار شدن بر موج پیشرفت و مطلع ماندن از روندهای طراحی اپلیکیشن های مدرن، تضمین می کند که مرتبط بمانید و بتوانید خواسته های مشتریان خود را برآورده کنید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!