5 دلیل برای اینکه کسب و کار شما در سال 2021 به یک برنامه نیاز دارد

طراحی اپلیکیشن موبایل

چند دقیقه از زمانی که از یک برنامه در گوشی خود استفاده کرده اید می گذرد؟ برای بسیاری از شما، احتمالاً در حال حاضر در حال خواندن این مطلب در تلفن خود هستید! گوشی‌های هوشمند موبایلی روش دنیا هستند و در ایالات متحده، آمریکایی‌ها روزانه بیش از 5.4 ساعت را در تلفن خود صرف می‌کنند.

بنابراین، اگر چنین است، پس چرا کسب‌وکار شما این فرصت را که باید به جیب مشتریان، مشتریان احتمالی و شرکای ارجاعی خود وارد کنید، تشخیص نداده است؟ اپلیکیشن‌های موبایل راهی برای انجام این کار هستند، و بسیار بیشتر از وب‌سایت‌ها، رسانه‌های اجتماعی، و دیگر تاکتیک‌های تعامل، از راه‌های دیگر نیز ارزش ارائه می‌دهند.

در اینجا فقط چند مورد است که باید در نظر بگیرید.

شرکت برنامه نویسی وب نگاه  در توسعه بیش از 3500 طراحی اپلیکیشن موبایل iOS و اندروید تجربه دارد. بنابراین، اگر به دنبال طراحی اپلیکیشن موبایلی هستید که به کسب درآمد کمک می کند، با ایده اپلیکیشن خود با ما تماس بگیرید. دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان ما را از دست ندهید.

09339017809

1. اپلیکیشن ها آگاهی از برند را افزایش می دهند

یکی از مزایای برنامه های تلفن همراه برای کسب و کار، ظرفیت آنها برای ایجاد آگاهی از نام تجاری همراه با سایر ابتکارات بازاریابی شما است. داشتن یک اپلیکیشن موبایل حتی می تواند در این زمینه موثرتر باشد. هنگامی که کاربر برنامه شما را بر روی دستگاه خود نصب کرد، می توانید مطمئن باشید که چندین بار در روز با نام تجاری شما روبرو می شود، به خصوص اگر ویژگی های داخلی ایجاد کنید که کاربران را تشویق می کند تا به طور مداوم با شما تعامل داشته باشند.

2. برنامه ها ارزش افزوده ای را برای مشتریان فراهم می کنند

دسترسی دیجیتال شاید مهم ترین روند زمان ما در دنیای تجارت باشد و برنامه های کاربردی تلفن همراه کاملاً در این ترکیب قرار می گیرند.

مشتریان نمی خواهند برای سفارش مجدد محصول با فروشگاه شما تماس بگیرند. آنها ترجیح می دهند با ضربه انگشت از روی کاناپه خود سفارش دهند. آن‌ها نمی‌خواهند برای رفع مشکل پشتیبانی مشتری به شما ایمیل بفرستند. آنها می‌خواهند فوراً از طریق ویژگی چت برنامه شما با تیم موفقیت مشتری شما صحبت کنند.

در گذشته، ساده ترین راه برای تماس با مشتری، ارسال ایمیل یا تماس با آنها بود. امروزه، می‌توانید اعلان‌هایی را ارسال کنید که در صفحه قفل آن‌ها ظاهر می‌شود، روشی که به طور همزمان مستقیم‌تر از ایمیل است و کمتر از تماس مختل می‌شود. حتی چیزهای ساده ای که برنامه ها ارائه می دهند (مانند عدم نیاز به ورود به سیستم) اصطکاک را از بین می برد و به مشتریان ارزش می بخشد.

برنامه‌های وفاداری، ویژگی‌های موقعیت جغرافیایی، کوپن‌ها، پیش‌سفارش و موارد دیگر از برنامه شما می‌توانند فرآیند را برای مشتریان شما ساده‌تر کنند و در نتیجه ارزش بیشتری به آن‌ها اضافه کنند.

طراحی اپلیکیشن موبایل
3. برنامه ها تعامل با مشتری را افزایش می دهند

در حال حاضر راه های زیادی برای افزایش تعامل مشتری با کسب و کار شما وجود دارد. بازاریابی ایمیلی، مانند رسانه های اجتماعی، یک روش آزمایش شده و واقعی است، اما هیچ یک از این رسانه ها به اندازه اعلان های فشار شخصی یا مستقیم نیستند.

هر زمان که کسب و کار شما یک پیشنهاد ویژه برنامه تلفن همراه دارد که می‌دانید مشتریان شما آن را دوست خواهند داشت، می‌توانید یک اعلان فشاری برنامه‌ریزی کنید که دستگاه آنها را پینگ کند تا توجه آنها را جلب کند.

همچنین می‌توانید اتوماسیون‌هایی را راه‌اندازی کنید که هر زمان که مشتری محصولات و خدمات شما را درون برنامه‌ای خرید می‌کند، درخواست بررسی یا رتبه‌بندی می‌کند.

داشتن یک برنامه برای کسب و کار شما همچنین به شما این فرصت را می دهد که تجربه برند کنترل شده و کامل تری را به کاربران ارائه دهید.

یک وب‌سایت تجاری از لحاظ فنی، نام تجاری شما را از قبل به صفحه‌نمایش کاربرانتان می‌آورد، اما برای آن‌ها خیلی آسان است که با برگه‌های بی‌شمار دیگری که باز کرده‌اند، حواسشان پرت شود. از سوی دیگر، برنامه‌های موبایل به شما امکان می‌دهند تا مرور بدون حواس‌پرتی را تسهیل کنید، زیرا کاربران محدود به مشاهده یک برنامه در یک زمان هستند.

و اگر مشتری در مورد محصولات، خدمات یا حتی خود برنامه شما شکایتی داشته باشد، چه؟ داشتن یک برنامه تلفن همراه، ابتکارات خدمات مشتری را ساده می کند.

4. برنامه ها خدمات مشتری را بهبود می بخشند

گزارشی از Dimensional Research بیان کرد که “52٪ از مصرف کنندگان می گویند که پس از یک تجربه مثبت از خدمات مشتری، خرید دیگری از یک شرکت انجام داده اند.”

همه ما می دانیم که خدمات به مشتری برای موفقیت کسب و کار بسیار مهم است و یکی از مهمترین جنبه های خدمات مشتری احترام گذاشتن به زمان مشتری با پاسخ سریع به سوالات آنها است.

با توسعه مناسب اپلیکیشن موبایل، کسب‌وکار شما باید بتواند انواع ویژگی‌های مفید خدمات مشتری مانند پیام‌رسانی درون‌برنامه، دکمه‌های تماس و تماس، مسیرهای آسان به فروشگاه‌های شما، قابلیت‌های پاسخگویی به مشتریان و البته بازخورد مشتریان را ارائه دهد.

برنامه های کاربردی موبایل همچنین به کسب و کار شما مکان دیگری برای ارائه پرسش های متداول برای مشتریان فعلی و بالقوه ای که در فکر خرید محصولات شما یا شرکت در تبلیغات شما هستند، می دهد.

5. اپلیکیشن ها روابط قوی تری ایجاد می کنند

یکی از چیزهایی که در مورد ظهور فروشگاه های آنلاین بسیار انقلابی بود این بود که هرکسی از مشاغل سازمانی گرفته تا فروشگاه های مادر و پاپ می توانست ناگهان از داده های تحلیلی وب سایت در مورد مشتریان خود استفاده کند.

به همین ترتیب، کسب و کارهای بزرگ و کوچک به طور یکسان این فرصت را دارند که اطلاعات بیشتری در مورد کاربران خود با برنامه های تلفن همراه به دست آورند. به عنوان مثال، با برنامه‌های تلفن همراه، در صورتی که کاربر اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی را با برنامه شما فعال کند، می‌توانید به مکان آن دسترسی پیدا کنید، کاری که نمی‌توانید با یک وب‌سایت صرف انجام دهید.

علاوه بر بازخوردهایی که کاربران معمولاً در برنامه برای شما می‌گذارند (شکایات، نظرات، بررسی‌ها)، می‌توانید داده‌های رفتاری را تجزیه و تحلیل کنید، مانند آنچه که کاربران بیشتر جستجو می‌کنند، سؤالات متداول را که بیشتر مصرف می‌کنند، و مدت زمانی که در آنها متفاوت می‌مانند. صفحات داخل برنامه

اگر همه این اطلاعات به درستی تجزیه و تحلیل شوند، می توانند به بینش هایی منجر شوند که می توانید از آنها برای ارتقاء سطح تجربه کاربری (UX)، استراتژی کمپین های تبلیغاتی و ایجاد محصولات بهتر استفاده کنید.

اپلیکیشن های موبایل آینده بازاریابی استراتژیک هستند.

دلایلی وجود دارد که برندهای بزرگ و کوچک به طور یکسان هر کاری که می‌توانند انجام می‌دهند تا فروشگاه‌هایشان را به مراکز خرید و سایر مکان‌های پرتردد وارد کنند: پول به هر کجا که مشتری می‌رود جریان دارد.

با این حال، دوران طلایی مراکز خرید مدتی است که کمرنگ شده است. فروشگاه های آنلاین به آن توجه کردند. اما اکنون، به‌ویژه با توجه به نگرانی‌های COVID-19، این فقط خرده‌فروشی نیست که تحت تأثیر قرار می‌گیرد. برنامه های موبایل همه مشاغل سنتی آجر و ملات را مختل می کنند.

گزارشی از eMarketer نشان داد که در سال 2019، 90 درصد از زمانی که مردم در اینترنت سپری می‌کردند به سمت اپلیکیشن‌ها می‌رفتند، نه وب‌سایت‌ها.

بیشتر بخوانید:  چگونه در سال 2022 به موفقیت مالی برای کسب و کار خود برسید

این نکته به تنهایی ارزش در نظر گرفتن مزایای بالقوه ای را که یک برنامه موبایل می تواند برای شرکت شما به همراه داشته باشد، می کند، اما اگر این کافی نیست، به خاطر داشته باشید که بسیاری از رقبای شما در حال حاضر زمان و هزینه خود را برای توسعه برنامه های کاربردی تلفن همراه خود صرف می کنند.

با سرمایه گذاری در اپلیکیشن های موبایل، راه را برای تجربه بهتر برند و در نتیجه مشتریان راضی تر هموار می کنید.

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!