۸ نکته مهم برای طراحی سایت کاربر پسند

طراحی اپلیکیشن

امروزه فناوری با سرعتی بی سابقه در حال پیشرفت است. در نتیجه، مردم در سراسر جهان عادت کرده اند با چند کلیک بر روی دستگاه خود راه حلی برای مشکلات روزمره خود بیابند.

با تقاضای فزاینده برای اطلاعات در دسترس آنلاین، نقش وب سایت ها هرگز ضروری نبوده است. و در میان بسیاری از ویژگی های یک وب سایت موثر، وضوح و سادگی کلیدهای طراحی کاربر پسند است. هرچه مواد شما دقیق تر سازماندهی شود، بهتر است. همچنین به خاطر داشته باشید که امروزه کاربران می‌خواهند وب‌سایت‌ها جذاب‌تر باشند، محتوای باکیفیت ارائه کنند و تجربه کاربری دلپذیری را ارائه دهند.

نکته اساسی برای افزایش تجربه کاربر درک مخاطبان خود، جمع آوری داده ها در مورد نظرات کاربران و ارزیابی و کشف ایرادات است تا بتوان بر این اساس بهبودهایی انجام داد.

(شرکت وب نگاه، بهترین برنامه نویسان متخصص در حوزه iOS ، Android و وب را گرد هم آورده است، تیم وب نگاه تمام تخصص لازم برای تولید و طراحی اپلیکیشن موبایل در زمینه های فروشگاهی، خبری و… دارد)

ویژگی های وب سایت های کاربر پسند

ارائه دهندگان خدمات برای ایجاد وب سایتی متمایز و قابل استفاده در هر دستگاه هوشمند، اغلب با کمک ایجاد کننده نقشه سایت، تلاش زیادی می کنند. به خاطر داشته باشید که اگر کاربران برای کاربرپسند بودن در تمام صفحات سایت شما طراحی شده باشند، انگیزه خواهند داشت.

برای ایجاد یک وب‌سایت کاربرپسند، به مقدمات زیادی نیاز است. هنگام طراحی وب سایتی که ممکن است به شرکت ها در ایجاد سرنخ های قوی کمک کند، چند نکته وجود دارد که باید در نظر داشته باشید. در اینجا چند نکته در مورد نحوه ایجاد یک وب سایت کاربر پسند آورده شده است:

۱. از یک طراح UX استفاده کنید (ساده بهترین است)

اولین نکته در ایجاد یک وب سایت موفق، ساده نگه داشتن رابط کاربری است. شما نمی خواهید کاربران با اطلاعات بی مورد منحرف شوند. شما دوست دارید که کاربران به راحتی بر روی حیاتی ترین جنبه های نرم افزار در وب سایت شما تمرکز کنند، که حفظ کاربر را افزایش می دهد.

طراحی ساده مدتهاست که محبوب بوده است و اغلب در لیست گرایش های طراحی وب قرار می گیرد. یک طراحی وب ساده، جنبه های طراحی سایت اختصاصی را به حداقلی که برای انتقال پیام شما لازم است محدود می کند و تعامل کاربران با اطلاعات را آسان می کند.

۲. سازگاری با چندین دستگاه

با استفاده از پایگاه کاربر گسترده امروزی و طیف گسترده ای از دستگاه های تلفن همراه، باید اطمینان حاصل کنید که هر مرورگر یا دستگاهی می تواند به برنامه وب یا وب سایت شما دسترسی داشته باشد.

سفارش طراحی اپلیکیشن و برنامه نویسی اختصاصی

تماس

شما باید به طور مداوم عملکرد، رابط کاربری، امنیت، دسترسی و جنبه های مختلف وب سایت را بررسی کنید. به خاطر داشته باشید که کاربران وب‌سایت شما ممکن است بخواهند در چندین دستگاه با اندازه‌ها، جهت‌گیری‌ها و پیکربندی‌های مختلف صفحه نمایش با آن درگیر شوند. وضوح های مختلف منجر به مشکلاتی مانند متن نادرست، عدم تطابق تصویر و مطالب ناخوانا می شود. هنگامی که این اتفاق می افتد، یک کاربر ممکن است وب سایت شما را ترک کند.

۳. آن را به یک وب سایت responsive (واکنش گرا) تبدیل کنید

طراحی وب ریسپانسیو به فرآیند تنظیم طراحی و توسعه وب سایت با رفتار کاربر بر اساس اندازه صفحه نمایش، پلت فرم و هدف اشاره دارد.

تمرکز بر پاسخ گویی یکی دیگر از روش های آزمایش شده و واقعی برای بهبود رابط کاربری یک وب سایت است. این تضمین می‌کند که عکس‌ها و سایر مواد با جایگزین‌های با وضوح پایین‌تر برای کاربران در مکان‌هایی با پهنای باند محدود جایگزین می‌شوند. این به این دلیل است که وقتی چیزهایی را طراحی می کنید که متناسب با طیف گسترده ای از نمایشگرها باشد، کاربران بدون در نظر گرفتن دستگاهی که ممکن است از آن استفاده کنند، انجام وظایف را آسان تر می کنند. در نتیجه، کاربران می خواهند زمان بیشتری را در پلتفرم شما صرف کنند و ارزش بیشتری برای برند شما ایجاد کنند.

۴. استفاده از طرح رنگی پر جنب و جوش

سایت موفق و کاربر پسند

رنگ تاثیر بسزایی در نحوه دیدن و واکنش افراد به اشیاء اطراف خود دارد. در نتیجه، می تواند تأثیر قابل توجهی بر نحوه مشاهده کاربران از یک وب سایت داشته باشد. استفاده هوشمندانه از رنگ ممکن است به حرفه ای تر جلوه دادن سایت کمک کند و در عین حال تعامل را نیز حفظ کند.

بسیار مهم است که از رنگ ها به خوبی استفاده کنید تا کاربر تجربه کاربری و درک بهتری از سایت شما داشته باشد. یک پالت رنگ محدود ممکن است یک وب سایت را خالی نشان دهد یا برای کاربران دشوار باشد که بدانند کجا باید بروند و چه چیزی را در حین تعامل با آن کشف کنند.

۵. استفاده از فونت‌های مناسب

متنی که خواندن آن دشوار است به سرعت کاربران و خوانندگان را خاموش می کند. برای اینکه همه چیز تا حد امکان قابل درک باشد، طراحی دقیق و کنتراست ضروری است.

فونت هایی را با حداقل تزیینات انتخاب کنید و از ترکیب رنگ هایی استفاده کنید که برای چشم جذاب هستند. در حالی که ممکن است همیشه از ابزاری استفاده کنید که به کاربران امکان می دهد اندازه فونت را برای خوانایی بهتر افزایش دهند، اکثریت کاربران باید بتوانند محتوای وب سایت شما را در اندازه پیش فرض آن بخوانند.

اگر کاربران نتوانند مطالب را به درستی بخوانند، وب سایتی را مرور و درک نمی کنند. بنابراین، بسیار مهم است که در انتخاب فونت مناسب، ملاحظات دقیقی داشته باشید.

۶. سرعت بارگذاری وب سایت را در نظر داشته باشید

یکی از مهم ترین نکاتی که هنگام انجام تجارت در اینترنت باید در نظر داشت سرعت وب سایت است. اگر بارگذاری وب سایت شما حتی چند ثانیه بیش از حد طول بکشد، ممکن است شاهد کاهش بازدید از صفحه و رضایت مصرف کننده باشید.

علاوه بر این، رتبه بندی سئو و نرخ پرش یک وب سایت به شدت تحت تأثیر سرعت بارگذاری صفحات و وب سایت آن است. مردم به ندرت در هنگام مرور آنلاین، توجه طولانی دارند، و همه آنها به یک راه حل سریع امیدوارند. در نتیجه، دریافت سریع اطلاعات مورد نیاز آنها بسیار مهم است.

۷. سرمایه گذاری در تست وب سایت ها

خیلی اوقات، مواردی که در طراحی رابط کاربری برنامه خود لحاظ می‌کنید بی‌اثر هستند. در چنین شرایطی، به جای افزایش تجربه کاربر، آنها را تنزل می دهند.

در نتیجه، ایده خوبی است که کمی زمان و تلاش برای آزمایش رابط کاربری برای برنامه های تلفن همراه اختصاص دهید. وقتی نمادهای برنامه و سایر اجزای خود را تحت تنظیمات مختلف آزمایش می کنید، بهتر می توانید تأثیر مطلوبی بر روی کاربران خود داشته باشید.

وقتی نوبت به تست اپلیکیشن برای رابط کاربری یا تجربه کاربری می‌رسد، طراحان باید درجه‌ای را که صفحه‌های رابط کاربری آن‌ها باید آزمایش شود، در نظر بگیرند. به طور خلاصه، محدوده تست رابط کاربری بر اساس هدف وب سایت و بازار هدف تعیین می شود.

۸. ثابت بمانید

نمایش یکنواختی یکی دیگر از بهترین روش ها برای طراحی وب سایت است که متخصصان تحرک رابط کاربری از آن استفاده می کنند. این به معنای استفاده از سبک فونت، رنگ، طرح و نمادهای یکسان در تمام صفحه های برنامه در یک توالی است.

رعایت یکنواختی تجربه کاربر را ساده می‌کند و به بازدیدکنندگان سایت اجازه می‌دهد بدون اینکه احساس کنند در پلتفرم دیگری هستند، اقدام کنند. اگر ارائه یکنواخت نباشد، کاربر برای درک آنچه که به آن نگاه می‌کند دچار مشکل می‌شود و نمی‌داند که از اقدامات مرتبط با شی مانند دکمه توییت توییتر چه چیزی را پیش‌بینی کند.

نتیجه

چندین کسب و کار شکست می خورند زیرا اهمیت یک وب سایت کاربرپسند را دست کم می گیرند. راحتی برای موفقیت هر وب سایت بسیار مهم است، بنابراین مراقب باشید که آن را نادیده نگیرید.

داشتن یک وب سایت کاربرپسند می تواند به عملکرد بهتر وب سایت شما کمک کند و احتمال موفقیت شما را افزایش دهد. همچنین می تواند فروش و درآمد شرکت شما را افزایش دهد.

برای مشاوره در این شرایط بهترین راه این است که با یک مشاوره متخصص وب نگاه مشورت کنید