طراحی اپلیکیشن ورزشی

ساخت اپلیکیشن ورزشی

ورزش یکی از مهم‌ترین عوامل سلامتی انسان است که از دیرباز، توجه زیادی به آن شده است. ورزش برای حفظ سلامتی ارگان‌های داخلی بدن، مفاصل و ماهیچه‌ها ضروری است و به عقیده متخصصان، باید در روزمرگی افراد گنجانده شود تا مردم بتوانند عمری طولانی و بدنی سالم داشته باشند. در نتیجه این عمر و همچنین گره خوردن روزمرگی بشر امروزی به تکنولوژی، طراحی و عرضه هر پلتفرمی که به افزایش فعالیت بدنی افراد کمک کند، کاری بسیار واجب، ستوده و پول‌سازی است.
این روزها حیاتی‌ترین وسیله مورد استفاده مردم تلفن همراه است. اگر کسب و کاری تازه بخواهد فروش خود را بالا ببرد، بهترین و هوشمندانه‌ترین کار این است که پلتفرمی را برای استفاده روی تلفن همراه طراحی کند تا همه مردم در هر شرایطی بتوانند از آن استفاده کنند. از این جهت است که طراحی اپلیکیشن ورزشی باید برای سیستم عامل‌های اندروید – گوشی‌های سامسونگ، شیائومی، هواوی و … – و IOS – دستگاه‌های ساخته شده توسط شرکت اپل – انجام شود تا بتواند نیازهای تمام متقاضیان را برطرف کند.

ساخت اپلیکیشن ورزشی

اپلیکیشن خود را سفارش دهید

برای دریافت مشاوره و ثبت درخواست طراحی اپلیکیشن مورد نظر خود، با کارشناسان شرکت وب نگاه تماس بگیرید.

ضرورت طراحی اپلیکیشن ورزشی

عصر ارتباطات و تکنولوژی سلامت افراد را با شدت زیادی مورد حمله قرار داده است. از این رو، عواملی که ضرورت طراحی اپلیکیشن ورزشی را بالا می‌برند، عبارتند از :
۱ . کاهش فعالیت‌های بدنی
۲ . ساعت‌های طولانی نشستن پشت سیستم و جلوی تلویزیون
۳ . کاهش علاقه‌ کودکان به بازی‌های پر تحرک
۴ . افزایش مصرف غذاهای حاضری و فست فود و اضافه وزن
۵ . کمبود وقت برای رفتن به باشگاه
۶ . افزایش تورم و هزینه باشگاه

طراحی اپلیکیشن ورزشی

تاثیر طراحی اپلیکیشن ورزشی بر کسب و کار

مدیران و مربیان باشگاه‌ها می‌توانند با طراحی اپلیکیشن ورزشی، تاثیرات مثبت زیادی روی کسب و کار خود بگذارند و رونق کار خود را افزایش دهند. موارد زیر از جمله تاثیرات مثبت طراحی اپلیکیشن ورزشی بر کسب و کار هستند :
۱ . رسیدگی به شاگردان به دو روش حضوری و مجازی
۲ . افزایش تعداد مشتریان به دلیل امکان ورزش در خانه
۳ . صرفه جویی در وقت و انرژی
۴ . می‌توانید هم‌زمان به چندین مشتری به صورت حضوری و مجازی آموزش دهید !
۵ . روزهای تعطیل هم می‌توانید از خانه، به صورت مجازی با شاگردان خود کار کنید !
۶ . امکان انتخاب مربی دلخواه برای مشتریان
۷ . امکان تنظیم وقت مربیان درون برنامه و با صرف کمترین وقت

مزایای طراحی اپلیکیشن ورزشی برای عموم مردم 

طراحی اپلیکیشن ورزشی نه تنها برای مربیان و مدیران باشگاه‌ها، بلکه برای مردم ورزشکار و مشتریان باشگاه‌ها نیز مزایایی دارد. برخی از این مزایا به شرح زیر است :
۱ . کاهش هزینه رفت و آمد : با استفاده از اپلیکیشن ورزشی، متقاضیان نیازی به رفتن به باشگاه ندارند و این مسئله علاوه بر کاهش هزینه‌های خود باشگاه، هزینه‌های رفت و آمد را نیز صفر می‌کند.
۲ . انگیزه بخشی : با طراحی محیط‌های رقابتی و یا محیط‌هایی که برای عموم مردم جالب باشد، می‌توان به آن‌ها انگیزه بیشتری برای ورزش کردن داد.
۳ . ارائه رژیم غذایی : مردم از طریق اپلیکیشن ورزشی حتی می‌توانند رژیم غذایی خود را به کمک برنامه‌های ارائه شده تنظیم کنند.
۴ . ارائه راهکارهای پزشکی : اپلیکیشن ورزشی می‌تواند حتی به بیمارانی که دچار ناتوانی جسمی هستند، تمرین‌های ورزشی و راهکارهای پزشکی مختلف برای پیشگیری و رفع آسیب‌ها ارائه دهد.

امکانات اپلیکیشن ورزشی 

اپلیکیشن ورزشی باید شامل امکاناتی باشد که راحتی را برای کاربران به ارمغان بیاورد و تمام نیازهای آن‌ها برآورده کند. امکاناتی مثل :

۱ . ویدیوهای آموزشی : اپلیکیشن ورزشی یک باشگاه باید شامل ویدیوهای آموزشی برای انواع رشته‌های ورزشی و حتی ورزش‌های عمومی باشند که کاربران حین گذراندن دوره آموزشی خود مرحله به مرحله، بتوانند از آن‌ها استفاده کنند.
۲ . ارائه تمرین‌هایی جهت گرم کردن، قبل از شروع ورزش : کاربران باید بتوانند از طریق آموزش‌های اپلیکیشن ورزشی، قبل از هر نوبت ورزش بدن خود را حسابی گرم کنند.
۳ . ارائه برنامه باشگاه و تقویم آموزشی در برنامه : کاربران باید بتوانند از طریق اپلیکیشن ورزشی به برنامه و تقویم باشگاه دسترسی داشته باشند.
۴ . امکان پرداخت شهریه به صورت آنلاین : این امکان کار ثبت نام را برای کاربران بسیار ساده‌تر می‌کند.
۵ . امکان انتخاب مربی و استاد : کاربران باید بتوانند از طریق اپلیکیشن برنامه خود را با استاد مورد نظر خود تنظیم کنند.
۶ . امکان برقراری ارتباط با مربی و پرسیدن سوال‌ها : این امکان راحتی کاربران را حین ورزش بالا برده و امکان اشتباه و آسیب را به حداقل می‌رساند.
۸ . امکان برقراری با کاربرهای دیگر : این امکان انگیزه تلاش و کوشش کاربران را بیشتر کرده و با ایجاد احساس رقابت و تعامل، فضای باشگاه ورزشی را برای آن‌ها بهتر تداعی می‌کند.
۹ . ارائه تمرین‌های روزانه : کاربران با انجام تمرینات روزانه، سلامت بدن خود را دقیق‌تر و بهتر تضمین می‌کنند.
۱۰ . ثبت فعالیت‌های انجام‌شده در اپلیکیشن : کاربران می‌توانند با نگاه به فعالیت‌های اخیر خود، خود را سنجیده و قضاوت کنند.
۱۱ . محاسبه کالری : محاسبه کالری غذاهای مصرفی و کالری سوزانده شده به رسیدن کاربران به وزن ایده‌آلشان کمک می‌کند.
۱۲ . ارائه نمودار پیشرفت ورزشی فرد : این امکان علاوه بر این‌که به کاربران و مربیانشان امکان سنجیدن شخص ورزشکار را می‌دهد، می‌تواند مانند بمب انگیزه عمل کند.
۱۳ . ارائه برنامه غذایی : کاربران می‌توانند در صورت تمایل از طریق اپلیکیشن رژیم غذایی خود را نیز تنظیم کنند.

طراحی اپلیکیشن ورزشی برای چه مشاغلی مناسب است ؟

مشاغل زیادی هستند که با طراحی اپلیکیشن ورزشی می‌توانند کسب و کار خود را رونق ببخشند و کارها را برای خود و مشتریان راحت‌تر سازند :
۱ . مربیان باشگاه‌های خصوصی
۲ . مربیان تیم‌های استانی و ملی
۳ . معلم ورزش مدرسه‌ها
۴ . استادهای ورزش دانشگاه‌ها
۵ . مربیان شنا
۶ . مربیان ورزش‌های رزمی
۷ . مربیان ورزش‌های فوتبال، بستکبال، والیبال و …
۸ . مربیان ورزشی که شغل آن‌ها به صورت دورکاری است .
۹ . ورزشکارانی که در فضای مجازی فعالیت دارند .

اپلیکیشن ورزشی مدل‌های مختلفی دارد که یکی از جذابترین موارد برای شما می‌تواند طراحی اپلیکیشن بدنسازی باشد.

امکانات اپلیکیشن ورزشی